[Új] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 05. 29. 17:04

Ja, erre elég sokan gondoltak, mert nagyon valószínű. Kevés munkával lehetne csinálni egy elég jó kis DLC -t ami hasonlít az V -re. lehetne az utolsó küldetés a V prológusa :D Az EFLC is ilyen módszerekkel dolgozott, de eddig új pályákat nem nagyon adtak játékban. ÉS őszintén szólva Ludendorff elég idegesítő hely, például ha a havon akarsz átmenni úgy, hogy a rendőrök lőnek rád.
A los santosi rendőrökre rá lehet fogni, hogy azért agresszívak mert Los Angeles rendőrei ilyenek, de azért ezt nem lehet minden rendőrre.

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2015. 05. 29. 18:07

Aha, egyetértek Viking véleményével. Igaza van.
Mellesleg szerintem nem lesz Ludendorff DLC. A Rockstart túlságosan is leköti az a szar Online. Én már sajnos nagyon unom a GTA-t, már több hónapja nem játszottam vele - tegnap elővettem unalomból. Sajnos a rablásokat sem csináltam még meg, ennek ellenére nyáron majd teljesítem őket valakikkel, addig továbbra sem játszom vele. :( Én márciusban elkezdtem harmadszorra is, mert a B opciót szeretném még megcsinálni, de nagyon nincs kedvem hozzá. Unalmas és lapos már a sztori. Kétszer kivittem 100%-osan (A és C), de harmadjára már nincs kedvem. Ugyanúgy csinálom, mint az előző két végigjátszásnál; végére hagyom a főküldiket, és a legelején a mellékszálat csinálom, mert így sokkal jobb, élvezetesebb és hosszabb is a játékmenet, sőt így mindegyik random eventet meg tudom csinálni, mert azok, akik gyorsan végighaladnak a fősztorival, azoknak sok random event meg fog szűnni, és hamar meg is unják majd a játékot.

HotPants182
Hírfigyelő
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. 05. 24. 12:00

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: HotPants182 » 2015. 05. 31. 09:23

Nekem ezt a két hibaüzenetet dobja ki, amikor telepítem:

http://kepfeltoltes.hu/150524/lol_www.k ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/150524/lol2_www. ... es.hu_.jpg

Nem eredeti a játék, hanem letöltött, Reloaded verzió. Microsoft.NET 4.5 telepítve, Windows 7 64 bit rendszer.

Mi lehet a megoldás? Választ előre is köszönöm :)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 06. 02. 14:03

NikitaDragovich: Én még mindig azon a véleményen vagyok, hogy lesz Ludendorff DLC. Lehet, nem mostanság, mert ahogy te fogalmaztál, a Rockstart tényleg még mindig csak az elbaszottul unalmas Online foglalkoztat igazán, de szerintem (remélhetőleg) nemsokára eljutnak oda is, hogy a történettel is foglalkoznak majd valamennyit. Elvégre maga a fő sztoriszál iszonyatosan rövidre sikerült (69 főküldetésével alig hosszabb, mint a GTA IV előtti Vice City Stories volt, pedig az is a rövid sztoris GTA-kat képviselte, magánál a IV-nél meg jóval rövidebb), és szerintem Ludendorff a tökéletes helyszín egy GTA V sztoriját kiegészítő tartalomnak, elsősorban azért, mert az alap sztoriban is volt néhány küldetés, ami Ludendorff-ban játszódott. Idegesítő lenne a hó miatt? Valóban, de ha a Rockstar normálisan megcsinálná, akkor bizonyos helyzetekben a rendőröket is lelassítaná a hó, ami viszont a játékos szempontjából egy pozitív dolog. Miből tudhatjuk biztosra, hogy North Yankton és Ludendorff rendőrei nem olyan agresszívak, mint LS-ben? Csak mert a játék legelső küldetésében, a prológusban is igencsak agresszívak voltak, szitává akarták lőni az embert, miközben kimenekültünk a bankból. Szóval szerintem semmi probléma nem lenne egy North Yanktont és Ludendorffot tartalmazó DLC-vel, én szívesen felfedezném a nyugati part napsütötte metropolisa után a fagyos, északi Ludendorffot és környékét, ráadásul az sem lenne rossz (bár lehetséges, hogy a prevgen konzolok hardvere miatt ez nem lenne a legkivitelezhetőbb/legjobb ötlet), ha úgy oldanák meg, hogy repülőgéppel és/vagy hajóval szabadon lehetne közlekedni a két város között. Itt lenne az ideje, hogy olyan DLC-ket is kiadjanak, amelyek új pályát is tartalmaznak, elvégre ez bővítené az Open World lehetőségeket és szabadabbá tenné a játékot.

