OFF

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
MateL
McReary testvér
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:36

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: MateL » 2020. 05. 21. 19:03

Milyen idős a gép? A régi laptopomnak (kb. 6 éves) amit most családtag használ, volt nemrég egy hasonló hibája, cserélni kellett a HDD-t elhasználódás miatt. Lehet nálad is elérte az életciklusa végét. Biztos ami biztos, ilyenkor nem árt biztonsági másolatot készíteni a lemezről mielőtt végleg megadja magát, már ha tényleg ez a gondja.
.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 05. 22. 10:29

Vegyél egy PC-t, koma. Sokkal jobb, mint a legtöbb laptop. Tapasztalatból mondom. :) De amúgy vidd el szervizbe, sok helyen ingyen bevizsgálják ha jól tudom. De ahogy az előttem is írta, valszeg a merevlemez halt be. Laptopba (típustól függően amúgy, de a mai legtöbb laptopról már elmondható) amúgy sokkal körülményesebb merevlemezt cserélni, a boltban pedig elkérnek érte nem kevés pénzt pluszban a szerelők, emiatt is javaslom inkább a váltást PC-re, mivel ott te magad is ki tudod cserélni a merevlemezt plusz szerelési költségek nélkül. :) ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 05. 22. 10:39

Fejezd már be ezt a PC-laptop témát. Nem mindenkinek testhezálló a PC, mint ahogy a laptop sem. Van, akiknek élethelyzetből adódóan jobb az egyik, mint a másik. Azért mert neked PC-d van, nem jelenti azt, hogy akkor az automatikusan jobb, és mindenki vegyen azt laptop helyett. (Nem akarok ebből további vitát szűlni, mert már bőven átbeszéltük, úgyhogy ne is válaszolj a kommentemre.)

Egyébként én már jártam így, akkor egy újratelepítés megoldotta a gép nyelvét. :D Valószínűleg valami vírus lehetett.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Franklin
Sprunk-függő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2013. 03. 30. 14:39

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Franklin » 2020. 05. 22. 12:05

Max. 1.5 éves a laptop. Újonnan vettem.
Játszani nincs időm, úgyhogy nekem tökéletes a laptop, mert csak a beadandók megirására, vagy tanulásra használom.
Szóval szerintetek meghalt a HDD?
“Grove Street, home. At least it was before I fucked everything up!”

Avatar
MateL
McReary testvér
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:36

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: MateL » 2020. 05. 22. 14:13

Ennyi idősen még nem szabadna.
Ötlet 1:
Windows Defender Scheduled Scan tiltása a feadatütemetőben
Ötlet 2:
admin cmd -> chkdsk.exe /f /r -> újraindítás
.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

Avatar
Franklin
Sprunk-függő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2013. 03. 30. 14:39

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Franklin » 2020. 05. 22. 15:30

CMD-be beírtam az általad megadott parancssort, de azt irta ki h nincs jogosultságom. Holott elvileg rendszergazda kell h legyek.
“Grove Street, home. At least it was before I fucked everything up!”

Avatar
MateL
McReary testvér
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:36

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: MateL » 2020. 05. 23. 10:40

Indításkor rendszergazdaként kell futtatni, jobb klikkel van egy ilyen opció
.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

Avatar
Franklin
Sprunk-függő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2013. 03. 30. 14:39

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Franklin » 2020. 05. 24. 20:08

Na, tegnap este még elvégeztem a "műveletet". Valamit mintha gyorsult volna, de még mindig el-el éri a 100%-at. Leállítottam a Windows Shearch-ot is. Köszönöm a segítséget eddig is! :)
Meg amióta elkezdődött ez lassulás, azóta gyakran (1-2 óránként) "pittyen" 4x egymás után. Ez mi lehet?
“Grove Street, home. At least it was before I fucked everything up!”

