[Új] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 12. 28. 20:50

Kösz, de a járművek esetében inkább arra céloztam, hogy változatosak-e, vagy van kb. öt azt jóccakát?
Guess who's back!

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 12. 28. 21:34

VoorstedelijkeViking írta:Köszönöm a válaszokat, hasznosnak találtam őket. Remélem nem baj, ha tovább érdeklődöm:
1.) Milyen az autók és egyéb járművek felhozatala?
2.) Milyenek a testreszabási lehetőségek (fodrászat: haj, arcszőrzet, ruházat, milyen boltok, stb.)?
3.) Mekkora és milyen a térkép szárazföldi része?
1.: A járművek szerintem elég változatosak. Már csak azért is, mert visszatértek végre a repülők (ugye-ugye, kedves GTAIV -.- ) és elég sok különböző repcsi van a játékban. Aztán ott van a tengeralattjáró is. De az átlag járművek (autók, motorok) felhozatala is egész jó, kielégítő szerintem, bár ez csak személyes véleményem.

2.: A testreszabási lehetőségek karakterenként eltérőek. A singleplayerben Franklinnek lehet a legtöbb frizura közül választania, Michael és Trevor sajnos csak 3-4 frizura közül válogathat, viszont arcszőrzetük mindhármuknak kevés, asszem olyan 3-4 szakáll/bajusz közül választhatnak. A ruházat elég változatos. A Ponsonby nevű ruhaboltban elegáns öltözékeket vehetünk (egyedül Franklinnek még néhány fülbevalót is), a Suburban ruhaboltban városi, utcai öltözékek választhatók akárcsak a Binco-ban (ugyancsak Franklinnek lehet venni ferde baseball sapikat) és vannak az olcsóbb ruhaboltok, ahol ugyancsak városi ruhák vehetők, itt viszont lehetőségünk van egyedül Trevorral buzit csinálni magunkból és rózsaszín női szoknyás egyberuhát is vásárolhatunk. Ezen felül vehetünk ingeket, pólókat, ujjatlan trikókat, farmernadrágokat, edzőnadrágokat, sortokat, cipőket, kabátokat, pulcsikat, melegítőket, a Vespucci Beach-en lévő maszkárustól vehetünk ördög, hokijátékos, majom, disznó, pankrátormaszkokat, Franklinnek pedig szerezhetünk a SA-ban megismert kendőálarcot. Szóval sokkal gazdagabb a választék, mint a GTAIV gyér ruhafelhozatala volt.

3.: A térkép szárazföldi része elég nagy. Eleinte attól tartottam, hogy LS kisebb lesz, mint a GTAIV Libertyje, de mostanra, hogy kijött a játék és bejártam a várost, már rájöttem, hogy nemhogy nem kisebb, talán egy picivel még nagyobb is, mint LC. A körülötte lévő területek meg még nagyobbak, mint maga a város. A szárazföldi rész hatalmas, de a tengeren is el lehet ütni az időt, főleg, hogy itt ki van dolgozva a víz alatti világ is.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: brenor » 2013. 12. 28. 23:32

Ha nem gond én is feltennék egy pár kérdést, mivel én is a pc-sek táborát erősítem elég régóta! :D
1, A GTA 4-ben nagyon tetszett, hogy mennyire él a város. Az ötödik részben mennyivel jobb? (Pl. a tengerpart vagy a lepukkant gettók)
2, Milyen és hány bandatag van a játékban? Lesz többféle szerepük? Nekem nem tetszett a 4. részben, hogy kissé elhanyagolták őket.
3, Repülőnek milyen az írányítása? Repülés közben vannak pop-uk, mint pl. a san andreas-ban amikor a semmiből megjelent egy nagy fenyőfa?
4, Az online mennyire jön be nektek? Több helyen hallottam hogy eléggé rálehet unni. A tartalmak szoktak frissülni?

