Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

A sorozatot általánosságban érintő témák helye.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 12. 23. 17:30

Értem, amit mondasz. Szerintem is engedjük el az árazás kérdését, mert nem hiszem, hogy ebben egyet fogunk érteni. :D :D :D Értem én, hogy van benne munka, de azért nem a nulláról kellett felépíteni, mint egy teljesen új tripla A játékot (még ha ezek valóban sok esetben szarok is és ugyanúgy nem érik meg az árukat, ráadásul már nem 20k egy AAA játék ára, hanem ha a jelenlegi generációs új játékokat nézzük, akkor már a jelentős részük 30-ról indul), csak fel kellett javítani azt, ami eleve már adott volt - sokszorosan is, hiszen nem az eredeti részekkel dolgoztak most, hanem a telefonos változattal, ami már közel 10 éve szintén készen volt - , de mindegy is, tényleg engedjük el. Egyébként ja, nekem nem valószínű, hogy mostanában lesz aktuális, majd x idő múlva olcsóbban megveszem. Addigra talán kijavítják és játszhatóbb lesz, bár sajnos az is benne van, hogy szarni fognak bele és már nem nagyon fogják javítani. Majd meglátjuk.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 12. 23. 19:57

Én egyetértek veled az ár kérdésben, csak kevésbé nyilvánbaló a felháborodásom.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2021. 12. 23. 20:44

Luszie írta:
2021. 12. 23. 19:57
Én egyetértek veled az ár kérdésben, csak kevésbé nyilvánbaló a felháborodásom.
Hát még jó, hogy kevésbé vagy felháborodva, hiszen ingyen kódot kaptál a játékokhoz. :D Én most elsősorban az átlag játékosok nevében beszéltem, akik nem ingyen kóddal, vagy PC-s torrenttel szerezték meg a játékot, hanem kifizették érte ezt az akkor ezek szerint számodra is magas árat. Egyébként én sem vagyok annyira felháborodva, hiszen én nem vettem meg a játékot, csak azért akkor is pofátlanság volt ez az árazás erre a produkcióra. Ahogy párszor leírtam korábban is, két esetben lett volna korrekt ajánlat a definitive edition, mégpedig vagy úgy, hogy ha remastered helyett rendes remaket csinál maga a rockstar és nem a 20 fős grove street games, és ezt árazták volna be 21 ezerre vagy adott esetben akár még többre is, vagy ha ezt a produkciót, amit a kis csapattal rakattak össze kedvezőbben árazzák be, és 21 ezer helyett legfeljebb 8-10 ezret kértek volna el érte VAGY van egy harmadik eset is, amiben nem egy csomagban, hanem külön-külön adták volna ki a játékokat és mivel egyszerre úgyis csak az egyikkel tolja az ember, így egyszerre csak 7k-t kellett volna költenie egy játékra, azzal el lehetett volna akár pár hónapig is, kitolja, kimaxolja stb, aztán megveszi a következőt és így tovább. Ezek közül azonban egyik sem valósult meg, ami pedig lett ebből az egészből az túl van árazva rendesen. Ennyi.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2021. 12. 23. 22:25

Nem kell mások helyett felháborodni, mások pénztárcájában meg pláne nem szükséges kutakodni.

A témát részemről lezártnak tekintem.

Szeretnélek megkérni, hogy a sokadik ugyanarra vonatkozó felháborodásodat, ha már nincs új információértéke, a fórumra már ne írd le. Köszi!

Ha most nem tudsz újat írni, nem gond.. De felesleges állandóan ugyanarról beszélni. Ha vannak kérdéseid, tedd fel. Ha viszont a kérdéseidre választ kaptál, és új dolgot most nem tudsz írni, akkor nem kell ilyen hosszű kommentek megírására bocsájtkozni, ne írd le állandóan ugyanazt. Elsőre is megértjük azt, amit írsz. (nemcsak a DE-vel de bármi mással kapcsolatban is.) ha majd meglesz a játék valamikor, akkor tudunk erről sokrétűbben is beszélgetni, de most erre nem különösebben adódik lehetőség.