Avatar
Franklin
Sprunk-függő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2013. 03. 30. 14:39

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Franklin » 2020. 05. 28. 19:07

éééés besz@rt... no comment... 1.5 évet bírt. Komolyan. Azért ez már valahol egy kicsit szánalom. Vagy nem tudom.

Na mindegy... Arra gondoltam veszek bele hdd-t. Könnyű benne kicserélni, mert egy szerelőpanelon hozzá tudok férni. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem!

Ha megveszem, berakom, magát "felprogramozza"? Vagy remélem ez is bonyolult.. :|

A mostani 1 terrás és 5400-at forgott percenként. Nos, arra gondoltam veszek bele egy kicsit gyorsabbat. (7200-et) Ez lehetséges? Valamint a leírásban van olyan az egyes HDD "leírásában", hogy "chache mérete: 64mb, vagy 32mb"...stb. Ez mit takar?
“Grove Street, home. At least it was before I fucked everything up!”

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 05. 28. 21:47

Nem tudom mennyire van szükséged a nagy tárhelyre, de én úgy hallottam, hogy egy SSD sokat dob a gépen. Lehet érdemesebb lenne azt venni.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 06. 02. 11:16

Az SSD nagyon jó, én is tudom ajánlani. Bár elvileg hamarabb megy tönkre, mind a HDD, hacsak nem valami több százezres csúcsmárkájú, különleges SSD-t vesz az ember. Én utóbbit sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom egyelőre, hiszen én csak kb. olyan 8 hónapja használok SSD-t HDD mellett. Én annyit tudok róla mondani, hogy nagyon gyors, illetve, hogy egyértelműen az oprendszert és a létfontosságú, kisebb helyigényű, indítóprogram/launcher jellegű programokat érdemes rá rakni. Szóval például játékok tárolására nem ajánlott, mert nem az ilyen jellegű terhelésre van kitalálva. Ha nem nagy méretű és teljesítményű programok/játékok tárolása és futtatása a cél, hanem kisebb méretű alkalmazások, fájlok és a rendszer tárolása az elsődleges szempont, akkor mindenképp elegendő egy relatíve olcsóbb SSD is, mert arra még jobb is, mint a HDD. Én személy szerint azt vallom, hogy az a legjobb, ha van mindkettő. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 12. 26. 12:55

Nagyon boldog karácsonyt és majd egy sikerekben gazdag, járvány és korlátozásmentes újévet kívánok minden GTAPlace és RedDeadPlace Adminisztrátornak, Moderátornak, Cikkszerzőnek, Fórumozónak, Olvasónak és Tagnak! Köszönöm, hogy immár kilencedik éve tagja lehetek ennek a sajnos fokozatosan ritkuló, mégis fantasztikus, precíz, megbízható és mindenekelőtt családias hangulatú közösségnek. Jövőre találkozunk egy remélhetőleg minden tekintetben jobb esztendőben! Sziasztok! :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 01. 02. 11:09

Kívánunk neked is hasonlóan szépeket, Dani.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 01. 05. 13:27

Köszönöm szépen, Judit!
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

zsombormaki
CJ zoknija
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012. 06. 01. 16:52

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: zsombormaki » 2021. 01. 13. 21:21

Sziasztok! Láttam facen ,hogy lett az oldalnak csoportja. Személy szerint én örülök neki mert sokkal gyorsabb lehet így például a kommunikáció. Viszont még mivel így alig pár órás a group szerintem ki kellene találni valamit amivel tudtok szűrni. Csak azért gondolom ezt mert az utóbbi években tapasztaltam ,hogy szinte az összes FB-n fellelhető magyar nyelvű csoport enyhén szólva sem a magas színvonaláról híres, és nem lenne jó ,ha az is erre a sorsra jutna főleg úgy ,hogy maga az oldal azért már elég régóta képvisel egy kifejezetten jó minőséget. Ti mit gondoltok? Kivitelezhető lenne egyáltalán normálisan?

Válasz küldése