[Megjelenés előtti] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Lezárt
Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2013. 03. 20. 18:12

Egyrészt nem hiszem, hogy fizetnének nekik, másrészt meg az a két konzolgyártó, aki szerinted fizet, na azok hozzák ki most az új gépeiket. Akkor most miért is fizetnek, ha fizetnek? Hogy a régi gépükre legyen exkluzív a játék, vagy netán az újra? Vagy a kettőre együttvéve?
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 03. 20. 18:24

Nem is tudom... Talán azért mert megdobná a PS4 meg az Xbox 720? eladásait! Rohadt nagyot szakítana vele a két konzolgyártó. A Rockstar is jól járna, csak a játékosok nem. De az meg kit érdekel...
Gyenge napok vannak...

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 03. 20. 20:28

toyak ne haragudj, de nagyon rossz gondolkodásod van most ezen a téren. Gondolom nagyon PC-s vagy és ezért nem nagyon nézelődsz igazán a konzolok háza táján mélyebben.
Se a kiadónak sem a konzolgyártónak nem az a célja, hogy ha kijön az új konzol, akkor arra nyomják ki az összes játékot ami akkortájt kiadóban van, de már évek óta megy a fejlesztésük. Erre nem egy példa van, talán a leghíresebb példa a God of War széria második része. A játék 2007-ben debütált PS2-re (!!!) ekkor azonban a PS3 MÁR EGY ÉVE a piacon volt.
(Nemmellesleg a PS2 gyártását is még csak most hagyták abba pár hónapja [talán 2012 végén], úgyhogy hidd el, a régi vasak is sokáig kitartanak:) )

Csak gondolj bele, hogy egy már majdnem kész játékot újra írni kétszeresen is, csak mert jön egy új generáció a megjelenése körül, nagyon nagyon plusz költség a fejlesztés részéről is. Ez a Ps3 esetében még inkább jellemző, mert a Ps3 architektúrája nagyon eltér a többi konzolétól és a pc-től is, ezért különösen nehéz volt rá fejleszteni(legalábbis megtanulni a fejlesztést rá), VISZONT a PS4 már ha jól tudom x86 felépítéssel jön(javítsatok ki ha tévedek), ami közelebb áll a fejlesztőköz, de teljesen újra kéne írni az egész GTAV-t ha most generációváltásra készülnének a Rockstar-nál.

Szerk.: Véleményem szerint külön meg nem fogják kiadni PS4-re mert a PS4 megjelenésével, jön valami rendszer, amivel minden ps3-mas játék szoftveresen emulálva lesz ps4-re is, ha jól tudom. Legalábbis ez volt a Sony Meeting-en nem?
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 03. 20. 21:47

totyak írta:Ha csak az alapján adnának ki játékokat a kiadók, hogy mire érdemes, akkor senki nem kezdene el új generációs konzolra kiadni. Mégis nem egy kiadó van, akik megnyitják a sort és már be is jelentették, hogy lesz játékuk ps4-re a konzol megjelenésekor. A te gondolatmeneted alapján akkor ők mind hibáztak?
Mondtam én, hogy nem ad ki senki sem játékot PS4re?
totyak írta:Egyébként meg nekem aztán olyan mindegy, hogy melyik konzolra jön meg melyikre nem. Ha egyre sem jönne, az sem rázna meg. Csak saját magatokat (akiknek mostani generációs konzoljaik vannak) akarjátok megnyugtatni az érveitekkel, hogy még biztosan erre a generációra jön. Nagy pofára esés lenne sokaknak, ha mégsem így lenne.
Most már értem honnan fúj a szél. Egy újabb elfogult PCs kocka aki utálja a konzolokat. Mivel a GTAV amit vársz nem jön PCre ezért szurkolsz, hogy a PS3asok és az Xboxosok is lemaradjanak róla

Ezt a bebeszélős dolgot meg pont a lehető legrosszabbnak mondod az oldalon, mert a GTAVt már egyáltalán nem várom

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 03. 20. 21:59

Cseszneki írta: Mivel a GTAV amit vársz nem jön PCre ezért szurkolsz, hogy a PS3asok és az Xboxosok is lemaradjanak róla
Nem értem miért ne jönne PC-re. Ez sose volt így... később de 10000000000% az 1%-ból, hogy jön.
Mielőtt kapnám az elfogult PC-s kommenteket, PS3-mas vagyok :)
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2013. 03. 20. 22:39

