Szerintetek milyen gépigénye lesz a Gta V-nek?

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Szerintetek milyen gépigénye lesz a Gta V-nek?

Hozzászólás Szerző: totyak » 2012. 11. 16. 18:38

Vagy azt, én csak magamból indultam ki, Xbox-szal jobban szimpatizálok :D
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Szerintetek milyen gépigénye lesz a Gta V-nek?

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2012. 11. 16. 18:40

már most sem drágák egyébként a konzolok, elég régóta.. Szóval konzolt jobban megéri venni, ha valaki most akar beruházni egy GTA V-re, mintha asztalit venne. Legalábbis én konzolt vennék :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Szerintetek milyen gépigénye lesz a Gta V-nek?

Hozzászólás Szerző: totyak » 2012. 11. 16. 19:32

Luszie írta:már most sem drágák egyébként a konzolok, elég régóta.. Szóval konzolt jobban megéri venni, ha valaki most akar beruházni egy GTA V-re, mintha asztalit venne. Legalábbis én konzolt vennék :)
Azért az relatív, hogy kinek mi a nem drága. Használtan 30e alatt pl. nem láttam boxot, de lehet, hogy én kerestem rossz helyen. 30e pedig szerintem annyira nem olcsó még.
Azzal egyetértek, hogy a közeljövőben jobban meg fogja érni mostani konzolgenerációt venni, mint PC-t, mert nagyon le fognak menni az árak. Egy rendes PC, amin szépen mennek a játékok, az pedig valóban nem olcsó. Viszont a másik oldalról nézve a legtöbben valószínűleg nem fognak mostani konzolt venni, inkább gyűjtenek még és vesznek egy új generációst.
De egyébként is, akinek most nincs konzolja, annak szerintem viszonylag erős PC-je van. Elenyésző mennyiségű az az ember, akinek csak PC-je van, de nem túl erős.
Szóval a magam részéről még mindig ott tartok, hogy megvárom míg kiadják a GTA V-t konzolra, megnézem mennyit kell várni a PC verzióra, aztán ha nagyon sokat, akkor lehet veszek mostani generációs konzolt. Még minimum 4, maximum 6 hónap van vissza a játékig, így addig is mehetnek lejjebb az árak.

Na, ezt a témát most jól, minden oldalról kiveséztem/kiveséztük.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

bodom26

Re: Szerintetek milyen gépigénye lesz a Gta V-nek?

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2012. 11. 17. 08:13

Mindenképpen konzolra érdemesebb beruházni, ha az anyagiak a fő szempont. Ha a brutális vizualitásra nem vagyunk annyira igényesek,(41"FullHD led TV)akkor, ha a konzolt választjuk, jobban jövünk ki majd a pénzből.

totyak: Te kerested rossz helyen, de ami még fontosabb, rossz időben. A Media Markt kétszer is akciózott. Alap ÚJ xbox-ot , egy kontroller+tartozékok, adott rongyos 30 ezerért. Ezt kétszer is eljátszotta. Nem sokkal később a fiók vállalata a Saturn ugyanígy tett. Ott is 30 rongyért árulták, és ott is min. kétszer. De ezt ne úgy képzel el, hogy pár darab volt belőle, hanem százával volt. Xbox hegyek.

Már írtam, de ha a GTAV is egy pocsék port lesz PC-re, ahhoz, hogy szépen szaladjon, Houstonból kell majd konfigurációt rendelni.

Ami meg a grafikai különbségeket illeti, hogy a PC-n jobb, (ha a vas engedi) ez csak addig lesz míg ki nem adják az újgenerációs konzolokat. Ha azt akarják a konzol gyártó cégek, hogy megint 6-7-8 évig fussanak majd ezek a gépek, és úgy, hogy még 2019-ben se legyenek elavúltak, hogy hozzák majd az akkori PC szintet, brutál hardvert kell belepakolniuk ezekbe a kütyükbe.

Avatar
DereX
Szakértő
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2012. 07. 09. 22:35

Re: Szerintetek milyen gépigénye lesz a Gta V-nek?

Hozzászólás Szerző: DereX » 2012. 11. 17. 10:42

igen, de azt ne felejtsd el, hogy a konzol valamilyen szinten mindig alul fog maradni a PC-vel szemben, ugyanis már most léteznek überbrutál procik pl. AMD Opteron. Mindig fejlődik a PC is.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Szerintetek milyen gépigénye lesz a Gta V-nek?

