Konzol

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 03. 26. 12:58

Ahhoz képest, hogy "mezei felhasználónak" tartod magad, rohadt sok platina trófeád van. :D Akkor már inkább rám érvényes ez a jelző, nem pedig rád.

A Modern Warfare eddigi trófeái hiszed vagy sem, de nem voltak nehezek egyáltalán. Mindegyik egy egyszerű feladat, és a nagyrészük (két trófea kivételével) mind teljesíthető akár a legkönnyebb nehézségi szinten is, amelyen gyakorlatilag szinte lehetetlen meghalni. És alapból sincs hozzá túl sok trófea. Ha nem baszna fel az a lopakodós küldetéses trófea, akkor már csak egyet kellene teljesíteni a platinához, ami mondjuk valóban nehéz, hiszen konkrétan a teljes játékot kell kivinni a legnehezebb szinten.

Köszi. xD Amúgy ma talán megpróbálom, főleg ha nem jön továbbra sem az elhalasztott keddi frissítés multiplayerhez.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 03. 26. 16:23

Azért tartom magam annak, mert nincs annyi időm játszani, hogy igazi "trófeavadásznak"/kocka-gamernek mondhassam magam. Ezeket a platinákat viszonylag rövid idő alatt, rövid időn belül szereztem meg. De mostanában pl. nem játszom. (Bár a következő platinám a Cat Quest II lesz áprilisban. :D )

Az egy dolog, hogy most könnyű trófeákat csináltál meg, de ha beírod a játék nevét, és elnavigálsz a psnprofiles vagy a playstationtrophies oldalára (én utóbbit jobban szeretem, mert részletesebbek a guide-k). Ott kiadja az összes trófeát, a rejtetteket is látni fogod. (Bár nyilván a nehézség trófeák nem tartoznak a rejtett trófeák közé, azok PS-n is meg tudod nézni)...na de a lényeg, ott látsz mindent. Azt is, hogyan lehet a legkönnyebben megszerezni a trófeákat. Valójában ez a lényeg. Lesz olyan trófea, ahova oda fogják írni, hogy glitch-es, vagy alig lehet megszerezni, vagy kell hozzá egy másik ember, stb.. CoD-nál ez pláne gyakori, mivel multi központú mostmár. Szóval, szerintem érdemes az alapján "becélozni" a platinát, hogy miféle trófeákat is tartalmaz, mert ha előre látod, hogy xy trófea nem fog menni, akkor talán kár is belekezdeni. Én nekem is vannak ilyen játékaim pl.: TloU. Legnehezebben sose fogom tudni kivinni, plusz kissé glitch-el néhány trófea. Belekezdtem, de hagytam.
Szóval nézd meg, miféle trófeákból áll. Ha túl nehéz, akkor nézz másik játékot. :) Vagy csak csináld meg azokat, amiket meg tudsz, a többit meg hagyd.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 03. 29. 13:16

Én nem sűrűn szoktam játékokat platinázni. Az a két játék, amit kitoltam, igazából véletlenül lett meg, meg azért, mert akaratomon kívül is sikerült a trófeák jelentős részét (kb. 70%-át) megszereznem, így gondoltam hogy az a maradék 4 trófea ne basszon ki velem, úgyis könnyűek voltak. Bár én előre sosem nézem meg a trófeákat, csak miután már nagyon kevés van hátra, a maradékot csekkolom és az alapján döntöm el, hogy akarok e szenvedni vele vagy sem. A COD MW 2019 azért is érdekes játék a trófeákat tekintve is, mert ahogy te is mondtad, a legtöbb inkább multi központú játékban vannak online/multiplayer trófeák, vagy coop trófeák amihez kötelező másik ember segítsége. Nos, bár van egy Spec Ops (coop küldetéses) trófealista is, ez azonban külön áll az alapjátéktól, amelyben így csak és kizárólag single player jellegű trófeák vannak. Szóval így azért könnyebb, meg azért is, mert elég kevés trófea van hozzá, nagyrésze arany meg ezüst, és bronzból amiből ugye a legtöbb játékban általában van alsó hangon 20 db, addig MW-ben alig van néhány (szerintem max 10, de lehet, még kevesebb) és így azért jóval egyszerűbb. Csak hát itt is van a jó öreg "told ki a teljes sztorit veterán nehézségi szinten" trófea, ami még nekem, gyakorlott COD-osnak is sokszor nehéz pillanatokat ad, így nem tudom hogy akarok e szarakodni vele, bár már 81%-ról nem szívesen adnám fel. Egyébként a Wreckfest és Siege platinám is csak a multiplayer feladatok miatt várat magára, azok pedi 90% fölött állnak. xD. Kellenének játékosok, akik tudnának segíteni. Ha esetleg tervezed tolni valamelyiket, szólj. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 03. 29. 16:40

Egyébként már nem láttalak fent 1 hónapja. Játszol te rendesen? (Én pont ma platináztam ki a Cat Quest II-t. A kövi az SA lesz szerintem, néztem egy jó trükköt a Beat the Cock maraton teljesítésére, meg a 4k ember lekaszabolására is.... :D Utóbbinál a tankos metódus nem tetszik, nekem túl vontatott, és hatos csillagnál a tank sem bírja sokáig. )

Jólvan, Dani, mindent bele a trófeákkal.

A Wreckfest-et majd én is be akarom fejezni, jókat hallottam róla. A Flatout féle roncsderbis-autóversenyzés van benne a középpontban, ami nekem nagyon tetszik. (Na, a Flaout 4 sz*r lett, azt ne játssza senki, de az előző részek nagyon élvezetesek). Úgyhogy remélem valamikor majd le lesz akciózva Store-ban.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 03. 29. 21:46

dani.szentgali írta:
2020. 03. 29. 13:16
Én nem sűrűn szoktam játékokat platinázni. Az a két játék, amit kitoltam, igazából véletlenül lett meg, meg azért, mert akaratomon kívül is sikerült a trófeák jelentős részét (kb. 70%-át) megszereznem, így gondoltam hogy az a maradék 4 trófea ne basszon ki velem, úgyis könnyűek voltak. Bár én előre sosem nézem meg a trófeákat, csak miután már nagyon kevés van hátra, a maradékot csekkolom és az alapján döntöm el, hogy akarok e szenvedni vele vagy sem. A COD MW 2019 azért is érdekes játék a trófeákat tekintve is, mert ahogy te is mondtad, a legtöbb inkább multi központú játékban vannak online/multiplayer trófeák, vagy coop trófeák amihez kötelező másik ember segítsége. Nos, bár van egy Spec Ops (coop küldetéses) trófealista is, ez azonban külön áll az alapjátéktól, amelyben így csak és kizárólag single player jellegű trófeák vannak. Szóval így azért könnyebb, meg azért is, mert elég kevés trófea van hozzá, nagyrésze arany meg ezüst, és bronzból amiből ugye a legtöbb játékban általában van alsó hangon 20 db, addig MW-ben alig van néhány (szerintem max 10, de lehet, még kevesebb) és így azért jóval egyszerűbb. Csak hát itt is van a jó öreg "told ki a teljes sztorit veterán nehézségi szinten" trófea, ami még nekem, gyakorlott COD-osnak is sokszor nehéz pillanatokat ad, így nem tudom hogy akarok e szarakodni vele, bár már 81%-ról nem szívesen adnám fel. Egyébként a Wreckfest és Siege platinám is csak a multiplayer feladatok miatt várat magára, azok pedi 90% fölött állnak. xD. Kellenének játékosok, akik tudnának segíteni. Ha esetleg tervezed tolni valamelyiket, szólj. :D
Én is így kezdtem. :D Mármint, hogy eleinte akkor álltam neki egy platinának mikor láttam, hogy kevés trófea hiányzik. Egyébként ez az egészséges szint. Én mostmár sokszor azelőtt megnézem a trófea listát, hogy megvenném a játékot. Volt olyan, hogy azért nem vettem meg egy játékot (konkrétan a Brothers In Arms-t még PS3-ra), mert nem voltak hozzá trófeák. Na ez már beteges, meg sokszor a játékélmény rovására is megy.

Egyébként az hogy arany, ezüst vagy bronz egy trófea, sokszor nincs összhangban azzal, hogy milyen nehéz egy trófea. Pl a Max Payne 3-ba a New York Minute Mode-ban külön-külön kell teljesíteni a chaptereket időre, halál nélkül, amiért arany jár, van viszont a New York Minute Hardcore, ahol a teljes játékot kell lenyomni egyhuzamban szintén időre és halál nélkül, ezért meg bronz jár. Vagy ott van a The Ballad of Gay Tony, ahol van két trófea, az egyik akkor jár ha mindent küldit 80%-ra csinálsz, a másik akkor, ha mindet 100%-ra, és ezekért us bronz jár, pedig nem könnyűek.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 03. 30. 15:22

Igenigen... egyes játékoknál összefügg a nehézséggel, de sokszor logikátlan.

Az SA-ban pl. asszem a max szexepil trófea arany. Pedig, még glitch nélkül sem olyan nagy cucc elérni...
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 03. 30. 21:17

Igen, most hogy így mondod az is érdekes. Mondjuk a régi GTA-aknak alapból érdekes a trófea listája. Rakhattak volna bele többet is.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 03. 31. 08:26

Nem foglalkoztak vele igazán, bár ez a többi PS2 remastered játékukra is igaz, pl: Bully. Ott is van kb 20 trófea, van benne néhány nehezebb, de összességében eléggé könnyű kiplatinázni azt is. 100%-ot pl. el sem kell érni..
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 03. 31. 22:05

Luszie írta:
2020. 03. 29. 16:40
Egyébként már nem láttalak fent 1 hónapja. Játszol te rendesen? (Én pont ma platináztam ki a Cat Quest II-t. A kövi az SA lesz szerintem, néztem egy jó trükköt a Beat the Cock maraton teljesítésére, meg a 4k ember lekaszabolására is.... :D Utóbbinál a tankos metódus nem tetszik, nekem túl vontatott, és hatos csillagnál a tank sem bírja sokáig. )

Jólvan, Dani, mindent bele a trófeákkal.

A Wreckfest-et majd én is be akarom fejezni, jókat hallottam róla. A Flatout féle roncsderbis-autóversenyzés van benne a középpontban, ami nekem nagyon tetszik. (Na, a Flaout 4 sz*r lett, azt ne játssza senki, de az előző részek nagyon élvezetesek). Úgyhogy remélem valamikor majd le lesz akciózva Store-ban.
Na örülök, mert így talán a wreckfestet veled meg Bencével+IXON-nal ki tudnám platinázni (ugyanis ők is tolják ahogy láttam). Az a gond, hogy asszem ahhoz a trófeához kell kb. 4-5 ember is rajtam kívül, hogy elérhető legyen, ugyanis 20 online versenyt kell nyerni, de ezt csak akkor adja be ha az ellenfelek nagyrésze húsvér játékos, az üres/kevés playert tartalmazó lobbi esetén automatikusan aktiválódó gépi ellenfelek esetén nem számolja a győzelmeket a rendszer. Szóval, fasza lenne, ha te meg még 1-2 ember tudna segíteni ebben, mert bár nem vagyok trófea vadász, az azért engem is fel tud baszni, ha egyetlen egy ráadásul asszem bronz szintű trófeán múlik a platina. :D

Szoktam játszani, többet is mint kellene. Csak mivel közben égeti a lelkem a bűntudat, hogy játék helyett írhatnám a szakdogát is, így szépen láthatatlanra raktam a profilomat, hogy amikor megnézem magamnak, becsapjam vele magam és legalább annak a látszatát keltsem, hogy nem egy lecsúszott allday gamer vagyok, amikor az egyetemet is befejezhetném közben. xD.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 04. 01. 07:52

Hát, Bence nem nagyon tolja már. Plusz nem érdeklik a tróeák xD Tudta nélkül ne ossz rá ilyen feladatot... :D IXON-t se tudom. Ha be tudom szerezni, akkor majd tolhatjuk. A Middle Earth Shadow of War-t akarom elcserélni, de lehet, hogy az LA Noire-t is eladom...

Szóval rejtve vagy fent.. na szép... én meg azt hittem, "megjavultál"... :D :D :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 04. 01. 12:39

Én? Soha. :D

Miért, a Middle Earth annyira szar játék?
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 04. 01. 15:11

Hát, nem jött be. Fura az irányítás, meg 1-2 dolog benne. Egyébként szép... AC feelingje van. Háztetőkön kell futkosni, meg stealth-be lenni végig.
(ezt nem nehéz kiplatinázni, ha ki akarnád egyszer tolni. :D Csak ez már egy sequel, a Shadow of Mordor az első rész).
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 04. 02. 11:21

Igen, arról én is hallottam. Anno amikor még nem volt PS4-em, kifejezetten érdekeltek ezek a játékok, csak aztán évek alatt megfeledkeztem róluk, és így végül kimaradtak. Szerintem már nem annyira aktuálisak, így esélyes, hogy már nem fogom őket bepótolni. Pedig ha valóban olyasmi, mint egy AC, nekem tutira bejönne (bár a szar és fura irányításokat annyira én sem szívlelem). :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 04. 30. 09:09

Rockstar69 írta:
2020. 04. 29. 21:49
dani.szentgali írta:
2020. 04. 29. 11:45
Szerintem utóbbi. 20 platina azért nagyon kemény lenne egy év alatt, még Juditnak is. :D
Nem lenne az olyan nagyszám. Vannak nagyon könnyű platinák, pl a Sims 4-et 3-4 óra alatt meg lehet szerezni. :D
Én azt olvastam, hogy azért kell játszani a játékkal bőven... De... nem sok idő valóban, 15-20 óra. A 3-4 órát keveslem, mert annyi idő alatt max 2-3 házat felépítesz, de még egy gyerekre sem "futja".. :D egyébként ki akartam játszani, mert mindig is ki akartam próbálni, de annyira nem lehet elolvasni semmit sem konzolon (pici minden), hogy letöröltem. Még a kurzor is "PC-s", nem értem, miért nem alakították át jobban a játékot.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 04. 30. 21:52

Ha gyors vagy 1,5 óra alatt is megvan, de ha nem görcsölsz rá annyira, akkor is durván 3 óra. https://youtu.be/B16PsfOQUhs

Egyébként én is kipróbáltam, de nagyon idegesített az irányítás (mondjuk engem PC-n is), meg azt mondják, hogy nagyon laggol, ha már több simed van. Egyébként lehet tolni egér + billentyűzet kombóval PS4-en is.
Gyenge napok vannak...

Válasz küldése