Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

A sorozatot általánosságban érintő témák helye.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 11. 04. 17:33

tatec írta:
2021. 11. 01. 18:32
Ha én meg veszem ezt a játékot digitális verzió formátumban a PS4-emre és holnapután vagy egy hónap múlva vesszek PS5-tőt újra meg kell vásárolni ?
Nem kell. Még csak az hiányozna, hogy ennyi pénzért még újra meg is kellene venni. Tiszta szégyen lenne. Úgyhogy ha ezt most megveszed és veszel PS5-öt, akkor ebben az árban már benne van/lesz a PS5 verzió is.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: brenor » 2021. 11. 29. 19:50

Rég írtam már ebben a forumban, emlékszem annak idején nagyon vártuk a gta 5-t, és szerintem elég jó játék lett, online-al is jól elvoltam egy ideig, mára eléggé ráuntam, mivel a hatodik résznek se híre se hamva, ezért nagyon örültem annak, hogy felújítják a 3D-s trilógiát. Amikor megtudtam, hogy ez csak remastered lett engem nem zavart, mert egy remastered-ből is kilehet hozni egy jó játékot és elég bíztató volt, hogy átpakolják unreal engine 4-re és gta 5-s lesz a vezetés és a lövöldözés. Ekkorát még nem csalódtam még egy játékfejlesztő cégben sem. Nem csak ezért, mert bugokkal teli az egész, de olyan lélektelen lett ez a felújítás, hogy az valami borzalom. Hazudtak abban, hogy a vezetés és a lövöldözés gta 5-s lesz, csak annyira gta 5-s, hogy beletették azt a weapon és radio wheelt és a konzolon már nem az x-el adsz gázt, hanem az R2-vel ennyi az egész. Egyáltalán nem érződik az, hogy ez egy 2021-es játék lenne, ha letölt valaki modokat hozzá hasonló élménye lesz, ráadásul ingyenes is. De a modderek általában szívvel, lélekkel csinálják a modokat és őket hurcolja meg a Take Two, akik ezt a borzalmat csinálták ráadásul 60 euróért árulják nincs benne semmilyen lélek.

Nekem ott ment el a kedvem ettől a "definitive" editiontól, hogy elkezdtem a vice cityt azt veszem észre, hogy a neon szép meg minden, de nappal is világít. Miért? Ráadásul az épületek villanya is ég nappal. Van egy tök vicces easter egg a vice cityben, hogy az egyik hotel lámpái este 11 és 12 között úgy világítanak, hogy pénisz formát öltenek, ez tök ötletes easter egg, de a def. editionben még nappal is ugyanígy világít, hogy pénisz formát ölt. Aztán olyan hibákban is belefutottam, hogy nem volt a helyén a pizzás motor, mentőkocsi, ocean view hotel előtt néha nem volt ott az oceanic, ráadásul több helyen nem parkoltak autók, pedig az eredeti vice cityben mind ott voltak. Nem tudom nálatok is, de nálam alig volt gyalogos a járdákon, míg a gta 3 def editionban jóval több gyalogos és autó volt, mint az eredeti gta 3-ban. Ezek miatt én félbe hagytam a vice cityt, semmi kedvem nincs folytatni. Úgy hallottam a san andreas lett a legrosszabb mind közül.

Senkinek nem ajánlom ezt a játékot. Szégyen és gyalázat, hogy a rockstar ezt ki merte adni. Nem a grove street games fejlesztő csapatot kell hibáztatni, mert összesen kb. 20-an fejlesztették a játékot, take two és a rockstar hibája. A rockstarnak több, mint ezer munkatársa van, olyan cégre bízták a remaster fejlesztését, akik főként mobil portokat készítettek. Egyszer már kiadtak gta 3, vc, sa remastered portokat xbox360-ra és ps3-ra nem sikerültek jól, Vadim M youtuber tök jó videót csinált erről, hogy miért lettek szarok. Hogy gondolta komolyan a rockstar azt, hogy megint őket kell megbízni erre? Ráadásul dollármilliárdos cég a rockstar, sokkal jobb felújítást érdemeltek volna meg. Vajon amiatt ment ilyen rossz irányba a rockstar, mert Dan Houser és Leslie Benzies elhagyta a céget? Mi lesz majd így a gta 6-al, ha egyszer kiadják? Nagy rajongója vagyok a gta sorozatnak, nekem mai napig a vice city a kedvencem, ezért szeretnék gta 6-t, mert szeretném látni vice city-t mai modern köntösben, de félő, hogyha megjelenik akkor az is egy elcseszett játék.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2021. 11. 29. 22:15