Csak egy kérésért nem fogják kidobni a PlayStation 3 és Xbox 360 verziókat a szemetesbe, hogy átportolják az új generációra, ebből kisebb botrány is lenne. De eleve, ha később Classics-ként megjelenik PS4-re, újra lehúzhatják az embereket, ezt a megoldást pedig igencsak alkalmazza a Rockstar, de ezt már egyszer leírtam valahol.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 03. 20. 23:08

A classicot lehet, hogy egy kívülálló csak lehúzásnak tartaná, de pl én sohase tudtam voltna játszani a Gta III-al és VC-vel, ha nem adják ki PS Classicként. És remélem, ezek és a többi GTA-t is átportolják majd PS4-re, mert szívesen játszanék még velük. Az egy másik dolog, hogy ez megoldható lenne visszafele kompatibilitással, de ez nem a Rockstar hibája, ez nem a Rockstar lehúzása, inkább a Sony hibája, míg a Rockstar plusz munkával elérhetővé teszi nekünk!
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2013. 03. 21. 13:59

Szerintem elég érthetően leírtam a korábbi hozzászólásaimban, hogy nem gondolom, hogy erre a generációra nem fog jönni a játék. Mindössze csak arra gondoltam, hogy párhuzamosan (vagy némi csúszással) kiadják az új generációra is. Még az is megeshet (mivel az új generáció állítólag közelebb áll majd egy PC-hez, mint a mostaniak), hogy a PC kiadással egy időben lesz mondjuk egy PS4 port is. Egy füst alatt a kettőt. Mert hogy lesz PC kiadás abban egészen biztos lehet még Cseszneki kolléga is. Egy percig nem aggódom, hogy még nincs bejelentve. Azt meg ne akarja nekem bemesélni senki, hogy tag itt az oldalon, van olyan konzolja, ami majd futtatja a játékot, de őt nem érdekli. Így vagy úgy, de játszani fogsz vele.
Ahogy itt a felém irányuló írásokat nézem, az jött le, hogy én vagyok a csúnya PC-s bácsi, aki el szeretné taposni a konzolokat. Nem, nem így van, vagyis nem teljesen. Az eszem azt súgja, és az észérvek is azt diktálják, hogy jön PS3-ra és Xbox360-ra a játék, de nem felejtettem el azt az oltást, amit mi PC-sek kaptunk, mikor bejelentették a játékot konzolokra, de PC-re nem. Csupán emiatt szeretném látni a sok csalódott konzolos arcát, ha mégsem jönne a mostani gépekre. Lehet ezért utálni, lehet PC kockának hívni, nem nagyon tud izgatni. De ezt már szerintem nem egyszer leírtam, hogy én így gondolom.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 03. 21. 15:32

Visali írta:Csak egy kérésért nem fogják kidobni a PlayStation 3 és Xbox 360 verziókat a szemetesbe, hogy átportolják az új generációra, ebből kisebb botrány is lenne. De eleve, ha később Classics-ként megjelenik PS4-re, újra lehúzhatják az embereket, ezt a megoldást pedig igencsak alkalmazza a Rockstar, de ezt már egyszer leírtam valahol.
Ott a pont, Visalinak van igaza, ezt már jó pár alkalommal megvitattuk, és mint azt ő is leírta, a R*nak ez a módszer is bőven a marketingpolitikájának a része. Nem kétséges, hogy előbb-utóbb kijön majd nextgenre, de én ha nem is 100%osan, de 85%-ig biztos vagyok, hogy csak Classic-ként fog majd megjelenni.

Totyak: Az utolsó hozzászólásod elolvasása után megértettem, hogy mit akarsz tudtunkra hozni. Nekem lejött, hogy nem azt mondod, hogy nem jelenik meg a jelenlegire, csak annyit mondasz, hogy nagy eséllyel megjelenik mindkét konzolgenerációra. Ez a gondolkodás teljes mértékben helyes is lenne, ha a R*-t mondjuk Ubisoftnak hívnák, és minden előre megfontolt dolog nélkül adnák el magukat a pénznek. De a Visali által is leírt R*-féle marketingfilozófia miatt nincs sok esély arra, hogy két éven belül vagy hamarabb megjelenjen nextgenre is. Classics-ként viszont nagy esély van rá, hogy megjelenik.

"Csupán emiatt szeretném látni a sok csalódott konzolos arcát, ha mégsem jönne a mostani gépekre."
Ezt a mondatodat pedig teljesen jogosnak találom azok után, hogy a GTAV bejelentésénél mi konzolosok (többek közt velem az élükön) elkezdtünk röhögni a PC-seken, hogy a PC-port nincs még bejelentve. A többi konzolos nevében nem tudok nyilatkozni, de a magam nevében mindenképp fogadd bocsánatkérésemet a gúnyolásért és a kárörvendésért. Elhamarkodott voltam, de most, hogy hasonló cipőben járok, mint Te, így már teljesen máshogy látom a dolgokat, és be kell látnom, teljesen jogos, hogy azok után, ahogy viselkedtünk, bizony én is látnám a konzolosok csalódott arcát.
A Te kommentjeitből pedig én nem azt szűrtem le soha, hogy Te vagy a "gonosz PC-s bácsi". Mert ez valóban nem így van. Legalábbis meg tudnék nevezni egy másik embert, aki egyszer kijelentette, hogy ha tehetné, betiltatná az összes konzolt, de őt most nem akarom megnevezni. De ez nem Te voltál, arra emlékszem.
Szóval még egyszer bocs. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 03. 21. 15:44

Lehet, hogy tag itt, van konzolja, és még se izgatott a GTA V miatt. Ez az oldal általában a GTA-król szól. Szóval, ha mondjuk (csak mondjuk!) a kedvenc GTA-ja a SA lenne, viszont az V-t nem várja, akkor miért ne jelentkezhetne ide, hogy a többi GTA rajongóval megbeszélje az SA-t.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 03. 21. 15:51

Kiscserkónak igaza van. Speciel én sem szeretem az összes GTA-t (VC, VCS, LCS kommentjeihez nem is szólok hozzá, nem is nézem a topicjukat) és nem is játszottam mindegyikkel, de ezért én nem lehetek tag? Vagy mondjuk a Max Payne sorozatot kifejezetten nem szeretem. Ez azt jelenti, hogy ki kéne zárni?
Régen én is így láttam a dolgokat, de aztán Luszie, Noxius Entörprájsz és a többi bölcsebb fórumozó ráébresztett arra, hogy attól, mert valaki mondjuk nem várja a GTAV-öt, attól még a többi GTA érdekelheti, és teljes joga van az oldalon tagként tartózkodnia.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 03. 21. 16:24

Mondjuk azért tegyük hozzá, hogy ez a mondatod, miszerint: "nem várja a GTAV-öt, attól még a többi GTA érdekelheti"
Elég nagy paradoxon. Valljuk csak be. Kiutasítani ezért emberek nem lehet(ne) és nem is szabad..

Totyak: de gonosz vagy! :( "szeretném látni a sok csalódott konzolos arcát."
Konzolra tuti kijön, és nyílván PC-re is kifog. Elég evidens mindkettő. A kettő közötti időintervallum lesz még érdekes.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2013. 03. 21. 16:43

dani.szentgali: nincs szükség a bocsánatkérésre, de azért köszönöm.
Kiscserko: igazad van, előfordulhat, hogy tényleg nem érdekel valakit a játék és attól lehet tag az oldalon. Nem is arra céloztam, hogy akkor őt ki kell tiltani. Arra gondoltam, ha már tag egy ilyen témájú oldalon, akkor nyilván érdekli minden része, de tényleg igazatok van, van rá esély, hogy mégsem.
Luszie: sajnálom, ha csalódnod kellett bennem, de azért nem hiszem, hogy gonosz vagyok :D Maximum néha kicsit rosszindulatú.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 03. 21. 16:49

Luszie írta:Mondjuk azért tegyük hozzá, hogy ez a mondatod, miszerint: "nem várja a GTAV-öt, attól még a többi GTA érdekelheti"
Elég nagy paradoxon. Valljuk csak be. Kiutasítani ezért emberek nem lehet(ne) és nem is szabad..
I don't know what do you mean. Én pont, hogy védtem Csesznekit, szóval nem vágom, mi ebben a paradoxon, hisz magamról is bevallom, én sem szeretem az összes GTA-t. De mindegy, majd gondolkodok rajta, de én pont azt mondom, hogy ezért nem kéne emiatt bántani.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 03. 21. 16:53

No az én kommentem se arra irányult félre ne érts! Ettől függetlenül furcsának tartom.

totyak: Igen, meglehet :) ,de csak néha.
"Whatever." (Ryder)

Lezárt