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2012. 11. 17. 10:46

hát, akinek csak a játékélmény fontos, és nem az, hogy "übergigaistenkirály" legyen a felbontása, annak bőven megteszi a konzol is. Játszani azon is lehet, jóval kényelmesebb is. :) Bár persze ez ízlés kérdése, hogy ki min szeret jobban játszani.
És igen, a konzoloknak is mostmár valami újabbal, korszerűbbel kell előrukkolniuk, mert a PC-n mostmár sok játék szebb, de az Xbox is nemsokára jön, meg a PS4 sincs olyan nagyon messze.. (Egyszer mintha mondta volna bátyám hogy kb mikorra tervezik, de nem jegyeztem meg. Asszem 2014 a PS4 megjelenése, vagy 2015.)

Konzolt a játékimádóknak logikus venni, mert ugye egyelőre olcsóbb (olcsó!!),és még lejjebb fog menni az ára. Akinek meg több pénze van , annak a gépét is megéri fejleszteni, mert a PC amúgy is sokkal több mindent tud, és az a gépben rejlő tudás még sokáig kamatozni fog számára, míg egy PS3/ Xbox "tudása" ma már kissé elavultnak mondható. Nem is csoda, hogy jönnek mostmár az újabb fejlesztések, tartani kell a lépést a PC-vel.
"Whatever." (Ryder)

bodom26

Re: Szerintetek milyen gépigénye lesz a Gta V-nek?

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2012. 11. 17. 11:32

Én olvastam valahol és úgy emlékszem, hogy 2013 vége-2014 elejére várhatóak.
Ezek már nem semmi gépek lesznek. Olyanokra lesznek képesek, mint egy csúcs PC.
Olvastam várható hardver specifikációkat, ami a PS4-ben lesznek, persze ez még csak pletyka, de ha igazak, brutális lesz. Nem lesz neki gond a legszebb grafikát is megjelenítenie.
És az ára szerintem nem lesz több 150.000-nél. Xbox detto.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Szerintetek milyen gépigénye lesz a Gta V-nek?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2012. 11. 17. 11:38

Én elsősorban azért várom már az új konzolok megjelenését,hogy a mostaniak kimenjenek a divatból,és jól lemenjenek az árak(főleg a játékok árai). Bár egy időbe biztos bele fog telni,mire lecsillapodnak a kedélyek,mert a PS2őre is vannak manapság 6-7ezres játékok(nagy megdöbbenésemre),szóval a jelenlegi konzolok leépülése is bele fog telni legalább 2-3 évbe,mire már az emberek jelentős részének XBOX720a meg PS4e lesz.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

bodom26

Re: Szerintetek milyen gépigénye lesz a Gta V-nek?

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2012. 11. 17. 11:53

Ha megjelenik az új xbox, megveszem nyomban. Ha lesz értelme. Úgy értem, ha lesznek nagynevű király játékok, már kizárólag "xbox720-ra", ha az lesz a neve.
De sanszos, hogy lejátsza majd a xbox360-as játékokat is, de nem esküszöm meg rá.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Szerintetek milyen gépigénye lesz a Gta V-nek?

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2012. 11. 17. 13:50

Hát szerintem ilyen opciót nem építenek bele. A PS3-ból sem ok nélkül vették ki azt a funkciót, hogy lejátszotta mind a PS1 ill. PS2-s játékokat. Ez inkább a PS2-es részre vonatkozik, a második, (asszem 80 GB-os) verzió olvasta a PS2-es játékokat is, de hamar abbahagyták a gyártását, mert gondolom rájöttek, hogy nem éri meg nekik. :) Aki PS2-zni akar, az vegyen PS2-t! Gondolták..
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Szerintetek milyen gépigénye lesz a Gta V-nek?

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2012. 11. 17. 14:11

Én csak akkor veszek PS4-et, ha megjelenik rá a GTA. PS3-at is csak a GTA IV miatt vettem.
Gyenge napok vannak...

bodom26

Re: Szerintetek milyen gépigénye lesz a Gta V-nek?

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2012. 11. 17. 14:14

Luszie: Mondasz valamit, mert most jut eszembe, hogy mikor bementem egy xbox boltba, ott is volt olyan sima xbox-os játék, amire rá volt írva, hogy az xbox360 is lejátsza. De olyan is volt, amin nem volt feltűntetve. Valószínű azok még régebben jöhettek ki. De pontosan nem tudom. Hogy beleteszik, vagy sem nem... Lehet nem. Mindegy, az xbox360-m is megmarad. :D

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Szerintetek milyen gépigénye lesz a Gta V-nek?

Hozzászólás Szerző: totyak » 2012. 11. 17. 18:16

bodom26 írta:totyak: Te kerested rossz helyen, de ami még fontosabb, rossz időben. A Media Markt kétszer is akciózott. Alap ÚJ xbox-ot , egy kontroller+tartozékok, adott rongyos 30 ezerért. Ezt kétszer is eljátszotta. Nem sokkal később a fiók vállalata a Saturn ugyanígy tett. Ott is 30 rongyért árulták, és ott is min. kétszer. De ezt ne úgy képzel el, hogy pár darab volt belőle, hanem százával volt. Xbox hegyek.
Beszarás. Én erről totál lemaradtam, pedig 30e egy új boxért már nem rossz ár, használtért szerintem még igen. Mikor volt ez az akció egyébként? Talán az ünnepek tájékán lesz valami leárazás, majd most figyelek. De szerintem továbbra is érdemes kivárni.

