[Új] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 09. 17. 20:57

Dögölj meg GTA V, hogy ez lett belőled.. Nem ilyennek neveltek.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2015. 09. 18. 05:53

Gonzales írta:Dögölj meg GTA V, hogy ez lett belőled.. Nem ilyennek neveltek.
Neked mi bajod?

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 09. 18. 10:34

Davekoma írta:Neked mi bajod?
Gondolom a szokásos. A prevgen helyzet hackerek, meg minden ami eddig sem tetszett neki.
Guess who's back!

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2015. 09. 18. 12:22

Most nézem, hogy tegnap lett 2 éves GTA V. Nem is vettem észre, csak a hozzászólásokból. Há' akkor boldog szülinapot kívánok ennek a játéknak, csak a szülei figyelnének már oda jobban a régi barátaira, akik már születése óta vele játszanak.
Well look who's back

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 09. 18. 13:10

Csak szarkazmus. :D De tényleg.. Régebb sokkal jobban tetszett, jobb volt a játékmenet. Az élvezhetőség meg minden egyéb. Lehet velem van a baj, mivel már 244-es szintet, sok millióval, mindent kipróbálva/megvéve már kicsit jön az unalom.. Habár még játszok vele mert sok mindent kitalálok amivel elütöm az időt (Pl: A múlt héten beöltöztem A Szállitónak, vettem egy Audit és ide-yoda szállitgattam az embereket. Vagy egyszer kicsit Mad Max-eztem is a gta-ban.)
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2015. 09. 18. 21:11

A ma esti GTA Online tartalmából:
Megyek valahol a Grand Senora Desert és a Zancudo River között motorommal, amikor látok két NPC-t quadon versenyezni egymással. Ez megismétlődött, csak quad helyett motorral. Bele is gondoltam, hogy ez milyen realisztikus, hogy ez milyen jó ötlet, stb, amikor előttem lezuhan egy vadászgép, elütve a motoros versenyzőket. Ez egyből felidézett egy videót bennem, amit szeretnék most megosztani: https://www.youtube.com/watch?v=StNe1BicPQ8
Well look who's back

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 09. 18. 22:14

Micsoda véletlen.. :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2015. 09. 27. 16:49

Már csak egy acsi és meglesz az összes :D Emellett 100%-ra is kijátszottam a játékot. Apróságok maradtak ki, mint pl. nem vettem meg minden épületet, illetve Maude fejvadász küldetéseit sem tudtam megcsinálni, mert az SMS eltűnt a telefonomból (nem, nem én töröltem ki, olvastam, hogy mással is előfordult). Ezeken kívül single-ben szerintem mindent megcsináltam.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2015. 10. 01. 15:27