A Rockstar soha nem ígérte, hogy olyan lesz a vezetés meg a lövöldözés, mint a GTA V- en. Csak azt írták, hogy az irányítást modernizálták, lehet ezt értetted félre. Illetve a GTA 3 és a Vice City mobil portja nem jelent meg PS3-ra és Xbox 360-ra, csak a San Andreas.

Egyébként egyetértek veled. Elég lélektelen lett, bár ezt már a megjelenés előtt sejteni lehetett, mivel nem reklámozták, hogy a régebben kivett zenéket visszarakták volna, szóval ebből le lehetett vágni arra sem költöttek. Az a baj, hogy a fent említett San Andreas-ból kiindulva, ezek a kiadások sohasem lesznek olyanok, mint az eredetiek. Valószínűleg a legszembetűnőbb bugokat kijavítják és annyi lesz.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 12. 02. 11:17

brenor írta:
2021. 11. 29. 19:50
Rég írtam már ebben a forumban, emlékszem annak idején nagyon vártuk a gta 5-t, és szerintem elég jó játék lett, online-al is jól elvoltam egy ideig, mára eléggé ráuntam, mivel a hatodik résznek se híre se hamva, ezért nagyon örültem annak, hogy felújítják a 3D-s trilógiát. Amikor megtudtam, hogy ez csak remastered lett engem nem zavart, mert egy remastered-ből is kilehet hozni egy jó játékot és elég bíztató volt, hogy átpakolják unreal engine 4-re és gta 5-s lesz a vezetés és a lövöldözés. Ekkorát még nem csalódtam még egy játékfejlesztő cégben sem. Nem csak ezért, mert bugokkal teli az egész, de olyan lélektelen lett ez a felújítás, hogy az valami borzalom. Hazudtak abban, hogy a vezetés és a lövöldözés gta 5-s lesz, csak annyira gta 5-s, hogy beletették azt a weapon és radio wheelt és a konzolon már nem az x-el adsz gázt, hanem az R2-vel ennyi az egész. Egyáltalán nem érződik az, hogy ez egy 2021-es játék lenne, ha letölt valaki modokat hozzá hasonló élménye lesz, ráadásul ingyenes is. De a modderek általában szívvel, lélekkel csinálják a modokat és őket hurcolja meg a Take Two, akik ezt a borzalmat csinálták ráadásul 60 euróért árulják nincs benne semmilyen lélek.

Nekem ott ment el a kedvem ettől a "definitive" editiontól, hogy elkezdtem a vice cityt azt veszem észre, hogy a neon szép meg minden, de nappal is világít. Miért? Ráadásul az épületek villanya is ég nappal. Van egy tök vicces easter egg a vice cityben, hogy az egyik hotel lámpái este 11 és 12 között úgy világítanak, hogy pénisz formát öltenek, ez tök ötletes easter egg, de a def. editionben még nappal is ugyanígy világít, hogy pénisz formát ölt. Aztán olyan hibákban is belefutottam, hogy nem volt a helyén a pizzás motor, mentőkocsi, ocean view hotel előtt néha nem volt ott az oceanic, ráadásul több helyen nem parkoltak autók, pedig az eredeti vice cityben mind ott voltak. Nem tudom nálatok is, de nálam alig volt gyalogos a járdákon, míg a gta 3 def editionban jóval több gyalogos és autó volt, mint az eredeti gta 3-ban. Ezek miatt én félbe hagytam a vice cityt, semmi kedvem nincs folytatni. Úgy hallottam a san andreas lett a legrosszabb mind közül.

