OFF

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 06. 08. 12:56

A humán tantárgyak is sok mindenre tanítanak. Beláthatjuk, hogy a reál tantárgyak közül alig egy-kettő tanít akár gondolkodni is. Engem a fizika semmi sajátos logikára nem tanított meg. De a sok Nobel-díjas fizikus, na az aztán tényleg fontosabb, mint a Köpönyeg...
Azt hiszem, hogy van tanulásmódszertan, meg filozófia, ezeknek kéne logikára oktatni. Főleg mivel amit reál tantárgyaknál megtanulsz, az egy képlet alapvető alkalmazása egy bizonyos helyzetben. Ez még nem önálló gondolkodásmód. Főleg mivel elég sok reál/természettudományi tantárgy ugyanúgy lexikális tudást követel tőled (biológia, földrajz, kémia és fizika) mint ahogyan a történelem is (egyiknek sem a logikája a fontos, hanem a tartalma, legalábbis az oktatás szerint).
Guess who's back!

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: realostew » 2015. 06. 08. 13:56

Jah hát persze, ha valaki a képletet magolja be nem pedig értelmezi azt, akkor nincs különbség a fizika és az irodalom között.. ;)
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 06. 09. 08:50

Ahogy korábban már leírtam, nincs értelme azon vitázni, hogy a humán vagy a reáltantárgyak a hasznosabbak. Ez abszolút személyfüggő. Olvasgattam itt a fenti kommenteket és azt kell mondjam, hogy mind a humánusoktól, mind pedig a realistáktól épkézláb észérvek érkeztek, van igazság mindenki mondanivalójában. Bevallom, én sohasem értettem a matematikát, és talán a sok gyakorlás ellenére bekövetkező folyamatos kudarcok vették el a kedvemet az egésztől, és most ezért látom az egészet teljesen értelmetlennek. Az meg, hogy eddig mi lendítette előre az emberiséget, megint más dolog. Ha jobban belegondolunk, akkor rájövünk, hogy az első ősemberek sem matematikai képletekkel kommunikáltak egymással, hanem hangokkal, amelyek később beszéddé formálódtak, ergo nem egy szinusztétel, de még csak nem is egy összeadás/kivonás volt az, ami megteremtette az emberiség összetartását és a túléléshez szükséges intelligenciáját. Az már más kérdés, hogy a későbbiek során természetesen volt értelme a matematikának, hisz vadászat során meg kellett számolni, hogy hány lándzsa szükséges egy mamut vagy egy kardfogú tigris megöléséhez, illetve a megszerzett hús egyenlő elosztásában is nagy szerepe volt. De előbb volt a kommunikáció (humán vonal) és csak azután jött a matek. Amúgy meg ha a humán tantárgyaknak nem lett volna/nem lenne hasznuk, akkor gyakorlatilag most is bonyolult képletekkel kommunikálnánk betűk és egyéb írásjelek helyett, aminek nem lenne értelme. Nem mondom, hogy nincs semmi igazság abban, hogy az emberiség a fejlődést nagyban köszönheti a reál tantárgyak által kialakított gondolkodásmódoknak, de azt ne mondjuk már, hogy mindig is a reál tantárgyak voltak azok, amelyek előrelendítették az emberiséget, mert ez ebben a formában erős túlzás. Nagy szerepe volt/van, de nem nagyobb, mint a humán tárgyaknak.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 06. 09. 09:50

Mamut/lándzsa? :D
Guess who's back!

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 06. 09. 14:50

VoorstedelijkeViking írta:Mamut/lándzsa? :D
Kép
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 06. 09. 14:54

Oké, szélsőséges példa/hasonlat volt, de megállja a helyét. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 06. 09. 17:15

Azt hiszem, hogy nem állja meg, mindenesetre nagyon érdekes megközelítése volt, és jót nevettem rajta :D
De el is tudom képzelni, amint az őskori tudós (prof. Conan, illetve az ősibb formája, prof. Ko) feltalálja a lándzsalizátort és komoly fizikai képletekkel elmagyarázza, hogy hány lándzsa kell egy mamut leterítéséhez. Biztos így történt :)
Guess who's back!

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 06. 10. 13:43

Miért nem állja meg a helyét? Oké, beismerem, kicsit félreérthetően fogalmaztam. Arra gondoltam, hogy a vadászat ELŐTT nyilván összeszedtek pár lándzsát az ősmukik, elvégre nem valószínű, hogy puszta kézzel indultak mamutvadászatra (hacsak nem volt velük Chuck Norris), és ehhez nyilván meg kellett számolniuk a rendelkezésre álló lándzsákat, ehhez pedig valóban kellett matematikát használniuk. Annak mindenesetre örülök, hogy jókedvre derítettelek, a mamutvadászatos képnek elsősorban ez volt a célja. :D :D :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
MateL
McReary testvér
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:36

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: MateL » 2015. 06. 22. 13:48



Én sem tudom.
.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 06. 25. 18:49

Mit gondoltok erről az új játékról, a neve For Honor. A "sztori" az, hogy vikingek, lovagok és szamurájok harcolnak egymás ellen :D
Guess who's back!

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2015. 06. 25. 19:05

Egyet mondok: Ubisoft :P

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 06. 25. 19:34

Szerintem nem túl rossz. Mármint persze, az egész egy nagy bullshit, de ez egyike azon játékoknak, amikre ránéztem, és azt mondtam, hogy "ja mer' hogy igen". Szóval persze, hülyeség, meg minden, de egyrészt jól néz ki, másrészt a sztori abszolút hiánya arra utal (ugye az AC -nál még próbálnak úgy tenni, mintha lenne sztori), hogy tényleg terveznek valamit a játékkal: felteszem, hogy pont a játékélmény jó. A harcrendszer nem tűnik túl komplikáltnak, viszont elég jól néz ki az újítás.
És persze érdekel, hogy hogyan tudnám a választott osztállyal irtani a másik kettőt (szenvedélyes viking-imádó létemre lovag lennék; a szamurájokat gyűlölöm). Ja, és tetszik, hogy a koncepció inkább pszichológiára épül, sem pedig egy szar történetre. Mármint egy háborúnál nem lehet egyszerűbbet találni.
Guess who's back!

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2015. 06. 26. 12:39

Majd nem fog ilyen jól kinézni amikor megjelenik :D

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 06. 26. 12:45

Reméljük, hogy nem lesz igazad.
Guess who's back!

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2015. 07. 07. 12:01

Rohadt meleg van. :( :@

Válasz küldése