VoorstedelijkeViking írta:Mit gondolsz akkor a GTA V speciális képességeiről, a regenerációról, és hasonlókról?
Hát, mikor már megtudtam, hogy lesz ilyen, akkor sem tetszett. Feleslegesnek, és bizonyosan értelemben gagyinak is érzem. Túlzottan nem is átgondolt.. Mert míg Trevorhoz maximálisan passzol a "különleges képessége", addig Michaelnél és Franklinnél ezt már erőltetettnek érzem. A képességek ráadásul differensek is, nemcsak aszempontból, hogy mások a képességek, hiszen ez alap dolog valahol.. hanem, hogy nem is "egyenrangúak" egymással. Én speciel Franklin képességét tartom a legfeleslegesebbnek. A másik kettő nagyon hasznos.. Nem mondom, hogy Frankliné nem az, csak nem közelíti meg a másik kettőt. Egyébként mivel nem mentem be mélyrehatóan a játékba, így nem használtam olyan sokat ezeket a képességeket.. Feleslegesnek érzem őket. (Olyan Max Payne feeling eléggé..)
A regenerációnak nem örülök. Túlzottan megkönnyítette a játékot. Míg a GTA IV-ben, SA-ban, VC-ben, akármelyikben akadt azért szép számmal olyan küldetés, hogy szüneteltettem a story-t néhány napra, mert nem tudtam végigvinni a küldit bukta/halál nélkül, addig itt a regenerálódás miatt ezzel már nem kellett foglalkozni. Röhögve kifuthattam akárki elé, aki lőtt rám, mert ha hirtelen elbújtam, még fél élettel (!) is a küldetések 90%-át meg lehet csinálni, ami nevetséges. Hiányoztak a nagy tűzharcok, és hogy tényleg taktikáznom kell azért, hogy életben maradhassak.. de itt nem kellett, vagy jóval kevésbé, mint mondjuk a IV-ben. Ez viszont csökkentette a játékélményt, mert nekem ez a "gyenge pontom". A IV is azért tetszett nagyon, mert a tűzharc szerintem jól össze volt rakva. (illetve a story is nehezen überelhető). Az V esetén ezért tetszik jobban a multi.. Mert ott nem futkározhatsz csak úgy a csatatéren.. taktikázni kell.
Nagy térképet ígértek.. Nagynak végülis nagy, meg szép is, arra nem tudok rosszat mondani.
Sok kocsit ígértek- abból is van egy pár..
De ez hogy a "story az eddigiek közül a leghosszabb".. hát nekem nem tűnt hosszúnak. Azért mert valamit 3 karakterrel kell megcsinálni, még nem lesz feltétlen hosszú a történet. Vagy lehet csak én éreztem rövidnek, csak mikora R* így nagy jelentőségű kifejezésekkel dobálózik, akkor kicsit csalódok, mikor idő előtt véget ér a játék. (Persze mindenkinek relatív, hogy mi a "hosszú játékidő".. de nekem nem ez.) Lehet pont azért tűnt rövidnek, mert a küldetések 80%-át elsőre is meg lehet csinálni mindenféle nehézség nélkül.
Az, hogy több karakteres lett a játék, szerintem túl merész újítás volt, nem is volt rá szükség. A story rovására bőven ráment.
Az ending meg... Hát no comment. Olyan szinten alulmúlta a várakozásaimat, hogy percekig azt kérdezgettem bátyámtól (mindig vele együtt GTA-zunk), hogy "Mi ez a sz*r?!" :shock: Megjegyzem, direkt mentettem az utolsó előtti küldi előtt, hogy végig tudjam vinni mind a 3 befejezést, anélkül hogy újra kellene kezdeni az egészet... De hát az, hogy ebből a 3-ból 2 igazából ugyanaz, csak minimálisat változtattak benne, az szerintem tré.. A "rendes" befejezés is hagy némi kivetnivalót maga után. Nem ehhez van szokva egy tőzsgyökeres GTA-s, szerintem. Szóval, a story sem ragadott magával, de az ending sem.
Másfelől: Ki akar GTA-sként egy "családapa" bőrébe bújni, akinek van egy felesége, aki csak kihasználja és megcsalja.. meg két neveletlen gyereke, akiket jobb lenne már az első velük adódó küldetésnél lelőni, annyira életképtelenek? :D Egyszerűen Michael nem való GTA-s főszereplőnek. Franklin még elmegy egynek, bár nekem nagyon jófiú, könnyen befolyásolható, és számomra nem egy igazi kemény jellem... De akkor inkább ő, mintsem Michael. Aki viszont nagyon el lett találva, az Trevor. Amilyen elmebeteg az az ember, pont ebbe a világba való... :D
Ami még nem tetszik, az az, hogy a karakterek élik saját életüket..Amivel alapjáraton nem lenne probléma, de annyira bosszantó tud lenni, hogy teszem azt: Michaelt normális ruhába öltöztetem, remélvén, hogy ha átmegyek más karakterre és visszaváltok, még rajta lesz.. Neeem... Tudom, hogy hozzátartozik a karakterek életéhez, hogy öltözködnek, vagy ha be vannak rúgva akkor női ruhák vannak rajtuk ;) .. de engem, mint játékost -ha lehet így fogalmaznom- "korlátoz a szabadságomban"..Akármennyire is akarom, hogy Michael mindig legyen teniszruhába, a játék "nem fogja engedni", mert valami más jellegűt mindig fog csinálni a karakter. Aminek eszempontból megvan az árnyoldala, ami engem borzasztóan zavar. A karakterekről sok esetben "reflektálódik" maga a játékos is... de ha a játék "kitol velem", akkor ezt hogyan tegyem meg? Engem zavart ez.. Multiplayer meg megint más.. Engem a single mindig jobban érdekelt, és zavart, hogy itt ez így van megoldva.
Végül de nem utolsósorban: Visszafejlődésnek gondolom azt, hogy a játék csal. Ha nem úgy csinálsz meg egy adott küldetést, ahogy az elő van írva, akkor garantáltan meghalsz, vagy más módon lesz sikertelen a küldetés. A küldetés nevét már nem tudom, meg pontos adatokkal sem tudok szolgálni, de a lényeg, hogy Trevorral ki kellett írtani egy egész "családot" (ahol tanyáztak. Nagy farmi ház volt).. és ha nem arról közelíted meg a fészküket, amerről "kell", akkor az embereket folyton repsawn-olni fogja neked, és tuti hogy megölnek, mert vagy lőszered nem marad, vagy szétlőnek. Ez minden játéktól primitív húzás, a GTA-tól meg pláne.. Főleg mert egy igen friss játékról beszélünk.

