Segítség

Társalgások az eddigi legsikeresebb GTA részről.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 01. 16. 20:59

Nemohalacska írta:Dehogy nincs ilyen kód!

Kör Jobb Kör Jobb Bal Négyzet Háromszög Fel
Csak jól emlékeztem a kóddal kapcsolatban! :D Tudtam, hogy van olyan kód PS2-re is, amivel elfelejtik a létezésünket és a tevékenységünket a rendőrök. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 16. 21:11

Persze, hogy van.

Szerintem a legjobb kód az összes közül. kár, hogy a többi részre nincs. Robbantgathatsz úgy, hogy tudod, soha nem fognak üldözni.. A többi részben azért körülményes(ebb) folyton a kód beírkálásával bajlódni. :D


Megj: Közbe kivittem az SA-t. 70,05%-on lett vége a story-nak.
Ez a 30% pontosan olyan sok dolog, mint amilyennek tűnik:

-4 megvásárolatlan ingatlan (ezeket azóta megvettem -köszi uccsó küldi) -így vagyok durván 73%-on.

Kell még:
-A kaszinórablás teljesítése (Dam and Blast-nál vagyok)
-A 30 jármű leszállítása a kikötőbe (3 lista)
-Új mozdulatok elsajátítása a három tornateremben (San Fierro, Las Venturas)
-Áruszállítás teljesítése (8 küldetés)
-Wang Cars (Kapcsolódó sztori küldetések teljesítése)
-Zero modellezős boltja (Kapcsolódó küldetések teljesítése) -1 azért kész van. :D
-Parkolóinas (5 szint teljesítése)
-Feladatok teljesítése a bányában (7 küldetés)
-2 szint teljesítése a mozdonyvezető küldetésben
-50 fénykép készítése (San Fierro) -miután felcseszett, még csak 5 db van meg...
-Összes autóverseny megnyerése (Ebből a low rideres megvan)
-Chiliad versenyek (Scotch Bonnet Yellow Route, Birdseye Winder Yellow Route, Cobra Run)
-NRG-500 kihívás
-BMX kihívás
-Blood Bowl (San Fierro)
-Kickstart (Las Venturas)
-Dirt Track (Las Venturas)
-Autóiskola feladatinak teljesítése legalább bronzra (San Fierro) -0 van meg
-Hajós iskola feladatainak teljesítése legalább bronzra (Tierra Robada) -0 van meg
-Motoros iskola feladatainak teljesítése legalább bronzra (Las Venturas) -0 van meg


Jó kis móka lesz. Bár mivel a story mód már nem volt új -bizonyos értelemben- így legalább ez a része mindenképpen "újat" ad majd. Legalábbis bizonyos része. Az iskolákat, és a küldetéseket persze alapból is megcsináltam mindig.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 01. 16. 21:31

Igen, én is nagyon hiányolom ezt a kódot a többi GTA-ból. Jó lett volna, ha az V-be és a 4-be is belekerül. Egyébként a 4 és 5 között megjelent Red Dead Redemption-ben volt egy hasonló kód, amivel a sheriffek sosem üldöztek, még akkor sem, ha lemészároltad az egész vadnyugatot. Mondjuk az RDR-ben azért nem olyan védtelenek az emberek, mert a férfiak közül kb. mindenkinél van fegyver, így ott hiába nem jött a nyakadra "jard", azért mégsem volt olyan könnyű tömegmészárlásokat rendezni vagy lovakat/szekereket elkötni, mert ott vissza nyalt a fagyi, megvédték magukat az emberek. Szóval anno a San Andreasban ez egy teljesen más feeling volt, szerintem is kár, hogy a későbbi GTA-kba nem került bele csak az RDR-be.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 01. 16. 21:47

Amúgy, ha akarsz magadnak egy kis plusztartalmat a GTA: San Andreashoz, akkor féltétlenül töltsd le az alant látható módot. Ez egy nagyon jó mód. Amolyan "DLC" a San Andreashoz, és hamarosan folytatása is lesz ennek a DLC-nek! Parancsolj. Jó játékot kívánok hozzá. Kibővíti az alapsztorit néhány új küldetéssel és melléktevékenységgel. :)

http://gtamodcity.com/gta-sin-city.html
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NikitaDragovich 2017. 01. 16. 21:52-kor.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 01. 16. 21:48

