OFF

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
MateL
Fürgeujj
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: MateL » 2020. 05. 21. 19:03

Milyen idős a gép? A régi laptopomnak (kb. 6 éves) amit most családtag használ, volt nemrég egy hasonló hibája, cserélni kellett a HDD-t elhasználódás miatt. Lehet nálad is elérte az életciklusa végét. Biztos ami biztos, ilyenkor nem árt biztonsági másolatot készíteni a lemezről mielőtt végleg megadja magát, már ha tényleg ez a gondja.
.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

dani.szentgali
Régi motoros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 05. 22. 10:29

Vegyél egy PC-t, koma. Sokkal jobb, mint a legtöbb laptop. Tapasztalatból mondom. :) De amúgy vidd el szervizbe, sok helyen ingyen bevizsgálják ha jól tudom. De ahogy az előttem is írta, valszeg a merevlemez halt be. Laptopba (típustól függően amúgy, de a mai legtöbb laptopról már elmondható) amúgy sokkal körülményesebb merevlemezt cserélni, a boltban pedig elkérnek érte nem kevés pénzt pluszban a szerelők, emiatt is javaslom inkább a váltást PC-re, mivel ott te magad is ki tudod cserélni a merevlemezt plusz szerelési költségek nélkül. :) ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Luszie
Valedictorian

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 05. 22. 10:39

Fejezd már be ezt a PC-laptop témát. Nem mindenkinek testhezálló a PC, mint ahogy a laptop sem. Van, akiknek élethelyzetből adódóan jobb az egyik, mint a másik. Azért mert neked PC-d van, nem jelenti azt, hogy akkor az automatikusan jobb, és mindenki vegyen azt laptop helyett. (Nem akarok ebből további vitát szűlni, mert már bőven átbeszéltük, úgyhogy ne is válaszolj a kommentemre.)

Egyébként én már jártam így, akkor egy újratelepítés megoldotta a gép nyelvét. :D Valószínűleg valami vírus lehetett.
"Whatever." (Ryder)
"There she is, Liberty City... The land of opportunities..." (Hossan)

Franklin
Sprunk-függő

Hozzászólás Szerző: Franklin » 2020. 05. 22. 12:05

Max. 1.5 éves a laptop. Újonnan vettem.
Játszani nincs időm, úgyhogy nekem tökéletes a laptop, mert csak a beadandók megirására, vagy tanulásra használom.
Szóval szerintetek meghalt a HDD?
Franklin:
“We can't repo the assets of a dead man, “big sitting chief asshole!””

CJ:
“Grove Street, home. At least it was before I fucked everything up!”
(1992)

MateL
Fürgeujj
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MateL » 2020. 05. 22. 14:13

Ennyi idősen még nem szabadna.
Ötlet 1:
Windows Defender Scheduled Scan tiltása a feadatütemetőben
Ötlet 2:
admin cmd -> chkdsk.exe /f /r -> újraindítás

Franklin
Sprunk-függő

Hozzászólás Szerző: Franklin » 2020. 05. 22. 15:30

CMD-be beírtam az általad megadott parancssort, de azt irta ki h nincs jogosultságom. Holott elvileg rendszergazda kell h legyek.
Franklin:

CJ:
(1992)

MateL
Fürgeujj
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MateL » 2020. 05. 23. 10:40

Indításkor rendszergazdaként kell futtatni, jobb klikkel van egy ilyen opció

Franklin
Sprunk-függő

Hozzászólás Szerző: Franklin » 2020. 05. 24. 20:08

Na, tegnap este még elvégeztem a "műveletet". Valamit mintha gyorsult volna, de még mindig el-el éri a 100%-at. Leállítottam a Windows Shearch-ot is. Köszönöm a segítséget eddig is! :)
Meg amióta elkezdődött ez lassulás, azóta gyakran (1-2 óránként) "pittyen" 4x egymás után. Ez mi lehet?
Franklin:

CJ:
(1992)

Franklin
Sprunk-függő

Hozzászólás Szerző: Franklin » 2020. 05. 28. 19:07

éééés besz@rt... no comment... 1.5 évet bírt. Komolyan. Azért ez már valahol egy kicsit szánalom. Vagy nem tudom.

Na mindegy... Arra gondoltam veszek bele hdd-t. Könnyű benne kicserélni, mert egy szerelőpanelon hozzá tudok férni. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem!

Ha megveszem, berakom, magát "felprogramozza"? Vagy remélem ez is bonyolult.. :|

A mostani 1 terrás és 5400-at forgott percenként. Nos, arra gondoltam veszek bele egy kicsit gyorsabbat. (7200-et) Ez lehetséges? Valamint a leírásban van olyan az egyes HDD "leírásában", hogy "chache mérete: 64mb, vagy 32mb"...stb. Ez mit takar?
Franklin:

CJ:
(1992)

Rockstar69
Főzelékes Feri

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 05. 28. 21:47

Nem tudom mennyire van szükséged a nagy tárhelyre, de én úgy hallottam, hogy egy SSD sokat dob a gépen. Lehet érdemesebb lenne azt venni.
Gyenge napok vannak...

dani.szentgali
Régi motoros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 06. 02. 11:16

Az SSD nagyon jó, én is tudom ajánlani. Bár elvileg hamarabb megy tönkre, mind a HDD, hacsak nem valami több százezres csúcsmárkájú, különleges SSD-t vesz az ember. Én utóbbit sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom egyelőre, hiszen én csak kb. olyan 8 hónapja használok SSD-t HDD mellett. Én annyit tudok róla mondani, hogy nagyon gyors, illetve, hogy egyértelműen az oprendszert és a létfontosságú, kisebb helyigényű, indítóprogram/launcher jellegű programokat érdemes rá rakni. Szóval például játékok tárolására nem ajánlott, mert nem az ilyen jellegű terhelésre van kitalálva. Ha nem nagy méretű és teljesítményű programok/játékok tárolása és futtatása a cél, hanem kisebb méretű alkalmazások, fájlok és a rendszer tárolása az elsődleges szempont, akkor mindenképp elegendő egy relatíve olcsóbb SSD is, mert arra még jobb is, mint a HDD. Én személy szerint azt vallom, hogy az a legjobb, ha van mindkettő. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése