Az új generációs konzolok

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 06. 13. 19:55

Kiscserko: Ha esetleg rám is gondoltál, hogy Xboxvédő hülye vagyok, akkor ajánlom figyelmedbe a hozzászólásom újbóli elolvasását, mert egy szóval nem védtem az Xfos Egy-et, hanem elmondtam, hogy miért előnyösebb az eddig látottak/hallottak/tudottak alapján a PS4. Az már más dolog, hogy azt is leírtam, hogy ettől függetlenül nem leszek elsők között, akik PS4-et vesznek, de ha marad ez a helyzet az Xbox Egynél (márpedig nem hinném, hogy megváltozna), akkor majd ha úgy érzem, hogy eljött az ideje a nextgen vásárlásnak, akkor egyértelműen a PS4 mellett döntök.

Egyébként igen, a PS4 csak azokat hozza, amiket egy mai játékos alapból elvár, nem azt, amit az M$ csinál, hogy gyakorlatilag fenyítésben tartja a vásárlóit. És ezt tényleg jogosan ismerték fel az E3-mon ülő rajongók is, eddig nekem semmi érvem nem szól az új Xbox mellett.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 06. 13. 22:01

Kiscserko: Igen, teljesen átlagos dolgokkal veszi le a lábáról a közönséget. Mert amiket mond hiába átlagosak, EZ KELL A JÁTÉKKONZOLOKBA. Nem az a sok filmes/sorozatos/hanggal bekapcsolós marketing bullshit amit a M$ tol a vevőtábor képébe.
Ez is egy elfogult vélemény. Az MS nem véletlenül akar multifunkcionális gépet csinálni. A legnagyobb felvásárlóereje USAban van, ott ez nagy siker lesz. Európában viszont már ez nagy pluszt nem fog jelenteni. Én a mostani hírek ellenére is úgy érzem, hogy az új PS eladott száma újra csökkenni fog az elődjéhez képest, míg az Xboxé nem. Mondom ezt úgy, hogy jelenleg inkább a PSt venném meg.

Amúgy miért nem az új 360slim kinézetét kapta meg a One? Úgy egy rossz szót nem szólhatnánk a kinézetére

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 13. 22:38

A Sony már a PS3-t sem játékkonzolnak árulta megjelenésekor jó sokáig, hanem valamilyen multi izé dobozként ami erre is jó meg arra is jó. Mégsem hozta a várt sikert, na mindegy arra akartam kilyukadni, hogy ezt sem a M$ találta ki...
(Mellesleg megjelenéskor az xbox1 összvissz 21 régiót fog támogatni, ami Kelet-Európát szinte teljesen kihagyja. Úgyhogy még 1 hatalmas mínusz a M$-nak... Sőt Európának kb csak a legnyugatibb szegmenseiben lesz elérhető az XboxOne jó ideig.)

Egyébként az, hogy kevesebbet ad el a Sony mint mondjuk 6-7 éve a konzolokból, szerintem önmagában nem mond semmit. Önmagában ez a tény nem utal arra, hogy rosszabb lenne a Sony, vagy arányaiban rosszabbul menne neki. Én inkább azt látom benne, hogy egyre több cég lép be a konzolok platformjába -> megjelennek új konzolok. Pl Ouya vagy mi, meg az android(ugye google) is hoz valamit konzol piacra. Meg hát ugye az xbox360 felnőtt ahhoz, hogy vetélytársa legyen a PS-nek. Azaz a kevesebb eladás a Sony-nál inkább arra fogható, hogy oszlik a tömeg a több konzol miatt. Főleg a jövőben lesz meg ez.

Valamint igen, az új xbox360 design-je tényleg jobb mint a nagytestvéré-é, bár nekem ez sem tetszik igazán.

Szerk.: ezt most találtam, elég érdekes, ajánlom mindenkinek, akit kicsit is érdekel a nextgen.

TWITTER VERSENY

Ja és szólok, csak érdekességből raktam ki nem vitakezdeményezésből.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 13. 23:25

Először is, nekem tetszik az új XBOX doboza, szerintem egyszerű, de nagyszerű. Csak ne lenne olyan ordenáré hatalmas. Inkább ami benne és a kiadójában van, az zavar.

Dani.szentgali= Szó nincs róla, hogy rád értettem volna, azért szövegértésből nem buktam meg :) Csak elmondtam, hogy minden alapján, amit tudunk, egyenesen hülyeség lenne az Egyet védeni. Ez általánosan értendő, azaz aki úgy érzi, vagy aki valóban védi, annak szól. Aki nem védi, annak nem szól. Amúgy megmondanám, hogy én sose voltam semmiben sem elvakult fanatikus, így az én véleményeimet nem a bennem élő fan alkotja, hanem a tények.

A jelenlegi állás a nextgen konzolháborúban=
XBOX - 1
PlayStation - 4
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 06. 14. 06:53

PlayStation-ből nem adtak el kevesebbet, annak ellenére, hogy később jelent meg és jóval drágább volt!
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 06. 14. 10:22

Kiscserko: Gondoltam, hogy nem rám gondoltál, de azért tisztázni akartam. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 06. 16. 16:18

Magyarországon 124.900 Ft-ért lehet kapni a PlayStation 4-et!
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 06. 16. 17:20

Rockstar69 írta:Magyarországon 124.900 Ft-ért lehet kapni a PlayStation 4-et!
Túl sok érte. Legalábbis amíg nincsenek vagy csak kevés nagy cím van rá. Én inkább várok, megvárom, hogy 100 alatt legyen jóval és hogy überkirály játékélményű meg grafikájú játékok jöjjenek rá, ez kb. olyan másfél, két év lesz az előző generációból kiindulva.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 16. 17:44

Én azért kivárom a következő GTA-t, vagy még többet a 4 vételéig. Amúgy egyáltalán nem drága a mai világban egy vadiúj konzolért!
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 16. 18:30

Az egyáltalán nem drága kifejezés az túlzás, de valóban nem olyan kifizethetetlenül drága. Minden esetre én is várok vele 1-2 évet.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 06. 16. 18:37

Én rohanok, megvenni, mert nincs rá pénzem. Maga a konzol nagyon érdekel, de nincs rá olyan játék ami miatt érdemes lenne megvenni ennyi pénzért. Szerintem Én is várok a következő GTA-ig.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 06. 16. 19:52

Kiscserko: Én úgy vagyok vele, hogy amíg nem jön ki semmi olyan cím a PS4-re, ami engem igazán érdekelne/lenyűgözne, addig számomra drága ez az ár, mert engem speciel a játékok érdekelnek egy játékkonzolnál. Így míg azok nincsenek véleményem szerint kellő számban és az a kevés is olyan, hogy eddig nem igazán jön be sem technikailag, sem játékélményileg, addig fölösleges nextgent vásárolni főleg ilyen árért. És mire megjönnek majd a technikailag és játékélményileg is igazán fejlett játékok, amelyekért megéri nextgent venni, addigra ez a 124k-s ár is le fog majd menni. Ha nem is sokkal de lefog. Bár én addig úgysem tervezem megvenni, amíg nem lesz 100k alatt az ára.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 16. 20:09

Úgy is az lesz, hogy 2 év múlva már lesz új típus mint PS3-nál volt a slim meg ugyebár nemrég kijött a superslim, és azok már bőven 100 alatt lesznek.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 06. 16. 20:11

realostew írta:Úgy is az lesz, hogy 2 év múlva már lesz új típus mint PS3-nál volt a slim meg ugyebár nemrég kijött a superslim, és azok már bőven 100 alatt lesznek.
Köszi. Ha tényleg úgy lesz, akkor én akkor fogok a leghamarabb PS4-et venni.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az új generációs konzolok

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 16. 23:02

Egyébként érdemes megnézni a next-gen The Crew-ot. Úgy néz ki, a GTAV nem sokáig fogja a legnagyobb open-world térkép rekordját tartani.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Válasz küldése