Grand Theft Auto V PC

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
stonecold
Hírfigyelő
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012. 01. 31. 15:07

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: stonecold » 2014. 06. 12. 13:16

Szerintem meg a 4 es vezetést is továbbfejleszthetnék kicsivel és úgy rakhatnák bele. Nehogy már egy 6 éves játék vezetése legyen benne (oké, hogy nagyon király, de messze nem tökéletes), az meg hogy rosszabb legyen az nonszensz. Szomorú tény, hogy szar a mostani konzolokba, de 1 rohadt év után főleg az új konzolokba + PC re csak megoldják. Meg azt a rohadt guggolást rakják már bele, a következő mi lesz? Ugrás nem lesz?...

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 06. 12. 14:25

Jó, a vezetés továbbfejlesztésében igazad van, de irányadónak nagyon jó a IV! A következő dolog, amit kispórolnak belőle az autóba szállás (tehát általános interakció) gomb. :)
Guess who's back!

Avatar
Neil
Rajongó
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2013. 05. 23. 19:06

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Neil » 2014. 06. 12. 17:50

Á, szerintem a következő részben már nem is lehet majd autót lopni... :D
"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner." - Neil McCauley

Avatar
Zsul
CJ zoknija
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2013. 12. 04. 19:17
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Zsul » 2014. 06. 12. 18:31

Sajnos van még valami amit kihagytak: ha kiszállnak a videókban az autókból, akkor mindig kikapcsol a motor! Pedig a GTAIV-ben jó volt az h a játékosra volt bízva, hogy leállítja e kiszállás előtt a motort, vagy nem. Ha pl. hirtelen menekülni kell időt spórol meg az ember járó motorral. Remélem ezen változtatnak a PC-s verzióra... bár lehet h semmin nem változtatnak pusztán csak PCre lesz optimalizálva grafikailag s kész... De a lényeg, ami nagy öröm h megjelenik és remélem kevés vesződséggel lehet majd telepíteni!:) Bízom még benne h gyengébb gépeken is menni fog, ahogy pl. a GTAIV elmegy akár egymagos(!) gépen is.

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2014. 06. 12. 18:38

Lehet járatva hagyni a motort a GTA V-ben is, csak ritkábban jön össze.

Avatar
Neil
Rajongó
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2013. 05. 23. 19:06

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Neil » 2014. 06. 12. 18:47

Amúgy a gépigényre visszatérve kicsit: ha PS4/X360-ról portolták át, nem lesz akkora a gépigénye, mintha NextGenről tették volna?
"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner." - Neil McCauley

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: realostew » 2014. 06. 12. 18:56

Nem sok köze van hozzá szerintem, hogy milyen platformról portolják át. Mivel a grafikai beállítások PC specifikusak, a textúrák javítása meg azon múlik, hogy a fejlesztők mennyit adnak bele a munkába. Ezt a R* majd magának lövi be, hogy kb milyen erős PC-re akarják kiadni.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Neil
Rajongó
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2013. 05. 23. 19:06

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Neil » 2014. 06. 12. 19:07

Bízom benne, hogy kb. WD-szintű gép kell minimumra, én általában minimum-medium keveréken játszok, 30 fps, közepes grafikai részletesség.
"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner." - Neil McCauley

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: brenor » 2014. 06. 12. 19:55

Hát én az előbb próbáltam ki a WD-t PC-n, és eléggé gta 4 szerű igénytelen szar porttal hozzták ki. Normal grafikán sétálás közben megy döccenő mentesen, de vezetés közben néha néha nagyon elkezd szaggatni. Arról nem is beszélve, hogy az autók írányítása rémes, és nem is lett olyan szép a játék, hogy olyan nagy gép igénye legyen. Remélem a gta 5 ennél igényesebb portot kap 1 év csúszás után. Nem lett jó ez a WD azt hittem, hogy versenyezhet a gta 5-el, de labdába se rughat.

Avatar
Neil
Rajongó
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2013. 05. 23. 19:06

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Neil » 2014. 06. 12. 20:53

brenor írta:Hát én az előbb próbáltam ki a WD-t PC-n, és eléggé gta 4 szerű igénytelen szar porttal hozzták ki. Normal grafikán sétálás közben megy döccenő mentesen, de vezetés közben néha néha nagyon elkezd szaggatni. Arról nem is beszélve, hogy az autók írányítása rémes, és nem is lett olyan szép a játék, hogy olyan nagy gép igénye legyen. Remélem a gta 5 ennél igényesebb portot kap 1 év csúszás után. Nem lett jó ez a WD azt hittem, hogy versenyezhet a gta 5-el, de labdába se rughat.
A grafika az egyik húzója a WD-nak, szerintem az meg lett szépen csinálva. Persze a GTA V grafikája megelőzi sok NextGenét is, sokkal többet fejlődött a GTA IV óta, mint a GTA IV a San Andreas óta.
"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner." - Neil McCauley

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: brenor » 2014. 06. 12. 21:02

Ja szerintem is. A GTA 4 egy pár dologban visszalépés is volt a San Andreas óta, de azért elég jó játék volt a maga idejében. Előbb néztem meg a PS3/PS4 comparisont, és rengeteg fejlődött a GTA 5. Ha az optimalizációs tudásuk is ennyit fejlődött és vinni fogja rendesen a kártyám normal grafikán, akkor minden rendben lesz. Én normal grafikára állítottam a WD-t, de nem volt annyira nagy szám. A 2012-s E3-n szerintem sokkal jobban nézett ki. Csináltak erről is egy comparison videót.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 06. 13. 06:15

Szerintem a GTA IV -től az SA felé nem volt grafikai hátralépés, de te tudod. Amúgy a GTA -k mindig sokkal jobban fejlődnek grafikailag, ha nagyobb számú a sorozat (III és VC között, VC és SA között, SA és IV között, IV és V között).
Guess who's back!

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2014. 06. 13. 06:36

Az SA-hoz képest jóval többet fejlődött a GTA IV. Pont, hogy a IV meg az V között nem volt akkora differencia, legalábbis grafikailag.
Gyenge napok vannak...

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: brenor » 2014. 06. 13. 06:42

A grafika nagyon sokat szépült a IV-ben, csak a lehetőségek hiányára gondoltam.

Avatar
Major_Lion
CJ zoknija
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2013. 09. 29. 05:04

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Major_Lion » 2014. 06. 13. 10:41

Zsul írta:Sajnos van még valami amit kihagytak: ha kiszállnak a videókban az autókból, akkor mindig kikapcsol a motor! Pedig a GTAIV-ben jó volt az h a játékosra volt bízva, hogy leállítja e kiszállás előtt a motort, vagy nem. Ha pl. hirtelen menekülni kell időt spórol meg az ember járó motorral. Remélem ezen változtatnak a PC-s verzióra... bár lehet h semmin nem változtatnak pusztán csak PCre lesz optimalizálva grafikailag s kész... De a lényeg, ami nagy öröm h megjelenik és remélem kevés vesződséggel lehet majd telepíteni!:) Bízom még benne h gyengébb gépeken is menni fog, ahogy pl. a GTAIV elmegy akár egymagos(!) gépen is.
nem hagyták ki, mert ez most is így van....

Válasz küldése