Avatar
kekesi
Rajongó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. 04. 30. 18:06
Tartózkodási hely: Gyömrő

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: kekesi » 2015. 06. 02. 14:46

Milyen érdekes, hogy mindenki szidja az Online-t, hogy mennyire unalmas, meg szar, meg minden, de igazából azt nyomja úgy is. Amúgy szerintem nem unalmas és ezt úgy mondom, hogy 90%-ban Death meccseket játszom, meg néha 1-2 LTS és verseny. A Heist-weket most akarom elkezdeni csak, ami megint egy jó darabig le fog kötni. :)

Avatar
Mr.Vercetti
Fürgeujj
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2012. 02. 26. 01:50

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Mr.Vercetti » 2015. 06. 02. 15:33

Nem unalmas az online csak tele van idegesítő dolgokkal (meg tényleg túl nagy hangsúlyt fektettek rá, ami már a rendes sztoris játék rovására ment, az egész story mod olyan, mintha az online "prologue"-ja lenne)

Avatar
kekesi
Rajongó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. 04. 30. 18:06
Tartózkodási hely: Gyömrő

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: kekesi » 2015. 06. 02. 15:49

Szerintem nem baj, hogy sok energiát fektetnek az Online-ra, sőt még többet kéne. Nem vagyok nagy multis, de a ezt most nagyon eltalálták, a sztorit abba is hagytam 25%-nál, de az Online pörög, imádom minden percét, még a céltalan kocsikázást is.
Aki meg szídja, hogy unalmas magára vessen, egy kis fantáziáva a szabad mászkálás is szórakoztató, de ahogy látom az itt sokaknak nincs...
Meg akik itt panaszkodnak azok mit mondanak az IV multijára? Mert szerintem az is nagyon jó.
De itt még csak az Update-ekre is mindenki panaszkodik, igaz jó lenne egy nagy DLC vagy vrissítés, de az apróságokat is meg kell becsülni.
Sokakkal ellentétben én egy nagy Online DLC-t szeretnék.
De kinek mi....

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 06. 02. 15:56

dani.szentgali írta: Idegesítő lenne a hó miatt? Valóban, de ha a Rockstar normálisan megcsinálná, akkor bizonyos helyzetekben a rendőröket is lelassítaná a hó, ami viszont a játékos szempontjából egy pozitív dolog. Miből tudhatjuk biztosra, hogy North Yankton és Ludendorff rendőrei nem olyan agresszívak, mint LS-ben? Csak mert a játék legelső küldetésében, a prológusban is igencsak agresszívak voltak, szitává akarták lőni az embert, miközben kimenekültünk a bankból.
A rendőröket is lassítja, persze, csak jóval kisebb a könnyen bejárható terület, mint az V -ben. És persze nem úgy értem, hogy kisebb város a nagyobbhoz képest (mármint területileg), hanem úgy, hogy ez nem metropolis. Ez egy kisváros, kevés lehetőséggel. Ráadásul a táj sem olyan, mint San Andreas. Ez tényleg egy hósivatag, egy puszta. Egy ilyen terület tökéletesen megfelel egy háborús-lövöldözős játéknak, de nagyon hamar megunnák az emberek. Itt még a vidéken való randalírozás is egyhangú és lapos, az utakról pedig csak speckó kocsikkal lehetne lemenni.
A rendőrökről meg annyit, hogy nincs egy súlycsoportban a két eset, a V és a prológus. Itt (mármint a prológusban) egy híresnek mondható bandát kaptak el, akinek az egyik tagja labilis és erőszakos, a másik pedig erőszak-imádó (Brad). Ráadásul nem is olyan nagy elánnal lőttek, ha jól emlékszem (nem biztos, mert nem figyeltem annyira) akkor felszólították őket, hogy adják fel. San Andreasban neked megy egy rendőr és kapsz egy körözést. Elindulsz, és már sörétessel lőnek rád.
Bár elismerek valamit: a nehéz menekülést biztosító terep és az agresszív rendőrök elég új élményt nyújtanának, ami egy ilyen kiegészítőt különlegessé tenne. Persze a rendőrökről azt is el kell mondani, hogy nem lehet ott túl sok kommandós, nem jönne a katonaság (valószínűleg), stb.
De különösen érdekelne egy olyan játék, ahol úgy modifikálhatod a járműveket, hogy alkalmasabbak legyenek a havas tájon való közlekedésre. Éppen ezért egy teljesen új járműsort lehetne kapni. Ha még egy dinamikus időjárásról is gondoskodnának (néha nagyobb, néha kisebb mennyiségű hó), akkor ez remek játék lenne. De ahogy leírtam, a város és a környék miatt szerintem sok sebből vérzik.