Senkinek nem ajánlom ezt a játékot. Szégyen és gyalázat, hogy a rockstar ezt ki merte adni. Nem a grove street games fejlesztő csapatot kell hibáztatni, mert összesen kb. 20-an fejlesztették a játékot, take two és a rockstar hibája. A rockstarnak több, mint ezer munkatársa van, olyan cégre bízták a remaster fejlesztését, akik főként mobil portokat készítettek. Egyszer már kiadtak gta 3, vc, sa remastered portokat xbox360-ra és ps3-ra nem sikerültek jól, Vadim M youtuber tök jó videót csinált erről, hogy miért lettek szarok. Hogy gondolta komolyan a rockstar azt, hogy megint őket kell megbízni erre? Ráadásul dollármilliárdos cég a rockstar, sokkal jobb felújítást érdemeltek volna meg. Vajon amiatt ment ilyen rossz irányba a rockstar, mert Dan Houser és Leslie Benzies elhagyta a céget? Mi lesz majd így a gta 6-al, ha egyszer kiadják? Nagy rajongója vagyok a gta sorozatnak, nekem mai napig a vice city a kedvencem, ezért szeretnék gta 6-t, mert szeretném látni vice city-t mai modern köntösben, de félő, hogyha megjelenik akkor az is egy elcseszett játék.
Tökéletesen egyetértek minden szavaddal. Mondatról mondatra, szóról szóra pontosan osztom a véleményedet. Tökéletesen leírtál mindent. Én szerencsére nem vettem meg, mert az első trailer után már láttam, éreztem, hogy ez így nagyon szar lesz, sajnos igazam is lett. Szerintem is szégyen ez az egész, és én is eléggé kételkedem már abban, hogy a jövőben a rockstar még olyan játékokat fog gyártani, amik igazán minőségik és jók lesznek. Szerintem amúgy a TakeTwo és a GTA Online elsöprő sikerei miatt ment el ennyire rossz irányba a Rockstar, és lényegében emiatt léptek le az általad is említett kulcsemberek a cég éléről. Véleményem szerint valami olyasmi történhetett, hogy a GTA Online rekord bevételei miatt megrészegült a nagy profittól és emellett minimális befektetéstől a T2, majd kvázi parancsba adta a rockstarnak, hogy ne dolgozzanak gőzerővel, hanem minimális pénz és energia befektetésével szerezzék a legnagyobb profitot. Mikor Houserék, Benzies és Lazlow szépen lassan rájöttek erre, fogták magukat, közölték hogy ebből ők nem kérnek, és elmentek a francba, a többiek pedig maradtak és egyéb választás híján engedelmeskednek a T2-nek, ennek végeredménye a kialakult helyzet. Persze ez csak egy teória, a teljes igazságot sosem tudjuk meg, de a jelenlegi helyzetet nézve eléggé esélyes, hogy valami nagyon hasonló történhetett.
Rockstar69 írta:
2021. 11. 29. 22:15
A Rockstar soha nem ígérte, hogy olyan lesz a vezetés meg a lövöldözés, mint a GTA V- en. Csak azt írták, hogy az irányítást modernizálták, lehet ezt értetted félre. Illetve a GTA 3 és a Vice City mobil portja nem jelent meg PS3-ra és Xbox 360-ra, csak a San Andreas.