NikitaDragovich: Ezt most nekem mondtad?? :D Csak mert nekem nincs meg a San Andreas. :$
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 01. 16. 21:49

Nem, Luszie-nak mondtam. Bocsi. Elfelejtettem leírni, hogy kinek szólt a kommentem. :lol: :$
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 01. 16. 21:51

Semmi gáz, gondoltam amúgy, csak már megszoktam az évek alatt a GTAPlace fórumon, hogy mindig vastag betűvel meg kettősponttal kiírjuk annak a felhasználónak a nevét, akihez szeretnénk intézni a mondanivalóinkat. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 01. 16. 22:00

dani.szentgali írta:Igen, én is nagyon hiányolom ezt a kódot a többi GTA-ból. Jó lett volna, ha az V-be és a 4-be is belekerül. Egyébként a 4 és 5 között megjelent Red Dead Redemption-ben volt egy hasonló kód, amivel a sheriffek sosem üldöztek, még akkor sem, ha lemészároltad az egész vadnyugatot. Mondjuk az RDR-ben azért nem olyan védtelenek az emberek, mert a férfiak közül kb. mindenkinél van fegyver, így ott hiába nem jött a nyakadra "jard", azért mégsem volt olyan könnyű tömegmészárlásokat rendezni vagy lovakat/szekereket elkötni, mert ott vissza nyalt a fagyi, megvédték magukat az emberek. Szóval anno a San Andreasban ez egy teljesen más feeling volt, szerintem is kár, hogy a későbbi GTA-kba nem került bele csak az RDR-be.
A GTA IV-ben annyiból jobb volt, hogy a telefon elmentette a kódokat, így nem kellett hülyegyerek módjára nyomkodni a kontrollert, mint a GTA V-ben.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 01. 16. 22:16

Az igaz, viszont azt is meg kell jegyezni, hogy a GTAIV-ben meg a telefonos megoldás miatt sokszor túl körülményes vagy egyenesen lehetetlen volt a kódolás. Amikor a rendőrökkel szórakoztam nem egyszer haltam meg azért, mert sarokba szorítottak valahol, és a telefont nem lehetett elővenni fedezék mögött állva, ha meg kibújtam azonnal eltaláltak és a telefon meg eltűnt ha nem tudtam gyorsan benyomni a kódot, mielőtt eltaláltak Arról meg nem is beszélve, hogy ha beleestél a vízbe, ott nem vehetted elő a telefont, így nem lehetett a vízben kódolni egy hajót, amivel esetleg gyorsabban partra juthattál volna a sok úszás helyett. Úgyhogy azért az a kódolás sem volt ám olyan tökéletes, ami a GTAIV-ben volt. Az viszont tény, hogy a San Andreas-os meg GTAV-ös ugrálós kódolás förtelmes. Egyrészt számomra olykor bonyolult, másrészt meg sok kódot csak úgy tudsz lehozni, ha közben lősz is a gombok nyomkodása miatt és kb. a semmiért kapsz a nyakadba egy körözést vagy a GTAV esetében fejbe lő egy gettós bandatag vagy egy skinhead. A legjobb és legpraktikusabb, valamint a játékmenetet legkevésbé irritálóan befolyásoló kódolás eddig szerintem a Red Dead Redemption-ben volt. Nem kellet ugrálni össze-vissza meg lövöldözéssel magunkra haragítani a fél világot, viszont bármilyen helyzetben lehetett használni; akkor is, amikor épp meglőttek, meg akkor is amikor fedezék mögött voltál. Ráadásul a GTAIV-es kódolás egyetlen igazán jó tulajdonságát is megörökölte, ergo nem felejtette el, hanem elmentette a kódokat az első beírás után és letárolta a menü Cheats részlegében. Úgyhogy ha engem kérdeztek, én biztosan azt mondom, hogy se a GTAIV-es, se a GTAV-ös/San Andreas-os/egyéb régi GTA-s kódolás nem volt praktikus és kifogástalan, viszont ahogy az RDR-ben megoldották, az szinte tökéletes volt. De ha nem is tökéletes, mindenképpen sokkal jobb volt, mint az előzőleg felsorolt kódolási formák.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Nemohalacska
Rajongó
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2011. 02. 05. 22:45
Tartózkodási hely: Ponyville
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Nemohalacska » 2017. 01. 16. 22:27