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 12. 29. 00:23

brenor írta:Ha nem gond én is feltennék egy pár kérdést, mivel én is a pc-sek táborát erősítem elég régóta! :D
1, A GTA 4-ben nagyon tetszett, hogy mennyire él a város. Az ötödik részben mennyivel jobb? (Pl. a tengerpart vagy a lepukkant gettók)
2, Milyen és hány bandatag van a játékban? Lesz többféle szerepük? Nekem nem tetszett a 4. részben, hogy kissé elhanyagolták őket.
3, Repülőnek milyen az írányítása? Repülés közben vannak pop-uk, mint pl. a san andreas-ban amikor a semmiből megjelent egy nagy fenyőfa?
4, Az online mennyire jön be nektek? Több helyen hallottam hogy eléggé rálehet unni. A tartalmak szoktak frissülni?
Szia!

1. Sokkal jobb! Mindenki éli a maga napját, egyesek isznak kávét az utcákon, avagy telefonoznak, beszélgetnek stb... Sőt, te magad is leállhatsz társalogni idegenekkel, akik valamikor pozitívan avagy negatívan reagálnak. A gettókban nagy a felhajtás, bandázások, lövöldözések a zsarukra, cigizés és még sorolhatnám. Durva lett! :D
2. Nagyon kevés banda van a játékban! Összesen 16 bandatag szerepel. Habár van a Merryweather és az Altruist Cult, de ők nem nagyon számíthatok bandatagoknak. Nos, hogy válaszoljak a kérdésedre: Itt nagyon elhanyagolták őket, mert a játék csakis rablásokról szól egy kicsit megtarkítva az IAA-el és az FIB-vel. Sőt, a legkiborítóbb az, hogy még bandaháborúk sincsenek, pedig a területek megvannak hozzá! Ballasnak, a Vagosnak, az Aztecasnak és a Családoknak (Grove) hatalmas gettóik vannak, s mégsem nem lehet elfoglalni őket! -.- (Jó, az Aztecasnak nincsenek gettóik)
Noha, azért az talán egy kicsit vigasztalóbb, hogy lesznek összetűzéseink a bandákkal 1-2 küldetés erejéig, de csakis ennyi, például a Ballas csak 5 küldetésben szerepel, Vagos 1, Grove 0 és az Aztecas 2, illetve Oscar Guzman mellékküldetéseiben is megjelennek.
3. Nem, nincsenek benne ilyen hülyeségek, mint a San Andreasban.
4. Hát, hogy őszinte legyen: Néha jó, s néha rossz! A küldetések egyhangúak, például: Lopd el a drogot egy bizonyos bandától, szállítsd le a feladónak, miközben üldöznek. Aztán, lopd el xy járművet Simeonnak, valamint hackerkedj egy kicsit, ennyi! Néha ez azért unalmas tud lenni... Végezetül, a tartalmakat frissítik, de igazából már a rablásokat várom! Mellesleg, a tartalomszerkesztő is egy kalap sz*r lett, már bocsánat...
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2013. 12. 29. 08:47

de hiszitek hogy egy rablás maximum 100 ezret fog adni :-P :-( -.-
Amugy szemèlyem szerint az online tökéletes, csak azt nem szeretem hogy játszok,játszok aztán a játék közepén BUMM!! ,,network error, you are signed out in Playstation@network"
És akkor ilyenkor minden ami nincs elmentve puufff és vissza dob storymidba >:(
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 12. 29. 11:32

brenor írta:Ha nem gond én is feltennék egy pár kérdést, mivel én is a pc-sek táborát erősítem elég régóta! :D
1, A GTA 4-ben nagyon tetszett, hogy mennyire él a város. Az ötödik részben mennyivel jobb? (Pl. a tengerpart vagy a lepukkant gettók)
2, Milyen és hány bandatag van a játékban? Lesz többféle szerepük? Nekem nem tetszett a 4. részben, hogy kissé elhanyagolták őket.
3, Repülőnek milyen az írányítása? Repülés közben vannak pop-uk, mint pl. a san andreas-ban amikor a semmiből megjelent egy nagy fenyőfa?
4, Az online mennyire jön be nektek? Több helyen hallottam hogy eléggé rálehet unni. A tartalmak szoktak frissülni?
NikitaDragovich: Ha nem bánod, én is válaszolok brenor-nak. ;)