Egyébként egyetértek veled. Elég lélektelen lett, bár ezt már a megjelenés előtt sejteni lehetett, mivel nem reklámozták, hogy a régebben kivett zenéket visszarakták volna, szóval ebből le lehetett vágni arra sem költöttek. Az a baj, hogy a fent említett San Andreas-ból kiindulva, ezek a kiadások sohasem lesznek olyanok, mint az eredetiek. Valószínűleg a legszembetűnőbb bugokat kijavítják és annyi lesz.
Szerintem nem értette félre, csak rosszul fogalmazott az irányítást illetően. Egyébként igaz, amit írtok, mert tényleg olyan irányítást ígértek, ezt mondjuk be is tartották, más kérdés, hogy ennek egyedül konzolon, kontrollerrel van bármilyen jelentősége, és összességében még ott sincs sok. Ez egy egyszerű gombkiosztás beállítás, angolul button layout, ha beléptek más játékok menüjébe, ott is létezik ez a beállítás, úgyhogy lényegében ez egy egy emberes és nagyon max. fél napos művelet volt leprogramozni a fejlesztés alatt, úgyhogy bár tényleg benne van a játékban, sokat nem oszt vagy szoroz, arról nem is beszélve, hogy ezt a régi verziókba is egészen nyugodtan be lehetett volna tenni. Csak hát kellett a parasztvakítás, meg hogy úgy tűnjön, mintha csináltak volna vele valamit. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: totyak » 2021. 12. 19. 12:01

Idő közben, 17-én, megjelentek a fizikai kópiák a boltokban PS4-re és Xbox One/Xbox Seies konzolokra. Néztem kicsomagoló videót, hát még ez is siralmas. Tudom, védjük az erdőket, meg a természetet, de semmi, nulla papír kiegészítő van a játékhoz. Sem egy kézikönyv, sem egy poszter/térkép, semmi. 21K, gratula érte ismét. Ennyiért inkább veszek 2-3 értelmes címet leárazva.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2021. 12. 19. 22:14

Igen, nekem is csalódás volt. Pedig a PS3-mas San Andreas-ban volt minden, ami az eredeti PS2-es kiadásban is.
Gyenge napok vannak...

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: totyak » 2021. 12. 20. 13:04

Rockstar69 írta:
2021. 12. 19. 22:14
Igen, nekem is csalódás volt. Pedig a PS3-mas San Andreas-ban volt minden, ami az eredeti PS2-es kiadásban is.
Így van. Lehet, hogy csak kevesen vagyunk ilyen furcsák, de én vártam volna legalább egy poszter/térképet. Kézikönyv manapság már amúgy is csak egy-két oldal szokott lenni, mindenki tudja mi a teendő a lemezekkel.
Remélem gyorsan bezuhan az ára, a polcra azért kellene :roll:
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 12. 20. 16:05

Hát eddig is tudtuk, hogy extra szánalmas produkció volt ez a remastered trilógia, amibe a Rockstar és a T2 magasról beleszart az első perctől kezdve, az, hogy még a fizikai kiadások is szarok, igazából már nem meglepő. Szánalmas, siralmas, elkeserítő ez az egész helyzet, de ez van. A kézikönyv, meg az irányítást bemutató papírok amúgy engem nem zavar, hogy már sehol sincsenek a dobozban, ahogy ti is írtátok, már mindenki tudja, mit kell művelni a lemezekkel, illetve azért a legtöbb játék irányítása is már magától értetődő, szóval nem gáz, viszont a GTA-knak és egyéb Rockstar játékoknak mindig is a védjegyük volt, hogy volt egy térkép a csomagban, amelynek a legtöbb esetben a hátlapja egyébként egy artwork poszter volt, amit ki lehetett akasztani a falra, szóval ez tényleg elég ciki, hogy már erre sem hajlandóak költeni, ezt is kispórolják a csomagból. Így viszont kb. már semmi értelme a dobozos kiadásnak. Így már a gyűjtők számára sincs akkora értéke szerintem. Na mindegy. Az ára viszont nem hiszem, hogy egyhamar lemegy, sem a boltokban, sem a magánszemélyeknél nem lehet erre bazírozni, ugyanis ez mégiscsak GTA, még ha régi is, még ha szar is, bugos is, üres is a doboz a korábban megszokottakhoz képest, stb, még így sem valószínű, hogy hamar esik az ára.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2021. 12. 20. 21:50

