OFF

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 09. 17. 15:27

Nyilván nem mondok ilyeneket a valóéletben, ahogy feltételezem - legalábbis merem remélni - hogy a te intelligenciaszinted sem ott helyezkedik el, ahol itt néhányszor nyilatkozol. Bár némely hozzászólásod már annyira fájdalmasan átlátszó és erőltetett, hogy az embernek szinte azonnal lejön, hogy te valójában egy okos, intelligens ember vagy, csak néha megunod ezt a szerepkört és a GTAPlace-hez hasonló internetes oldalakon meg "A mocsok oltalmazója"-ként mindenféle értelmetlen hozzászólással próbálsz kicsit kikapcsolni. :) Persze ezzel nincsen gond, nem kötekedésből vagy személyeskedésből mondom, de hidd el, nem vagyok én sem retardált és én is nyilván csak az ilyen gamer oldalakon használom az ide illő gamer nyelvet. :) A valóéletben természetesen normálisan fogalmazok, normálisan és érthetően viselkedek, ahogy te is, csak hozzád hasonlóan én is elengedem magam - bár eddigi észrevételeim szerint én nem annyira, mint te (javíts ki ha tévednék) -, ha az interneten kommentelek. :)

Luszie: Ez a jó hozzáállás, így kell nekiindulni az életnek. ;) Remélem is, hogy egy egyetem elvégzését követően nem egy olyan putriban fogod végezni tanárként, mint ahova jelenleg én járok. Van egy-két kevésbé szimpatikus tanár, de komolyan mondom, a nagy részüket én személy szerint már sajnálom a sulimban. A diploma-kérdésben pedig egyetértek, csak sajnos néha az ember önéletrajzában jobban mutat, ha oda van írva, hogy "diploma", mintha nincs. Személy szerint én nem ragaszkodnék a diplomához, ha nem számítana a mai világban annyit meg ha a sok egyetemista meg munkahely nem degradálná folyton az OKJ-s képzéseket, amivel elmondásuk szerint "segget lehet törölni". Sokkal szívesebben szarnám le az érettségit és írnék csak egy közepest vagy négyest mindenből, ha a sok hülye munkahely meg diplomás b*zi nem várná el tőlem, hogy legyen legalább egy diplomám.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 09. 17. 15:53

dani.szentgali írta:Személy szerint én nem ragaszkodnék a diplomához, ha nem számítana a mai világban annyit meg ha a sok egyetemista meg munkahely nem degradálná folyton az OKJ-s képzéseket, amivel elmondásuk szerint "segget lehet törölni". Sokkal szívesebben szarnám le az érettségit és írnék csak egy közepest vagy négyest mindenből, ha a sok hülye munkahely meg diplomás b*zi nem várná el tőlem, hogy legyen legalább egy diplomám.
Hidd el, csak Magyarországon számít ennyire az érettségi meg a diploma. Nagyon rossz nálunk az oktatás. Más országokban sokkal jobb munkahelyet szerzel kevesebb tanulással, mint itt nálunk. -.-
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 09. 17. 16:05

NikitaDragovich írta:
dani.szentgali írta:Személy szerint én nem ragaszkodnék a diplomához, ha nem számítana a mai világban annyit meg ha a sok egyetemista meg munkahely nem degradálná folyton az OKJ-s képzéseket, amivel elmondásuk szerint "segget lehet törölni". Sokkal szívesebben szarnám le az érettségit és írnék csak egy közepest vagy négyest mindenből, ha a sok hülye munkahely meg diplomás b*zi nem várná el tőlem, hogy legyen legalább egy diplomám.
Hidd el, csak Magyarországon számít ennyire az érettségi meg a diploma. Nagyon rossz nálunk az oktatás. Más országokban sokkal jobb munkahelyet szerzel kevesebb tanulással, mint itt nálunk. -.-
Igen, ezt kicsit elferdítettem. Eredetileg én is úgy akartam írni, hogy drága kicsi országunkban kell csak ötvenezer könyvet beseggelned majd azzal a lendülettel el is felejtened, hogy legyen egy normális munkád, vagy a másik lehetőség, hogy a legszemetebb csaló, hazug ember leszel, aki mindenkin keresztülgázol és így szerzi meg a papírokat, csak már annyit szidtam Magyarországot az utóbbi időben, hogy inkább általánosítva írtam le ezt az egészet. De tényleg nonszensz ami itt megy. Egy darab papírnak annyi hatalma van, mint egy fegyvernek. -.- Nem számít mit tudsz, mennyire vagy okos vagy milyen képességeid vannak, ha nincs papírod, senki vagy. -.- Akkor basszák meg a papírjukat, és csináltassák meg azzal a munkát, fizessenek annak, ha úgyis az az emberi érték és intelligencia mércéje manapság! :@ Na de mindegy, ezt a témát inkább hanyagoljuk, nehogy fölösleges vita kerekedjen ebből is. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2016. 09. 17. 16:36

dani.szentgali írta:te valójában egy okos, intelligens ember vagy
Ajjjajj, ha te azt tudnád... ;)

dani.szentgali írta: Nem számít mit tudsz, mennyire vagy okos vagy milyen képességeid vannak, ha nincs papírod, senki vagy.
Hát csak nem. Legalábbis remélem. Majd, ha viszem valamire, vagy feltűnően semmire, akkor beszámolok ennek a kijelentésnek az igazságáról. Ha minden jól megy akkor 1-2 hónapon belül munkanélküli leszek újra. Majd leírom a tapasztalataimat.
je

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 09. 17. 17:11

dani.szentgali írta:Nem számít mit tudsz, mennyire vagy okos vagy milyen képességeid vannak, ha nincs papírod, senki vagy.

Köszi!

Hát, ez nem igaz. Az érvényesülés nagyon fontos.. Sokszor az erkölcstelen úton való érvényesülés a leginkább. :D Sok ember van úgy középvezetői/magas pozícióban, hogy nincs róla feltétlen olyan végzettsége, ami oda elvárható lenne. Vagy ha van is: sok esetben nem "őt kellene" felvenni oda. De ez már csak így megy. Nemcsak itt, de sajnos másutt is.


Mercedes gyárban pl. lehet úgy keresni havonta 5-600 ezreket, hogy csak egy szakmád van. Pedig elviekben oda több tudás kellene. :D De ez csak egy példa a sok közül, és eléggé extrém...
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 09. 18. 07:48

Luszie írta:
dani.szentgali írta:Nem számít mit tudsz, mennyire vagy okos vagy milyen képességeid vannak, ha nincs papírod, senki vagy.
Mercedes gyárban pl. lehet úgy keresni havonta 5-600 ezreket, hogy csak egy szakmád van. Pedig elviekben oda több tudás kellene. :D De ez csak egy példa a sok közül, és eléggé extrém...
De ha érti a dolgát, miért baj ez?
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 09. 18. 08:31

Hát egy autógyárba nem vennék fel egy péket ilyen pozícióba. Van nekik külön vizsgájuk..de német nyelvvizsgájuk pl. nincs. (Legalábbis soknak) -ami még kellene az állás megfelelően történő betöltéséhez. Sokszor kell másik gyárból érkezőknek "túrát" tartaniuk a gyáron belül. Ebből kifolyólag legalább ez alap lenne, ennyi pénzért.

+ igazságtalan a dolog azokkal szemben, akik meg sokkal kvalifikáltabbak, rátermettebbek. Ne hidd azt, hogy az ott levők közül mindegyik arra a pozícióra született... :D Mindenesetre ez pont nagyon jó pl. arra, hogy "jókor kell lennie jó helyen", és akár végzettség nélkül is nagyon jól lehet keresni.

Úgyhogy Dani nem kell félni, ha nem olyan papírod lesz, amilyet akartál volna. A remény itt még nem veszett el. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 09. 18. 15:26

Hát azt tudom, illetve remélem. Csak nem szívesen gázolok át másokon meg nem kenyerem a folytonos becstelenség sem. De ha az élet úgy hozza, akkor megteszem, szívtam már épp eleget és akárhogy is nem akarok szemét lenni, úgy vagyok vele, hogy most már igazán szívhatna már más is helyettem. Amúgy ha semmi nem jönne össze, majd faterral kitalálok valamit. Elég tehetős főorvos és egyetemi adjunktus, csak van elég ismeretsége amivel tud majd segíteni. :D De ez még a jövő zenéje, addig pedig megpróbálok normális ember módjára viselkedni, tovább harcolni az álmaimért és tanulni a sok WC-papírért, de ha nem jön össze, akkor nem fogok meghátrálni a korrupciótól sem. Hiába nem az a fajta ember vagyok, úgy érzem meg fogom tenni, ha már betelik a pohár.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 09. 19. 16:46

Korrupció? Nekem az már sok lenne. Akkor inkább maradok utcaseprő... :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2016. 09. 19. 20:13

Maradsz?
je

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 09. 20. 06:11

Igen, persze nem vagyok az. Arra értem, hogy akkor inkább legyen valami rosszabb munkám, mint korrupcióval valami sokkal jobb.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 09. 25. 20:48

Duplaposzt. :lol: De a poszt jellege megkívánja:
dani.szentgali írta:
Amúgy szerintem is nagyon gáz, hogy ennyit kérnek egy telefonért. (iphone 7) Ráadásul egy csomó olyan funkció van benne, ami csak az árát növeli, viszont nincs túl sok haszna, soha nem fogod használni szinte. Mondjuk az is elég hülye, aki képes ennyi pénzt fizetni egy zárt rendszerű, csak apple eszközökkel kompatibilis telefonért.
Az Iphone-okat nem átlagembereknek csinálják, hanem üzletembereknek. Egyszer majd figyeld meg: akikben benne vannak a bizniszben, azok bezony Ihpone-nal "tolják". Nem véletlenül. Persze, az is igaz, hogy plusz egy dolog, amivel fel lehet vágni.... :D Közöttük is van ilyen beállítottságú ember, ebben biztos vagyok.

Azért mert a divat "páwamajmok/plázacicák" körében divattelefon lett, az csak az ára miatt van. Nem azért, mert hú de nekik lett kitalálva. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2016. 09. 25. 21:22

Miért készítenék üzletembereknek? Ezt fejtsd ki, kérlek.
je

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 09. 26. 19:50

Gondolom a zárt operációs rendszer meg a mindenféle gyorsan működő funkciók miatt mondja, hogy inkább az üzletembereknek lett kitalálva. Meg azért egy zárt oprendszerrel felszerelt készüléket sokkal nehezebb feltörni, lenyomozni, hívásokat lehallgatni stb mint egy nyílt android oprendszeren, amelyen ma már mindenféle telefongyártó osztozkodik. Persze pont ez a zártság az átlag felhasználók körében hátrányt is jelent, de mivel valóban az üzletembereknek lett kitalálva ez az elszigeteltség/feltörhetetlenség, ezért pont ez a lényege az egésznek. Szóval attól függetlenül, hogy tényleg nem csak az üzletemberek vásárolják hanem az összes olyan ember, akinek van pénze rá és csak a magas árcédula meg a márka miatt akar felvágni, igazat kell adnom Luszie-nak mert az IPhone tényleg üzleti célokra volt mindig is a legalkalmasabb. Az már egy teljesen más kérdés, hogy időközben a gazdag suhancok páwatelefonja lett.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2016. 10. 01. 21:19

Nem tudom. Szerintem azért egy kellően értelmes tulajdonossal megáldott android telefont sem gyerekjáték feltörni. A linux distro-k nagy része is open source, mégis sokkal biztonságosabb, mint a windows.
je

Válasz küldése