Rátérve a másik témára, hogy mennyivel éri meg jobban konzolt venni, mint PC-t. Nem vagyok tisztában az árakkal, de gondolom egy új konzol, mikor megjelenik, olyan 100.000 körül lehet, ha nem több. Ehhez alapvetően már akkor ugye nem árt egy normális lapos TV sem. Mondjuk ez opcionális, monitor is jó hozzá. Ha warez játékokat akarsz futtatni, annak a megoldása is bele kerül jó pár ezresbe, aztán veheted hozzá a drága DL lemezeket, vagy most már egy nagyobbacska merevlemez is megteszi. Új konzoloknál egy darabig a warez ugye nélkülözendő, mivel mindig kitalálnak valami huncut védelmet, amit drága pénzekért lehet csak kijátszani. Nem is beszélve a konzolok kezdeti gyermekbetegségeiről. Jól tudja mindenki, hogy milyen problémákkal küzdött a Microsoft a konzoljainál. De, ha véletlenül arra vetemedne az ember, hogy eredetiben megvásárol egy konzol játékot, számíthat rá, hogy kapásból 3-4 ezerrel többet fizet érte, mint egy PC-s. Nem is beszélve még az egyéb extra kiegészítőkről, mint pl. a Gold előfizetés, hogy multizni is tudj, ami ugye PC-re ingyen van. De a többi kiegészítő is méreg drága, legalább 3x annyiba kerül, mint egy hasonló termék PC-re, csak azért, mert rajta van az a bizonyos logo.
Viszont, mint látjuk, az Xbox 360 pl. már 2005-2006 óta talpon van. Akárhogy is nézem, az 6-7 év. A fentebb felsoroltakból szerintem bőven összejön annyi költség, amiből egy tényleg komoly gépet össze lehet rakni, ami akár szintén elfuttatja a játékokat legalább 6 évig. Én pl. 2 éve vettem gépet 90e-ért és eddig egyetlen játék sem volt, amivel nem birkózott meg. Ráadásul eddig majdnem minden játék maximum beállításon futott (az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem FullHD-ban játszom). Pedig nem is csúcskategória a gépem, inkább csak középmezőny. És akkor arról még nem is beszéltem, hogy egy PC mennyivel sokoldalúbb, mint egy konzol.

Nem akarok vitát kirobbantani, nem az volt a cél, csak levezettem a gondoltaimat. Ezek alapján szerintem kb. ugyanannyi értelme van megjelenéskor egy normális konzolt megvenni, mint összerakni egy tényleg korrekt PC-t
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

bodom26

Re: Szerintetek milyen gépigénye lesz a Gta V-nek?

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2012. 11. 17. 18:35

totyak: Ez körülbelül 3 éve volt, de nem vagyok benne bisztos. De ne "aggódj," én is lemaradtam róla. :( Amikor ez az akció volt, nem volt még annyi pénzem sem, amikor meg megvolt rá, már visszament az ára 60 ezerre. Ilyen akció legfeljebb akkor lesz, ha kijön majd az új gép.

A konzol vs PC.. Egyenlítettél! :)
Igaz. Aki játszani akar "felsőkategóriás" szinten, annak perkálni kell rendesen, legyen az PC vagy konzol. Úgy is mindenki azt választja majd, amihez jobban húz a szíve. Hidd el nekem, ha én multigazdag lennék, mindenből a legjobb lenne. PC, konzol jöhet. Nekem volt már mindkettő és imádtam őket.

Avatar
Mr.Vercetti
Fürgeujj
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2012. 02. 26. 01:50

Re: Szerintetek milyen gépigénye lesz a Gta V-nek?

Hozzászólás Szerző: Mr.Vercetti » 2012. 11. 17. 18:39

lehet nézni anyagi szempontokat,ár/érték arányt,elavulási időt,exklúzív játékok mennyiségét,de tényleg mindegy,mert egy olyan ember aki már a ps1 óra playstation-ön játszik annak valószínűleg nem xbox kell,ős pc játékosoknak pedig soha nem lesz kényelmesebb a kontroller az egér+billentyűnél,ezért is tartom baromságnak,ha egy játék csak ps3-ra vagy csak xbox-ra vagy csak pc-re jön ki,vagy ha valamelyikre késik,nagyon igazságtalan dolog az ilyen (irgum-burgum rockstar games!!! :roll: )
It's all down south now.

Válasz küldése