OFF

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 06. 12. 17:27

Sokat kell magolni, ez tény, de ez tapasztalatom szerint inkább a szóbelire igaz (kivétel persze az angol szóbeli, akár közép akár emelt szintről beszélünk, mert ott azon múlik, hogy mennyire tudod a nyelvet illetve, hogy mennyire vagy jártas egy hétköznapi életben viszonylag gyakran említésre kerülő témakörben). Az írásbeli egyáltalán nem attól függ, hogy mennyit tanultál vagy mennyi dolgot jegyeztél meg egy az egyben. Ez sokkal inkább a gyakorláson múlik. Mindegyik írásbeli érettségi úgy van összerakva, hogy aránylag kevés elméleti anyag kell a sikeres megoldásához. Viszont annál több gyakorlás kell, hogy megértsd a hülye szöveget meg a hozzájuk kitalált hülyén megfogalmazott kérdéseket. Szóbeliken persze már keményen kell az elmélet, amelynek a 80-90%-át el is felejtheted a gecibe ahogy megvan az érettségid, mert annyit is ér az egész. :D

Amúgy az emeltszintű angol érettségi ötös mellé járó középfokú nyelvvizsgát a suliban az érettségi meg évvégi bizonyítvánnyal együtt kapjuk meg, vagy esetleg el kell menni okmányirodai hivatalba vagy egyéb helyre és ott kell külön átvenni? :insecure:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 06. 12. 17:32

Hogy mit definiálunk "sikeres érettségiként" az nagyban meghatározza azt, hogy mennyi "magolás" kell hozzá.

Nem fogsz róla külön bizonyítványt kapni, hanem az érettségi záradék részébe be lesz írva, hogy az emelt angolod egy B2 típusú komplex nyelvvizsgának számít.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 06. 12. 21:50

dani.szentgali írta:Sokat kell magolni, ez tény, de ez tapasztalatom szerint inkább a szóbelire igaz (kivétel persze az angol szóbeli, akár közép akár emelt szintről beszélünk, mert ott azon múlik, hogy mennyire tudod a nyelvet illetve, hogy mennyire vagy jártas egy hétköznapi életben viszonylag gyakran említésre kerülő témakörben). Az írásbeli egyáltalán nem attól függ, hogy mennyit tanultál vagy mennyi dolgot jegyeztél meg egy az egyben. Ez sokkal inkább a gyakorláson múlik. Mindegyik írásbeli érettségi úgy van összerakva, hogy aránylag kevés elméleti anyag kell a sikeres megoldásához. Viszont annál több gyakorlás kell, hogy megértsd a hülye szöveget meg a hozzájuk kitalált hülyén megfogalmazott kérdéseket. Szóbeliken persze már keményen kell az elmélet, amelynek a 80-90%-át el is felejtheted a gecibe ahogy megvan az érettségid, mert annyit is ér az egész. :D

Amúgy az emeltszintű angol érettségi ötös mellé járó középfokú nyelvvizsgát a suliban az érettségi meg évvégi bizonyítvánnyal együtt kapjuk meg, vagy esetleg el kell menni okmányirodai hivatalba vagy egyéb helyre és ott kell külön átvenni? :insecure:
Konkrétan az érettségire nem is lehet, de ezért írtam, hogy az évek alatt.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 06. 12. 23:56

Luszie írta:Hogy mit definiálunk "sikeres érettségiként" az nagyban meghatározza azt, hogy mennyi "magolás" kell hozzá.

Nem fogsz róla külön bizonyítványt kapni, hanem az érettségi záradék részébe be lesz írva, hogy az emelt angolod egy B2 típusú komplex nyelvvizsgának számít.
Jó, persze, nyilván a sikeres érettségihez kell a sok magolás. :D De ez a magyar iskolákban (meg nyilván sok külföldiben is) kb. mindennel így van, nemcsak az érettségivel. Egyetemen még több dolgot kell bemagolni, főleg ha olyan tantárgyat veszel fel pusztán kreditekért, ami igazából nem is érdekel meg tényleg csak amolyan beseggelős fajta, mint a töri/magyar szóbeli érettségik. :D

Nem kapok külön bizonyítványt? :o Miért? Ezt nem igazán értem. Én eddig abban a hitben éltem, hogy ha elérem az emelt angol érettségin a 60%-ot vagy a feletti eredményt, akkor az megfelel a középfokú nyelvvizsgának és kapok hozzá egy keményfedeles, kék színű kis dokumentumot, mint amilyen az érettségi is, meg mint amilyet egy rendes nyelvvizsga lerakása után adnak. Egészen pontosan egy ilyet: http://www.onyc.hu/uploads/news_item/in ... gy_WEB.jpg
Azt persze gondoltam, hogy az érettségi záradékában is fel lesz tüntetve valamilyen formában, hiszen érettségi keretein belül csináltam és nem külön tanfolyamon, szóval abba is bele kell dokumentálni ezt a dolgot. Viszont azt álmomban nem gondoltam volna, hogy csak akkor kapok külön papírt hozzá, ha érettségin kívül csinálom. Amúgy gondolom ez egy elég hülye kérdés lesz, amit most felteszek, de van bármilyen minőségbeli különbség a kettő között? Tehát többet ér az, ha egy tanfolyamot követően külön kapok egy keményfedeles dokumentumot, mint ha csak az érettségi záradékában lesz beírva? Ezt jó lenne megtudnom, mert nem nagyon tervezek túlzottan sokat foglalkozni az angollal a középfokú nyelvvizsga megszerzése után és jó volna, ha a mostani érettségimmel szerzett nyelvvizsga érvényes lenne és nem kellene még egyszer külön megcsinálnom csak azért, hogy egy keményfedeles bizonyítványban is benne legyen. :lol:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 06. 13. 07:44

dani.szentgali írta:
Jó, persze, nyilván a sikeres érettségihez kell a sok magolás. :D De ez a magyar iskolákban (meg nyilván sok külföldiben is) kb. mindennel így van, nemcsak az érettségivel.

Nem kapok külön bizonyítványt? :o Miért? Ezt nem igazán értem. Én eddig abban a hitben éltem, hogy ha elérem az emelt angol érettségin a 60%-ot vagy a feletti eredményt, akkor az megfelel a középfokú nyelvvizsgának és kapok hozzá egy keményfedeles, kék színű kis dokumentumot, mint amilyen az érettségi is, meg mint amilyet egy rendes nyelvvizsga lerakása után adnak. Egészen pontosan egy ilyet: http://www.onyc.hu/uploads/news_item/in ... gy_WEB.jpg
Azt persze gondoltam, hogy az érettségi záradékában is fel lesz tüntetve valamilyen formában, hiszen érettségi keretein belül csináltam és nem külön tanfolyamon, szóval abba is bele kell dokumentálni ezt a dolgot. Viszont azt álmomban nem gondoltam volna, hogy csak akkor kapok külön papírt hozzá, ha érettségin kívül csinálom. Amúgy gondolom ez egy elég hülye kérdés lesz, amit most felteszek, de van bármilyen minőségbeli különbség a kettő között? Tehát többet ér az, ha egy tanfolyamot követően külön kapok egy keményfedeles dokumentumot, mint ha csak az érettségi záradékában lesz beírva? Ezt jó lenne megtudnom, mert nem nagyon tervezek túlzottan sokat foglalkozni az angollal a középfokú nyelvvizsga megszerzése után és jó volna, ha a mostani érettségimmel szerzett nyelvvizsga érvényes lenne és nem kellene még egyszer külön megcsinálnom csak azért, hogy egy keményfedeles bizonyítványban is benne legyen. :lol:
Aki csak magol, annak szar érettségije lesz, hidd el. Egyébként a magyar oktatás messziről híres arról, hogy magolás-központú.. Ezért teljesítünk rendre szarul a PISA és egyéb felméréseken. Ezért nem is meglepő, hogy a magyar oktatás nem túl hatékony és hogy vannak az érettséginél sokkal effektívebb felmérési módok is. (Skandináv országokat érdemes megnézni..)
A töri/magyar tényleg seggelős. Főleg a töri... azt viszont el tudom mondani a védelmében (angol-törin vagyok, igen. :D ) hogy ha komolyan akarsz foglalkozni vele, akkor a seggelés nem elég...továbbá a "seggelők" között is óriási különbségek vannak.
Kicsit csalódás, de az egyetem is sokkal magolás-központúbb annál, mint amire gondoltam, hogy majd lesz. Persze, itt sok a gyakorlat is, meg amikor "használnod kell az eszed", de van amikor oltári hülyeségeket is meg kell tanulnod. Ezeket általában: 1, nem érted 2, nem érted és nem is akarod érteni 3, érted de nem tudod minek tanulod.
Angolból ritka ez a jelenség. Töriből viszont gyakori. Tegnap leraktam belőle egy szigorlat nehézségű vizsgát. A követelmények között volt közel 200 (!!!) évszám megtanulása. Nos, hogy ennek mi értelme van, azt ne kérdezd... :) Főleg mert olyan anyagrész, amelyet bár megemlítünk középiskolában, de nincs idő belemenni részletesen. Tehát tökre hangsúlytalan.
Ilyen irreacionális elvárások persze minden képzésen vannak..mivel tudod, hogy neked ezekre soha nem lesz szükséged, ezért a legegyszerűbb bemagolni őket, és reménykedni, hogy a vizsga görbülni fog. :D


Anno én is azt hittem, hogy külön kapom, de elmondták, hogy nem. Hát... logikus, hogy miért nem: így sokkal olcsóbb. A diplomámhoz sem adnak majd külön felsőfokút. Annak is csak a záradékában lesz benne. Olcsóbb, praktikusabb.

Nem akarsz többet foglalkozni az angollal? Akkor miért akarsz anglisztikára menni? :lol:
A kettő egyébként ugyanannyit ér. A munkaerőpiacon úgysem azt nézik, hogy érettségivel vagy anélkül szerezted-e meg, hanem azt, hogy milyen régen szerezted, (ti. a nyelvtanulás egy nagy hátránya: hogyha nem űzöd, a nyelvet seperc alatt el lehet felejteni) és hogy az a tudás mennyiben feleltethető meg a középfokú nyelvvizsga követelményeinek. (magyarul: tényleg vagy-e annyira jó, mint ahogy a középfokú nyelvvizsga azt megkövetelné.)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 06. 13. 11:39

Mondjuk a töriben is azért van egy jópár feladat, aminek semmi köze a történelemhez. Például a táblázat leolvasósok. Ott még százalékszámítás is volt, azt be is néztem. Meg például volt az a falas kérdés. Azt sokan nem tudták, pedig elég egyértelmű volt szerintem. Végülis ha azt nézzük mind a kettőből van az érettségiben (lexikális tudás, meg eszet igénylő feladatok). Ezért is lehet, hogy még én is letudtam érettségizni, aki gyakorlatilag nem járt középiskolába. Meg van egy moslék haverom, aki kb aludni járt be az iskolába, mégis kb 3-masra érettségizett 3 éve a patkány. Azt hittem azért komolyabb lexikális tudás kell hozzá, ezért is nem akartam belevágni, csak tesóm unszolására kezdtem el.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 06. 13. 12:04

Luszie: Úgy értem, hogy nem érdekel az angol, hogy egyetem első év végéig nem akarok foglalkozni egy középfokú nyelvvizsgával. :D Akkor már a komolyabb angollal akarok foglalkozni, vagyis a felsőfokkal, amit első év végén kötelező jelleggel le kell tenni. Azt mondom, hogy alapnak jó a középfokú, és hogy azt szeretném most megszerezni az emelt érettségi berkein belül, hogy úgy kezdhessem el az egyetemet, hogy már megvan legalább alapnak a középfokú nyelvvizsgám és ne év közben kelljen letennem, hanem akkor már csak az egyetemi tanulmányokra, illetőleg a nehezebb, magasabb szintű nyelvvizsgára. :)

Rockstar69: A falasat én is elrontottam. Én pont az ilyen forrásos, képes, diagramos feladatokban vagyok rossz, mert az ilyeneket egyáltalán nem gyakoroltuk a tanárral. Nem nagyon volt idő rá, mert inkább a szóbelikre meg az esszékre fektette a hangsúlyt, a tesztre nem készített fel minket. -.-
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 06. 13. 13:01

Egy pillanatra én se tudtam miből kéne tudni, de aztán megláttam a graffitiket, amik elég árulkodóak voltak.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 06. 13. 13:02

Rockstar69 írta:Mondjuk a töriben is azért van egy jópár feladat, aminek semmi köze a történelemhez. Például a táblázat leolvasósok. Ott még százalékszámítás is volt, azt be is néztem. Meg például volt az a falas kérdés. Azt sokan nem tudták, pedig elég egyértelmű volt szerintem. Végülis ha azt nézzük mind a kettőből van az érettségiben (lexikális tudás, meg eszet igénylő feladatok). Ezért is lehet, hogy még én is letudtam érettségizni, aki gyakorlatilag nem járt középiskolába. Meg van egy moslék haverom, aki kb aludni járt be az iskolába, mégis kb 3-masra érettségizett 3 éve a patkány. Azt hittem azért komolyabb lexikális tudás kell hozzá, ezért is nem akartam belevágni, csak tesóm unszolására kezdtem el.
Nyilván nem csak lexikális tudást mér fel, különben jóval több ember hasalna el.. plusz annak sok értelme nem lenne, ha ennyire tudás-orientált lenne az érettségi.
A táblázatoknak is van köze a törihez...csak azok nem olyan hagyományosan kérik számon az anyagot, mint egy átlagos töri felelet. Továbbá az érettségi a kompetenciák felméréséről is szól. Sőt, arról szól a leginkább. A táblázatos feladatok erre nagyon jók.
Mint látod, nem kell hozzá komoly lexikális tudás... :D
dani.szentgali írta:Luszie: Úgy értem, hogy nem érdekel az angol, hogy egyetem első év végéig nem akarok foglalkozni egy középfokú nyelvvizsgával. :D Akkor már a komolyabb angollal akarok foglalkozni, vagyis a felsőfokkal, amit első év végén kötelező jelleggel le kell tenni. Azt mondom, hogy alapnak jó a középfokú, és hogy azt szeretném most megszerezni az emelt érettségi berkein belül, hogy úgy kezdhessem el az egyetemet, hogy már megvan legalább alapnak a középfokú nyelvvizsgám és ne év közben kelljen letennem, hanem akkor már csak az egyetemi tanulmányokra, illetőleg a nehezebb, magasabb szintű nyelvvizsgára. :)
Kötelezően kell első év végére? Ez érdekes.. Ezt hol olvastad? :D Az SZTE-n az ország egyik legjobb angol tanszéke van, de nem várnak el ilyet. Alapvizsga természetesen van, ami olyan nehéz, mint egy felsőfokú, és ha olyanod nincs, akkor nem tudsz továbbhaladni a tanulmányaiddal...de nem hinném, hogy elvárják tőled, hogy menj el egy nyelvvizsgaközpontba, és rakj le egy C1-es felsőfokút külön. Szimplán csak azért nem, mert nincs értelme. :D A diplomád úgyis felsőfokút ér majd.

Szerk: Csekkoltam ezt a falas feladatot. Trükkös. Tetszik. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 06. 13. 18:26

Akkor lehet rosszul olvastam ezt a nyelvvizsgás dolgot. :D Na mindegy. :P A lényeg, hogy meglegyen a középfokú, mert lassan 12 év tanulás + egy csomó zene, film és videojáték után már igazán illene papír formájában is bizonyítanom, hogy valamennyire értek ehhez a nyelvhez. :D

A graffitikből egyébként én is rájöhettem volna, csak az volt a baj, hogy ugye fekete-fehér képek voltak, és ki sem tudtam venni hirtelen, hogy az a falon most valami kúszónövény vagy graffiti. :D

Amúgy nem lenne rossz ez a forrásközpontú történelem, de az elég nagy hátrányban van, akit a suliban semmilyen szinten nem készítenek fel rá. :D Mert hiába tudja valaki lexikálisan az anyagot, ha a gyakorlati alkalmazására másfajta jártasság is kell.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 06. 13. 19:01

Alapvizsga lesz csak. A neve lesz csak más max...de az ugyanúgy az első év végén van, mint amire te gondoltál.

Na jó... ez azért sok minden, de nem kúszónövény. :D


Kép
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 06. 13. 19:28

Most nevetni fogsz, de az érettségin sokkal szarabb minőségben volt. :D Nem is látszott, hogy az falfirka, csak volt ott valami, mert sötétebb és homályosabb volt a nyomtatás. :D De mindegy, ezt benéztem. :P
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 06. 13. 19:32

Mi listeninggel jártunk így érettségin. Emeltszinten a felvételek közbe vagy recsegés hallatszott, vagy varjak károgtak bele.

Persze internetre már egy teljesen tiszta verziót raktak fel. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 06. 13. 19:36

Hát ja. Élesben az érettségi azért van, hogy szopasson. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
MateL
McReary testvér
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:36

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: MateL » 2017. 06. 13. 20:25

Nálunk a szomszédos termekből áthallatszott minden, és persze mindenki egyszerre csinálta mindenféle nyelvből. Kellett emiatt egy kis technikai szünet is. :D
.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

Válasz küldése