Szerintem a területfoglalás nem %-ra megy hanem darabszámra. Összesen 53 terület van. Amikor csak az utolsó főküldetés van hátra birtokunkba 5 terület van nekünk további 28-at kell elfoglalni. Bármilyen nagyság sorrendben is foglaltam mindig 28db után vált elérhetővé az utolsó főküldi.

https://dl.dropboxusercontent.com/s/uoa ... k.PNG?dl=0
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nemohalacska 2017. 01. 16. 22:32-kor.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 16. 22:28

NikitaDragovich írta:Amúgy, ha akarsz magadnak egy kis plusztartalmat a GTA: San Andreashoz, akkor féltétlenül töltsd le az alant látható módot. Ez egy nagyon jó mód. Amolyan "DLC" a San Andreashoz, és hamarosan folytatása is lesz ennek a DLC-nek! Parancsolj. Jó játékot kívánok hozzá. Kibővíti az alapsztorit néhány új küldetéssel és melléktevékenységgel. :)
http://gtamodcity.com/gta-sin-city.html
NikitaDragovich írta:Nem, Luszie-nak mondtam. Bocsi. Elfelejtettem leírni, hogy kinek szólt a kommentem. :lol: :$
Köszi, aranyos vagy, viszont nem vagyok az a mod-os típus. :) Örülök, hogy a rendes story-nak is vége. Még február elejéig kitolom 100%-ra a game-t, hogy mire bejön suli, az SA-val már ne kelljen foglalkoznom. :)


Nemo: Azóta kitapasztaltam, köszi.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 01. 17. 00:09

Tudjátok, mi a vicces? Az, hogy én a GTA V-ben eddig még egyszer sem csaltam, pedig több mint három éve megvan a játék. :D :P
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 01. 17. 17:33

Én már az összes csalást kipróbáltam anno, amikor még megvolt a játék X360-ra. Igaz, hogy én sem azonnal a megjelenéskor (vagy rövidesen utána) próbáltam ki őket, hanem kb. másfél évvel utána, de én többször is csaltam. Mondjuk játékállást sohasem mentettem el csalással, mert igazából csak szórakozás meg kíváncsiság céljából írtam be őket. A GTAIV-ben mondjuk anno amikor megkaptam szinte azonnal csaltam (igaz, a GTAIV-et 2009 év végén kaptam meg, tehát nem a megjelenésekor), ráadásul mivel ott a telefon el is mentette a csalásokat és így kényelmesebb is volt őket előhívni, ott kb. az egész sztorit csalással játszottam végig.

Szerk.: Na de látom kissé eltértünk a témától, úgyhogy szerintem most már hagyjuk az OFF-olást. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 17. 19:37

Én viszont on-olok.

Esetleg valami tipp a repülős versenyekhez? (A hydrás meg a versenyrepülős maradt.)

Alapból azt se tudom, hogy a hydrával hogyan kell "üzemmódot" váltani. :D Egyik gombra sem reagál... Hosszan tartva sem.
A versenyrepülő meg borzasztó érzékeny. Ott már az elején meghaltam. (Ez szerintem a karma. Azért csinálja ezt, mert Zero-t aránylag könnyen letudtam.)


De a készítők legalább tudják, mi milyen könnyű.
Katonai helikopteres pálya neve: "Helli hell" -"ördögien" vicces, mit ne mondjak. :D


Off: Ha tudod, hogy már úgyis off, nyugodtan lehet idézni másik témába... HA tudod, hogy elkanyarodik a szó GTA V-re, vagy másikra, vagy pont tényleg off-ra, beidézed az adott témába, és ennyi. :) Én is ezt szoktam csinálni. (kivétel amikor már SA általános társalgóban a 3. hsz. még mindig a sajátom lenne... :D De egyszer kénytelen leszek hozzászólni ahhoz a témához...)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2017. 01. 17. 22:02

SA-ba hol vannak repülős versenyek?
Well look who's back

Válasz küldése