Ja, az Onlnie: Én imádom az Online -t, akárcsak a szinglit. De abból elegem van, hogy mindenki akit Steamen ismerek csak azt bújja.

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 06. 02. 18:54

Engem a rendõrõk arany esze idegesít..
Most komolyan ha a rendõr forgalommal szemben közlekedve nekem hajt akkor miért engem köröznek..?!

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 06. 03. 16:13

Én igazából nem vagyok annyira biztos abban, hogy a nagy havas pusztát hamar megunnák a játékosok. Főleg ha abból a régi, prevgen konzolos Online-os bugból indulunk ki, amiben Ludendorff és North Yankton kissé kidolgozatlan területe bejárható volt a bugot megszüntető patch-ig. Nézz róla videókat, mindenki nagyon élvezte a North yanktoni ökörködést, sok videót raktak fel a YouTube-ra, és voltak olyanok is, akik kifejezetten bánták, hogy nem tudták tovább élvezni/egyáltalán kipróbálni a sztorimód két küldetésében elég korlátozottan bejárható területet. Én is azok között voltam sajnos, akik nem tudták kipróbálni a bugot, de a videók alapján egyáltalán nem unta senki. ÉS, most jobban belegondolva ez egy logikus DLC lehetőség lenne, hisz a Rockstar már dolgozott valamennyit North Yanktonnal és Ludendorff-fal, és nem járnának rosszul szerintem, ha a sorozat történetében először egy új játékterülettel bővítenék a térképet és a játékot. Persze ez csak saját vélemény, és abban igazad van, hogy lennének hátrányai is ennek a megoldásnak, de szerintem van esély rá, hogy a jövőben kapunk egy North Yanktonos DLC-t. Lehet, hogy nem ez lesz az első sztorit kiegészítő, nagy DLC-je a játéknak, de előbb-utóbb szinte biztosan kiadnak egy ilyen DLC-t. Ha mégsem, természetesen az sem katasztrófa, de én és szerintem sok más ember örülne neki. Ízlések és pofonok. :)

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 06. 03. 18:54

Én kifejezetten örülnék neki. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy a pusztát azért élvezték ennyire, mert különbözött a sima játéktól, és új volt. Amúgy néztem videókat, mert én is el akartam jutni oda.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 06. 04. 17:08

VoorstedelijkeViking írta:Én kifejezetten örülnék neki. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy a pusztát azért élvezték ennyire, mert különbözött a sima játéktól, és új volt. Amúgy néztem videókat, mert én is el akartam jutni oda.
Való igaz, hogy különbözik az alap játékterülettől és új volt, de maga a DLC is újnak hatna. Főleg úgy, hogy abban a bugban azért egy-két helyet leszámítva elég kidolgozatlan volt a terep (kis túlzással csak az ott játszódó két sztoriküldetés helyszínei voltak kidolgozva), és egy esetleges DLC-ben nyilván jobban ki lenne dolgozva az egész. Az mondjuk igaz, hogy ezzel a buggal a Rockstar úgymond "elvesztette a meglepetés erejét" egy North Yankton/Ludendorff DLC kapcsán, de ilyenkor azokra (például rád és rám) is kell gondolni, akik nem tudták kihasználni a rövid ideig elérhető bugot, így nekünk megmaradna valamilyen szinten az újdonság érzete. Persze én sem azt mondom, hogy ez lenne a legtökéletesebb és legevidensebb ötlet a GTAV első sztori DLC-jének, de ha már ennyit dolgoztak Ludendorff-fal és egyszer még ki is szivárgott Online-ban a város és félkész környéke, szerintem (ha csak nem akarnak a GTAIV óta bevett, új játékterület nélküli kiegészítőtartalom receptjénél maradni) igen valószínű, hogy a következő, nem Online-orientált nagyszabású DLC-ben ki fogják adni szabadon bejárható területként. Just the matter of time.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 06. 04. 20:03