Köszi mèg egyszer a megértést!
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2022. 01. 01. 16:27

Igazad van, majd ha egyszer kipróbálom a trilógia remasteredet, akkor majd folytatjuk a beszélgetést. Ezzel együtt viszont szerintem ezen teljesen felesleges felhúznod magad, szóval ha már ilyen szépen vörös betűkkel meg mindennel egyetemben megkértél, úgy én is szeretnélek megkérni arra, hogy ne bosszantsd fel magad minden ilyenen, árt a szépségednek. :D Lazíts, megbeszéltük, nem írok erről többet amíg meg nem vettem, úgy lesz ahogy kérted, nyugi. Nem kell minden kis szaron ennyire felhúznod magad. Asszem innentől célszerű lenne inkább csak személyesen tartani a kapcsolatot, mert mikor tavaly ősszel találkoztunk, személyesen nem idegesítettük semmivel sem egymást és tök jól kijöttünk egymással, míg az online szférában, legyen szó akár fórumról, akár online játék közbeni társalgásról, lényegében mindig csak vita meg a felháborodás, egyet nem értés meg totál felesleges bosszankodás lesz a vége (persze nem egyoldalú okból). Úgyhogy majd csak akkor írj és annyit, ha és hogy Pesten vagy és lenne kedved találkozni, mert annak mindkettőnk szempontjából sokkal több értelme van, mint a nonstop online vita (ami mindkettőnk hibája, úgyhogy nagyon kérlek, ne vedd magadra meg a lelkedre, mint anno a PS csoportban, mikor kiléptél). Ennyit szerettem volna hozzáfűzni, boldog újévet! :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: totyak » 2022. 02. 12. 09:20

Tegnapi nap folyamán világszerte megjelent a The Definitive Edition Nintendo Switch fizikai kiadása is. Ahogy utánaolvasgattam külföldi oldalakon, természetesen ezt sem tudta rendesen megoldani a Rockstar.

A Nintendo Switch konzolokhoz 2, 4, 8, 16 és 32 Gb-os játékkártyákat gyártanak. A játék digitális eShop kiadása alapján egyértelmű, hogy a teljes trilógia elférne egy 32 Gb-os kártyán, de a drága jó Rockstar ezen is spórolt. Ő inkább csak 16 Gb-os kártyákon adta ki a játékot.

Ez sajnos több megerősítés szerint is azzal jár, hogy fizikailag csak a GTA3 és a GTA San Andreas vannak a kártyán, a GTA Vice City-nek csak a launchere és a komplett játékot le kell tölteni az eShop-ból a konzol belső tárhelyére.

A dobozos verzió ugyan figyelmezteti a vásárlókat, miszerint "Internet download required", vagyis extra netes letöltés szükséges a játékokhoz, de a többség azt gondolta, hogy ez a különféle patcheket takarja a kártyán levő 1.0-s verziójú játékokhoz. Nos, ez nem így van. Összességében a játék borítója egyébként 9 Gb-os letöltéssel számol, ami beszámolók szerint inkább 11 Gb-hoz közelít.

Térkép, vagy bármi extra a Switch verzió dobozában sincs, pedig a fizikai kópiákat vásárlók igénylik a hasonló csecsebecséket.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2022. 02. 12. 21:24

Szép...

Egyébként te hogy állsz a vásárlással? Megvetted már? Az a baj, hogy még mindig elég drága, most (lehet már csak volt) akciós, de így is 17k. Attól félek, hogy nem fogják nagyon leakciózni, hanem egyszer csak el fog tűnni.
Gyenge napok vannak...

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: totyak » 2022. 02. 13. 09:09

Rockstar69 írta:
2022. 02. 12. 21:24
Szép...

Egyébként te hogy állsz a vásárlással? Megvetted már? Az a baj, hogy még mindig elég drága, most (lehet már csak volt) akciós, de így is 17k. Attól félek, hogy nem fogják nagyon leakciózni, hanem egyszer csak el fog tűnni.
Szia!
Nem vettem meg, túl sok minden nem tetszik benne, hogy ennyit fizessek érte. Egyébként ps4 kiadás lesz, ha lesz, Switchem nincs, csak szeretem nyomonkövetni a dobozos kópiákat.
Nem tartok tőle, hogy elfogy a boltban, ez nem ps3 San Andreas léptékű kiadásnak tűnik. De, ha elfogy, megveszem használtan. Tele van a net szinte makulátlan példányokkal.
Mivel GTA játék, nem is igazán várom, hogy nagyon esni fog a bolti ár, hacsak nem az van, hogy nagyon nem kell senkinek.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2022. 02. 13. 21:16

Ja, de azért ezek mégsem teljes értékű játékok, szóval egy idő után azért nem elképzelhetetlen egy komolyabb árcsökkenés. Nekem a 10k a lélektani határ, annál többet nem szívesen adnék érte, de még azt is sokallom. Főleg annak fényében, hogy maga a fizikai kiadás is elég szegényes, valamint a játékok minősége sem jó. Még mindig nagyon bugosak és hiányosak, de valószínűleg már elengedték, december közepe óta nem érkezett hozzá patch. Remélhetőleg ősz környékén lesznek jó akciók és értelmesebb áron lehet beszerezni.
Gyenge napok vannak...

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: totyak » 2022. 02. 14. 08:48

Rockstar69 írta:
2022. 02. 13. 21:16
Ja, de azért ezek mégsem teljes értékű játékok, szóval egy idő után azért nem elképzelhetetlen egy komolyabb árcsökkenés. Nekem a 10k a lélektani határ, annál többet nem szívesen adnék érte, de még azt is sokallom. Főleg annak fényében, hogy maga a fizikai kiadás is elég szegényes, valamint a játékok minősége sem jó. Még mindig nagyon bugosak és hiányosak, de valószínűleg már elengedték, december közepe óta nem érkezett hozzá patch. Remélhetőleg ősz környékén lesznek jó akciók és értelmesebb áron lehet beszerezni.
Amíg balhé volt körülötte, addig kiadtak néhány frissítést, elcsendesedett a helyzet, már minek erőltessék magukat. Egyébként PS verziót nézegetem, használtan is annyiért adják, mint bolti áron. Az ilyen embereket nem is értem, mit várnak így? Szerencsére nem érzem, hogy ezzel nagyon sietnem kellene, majd egyszer, jó áron beszerzem, akár boltból, akár használtan.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2022. 02. 15. 16:24

Rockstar69 írta:
2022. 02. 13. 21:16
Ja, de azért ezek mégsem teljes értékű játékok, szóval egy idő után azért nem elképzelhetetlen egy komolyabb árcsökkenés. Nekem a 10k a lélektani határ, annál többet nem szívesen adnék érte, de még azt is sokallom. Főleg annak fényében, hogy maga a fizikai kiadás is elég szegényes, valamint a játékok minősége sem jó. Még mindig nagyon bugosak és hiányosak, de valószínűleg már elengedték, december közepe óta nem érkezett hozzá patch. Remélhetőleg ősz környékén lesznek jó akciók és értelmesebb áron lehet beszerezni.
De neked megvan, nem? Akkor miért vásárolnád meg? Még ha valami extrém király, igényes kiadás lenne, azt mondanám, hogy oké, de mivel egy rakás szar lett és ahogy írjátok nem is érkezik már hozzá frissítés, mert annyira szarnak bele pedig még mindig bugos, így akárki akármekkora GTA fan, nem tudom megérteni. Nekem nincs meg, de nem is hiszem, hogy valaha is pénzt adnék érte, főleg annak fényében, hogy már elengedték és a jelek szerint magasról szarnak a még mindig ezer sebből vérző játék javításába. De te tudod.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2022. 02. 15. 21:46

Félig-meddig megvan, de fizikailag is megakarom venni.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2022. 02. 17. 20:27

dani.szentgali írta:
2022. 02. 15. 16:24
De neked megvan, nem? Akkor miért vásárolnád meg? Még ha valami extrém király, igényes kiadás lenne, azt mondanám, hogy oké, de mivel egy rakás szar lett és ahogy írjátok nem is érkezik már hozzá frissítés, mert annyira szarnak bele pedig még mindig bugos, így akárki akármekkora GTA fan, nem tudom megérteni. Nekem nincs meg, de nem is hiszem, hogy valaha is pénzt adnék érte, főleg annak fényében, hogy már elengedték és a jelek szerint magasról szarnak a még mindig ezer sebből vérző játék javításába. De te tudod.