1.: A GTAV-ben is él a város, ahogy előttem is leírták, még jobb a helyzet, mint az elődben. Mindenki végzi a maga dolgát és beszélgethetünk is bárkivel. A tengerpartok nagyon élénkek, vízi mentősök kémlelik a tengert, vigyázva a strandolók épségére, azok pedig vagy jetskyznek, vagy fürdenek, vagy sétálnak, vagy fényképezik a tengert a mobiljukkal vagy fényképezőgépükkel, vagy egyszerűen csak napoznak. A lepukkant gettók is jóra sikerültek, néger gengszterek káromkodnak és ha beszólsz nekik, könnyen megtámadhatnak és megölhetnek, meg tegnapelőtt találkoztam egy érdekes jelenséggel az LS csatornában, ugyanis amikor lementem, néhány Ballasos épp gyorsulási versenyt rendeztek. Meg akartam várni a verseny végét, de a niggák nem láttak túl szívesen, ezért inkább leléptem. Szóval a gettó is éli mindennapjait.

2.: A bandázásnak sajnos nagyon jelentéktelen szerepe van, még Franklin körül is csak az első küldetésekben van szerepe a bandáknak, utána meg igazából nem is foglalkozik velük többet a játék. De én már elfogadtam, hogy a bandázás kora lecsengett és a SA marad az egyetlen bandázás központú GTA-játék.

3.: A repülők irányítása nagyon élvezetes. Mint már fentebb megírtam Viking-nek, a levegőben egy bizonyos magasságban elkaphatják a gépünket kisebb-nagyobb légörvények, amelyek realisztikusan megrázzák a gépet, nekünk meg korrigálnunk kell, ha nem akarunk lezuhanni. Velem Xbox360-on sajnos egy helyen gyakran előfordul a SA-s pop-up-hoz hasonló későn betöltődő fa, ez pedig az egyik Oscar Guzman-os küldetésnél van, miután felszállok a kifutópályáról és a Raton kanyon felé repülök, az egyik sziklaszirtről az Alamo tenger felé hajló öreg göcsörtös fa néha későn tölt be, de az egész játékban ez az egyetlen ilyen eset.

4.: Az Online szempontjából szinte mindenben egyetértek az előttem hozzászóló NikitaDragovich-csal. Néha nagyon lehet élvezni, néha meg még egy COD multija is jobban leköti az embert, mint a GTA Online. Ha minden igaz, akkor ma megszerzem az 50-es szintet egy achievement érdekében (most 45-ös vagyok), és aztán egy időre pihentetem az Online-t.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2013. 12. 29. 14:41

Franklin465 írta:de hiszitek hogy egy rablás maximum 100 ezret fog adni :-P :-( -.-
Amugy szemèlyem szerint az online tökéletes, csak azt nem szeretem hogy játszok,játszok aztán a játék közepén BUMM!! ,,network error, you are signed out in Playstation@network"
És akkor ilyenkor minden ami nincs elmentve puufff és vissza dob storymidba >:(
Valószínűleg az interneteddel van gond, mert ha szerver hiba lép fel, akkor csak időtúllépést ír ki sessionbe való csatlakozáskor.

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: brenor » 2013. 12. 30. 10:35

Kár, hogy a bandázásnak nincs nagy szerepe. A Franklin trailerében eléggé reklámozták. Talán majd az egyik missin dlc-be megcsinálják.
Köszi a válaszokat, majd biztos megveszem, ha kijön! :)

Avatar
Shotgun
Szakértő
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2010. 03. 05. 18:23
Tartózkodási hely: Budapest, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Shotgun » 2013. 12. 30. 13:08

Én már szinte biztosra veszem, hogy lesznek ilyen kaliberű küldetések a későbbiekben. Franklin ki akart ugyan lépni a bandázós életből, de ha belegondolunk Michael is le akart állni a bűnözéssel... és mi lett a vége.

Másrészt Franklinről SEMMIT, de tényleg SEMMIT nem tudunk. A karaktere ebből adódóan elég szegényes és egy álszent gyökérnek tűnik, mivel nincs komolyabb betekintésünk az előéletébe.

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 12. 30. 13:37

Shotgun írta:Én már szinte biztosra veszem, hogy lesznek ilyen kaliberű küldetések a későbbiekben. Franklin ki akart ugyan lépni a bandázós életből, de ha belegondolunk Michael is le akart állni a bűnözéssel... és mi lett a vége.

Másrészt Franklinről SEMMIT, de tényleg SEMMIT nem tudunk. A karaktere ebből adódóan elég szegényes és egy álszent gyökérnek tűnik, mivel nincs komolyabb betekintésünk az előéletébe.
Mondjuk azt lehet tudni Franklin múltjáról, hogy az anyja meghalt kábítószer-függőség miatt, az apja pedig egy ismeretlen férfi volt. Nem sokkal ezután a nagyszüleihez költözött, ámde a nagyanyjával rossz volt a kapcsolata, így befogadta a nagynénje, Denise Clinton. Ennek fényében beíratták a Davis-i középiskolába (Davis High School), ahol megismerte Lamar Davist, Tanisha Jacksont és Tonya Wigginset, azonban hamar kicsapták, mivel összeverekedett az egyik tanárával. Aztán, 2008-ban, azaz a GTA IV eseményei alatt bebörtönözték drogkereskedelem miatt. Kb. 2013 körül kiengedték, s elkezdett dolgozni Simeon Yetariannak.

Egyébként, ezeket a főszereplők említik, amikor együtt elmennek inni, golfozni, stb...
Sőt, Trevornak és Michaelnek is érdekes élete volt.
Michael szegény családban nőtt fel, azt hiszem, hogy egy lakóparkban, ahol az apja bántalmazta. Később egy focicsapatban játszott a középiskolában, aztán megismerte Amandát, aki egy sztriptíztáncos volt. Ezután pedig született két gyerekük, Jimmy és Tracey.

Trevorról meg annyit kell tudni, hogy az apja sokszor megverte őt, az anyja pedig több alkalommal is elhagyta. Emellett, említi, hogy nyolc apja volt, két országban éltek, és tizenkét vagy tizennégy otthonuk volt, illetve az is kiderül, hogy megerőszakolta az edzőjét egy hokiütővel, ha jól emlékszek még rá. Ettől eltekintve, Trevornak volt egy testvére is, Ryan Philips, aki ismeretlen körülmények között meghalt. Miután pedig felnőtté érett, pilóta lett belőle, de szerintem innét már ti is tudjátok, megismerte Michaelt, és még sorolhatnám.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Shotgun
Szakértő
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2010. 03. 05. 18:23
Tartózkodási hely: Budapest, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Shotgun » 2013. 12. 30. 15:13

Ez így leírva mind szép és jó (olvastam a karakterekről angol cikkeket), de ettől függetlenül számomra az egész Tanisha szál, valamint ugye a Tonya és barátja szál egyfajta üresjáratnak tűnik. Oké. Megcsinálták a kapcsolatokat úgy, hogy hoppá, említést tesznek róluk, de azt senki nem magyarázza meg nekem, hogy a srác, aki alapvetően el akar szakadni a bandától, MIÉRT teszi kockára az életét folyamatosan a bandatagokért.

Itt most hiába gyerekkori kötelék, alapvetően Franklin racionális gondolkodású és előtérbe helyezi az ésszerűséget... ezzel ellenben viszont csomó értelmetlen feladatba kezd, mint pl. a vontatókocsis küldetések. WTF?

Meg amúgy Lamar említi, hogy saját bandát akar kerekíteni a Families név alatt, és ezt Franklinnel. Csak én látom lehetségesnek, hogy nagyobb hal legyen a srác a későbbiekben? Milyen király lenne már, ha saját bandánk lenne, ahol mi vagyunk Lamar mellett a főnökök?

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 12. 30. 15:58

Oké, melyik a legszimpatikusabb a három főszereplő közül? Van főellenségnek nevezhető ember (Igent vagy nemet kérnék)? Milyenek az általánosabb szereplők? Jól kidolgozott háttértörténetek vannak, vagy csak odadobják őket az embernek?
Guess who's back!

Avatar
YUNG $LICK UNIVERSAL
Puding
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2013. 08. 21. 20:27
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: YUNG $LICK UNIVERSAL » 2013. 12. 30. 17:27

1. Nekem Michael az abszolút favoritom. A karaktere(szerintem) nagyon szimpatikus, sőt valamikor együtt is éreztem vele (pl.: amikor mindkét gyereke elküldi a 'csába, akkor bevallom kicsit megesett rajta szívem). Franklin is nagyon bejött, nem az a tipikus "grove4 life homie" gengszter arc, tehát a bandázásnak nem túl sok szerep jut. Trevorról csak annyit, hogy egy hamisítatlan seggfej, valamint ki nem állhatja a Lost MC-t, és nem egyszer keveredünk afférba velük(legyen ennyi elég...)
2. Nemtudom még, de szerintem igen
3. Ilyen-olyan. A karakterek jól, az eredetük kevésbé van kidolgozva. Persze elejtenek pár szót az életükről, de nem viszik túlzásba :D
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára YUNG $LICK UNIVERSAL 2013. 12. 30. 20:03-kor.
my life may be a world of pain, but from here on out it’s gonna be cool, comfortable, air-conditioned pain.

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2013. 12. 30. 17:39

Visali írta:
Franklin465 írta:de hiszitek hogy egy rablás maximum 100 ezret fog adni :-P :-( -.-
Amugy szemèlyem szerint az online tökéletes, csak azt nem szeretem hogy játszok,játszok aztán a játék közepén BUMM!! ,,network error, you are signed out in Playstation@network"
És akkor ilyenkor minden ami nincs elmentve puufff és vissza dob storymidba >:(
Valószínűleg az interneteddel van gond, mert ha szerver hiba lép fel, akkor csak időtúllépést ír ki sessionbe való csatlakozáskor.
tudom :P nem azért irtam hogy segitsetek rajta de azért kösz
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Shotgun
Szakértő
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2010. 03. 05. 18:23
Tartózkodási hely: Budapest, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Shotgun » 2013. 12. 30. 20:02

VoorstedelijkeViking írta:Oké, melyik a legszimpatikusabb a három főszereplő közül? Van főellenségnek nevezhető ember (Igent vagy nemet kérnék)? Milyenek az általánosabb szereplők? Jól kidolgozott háttértörténetek vannak, vagy csak odadobják őket az embernek?

1. Személy szerint Trevort jobban kedvelem, mert egyrészt iszonyatosan elmebeteg, de ettől függetlenül igenis van sütnivalója. Erre nagyon sokszor fény is derül a játékban. Plusz vele is együtt tud érezni az ember, ha megismeri a háttértörténetét. Michaelt értelemszerűen nem kedveltem, mert hátba szúrta a társait. Jó, a családja miatt tette állítólag, de ez egy elég... hogy is fejezzem ki magam.. gyáva húzás volt. Jellemtelen. Alapvető GTA karakter.

2. Nincs, de még nem is ért véget a történet.

3. Mire gondolsz?

4. Igazság szerint Michael háttértörténete elég szépen el lett magyarázva, illetve a kapcsolata Trevorral, és bőven kapunk infót Trevorról is. Ami szúrja a szemem, az a Franklin esetében eszközölt hanyagság. Ott kusza minden, és tényleg kevés dolgot tudunk róla, függetlenül attól, hogy ő például tősgyökeres Los Santos-i.

Válasz küldése