Persze sok dolog tetszik a játékban, mert azért nagyon jó lett, csak ahogy gondoltam is.. Túl lett fényezve.
PC-n még majd szeretném kipróbálni a játékot, mert ez az FPS mód nagyon felkeltette az érdeklődésemet, -szerintem már régóta kellett volna ilyet rakniuk a GTA-kba, na mindegy. - remélem lesz majd rá lehetőségem.

Biztos van, amit kihagytam, hirtelen ennyi jutott eszembe. Majd kérdezel, ha valami másra vagy kiváncsi. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luszie 2015. 10. 01. 15:56-kor.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2015. 10. 01. 15:49

A küldetés, amire gondolsz a Crystal Maze, amikor az O'Neil család farmját kell szétrombolni.
Well look who's back

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 10. 01. 16:24

Hú, nagyon nem értek egyet a Trevort kedvelőkkel, vagy a Michael-utálókkal, de ezen kívül elég sok dologban egyetértek. Ha egyszer elolvasod az összehasonlítást (most rádöbbentem, hogy hány dolgot hagytam ki belőle) amit írtam, akkor látod, hogy mennyi mindenről gondolkodom ugyanúgy-vagy teljesen máshogy. Nincs is átmenet.
Azt a "csalást" én nem fedeztem fel, de érdekes jelenség lehet. Azért kb látszik abból amit írtál, bár lehet, hogy benned így nem fogalmazódott meg, hogy a GTA V -el pont az a baj, hogy rengeteg téren megszűnt GTA -ként viselkedni. Pontosan a rossz irányba mentek majdnem mindennel. A multiban való taktikázásról meg annyit, hogy az ellenfeleket valószínűleg vasból öntötték, mert nem akarnak meghalni néhány gyomorlövéstől. Az nem taktika, ha négy ember kuporog egy rakás mögött és néha-néha kilő.
Guess who's back!

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2015. 10. 01. 17:07

A karakterrel önmagában nincs bajom, inkább az azt övező körülményekkel, amik végülis "rányomják a bélyeget", számomra.

Nem maradandó élmény ez a GTA V, bár várható volt. Lehetne még megannyi téren szidni, de igazából nem akarom, mert nem játszottam ki 100%-ra, nem mélyedtem bele kellőképpen, hogy valóban minden téren úgy tudjak véleményt alkotni, hogy az a valósággal ne ütközzön.
De 100%-ra meg nem fogom kijátszani, mert nem tetszik annyira a játék. :P Meg hát, ha magával ragadt volna annyira, akkor már teljesítve lenne. Így viszont "lebeg a levegőben".
PS3-on egyébként már egy jóideje haldoklóban van a multi.. Éveket kell várni, mire végre valahára bedob valahova/meghívnak/meghívnak és mehetsz is... Szóval vicc. Pedig azzal jól el lehet(ne) lenni.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2015. 10. 01. 18:35

PS3-on játszol?
Well look who's back

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2015. 10. 01. 18:42

Igen, azon tolom, ha tolom.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 10. 01. 19:25

Jéé. Akkor játszhatnák is párszor ha gondolod. :)
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Válasz küldése