3-4 ezret ez is meg fog érni néhány év múlva. Messze nem játszhatatlan, "csak" az eredeti kiadásokhoz képest jóval bugosabb. Ezekre néhány év múlva lesz "érdemesebb" befizetni. A Rockstar meg szégyellheti magát, hogy ennyivel letudta az egészet.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2022. 02. 21. 13:33

Rockstar69 írta:
2022. 02. 15. 21:46
Félig-meddig megvan, de fizikailag is megakarom venni.
Ja értem. Hát ahogy gondolod, te tudod. Ha nem engedték volna el teljesen az egészet és legalább arra vették volna a fáradságot, hogy a rohadt sok bugot meg hibát teljesen kijavítsák, akkor fillérekért (pár ezer forint, de mindenképp 5k alatt) talán én is megvettem volna előbb-utóbb dobozosan, meg ha a nagy büdös semmin kívül lett volna valami a dobozban a lemezen kívül, ami miatt lett volna értelme a dobozos változatot választani, de így, hogy még egy szaros térkép, poszter vagy útmutató sincs benne, így tuti nem fogok dobozos kiadást venni, mert így kb. semmi értelme. Meg úgy kb. semmilyet. :D
Luszie írta:
2022. 02. 17. 20:27
dani.szentgali írta:
2022. 02. 15. 16:24
De neked megvan, nem? Akkor miért vásárolnád meg? Még ha valami extrém király, igényes kiadás lenne, azt mondanám, hogy oké, de mivel egy rakás szar lett és ahogy írjátok nem is érkezik már hozzá frissítés, mert annyira szarnak bele pedig még mindig bugos, így akárki akármekkora GTA fan, nem tudom megérteni. Nekem nincs meg, de nem is hiszem, hogy valaha is pénzt adnék érte, főleg annak fényében, hogy már elengedték és a jelek szerint magasról szarnak a még mindig ezer sebből vérző játék javításába. De te tudod.

3-4 ezret ez is meg fog érni néhány év múlva. Messze nem játszhatatlan, "csak" az eredeti kiadásokhoz képest jóval bugosabb. Ezekre néhány év múlva lesz "érdemesebb" befizetni. A Rockstar meg szégyellheti magát, hogy ennyivel letudta az egészet.
Ritkább alkalmak egyike, mikor maximálisan egyetértek veled. :D 5k alatt azért nyilván megéri majd megvenni talán, max. olyan 3k-ért (darabonként egy ezrest azért ér mindegyik felújított játék még úgy is, hogy bugosabbak mint az eredetik, meg hogy grafikailag sincsenek azért a 2021-es, PS5-ös meg Series X-es, de még PS4-es szinten se), akár a dobozos, akár a digitális kiadásról van szó. De az mondjuk azért elég szégyen, hogy egy remastered jóval bugosabb, mint az eredeti részek, meg hogy a nyaller közleményükkel ellentétben mégsem hajlandóak többet foglalkozni a javításokkal. A Rockstar pedig ezek után tényleg csak szégyellheti magát, mert ez egy minősíthetetlen munka és minősíthetetlen hozzáállás minden szempontból.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2022. 02. 21. 18:47

Hát azért bugosabb a remaster, mert nem a rockstar csinálta. A Groove Street games-től ennyire telt (gondolom nekik nem kellett sokat perkálni anno, hogy csinálják meg a mobilportot, vagy eredetileg is csak ennyi volt a cél), a Rockstar meg komolyabban nem akar foglalkozni ezzel az egésszel. Ez összességében a Rockstarra nézve a legcikibb. Egy indie stúdióból senki nem vár sokat, egy no. 1. cégtől viszont elvárható lenne, hogy bugokat javít, ha az szükséges...
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése