Milyen kedved van?

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2016. 02. 09. 16:11

Ha meg nem vesznek fel a mekibe se akkor még mindig ott a közmunka. Te döntöd el!
Guess who's back!

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2016. 02. 09. 16:41

kekesi írta:Hát egyenlőre, 3 irányt jelöltem meg, a végleges döntés ezek közül lesz:
1, Jog (ELTE, KRE, PPKE, bár inkább utóbbi kettő, mert olcsóbb és kevesebb pont kel)
2, Tanári képzés: Töri-föci szakon (ELTE, ez is érdekelne, mivel imádom a törit, de leginkább csak egyetemen szeretnék tanítani)
3, Történelem alapszak (ELTE, KRE, bár leginkább ezt zárnám ki, mivel ezzel nehéz elhelyezkedni, hacsak nem megyek vele tovább valamerre)

Illetve, bármelyiket is végzem el (bár leginkább a jogira hajlok), szeretnék estin lerakni egy OKJ-s grafikus képzést. Az eredeti tervem, az lett volna, hogy animátornak menjek, de rájöttem, hogy ahhoz, még sokat kell fejlődnöm, úgyhogy ezt elvetettem, talán egyszer felnőttként megpróbálom, bár nem hiszem.
Akartam erről neked írni sztím csetben, de soha nem vagy fennt, amikor eszembe jut. A lényeg, hogy tényleg olyan szakot válassz, ami érdekel és tudsz érte lelkesedni annyira, hogy egy életen át csináld a megfelelő motivációval és mentalitással. A tanári és a jogi pálya között azért jócskán vannak különbségek. A tanári szakok könnyebbek, és munkát is gyorsabban találsz. Ezzel szemben a jogi képzések nehezebbek, és mivel a jogászokkal Dunát lehet rekeszteni Mo-n, ezért nem egyszerű állást szerezni, azonban ha beindul a szekér akkor nem nagyon kell az anyagiak miatt aggódnod. A tanári pályáról az a véleményem, hogy csak az kezdjen neki, aki rendkívül elhivatott, és tényleg az a célja, hogy tanítson, ne pedig az, hogy leadja az anyagot olyan módon, hogy a kutyát nem érdekli, és hazamenjen maszterbálni a fészbúkra, hogy milyen szar a közoktatás. Mindent el lehet magyarázni érdekesen, ha az illető kellő odaadással és hozzáértéssel teszi. Olvasgattam ilyen gyökér híroldalnak írt levelet, ahol valami gyerek azért panaszkodott, hogy rossz a oktatás, mert például senki nem tanítja meg befizetni egy csekket. (volt több indok is) Ezt először úgy reagáltam le, hogy "top kek, te hülye vagy" aztán rájöttem, hogy az iskolában leadják a tananyagot, de nem ösztönzik a nebulókat arra, hogy gondolkodjanak, pedig ez lenne a legfontosabb. Senki nem beszél róla, de szerintem az egyik legnagyobb probléma, hogy nagyon sok tanár csak azért válaszotta ezt a hivatást, mert kibukott erősebb szakokról, és akkor "nehogymánelegyendiplomám" mentalitással elvégzett pl egy matektanár szakot, ahol elfogadták a matek alap nemtudom 1-et, amiből csodával határos módon átment. Egy másik jelentős rész pedig úgy van, hogy semmi ambíciója nincs a világon, de azért kell neki a diploma mert az menő, és akkor ő most pedagógus lesz me az nem nehéz.
Ebből a két csoportból nagyon kevés eséllyel lesz jó tanár. Persze lehet, hogy idő közben ráéreznek, és kikupálódnak. Tehát, csak akkor legyél tanár, ha érzed az elhivatottságot. Persze lehet, hogy nettó faszság amiket írtam, de ez az én szubjektív véleményem.

Bocs a kisregényért.
je

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 02. 09. 18:55

VoorstedelijkeViking írta:Ha meg nem vesznek fel a mekibe se akkor még mindig ott a közmunka. Te döntöd el!
Jó ötletek. Viszont himringyó is lehet bármikor az ember, vagy csempészhet kotonokban lenyelt kokaint. Szóval könnyű elhelyezkedni, ha nem túl erkölcsös az ember, vagy morálisan ingoványos.
Gyenge napok vannak...

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2016. 02. 09. 19:14

Hát nem tudom, szerintem hímringyónak sem mehet bárki.
Nem mindenkinek van meg a macsizmója hozzá :P
Guess who's back!

Avatar
kekesi
Rajongó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. 04. 30. 18:06
Tartózkodási hely: Gyömrő

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: kekesi » 2016. 02. 09. 20:13

Thelostduck írta:
kekesi írta:Hát egyenlőre, 3 irányt jelöltem meg, a végleges döntés ezek közül lesz:
1, Jog (ELTE, KRE, PPKE, bár inkább utóbbi kettő, mert olcsóbb és kevesebb pont kel)
2, Tanári képzés: Töri-föci szakon (ELTE, ez is érdekelne, mivel imádom a törit, de leginkább csak egyetemen szeretnék tanítani)
3, Történelem alapszak (ELTE, KRE, bár leginkább ezt zárnám ki, mivel ezzel nehéz elhelyezkedni, hacsak nem megyek vele tovább valamerre)

Illetve, bármelyiket is végzem el (bár leginkább a jogira hajlok), szeretnék estin lerakni egy OKJ-s grafikus képzést. Az eredeti tervem, az lett volna, hogy animátornak menjek, de rájöttem, hogy ahhoz, még sokat kell fejlődnöm, úgyhogy ezt elvetettem, talán egyszer felnőttként megpróbálom, bár nem hiszem.
Akartam erről neked írni sztím csetben, de soha nem vagy fennt, amikor eszembe jut. A lényeg, hogy tényleg olyan szakot válassz, ami érdekel és tudsz érte lelkesedni annyira, hogy egy életen át csináld a megfelelő motivációval és mentalitással. A tanári és a jogi pálya között azért jócskán vannak különbségek. A tanári szakok könnyebbek, és munkát is gyorsabban találsz. Ezzel szemben a jogi képzések nehezebbek, és mivel a jogászokkal Dunát lehet rekeszteni Mo-n, ezért nem egyszerű állást szerezni, azonban ha beindul a szekér akkor nem nagyon kell az anyagiak miatt aggódnod. A tanári pályáról az a véleményem, hogy csak az kezdjen neki, aki rendkívül elhivatott, és tényleg az a célja, hogy tanítson, ne pedig az, hogy leadja az anyagot olyan módon, hogy a kutyát nem érdekli, és hazamenjen maszterbálni a fészbúkra, hogy milyen szar a közoktatás. Mindent el lehet magyarázni érdekesen, ha az illető kellő odaadással és hozzáértéssel teszi. Olvasgattam ilyen gyökér híroldalnak írt levelet, ahol valami gyerek azért panaszkodott, hogy rossz a oktatás, mert például senki nem tanítja meg befizetni egy csekket. (volt több indok is) Ezt először úgy reagáltam le, hogy "top kek, te hülye vagy" aztán rájöttem, hogy az iskolában leadják a tananyagot, de nem ösztönzik a nebulókat arra, hogy gondolkodjanak, pedig ez lenne a legfontosabb. Senki nem beszél róla, de szerintem az egyik legnagyobb probléma, hogy nagyon sok tanár csak azért válaszotta ezt a hivatást, mert kibukott erősebb szakokról, és akkor "nehogymánelegyendiplomám" mentalitással elvégzett pl egy matektanár szakot, ahol elfogadták a matek alap nemtudom 1-et, amiből csodával határos módon átment. Egy másik jelentős rész pedig úgy van, hogy semmi ambíciója nincs a világon, de azért kell neki a diploma mert az menő, és akkor ő most pedagógus lesz me az nem nehéz.
Ebből a két csoportból nagyon kevés eséllyel lesz jó tanár. Persze lehet, hogy idő közben ráéreznek, és kikupálódnak. Tehát, csak akkor legyél tanár, ha érzed az elhivatottságot. Persze lehet, hogy nettó faszság amiket írtam, de ez az én szubjektív véleményem.