Nagyon jó lenne egy kisvárosban rohangászni, kevesebb, normálisabb rendőrrel, és egyszerűbb feladatokkal. GTA Kisváros :D És egy DLC keretében - ha jól sejtem - rendesen kidolgoznák a terepet. Mármint nem csak hét-nyolc épület lenne, egy út, egy sín és hat-hét fa, de erdők, esetleg bányák (régóta szeretnék GTA keretében bányában lövöldözni) és más kisvárosok. Tanyák, meg hasonlók. A térképpel amúgy az a baj, hogy nehéz oda bandákat elképzelni.
Meg aztán érthetően kevesebb lenne a ruházatok száma (viszont végre bővíthetnék Michael/Trevor esetében a testreszabhatósági lehetőségeket, mint például az arcszőrzetek és a frizurák) és még sok minden. De ez megint a hangulathoz járulna hozzá, ami megmenthetné az egészet.
Amúgy neked nem tetszik az EFLC ötlete?

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 06. 05. 13:36

Az EFLC-t régen nagyon szidtam (nem tudom, te mennyire emlékszel, de asszem pont veled vitáztam ezzel kapcsolatban), de mára már átgondoltam a dolgot, és bár még mindig azt tartom a legkorrektebbnek, hogy egy viszonylag drága DLC-ben nem csak egy új (EFLC esetében kettő), de igen rövid sztorit adnak ugyanazon a területen (térképen), hanem kiadnak legalább egy újat, ettől függetlenül már nem szidom az EFLC-t, mert azért jó DLC lett. A GTAV esetében igazából az EFLC-szerű megvalósítással nem lenne gondom, DE úgy, hogy van egy félig-meddig kidolgozott North Yankton, én személy szerint ebben az esetben is azt tartanám korrektnek, ha egy külön térképpel adnának egy új sztorit (esetleg nem teljesen újat, hanem az eredeti előzményét). Nem azt mondom, hogy az EFLC amiatt értéktelen lett volna, mert ugyanaz a térképe volt, mint az alap IV-nek, de én speciel szívesebben költök egy olyan DLC-re, ami tényleg sokat ad. Ezzel nem arra célzok, hogy az EFLC nem nyújtott eleget, egyszerűen az a helyzet, hogy nálam a "tuti vétel" kategóriás Open World DLC ott kezdődne, hogy egy új bejárható területet is adnak a fejlesztők. Persze elfogadom és aláírom, hogy biztos én vagyok túl nagyravágyó, de nem tehetek róla, egyszerűen ez a véleményem. Szóval visszatérve: most már nem lenne bajom az EFLC ötletével, de ha választanom kéne közte és egy új játékterületet behozó DLC között (még akkor is, ha az "csak" egy sok sebből vérző North Yantkon/Ludendorff), akkor is inkább az új térképet biztosító DLC-t választanám. Egyszerűen az a helyzet, hogy amióta GTA fan vagyok, azóta vágyom arra, hogy egy GTA-ban két különböző, tengerrel elválasztott játékterület legyen, amelyek között repülővel/hajóval szabadon lehet közlekedni.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 06. 05. 16:15

Aha, megértelek :)
Én is inkább választanám az újat, de hozzá kell tennem, hogy a TLAD az egyik kedvenc GTA -m, ha nem is teljes értékű GTA... A vitára meg nem emlékszem, de minden régebbi tag annyi emberrel vitázott már mindenféléről, hogy nem is csoda, hogy a kevésbé emlékezetesek nem maradtak meg.
Mondjuk már beszéltem olyannal, akiben North Yankton nem tett mély benyomást, és azt mondta, hogy nem érdekelné egy ilyen DLC; az a másik véglet, amikor valaki csak a régi és jól bevált részt akarja újra meglátni.

Válasz küldése