Assassin's Creed-széria

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 11. 15. 08:01

Gonzales írta:Tlou-t jobban megérte volna ! :D
Nekem meg már csak a revelations ( Armingo szerint revolution :D, és direkt irtam a neved g-vel )
Meg majd a revelations is..
Revelations lenne az? Régen volt, mikor játszottam vele, nem emlékszem a nevére pontosan.
A TLoU megvolt, azt cseréltem el az AC IV-re.
Well look who's back

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2014. 11. 15. 08:14

Gonzales írta:Na jó tudom miaz, hogy trilógia és a fennebb emlitett sorozatok nem trilógiák ugy összeségben :D csak ugy odairtam :D
Pl: gta 1, gta london, gta 2, gta 3 az egy trilógia
Ac2, Ac Bh, Ac revelations az meg egy másik trilógia ha jól mondom :D
Nem, nem vagy tisztában a fogalmával. Gyakorlatilag a trio hármat jelent. Például a Max Payne sorozat egy trilógia. De ha mondjuk csak az első két részét vesszük, az antológia.
Gyenge napok vannak...

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 11. 15. 11:25

Gonzales írta:Pl: gta 1, gta london, gta 2, gta 3 az egy trilógia
Nem, nagyon nem :D
Guess who's back!

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2014. 11. 15. 16:34

Gonzales írta:Na jó tudom miaz, hogy trilógia és a fennebb emlitett sorozatok nem trilógiák ugy összeségben :D csak ugy odairtam :D
Pl: gta 1, gta london, gta 2, gta 3 az egy trilógia
Ac2, Ac Bh, Ac revelations az meg egy másik trilógia ha jól mondom :D
Valóban nem vagy tisztában a trilógia fogalmával. A trilógia (meglepő módon) egy három részből álló mű, mivel a "tri" szó hármat jelent. Ha ismered a legismertebb dinók közül a Triceratopszot, annak is benne van a nevében a "tri" szó, mivel három szarva volt. Azt, amiről az előbb te beszéltél, tehát az AC2+AC Brotherhood+AC3+AC4 részek összességét tetralógiának nevezzük, mivel a "tetra" szó négyet jelent, így a tetralógia egy négy részből álló mű. Eleve nem lehet trilógia, ha már négy játékot soroltál föl.

Gonzales írta:Na kijött az unity..
Nektek mi a véleményetek róla? :)
Őszintén megmondom, attól függetlenül, hogy ez a rész platformhiány miatt kimarad nekem, sokkal jobban vártam, mint az én gépemre megjelenő AC Black Flag: Arctic Edition-t. A Unity már a kezdetektől jónak tűnt, bántam is, hogy kimaradok belőle. Az utóbbi napokban sok videót néztem a játékról és sok hírt is olvastam róla, és ezek alapján (hangsúlyoznám, EZEK ALAPJÁN, én nem játszottam vele) azt kell mondjam, a Ubisoft csinált egy alapból k**va jó játékot, amelynek minden esélye meglenne arra, hogy az összes eddigi részt kenterbe verje, de szokásukhoz híven egy félkész játékot adtak ki a kezük közül, teli bugokkal. Mivel nem játszottam a játékkal, ezért nem részletezném a véleményemet, de azt leírnám, a Unity még a sok bug meg negatívum ellenére is jobbnak tűnik, mint a Rogue.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 11. 15. 16:55

Furcsa.. Pedig nekem az első 4 rész egy cd-n volt, és azt irta rajta, hogy
Grand
Theft
Auto
trilógia
De az ac-s dolgot (ac2, acbh, ac rev) azt jól mondtam :D

De azért meg kell hagyni a Rogue sem olyan rossz, engem csak az azonos mozdulatok zavarnak..
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2014. 11. 15. 17:34

Igen a 2-bh-rev az az Ezio trilógia ;)

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 11. 15. 21:54

Na akkor nem tévedtem nagyot.. :D csak beadtam pár plusz dolgot :)
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 11. 18. 19:06

Amugy van a rouge-ban ez a lég puska.. Szerintem elég hülyeség, hogy nyilakat lő..
Nektek mi a véleményetek? :)
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 11. 18. 19:07

Gonzales írta:Amugy van a rouge-ban ez a lég puska.. Szerintem elég hülyeség, hogy nyilakat lő..
Nektek mi a véleményetek? :)
Légpuska és nyilakat lő? Az hogy néz ki? :shock:
Guess who's back!

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 11. 26. 17:28

Pár hozzászólással előbb említettem, hogy megvan az Assassin's Creed IV: Black Flag. Most erről írnék egy kis véleményt. Mivel még a sztori elején tartok (2. emlék: And My Sugar?), ezért teljes mértékben spoilermentes lesz agymenésem.