totyak írta:
2021. 12. 20. 13:04
Rockstar69 írta:
2021. 12. 19. 22:14
Igen, nekem is csalódás volt. Pedig a PS3-mas San Andreas-ban volt minden, ami az eredeti PS2-es kiadásban is.
Így van. Lehet, hogy csak kevesen vagyunk ilyen furcsák, de én vártam volna legalább egy poszter/térképet. Kézikönyv manapság már amúgy is csak egy-két oldal szokott lenni, mindenki tudja mi a teendő a lemezekkel.
Remélem gyorsan bezuhan az ára, a polcra azért kellene :roll:
Engem sem az irányítás érdekel, hanem ugye a GTA-hoz olyan kézikönyvek voltak, mintha egy városi útmutató lenne, de neked ezt nyilván nem kell magyaráznom. :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: totyak » 2021. 12. 21. 17:40

Rockstar69 írta:
2021. 12. 20. 21:50
totyak írta:
2021. 12. 20. 13:04
Rockstar69 írta:
2021. 12. 19. 22:14
Igen, nekem is csalódás volt. Pedig a PS3-mas San Andreas-ban volt minden, ami az eredeti PS2-es kiadásban is.
Így van. Lehet, hogy csak kevesen vagyunk ilyen furcsák, de én vártam volna legalább egy poszter/térképet. Kézikönyv manapság már amúgy is csak egy-két oldal szokott lenni, mindenki tudja mi a teendő a lemezekkel.
Remélem gyorsan bezuhan az ára, a polcra azért kellene :roll:
Engem sem az irányítás érdekel, hanem ugye a GTA-hoz olyan kézikönyvek voltak, mintha egy városi útmutató lenne, de neked ezt nyilván nem kell magyaráznom. :D
Az ötödik rész könyvecskéjét vettem alapul, az egy fecni volt. De valóban, korábban szuper manualok születtek, bár pl. a GTA IV magyar kiadású könyve is egy bughalmaz.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2021. 12. 21. 22:52

Emlékszem az is (a GTA V kézikönyve) nagy csalódás volt annak idején. A GTA IV kézikönyvéről egyik ismerősöm küldött képeket. Valóban elég brutális hibák vannak benne. PS3-on nem volt ezzel gond, mert ott angol volt. Egyedül a Max Payne 3 kapott magyar kézikönyvet, meg is lepődtem rajta.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 12. 22. 11:49

Az érdekes. Egyébként megkezdődött a PS Store újabb nagyobb leárazásos akciós időszaka, ezzel együtt pedig a GTA trilógiát is leakciózták... khm "leakciózták", inkább így a helyes, ugyanis 21k helyett most "csak" 16k. Hát mondanom sem kell, ez nem valami nagy akció, eleve bőven 10k alatt kellene hogy legyen alap helyzetben, teljes áron, akciósan pedig érne reálisan úgy kb. max 5 ezret. Mondjuk az is sokat elárul ennek az egésznek a "minőségéről", hogy alig egy hónapja jelent meg, de máris leakciózták (még ha nem is nagyon), ezt az igazán szarul sikerült játékokkal szokták így csinálni. Más kérdés, hogy még így is elég drága, de hát ez már csak a neve miatt van, csak mert GTA meg Rockstar van ráírva. Egyébként a Rockstar állítólag ingyen játékot ad kárpótlásul azoknak, akik megvették a játékot, bár számomra eléggé érthetetlen, hogy mégis miért csak PC-n? Nem akarok konzol vs. gamer pc háborút indítani, főleg annak fényében, hogy 2 és fél éve nekem már mindkét platform van és mindkettőt szeretem a maga módján, játszom is rajtuk egyformán, de ez eléggé szemétség és igazságtalan, mert a GTA trilógia remastered minden platformon szarul sikerült, nem csak PC-n és én értem, hogy PC-n valszeg amiatt van ez mert ott 3 napig elérhetetlen volt a játék, de szerintem a legtöbb konzolos aki megvette szintén azt kívánja, hogy bárcsak elérhetetlen lett volna PS-en és Xboxon is ez a trágyahalmaz, mert akkor legalább nem dobtak volna ki pénzt rá. Plusz nem akarok jönni a szokásos torrent dumával, mert tudom, hogy sokan megveszik a játékokat PC-n is és nem mindenki kalóz, de mégis miért pont azt a platformot kell nyalni meg bocsánatot kérni, ahol mindenféle következmény nélkül (chipelés, crackelés stb.) amúgy is le lehet szedni tök ingyen minden játékot, ha az ember nem akar és/vagy nem tud érte fizetni? Szóval azért álljunk már meg egy percre, mert ez egy k**va nagy igazságtalanság.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 12. 22. 12:27