Bocs a kisregényért.


Érdekes volt olvasni a hozzászólásod és teljesen igazad van! A jogi képzés nagyon tetszik, de sokáig nem mertem azt mondani, hogy az akarok lenni, mert azt hittem nincs esélyem bekerülni, de megnéztem a ponthatárokat és kiderült, hogy önköltségesre könnyen be lehet jutni. Aztán ha már bejutottam, legyen bármennyire is nehéz végigcsinálom. Hiszen megéri küzdeni, ha cserébe egy értékes diplomát kapok. Viszont a bojtárkodás és az utána való elhelyezkedés tényleg nem könnyű. Viszont ha sikerül, ahogy te is mondtad lesz egy biztonságos anyagi hátterem. Ráadásul sok féle területen eltudok helyezkedni, pl: ügyvéd, jogász, közjegyző és még sorolhatnám. A tanári pályával kapcsolatos véleményeddel is egyetértek. Tényleg csak az mennyen tanárnak aki elhivatott. Én annak érzem magam, mert imádom a történelmet és szívesen átadnám a tudásom másoknak, bár leginkább egyetemen tanítanék, mert ott már olyanok vannak akiket érdekel is amit mondok és nem a fegyelmezéssel megy el az óra fele, mint középsulikban. A tanári pálya mellett szól az is, hogy könnyű elhelyezkedni, bár egyetemen pont nem. A fizetés viszont nem feltétlen a legjobb pályakezdőként, bár az első néhány évben ez a jogra is igaz. Na meg nem csak a pénz alapján kell dönteni. A tüntető tanárokat viszont megértem, mert mert az oktatási rendszeren tényleg van mit javítani! Ráadásul nagyon úgy néz ki, hogy jelenleg ha nem lép fel senki a fiatalok jelentős részét kizárják a felsőoktatásból néhány év múlva. Ez ellen pedig tenni kell! Azt pedig én is megfigyeltem, hogy sok tanár tényleg olyan, hogy jobb híján ment tanárnak, de sok lelkes tanár is van aki nem tudja jól átadni a tudását, mert nem elég rátermett. Ez van, nem olyan könnyű szakma a tanítás mint ahogy sokan hiszik, egy jó tanár aranyat ér.

Egyébként már jelentkeztem és a fent említett szakokat megjelöltem, a végleges sorrenden pedig van időm gondolkodni, eddig még mindig a jog felé hajlok jobban, de a töritanári is csak egy kicsit van lemaradva. Oda még egy motivációs levelet is írnom kell. Aztán nyáron meglátjuk mi lesz. :)

Viking/Rockstar: Egy viszonylag komoly beszélgetést sikerült ismét elpoénkodni. :D :D Szokásos GTA Place módra. :D Amúgy kokain nyelni sem könnyű, legalábbis én egy pirulát se tudok lenyelni, nemhogy egy olyan csomagot, meg nem is egészséges. :D
Közhelyes idézetek helye:

".............................................................................."

Avatar
YUNG $LICK UNIVERSAL
Puding
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2013. 08. 21. 20:27
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: YUNG $LICK UNIVERSAL » 2016. 02. 09. 20:40

Rockstarnak igaza van. Faszomba a jogi egyetemmel, veszek egy lila öltönyt és egy ezüst sétapálcát és elmegyek stricinek :D
Thelostduck írta:top kek
Csak neeeem?? Úristen ez nem lehet....te is 4chan-ezel?
my life may be a world of pain, but from here on out it’s gonna be cool, comfortable, air-conditioned pain.

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2016. 02. 09. 21:40

Tequi-La-La írta:Rockstarnak igaza van. Faszomba a jogi egyetemmel, veszek egy lila öltönyt és egy ezüst sétapálcát és elmegyek stricinek :D
Thelostduck írta:top kek
Csak neeeem?? Úristen ez nem lehet....te is 4chan-ezel?
Amikor kisgyerek voltam orvos szerettem volna lenni. Ezen felbuzdulva közöltem is ezt a háziorvosunknak, egy kisebb torokfájás miatti látogatásunk alkalmával. Ő erre azt mondta, hogy "Hagyd a fenébe, legyél inkább strici."
Akkor még nem értettem, hogy ezt miért mondja, vagy egyáltalán mi az, hogy strici, de kösz hogy felidéztétek ezt a csodás emléket.

A szöveghez, amit 69%-ban lekicsinyítettél, pedig annyit tudok fűzni, hogy sem megerősíteni, sem megcáfolni nem fogom. Maradjunk annyiban, hogy szoktam böngészni olyan oldalakat, amikre nem vagyok büszke.
je

Avatar
YUNG $LICK UNIVERSAL
Puding
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2013. 08. 21. 20:27
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: YUNG $LICK UNIVERSAL » 2016. 02. 09. 22:13

Semmi gond....mindanyiunknak vannak titkai......



Amúgy melyik oldalakat "NEM" szoktad nézni azon belül? /b/?

Szerk: Úristen beszarok :D ezt nem pont így terveztem. Nagyon fognak örülni az adminok. Nembaj, ez már így marad :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára YUNG $LICK UNIVERSAL 2016. 02. 09. 22:38-kor.
my life may be a world of pain, but from here on out it’s gonna be cool, comfortable, air-conditioned pain.

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 02. 09. 22:27

https://akphoto4.ask.fm/875/459/608/-89 ... 133512.jpg

Hát ömm... Igen. :D :D :D :D
De kérek minden admint, ki ne javitsa a képet! :D :D :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 02. 10. 12:54

Bocs, de kijavítottam. Nagyon széthúzta az oldalt.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 02. 10. 13:16

Na mindegy. :D :D
Az én képem még ott van. :D :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 02. 11. 19:31

10/7
Ma voltam ebben a szezonban elsőnek síelni. Szép is volt, de azért a lábamon nem tudtam megállni. Így hát elestem azt lábam nyestem. Badumm tss
igen pasztmek, Dumaragu copy..
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2016. 02. 11. 19:40

Gonzales írta:10/7
Ma voltam ebben a szezonban elsőnek síelni. Szép is volt, de azért a lábamon nem tudtam megállni. Így hát elestem azt lábam nyestem. Badumm tss
igen pasztmek, Dumaragu copy..
Akartam csinálni egy képet, ahol a lábad helyére bevágok egy nyestet, de most nincs kedvem. Képzeld el.
Így néz ki egy nyest:
Kép

Szerk: Vagyis nem a te lábad helyére, hanem egy random sielőére, aki éppen elesik.
je

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 02. 11. 20:43

Tudom milyen a nyest. :D

Amugy kreatív ötlet.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 02. 12. 17:53

10/10 = Tegnap sikerült megszereznem a "Mastermind" trófeát a GTA Online-ban. :D Már csak a "Live a Little" maradt vissza, utána pedig 100%-os lesz a trófealistám a GTA V-ben. :D Emellett pedig tegnap megnéztem az öcsémmel és a bátyámmal a moziban a visszatérőt. Durva volt! Sajnos anyám nem tudott eljönni, mert neki főznie kellett otthon, ugyanakkor otthon letöltöttük neki és az apámnak, és ketten megnézték. Most már csak a Deadpoolt kell megnéznünk a moziban. :cool:
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Válasz küldése