Szóval, amint elkezdtem játszani, egyből éreztem: ez egy jó játék! A grafika GTA V minőségű, ami, számomra 10 pont a 10-ből. Az irányítás nincsen túlbonyolítva, bár az elrendezése kicsit szokatlan, bár szerintem csak én érzem így, aki fél életét a GTA V-tel töltötte. A terület óriási, szinte végeláthatatlan, ez egy jókora piros pont a játék számára, viszont sokszor elveszi a kedvem a sok utazgatás (hiába van a "Gyors utazás" funkció), illetve minden egyes szigeten a gyűjteni valók begyűjtése, ami a 23. szigetnél/városnál/területnél már eléggé unalmas. A lehetőségek tárháza is óriási, egy-egy nagyvárosban, pl. Havannában napokat el lehet ütni azzal, hogy csak mászkálok az utcákon és el-elkezdek egy-egy melléktevékenységet. Én már a gétéákban is imádtam háztetőkön ugrálni, és most, hogy tulajdonképpen bárhová mehetek, egyszerűen nagyszerű, bár kissé irreálisnak tartom, hogy az ötméteres falat bármilyen kapaszkodópont nélkül átmássza játszi könnyedséggel. A történetről csak annyit, hogy nagyszerű lett, szépen, lassan kibontakozó és érthető, váratlan fordulatokkal megspékelve. Ezeket onnan tudom, hogy végignéztem a sztorit a YouTube-on. Most ne nézzetek hülyének, de én úgy szeretek játszani, ha tudom mi fog történni a következő küldetésen! Na de visszatérve a játékhoz, mégis csak spoilereznem kell, mert ezt a játéktesztelős, jelen idős dolgot hülyeségnek vélem, de így legalább megtudok néhány dolgot a fejlesztő cégről a játékon keresztül. Jó kis promó. Emellet azt is furcsállom, hogy egy kalóz vérbeli assassin módjára ugrál háztetőkön, és öli tömegszámra a katonákat. A harcrendszerről: engem kicsit zavar az, hogyha egyszerre több ember ellen harcolok, akkor nehéz kijelölni, hogy kit támadjak meg és hogyan, bár lehet, hogy csak én vagyok béna. Emellett hasznos, bár kevésbé realisztikus, hogy a többi ellenség kivárja, amíg megölöm azt, akivel harcolok, és csak utána jön még egy ember, és így egyenként ölöm meg őket. A speciális támadások nekem nagyon tetszenek, ahogy egyik osztálytársam szokta mondani, überkafák. A mesterséges intelligencia kissé visszafogott lett sajnos. Sokszor van az, hogy két őr van egymástól 3-4 méterre, az egyiket megölöm, de másik rá se bagózik. Bezzeg akkor kiszúrnak a földről, és én a tetőn lopakodok... Sajnos elég sokszor előfordulnak olyan bugok, hibák, amikor csak az ellenség feje látszik vagy amikor átmegy, átlóg a falon egy-egy NPC.
Nos, ennyi lenne az a vélemény, amit a játék kezdetén írtam. Majd a végén is kreálok egy hasonlót.

Pontozás:
Grafika: 10/10
Mesterséges intelligencia: 5/10
Irányítás: 8/10
Lehetőségek: 10/10
Bejárható terület: 10/10
Játékmenet, 100% elérésének hossza: 6/10
Bugok, hibák: 6/10
Történet: 9/10
Valósághűség: 5/10
Harc(rendszer): 8/10

Összesen: 77/100

Értékelési határok:
90-100: A legjobb játék a világon!
80-89: Nagyon fasza játék, nem cserélném el semmire!
75-79: Nagyszerű játék, ezzel sokáig fogok játszani!
70-74: Egész jó játék, megérte megvenni.
65-69: Jó játék, tetszik, el lehet vele lenni.
60-64: Okés játék, egyszer érdemes kipróbálni.
50-59: Nem rossz, de ha van jobb, nem ezt veszem meg.
40-49: Hááááát... van jobb is.
30-39: Inkább mással játszok.
20-29: Nem jó játék, nem kell megvenni.
10-19: Sosem játszanék vele, borzasztó játék!
0-9: A világ legrosszabb játéka!
Well look who's back

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2014. 11. 26. 17:51

Tényleg amúgy a Unity-ben milyen lett a multi? Nem a co-op-ra gondolok, hanem a rendes multiplayer-re. Egyáltalán van? És a Rouge-ban milyen?

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 11. 26. 18:14

Rogue-ban nincs multi, Unity-ben is csak co-op van

Viking: igen, kép itt van:
http://www.google.ro/search?q=fordito&s ... B600%3B338


Kicsit nyomoztam eme puska után, és megtudtam, hogy tud nyilakat ( altató és vaditó) gránátokat, petárdákat lőni.. Szerintem melléje rakhattak volna rendes puskagolyót is, de mindegy..
Mellesleg néztem otherworld bemutatót, és sok más élményvideot a játékról.
Tetszik mondjuk nekem ez a kard-kés páros, és azis, hogy a kézipisztoly, a jobb oldalunkon csüngenek.. :D
De azt nem értem, hogy sok képet láttam arról, hogy a templar ruhánknak is kapisonja van, de a játékban nincs.. Most hogy is van ez?

Amugy MINDENT vissza vonok, amit a rogueról mondtam :) szerintem nagyon király játék lett, sokak szerint az Unity-t is felülmúlja, de végülis izlések és pofonok :)
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2014. 11. 27. 16:19

Gonzales írta:Rogue-ban nincs multi, Unity-ben is csak co-op van
Hát akkor az nagyon szar. Belerakhattaák volna a Rouge-ba a szaros BH multit akkor már.

Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2014. 11. 27. 17:23

Szóval azért szar egy Assassins Creed mert nincs benne multi, el árulom egy AC sosem volt multi játék, tehát a feltevésed téves.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 11. 27. 17:54

Davekoma írta:Szóval azért szar egy Assassins Creed mert nincs benne multi, el árulom egy AC sosem volt multi játék, tehát a feltevésed téves.
Semmiképp nem téves! Csak ízlések és pofonok.
Guess who's back!

Válasz küldése