Az újrakiadások korát éljük, ebbe most már lassan bele kell törődni, akkor is ha fáj...

Vannak még elég kemény bugok a patch után továbbra is, de pl a III-ban bug is elég kevés van. A másik két résszel kevesebbet játszottam. Sajnálom, hogy csak a telefonos verzió átportolása történt meg, viszont a III-nak és a VC-nek jót tett ez az újrakiadás szerintem. Persze, sok mindennel nem értek egyet a "HD-sítás" okán (pl: a karaktermodellek eléggé okádékul néznek ki, és akkor visszafogottan fogalmaztam), de azoknak, akik eddig nem játszották ki ezt a két részt, most itt a lehetőség, mert irányítást és játékmenetet illetően már nincsenek lemaradásban ezek a részek sem. Ha pedig onnan nézem, hogy vannak, akik még sosem játszottak a GTA III-mal, vagy a VC-vel és most megvennék, azoknak szerintem megérheti a 16-21 ezret, hiszen ezek zseniális játékok.

Nekünk megéri-e, akik már számtalanszor kitoltuk az eredetiket? Hát ezt mindenki magának döntse el. Én azt azért tudom, hogy a kezdeti katasztrofális launch után patchelés után nekem azért most már pozitív csalódás, de azért jó lenne , ha érkeznének még patch-ek....

Az ára meg úgyis fog lejjebb menni, jövő ilyenkorra szerintem már 10k körül lesz akciósan. Annyit azért három feljavított GTA játék úgy gondolom megér.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 12. 22. 18:22

Ezért a csomagért ebben a formában a 10k szerintem a legtöbb, ami reális, függetlenül attól, hogy régi motoros vagy új játékos akarná megvenni. Továbbra is rejtély, hogyan sikerült belőni a 21k-t. Még a mostani akciós 16k is bőven túlzás ezért az egészért. De egyetértek, 10-ért vagy leginkább 10 alatt ez a játék a rengeteg hiba ellenére is megérné az árát, csak hát rohadtul nem ennyi az ára, 16-ot meg 21-et pedig egész egyszerűen nem ér, mert nincs benne ekkora munka és különbség az eredeti részekhez képest, ami ezt az árat indokolná.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 12. 22. 21:04

mondjuk te még nem játszottál vele.. :) mert akkor tudnád, hogy az eredeti részekhez képest sok munka van mindháromban.


Csak a munka 80%-át nem most, hanem a mobil port készítésekor eszközölték. Ennyi. Viszont a mobil kiadások már mai játékká teszik ezeket a részeket, ami eladás szempontjából fontos.

Szerintem azért 21k, mert általában annyiba kerül egy új AAA játék Magyarországon. Mivel remaster, ezért nem egy játékért, hanem a Trilógiáért kérnek 21-et, vagyis mindegyik rész 7 ezerbe kerül. Hangsúlyozom: ha nem mobil port volna, hanem tényleg dolgoznak a remasteren, akkor jobban meg lehetne érteni az összeget. Így persze túl van árazva, de mondjuk melyik frissen megjelent AAA játék nincs? Nagyon kevésre tudnám azt mondani, hogy "na, ez megéri a 21 ezret elsőre is". Szerintem engedjük el ezt az ár kérdést.. Főleg, mert úgysem fogod most megvenni, tehát igazából nincs is jelentősége számodra. Jövőre meg már nem ennyibe fog kerülni.
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése