Általános társalgó

A sorozatot általánosságban érintő témák helye.
Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 11. 14. 19:33

Igen, azt érdekes látni, hogy 8-10 év után melyik küldetés az, ami nehézséget okoz.
Például az SA-ban először a repülős iskola is nehézséget okozott, a 100%-os végigjátszásnál meg se kottyant, furcsa is volt. Konzolon viszont a Just business nem akart sikerülni az istenért sem (a célzás miatt).

A VC-ben pl Hillary-t nem tudtam sokáig legyőzni a versenyben. De tavaly az is elég könnyű volt. Konzolon is más nehézségek lesznek.

A III-nál is volt ilyen, de most nem fogom tudni, mi az.

A IV-re még sajnos nem volt érkezésem visszatérni, így nincs hasonlítási alapom,de ott is ugyanez lenne a helyzet.

Érdekes ez, de teljesen érhető. :) Ahogy változunk, másban leszünk jók és rosszabbak.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 11. 17. 12:26

Igen, ebben egyetértünk. Mondjuk az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy én többnyire csak haveroknál játszottam fiatalabb koromban a régi GTA-kkal, nekem egészen idáig nem voltak meg konzolon. Laptopon próbáltam játszani velük, de a laptop hamar megadta magát nekik, azután pedig jött a tablet/telefon, ott az irányítással voltak gondjaim, na meg azzal, hogy elég gyorsan leszívták az adott eszköz akkumulátor szintjét.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 11. 18. 07:25

Tableten/telefonon nem érdemes GTA-kkal játszani. Egyrészt, csapnivaló az irányítás, másrészt valóban leszívja az akksit... Arról nem is beszélve, hogy ezek a portok eléggé bugosra sikerültek (sajnos).
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 11. 18. 13:29

Ez talán igaz, azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni a grafikai újdonságokat, pontosabban a grafikai felújítást sem, ugyanis az az igazság, hogy tableten és telefonokon néz ki a legszebben a 3 régi GTA játék. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 11. 18. 15:46

Az lehet, de én csak a grafika miatt sosem veszek meg egy játékot. Főleg ha tudom, nem az az egyetlen, és pláne nem a legjobb verzió.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 11. 19. 13:58

Én sem mondtam, hogy a grafika miatt vennék bármilyen játékot is. Számomra is elsőbbséget élvez a játékélmény, meg a történet, nyílt világú játék esetében a lehetőségek. Viszont, ha már elmondtuk a nyilvánvaló negatívumokat a tabletes/telefonos változatokról, azért úgy illik, hogy megemlítjük a velük kapcsolatos pozitívumokat is, ami ez esetben a vizuális fejlődés. Persze az megint teljesen más kérdés, hogy ez kinek mennyire számít. :D De amúgy egyetértek veled, ezt mi sem bizonyítja jobban annál, minthogy én is feladtam a vizuálisan ugyan szebb, de játékélményben sokkal kevésbé élvezhető és szerethető verziókat. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 11. 20. 08:31

Hát, ha arról van szó, hogy miért nem venném meg ezeket a verziókat, akkor nyilván nem az erősségeit fogom emlegetni.... :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 11. 20. 14:18

Persze, megértem. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2019. 11. 22. 11:17

Végre sikerült szereznem a gyűjteményembe magyar kiadású EfLC-t Pc-re. Nagyon mókás, hogy magyar borítós, magyar térképes kiadásban a magyar kézikönyv hátulján az a felirat fogad, hogy: "A játék aktiválási kulcsát a mellékelt lengyel kézikönyvön találja".

Elég furcsa megoldás. Nem tudom, hogy mindegyik hazai kiadás ilyen volt ebből, vagy csak pont belenyúltam egybe, amihez eredetileg véletlenül lengyel könyvet csomagoltak. Ilyen formában Lengyelországban nem lehetett árusítani, mert minden magyar rajta, akkor meg minek a lengyel kézikönyv! Csak arra tudok gondolni, hogy félrecsomagolták és később kapott egy magyar könyvecskét. Ha valakinek szintén megvan, elmondhatná, hogy az övé milyen!
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

kovacsszandi
Hírfigyelő
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019. 12. 18. 20:36

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: kovacsszandi » 2019. 12. 18. 20:41

totyak írta:
2019. 11. 22. 11:17
Végre sikerült szereznem a gyűjteményembe magyar kiadású EfLC-t Pc-re.
Szia totyak, elárulnád eselteg, hogy hogyan sikerült beszerezd és kb milyen áron? :) érdekelne engem is. :)https://hu.flatfy.com/

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2019. 12. 18. 23:58

kovacsszandi írta:
2019. 12. 18. 20:41
totyak írta:
2019. 11. 22. 11:17
Végre sikerült szereznem a gyűjteményembe magyar kiadású EfLC-t Pc-re.
Szia totyak, elárulnád eselteg, hogy hogyan sikerült beszerezd és kb milyen áron? :) érdekelne engem is. :)https://hu.flatfy.com/
Szia!
Nincs semmi különös módja, csak mindenfelé keresgéltem és ráakadtam. Sajnos nem tudok jobb segítségeg adni. Használtan vettem magánszemélytől.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
claude
Puding
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2014. 01. 01. 16:16
Tartózkodási hely: Angel Pine

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: claude » 2020. 02. 29. 20:00

https://www.youtube.com/watch?v=nbhGSMgU_Zs

Egy számomra elég furcsa 10-es toplista a legnehezebb GTA küldetésekről. (Bár tudom ennél szubjektívabb téma nincs is a sorozattal kapcsolatban). Egyetlen igazán nehéz misszió akad a listán talán (S.A.M.) illetve még a The Driver, a többi még telefonon is elsőre sikerült. (már ami elérhető ott). Csak a Vice City Stories-ból kiválaszthatnék annyi embert próbáló missziót, hogy a toplista kétharmadát kitöltené, de abból meg egy se került fel rá. De hát ez van, valóban szubjektív a téma. :)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 02. 29. 22:03

Igazából az összes toplistás videó ilyen. :D Ezért nincs is sok értelmük.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 03. 01. 13:24

Hát nincs kedvem végignézni a videót, főleg, hogy magyar emberke készítette + Egy lista nincs sehol a videó alatt, így még a személyes top 10-ét se tudom meg xD De a Demolition man és a Wrong side of the tracks tuti benne van, mert hát mindkettő "alap", hogy benne legyen, még akkor is, ha egyébként egyik küldetés sem nehéz.

De hát.. miben is mérjük a nehézséget? Mert ami nekem 10 évvel ezelőtt nehéz volt, ma már nem az. Másnak meg lehet, hogy pont az. Én ezért se nézek ilyen videókat, mert nekem nem adnak semmit.

Az SA-t nem rég játszottam végig PS4-en, ott pl. számomra teljesen más "nehéz" küldetések voltak, mint PC-n.

Egyébként a VCS azért nincs benne, mert azokkal minden bizonnyal a videó készítője nem játszott, (vagy ha játszott is, normális minőségben nehezen tudta videóra venni a szerencsétlenkedéseit.)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 03. 01. 21:29

Ezt akartam én is írni, hogy platformtól is függ. Pl a Demolotion Man gondolom inkább a PC-seknek volt nehezebb. Egyébként így felnőtt fejjel már egyik GTA-ban sincs kihívás, 10 évvel ezelőtt meg azért megszenvedtem velük.
Gyenge napok vannak...

Válasz küldése