Tomb Raider sorozat

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Válasz küldése
Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Tomb Raider sorozat

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2014. 05. 24. 06:45

Meglepődve látom, hogy még nincs erről a játékról téma. Nem tudom, hogy más van-e ezen a fórumon aki játszik ezekkel, de én most a Tomb Raider-rel kockulok. Nem, nem a 2013-sal, hanem az első résszel. Amikor először elkezdtem vele játszani kicsit furcsa volt az irányítás, a menüben nem is lehet átállítani, de idővel meg lehet szokni. Rögtön észrevettem, hogy mennyire más a legújabb részhez képest. Amúgy szerintem nagyon jó játék(ok), ha nincsenek meg érdemes rá beruházni.
Remélem van valaki, aki TR-ezik, mert ha senki, akkor ebben a topicban csak ez az egy hozzászólás lesz.

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Tomb Raider sorozat

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 05. 24. 14:36

Nos akkor leírnám az én személyes élményeimet erről a sorozatról...

Tomb Raider (1996)
"Azta, ebben egy csajjal lehet menni? Háhá, szögletes csöcsök! Anyám, ebben úszni is lehet? Úristen felvettem egy puskát! T-REX!!!"

Tomb Raider II (1997)
"Nicsak, már nem hegyesek a mellbimbók! Azta, lengő lófarok! Jé, fáklya! Hé, nyitott terep! Anyád, búvárruha! KÉT T-REX!!!"

Tomb Raider III (1998)
"HOGY A ***** ********, ÚGY SZÁJBA ***** EZT A MOCSKOS, NYOMORULT, ********* FŐELLENSÉGET!!!

Tomb Raider Last Revelation (1999)
"Na, itt már jó kerekek a csöcsök. Kislány Lara? A kocsi kuplungját neki, de rohadt hosszú ez!"

Tomb Raider Chronicles (2000)
"Hmmm, jó ez a latexruha..."

Tomb Raider Angel of Darkness (2003)
"Pff, ezt inkább hagyjuk!"

Tomb Raider Legend (2006)
"Hú, micsoda lengő mellek!"

Tomb Raider Anniversary (2007)
"Istenkém, ez a nosztalgiacsokor valami csodálatos!"

Tomb Raider Underworld (2008)
"De miért jobbra ugrasz, amikor előre tollak?! Hö, beszorultam egy bokorba. Né' má', a gyík beszorult a falba! Behányok ettől a kamerától. De nem látok semmit ettől a ***** kamerától! Bár ne láttam volna a végét a kamerától..."

Tomb Raider (2013)
"Jó ez a csajos túlélős dolog, de ha nincs ráírva a dobozra, illetve nem szólítják a főhőst a keresztnevén, azt sem tudom milyen játékkal játszom. DE VAN BENNE ÍJ! VAN BENNE ÍJ! AZ KELL!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Arminho 2014. 05. 25. 08:30-kor.
Well look who's back

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Tomb Raider sorozat

Hozzászólás Szerző: realostew » 2014. 05. 24. 20:51

Akkor ez most személyes vélemény vagy dumaragu copy?-.-
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Tomb Raider sorozat

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 05. 25. 06:01

Gondoltam, hogy észreveszi valaki... igazából is-is, hasonló vélemémyen vagyok, mondjuk én csak TR Chronicles-nél kapcsolódtam be a sorozat követésébe.
Well look who's back

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Tomb Raider sorozat

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2014. 10. 17. 17:44

Nem vagyok egy nagy Tomb Raider rajongó, és nem is ismerem túlzottan a sorozatot, de nemrég játszottam végig a 2013-mas, Square Enix és Crystal Dynamics-féle TR epizódot és azt kell mondjam, nekem bejött. Persze nem volt tökéletes, meg nincs is sok viszonyítási alapom (ez az első TR játék, amivel játszottam), de eléggé egyben volt a játék. A grafika mesés, a játékmenet viszonylag jó, a sztori is egész kellemes, a női főhős pedig igazi frissítés volt számomra, aki eddig csak férfi karaktereket irányított. Az egyetlen hibája, hogy kezdetben kalandjátéknak indul, majd a játék közepétől a végéig COD szintű, lődd ki mindennek és mindenkinek a seggét, amit meglátsz című játékstílusra váltott át, és ez egy idő után monotonná vált (a játék végére szinte meguntam a folytonos öldöklést/harcot), de ha ezen túlteszi magát az ember és az összképet nézi, akkor egy egész jó játék a 2013-mas TR. Szerintem jó játék, bár ez az első rész a sorozatból, amivel játszottam, lehet, a régebbiek jobbak, de ezt én nem tudom megállapítani. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Tomb Raider sorozat

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2014. 10. 18. 05:23

Szerintem a régebbiek inkább az ügyességre, gondolkodásra, logikára voltak kihegyezve. Az újabb TR-ekben már van egy nagyobbfajta szerepe a shooting-nak. (Ami egyébként nem feltétlenül rossz.)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Tomb Raider sorozat

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2014. 10. 20. 19:38

Én sem azt mondtam, hogy feltétlenül rossz, de azért egy kalandjátéknál nem kell annyira túlzásba vinni az öldöklést szerintem. Persze nem baj, hogy van benne harc, sőt, nagyon is élvezhető, de miután a 1000000. embert lövöd telibe egy shotgunnal egy kalandjátéknak titulált játékban, akkor azért ez egy kicsit kiábrándító meg unalmas. Ennek ellenére a kiváló grafika meg a játék története, illetve a melléktevékenységnek minősülő különböző sírhelyek felkutatása kompenzálja az egy idő után már eltúlzott öldöklést.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése