Általános társalgó

Társalgások az első külsőnézetes GTA játékról.
Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 07. 02. 18:15

Vissza kell szokni. Bár nem tudom mivel szoktál játszani, de ha sokáig nem nyomok ilyen régi GTA-kat, nekem is nehezen megy utána egy pár hétig. :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 07. 02. 19:30

claude írta:Jó nehéz ez a rész, nem tudom 10-15 éve hogy csináltam, de akkor valahogy csak úgy suhantam a küldetések felett. Most meg annyiszor látom a Mission Failed feliratot, hogy már számolni se tudom. :D A Waka Gashira Wipeout c. misszióval különösen megszenvedtem, a Grand Theft Aero se volt sétagalopp, a S.A.M. küldetést meg legalább hatodjára cseszem el.

Persze ügyetlenkedek én is, de a játék fizikája is felbosszant sokszor, anno nem izgatott. A kedvencem az autók ütközése, nekihajtok egy autónak és mintha egy gumifalról pattannék vissza hatalmas erővel. Rövidíteném az utam egy füves lejtőn való kocogással=katapultszerűen kilő a lejtő, naná hogy víz is van a környéken. Olykor a gépkarabélyok és a sniper célkeresztjei is dísznek vannak, mert hiába célzok a test közepére, csak a lőszerem fogy de senkit se ölök meg. :D

Na sebaj, akkor is ő a GTA3, így kell szeretni.
Anno mikor januárban nekiálltam, hogy a 3D-s PC-s GTA játékokat kitoljam 100%-ra (GTA III, SA, VC), a III-ba szintúgy belekezdtem. Én emlékszem, hogy nekem anno elsőre is nehéznek tűnt a játék... Ma viszont már szinte élvezhetetlen olykor, annyira "gagyi" vagy nehéz. Az általad felsorolt dolgok engem szintúgy zavartak... Az autók fizikája teljesen kiszámítathatlan és/vagy kezelhetetlen. Például én úgy akartam kivinni 100%-ra ezt a részt, hogy a bevezető küldi közben felveszem a 100 rejtett csomagot egyszerre, hogy azzal se kelljen később bajlódni, és ezzel könnyítsek a játékon. Igen ám, de a borzasztó fizika miatt állandóan meghaltam, már az elején. Ha túl gyorsan mentem a kocsival, akkor könnyen belecsúsztam a vízbe például... több csomag eléggé veszélyes helyen van elrejtve (akkor meg lelőttek -mert a harcrendszer is eléggé körülményes), arról nem is beszélve, hogy több csomag kis szigeteken van elrejtve, amelyekre nem biztos, hogy elsőre át tudsz ugrani a hajóról (a körülményes mozgás miatt).
Egyébként ez a "célzás probléma" a VC-ben is jelen van. Én anno visszafele haladtam a részekkel, és a 100% SA után a VC következett... Hát, meg kellett szokni. Rossz volt a sorrend. :D A III után a VC meg az SA már sétagalopp lett volna, de persze -pont a nehézsége miatt- a III-t hagytam utoljára. Először egyébként azt hittem, hogy én vagyok a szar. Aztán rájöttem, hogy csak a játék ilyen, és hozzá kell szokni. Meg azért én is lehettem volna ügyesebb, természetesen. :D Ami viszont alapszabály a régebbi részeknél: a legolcsóbb fegyverek nem érnek semmit, szinte megvenni/használni is kár őket. VC-ben a pisztollyal én igen kevés embert öltem meg, szinte sose használtam, de sok más fegyvert sem. A III-ban ugyanezt tapasztaltam. A VC viszont sokkal könnyebb, szóval ott sikerült a 100%, a III-nál viszont felcsesztem magam, és hagytam. Emlékszem, több küldetés annyira nehéz volt már régen is, hogy azon gondolkodtam, abbahagyom a játékot... Ma már sikerülne a 100%, azt tudom, de olyan sok idő és bosszankodás menne rá, hogy nem igazán érné meg. (Ettől függetlenül azért a bakancslistámon van a kiakasztása. :D ) Meg aztán mikor haladok is a story-val, az van bennem, hogy "na mindjárt jön az a küldi, amit rohadtul utáltam"... Néhányra nagyon emlékszem: amikor (asszem?) 8 triádos standot kellett megsemmisíteni adott idő alatt, meg a dodós/repülőteres küldetések is borzasztóak voltak. (az RPG-set látom te is írtad... Szörnyű...)
A fegyverekkel kapcsolatban egy másik dolgot még ki szeretnék emelni: mind a VC-ben, mind a III-ban természetesen az AI még a pisztollyal is elég ügyesen bánik.... ez is mutatja azt, hogy ezek a részek még mennyivel nehezebbek voltak. Az SA-ban már az AI elég tréül céloz, az V-ről meg már ne is beszéljünk.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
claude
Puding
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2014. 01. 01. 16:16
Tartózkodási hely: Angel Pine

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: claude » 2017. 07. 02. 20:52

Vissza kell szokni. Bár nem tudom mivel szoktál játszani, de ha sokáig nem nyomok ilyen régi GTA-kat, nekem is nehezen megy utána egy pár hétig. :D
Igen beletelik egy kis időbe, kivéve a Vice City azt annyiszor vittem végig, hogy nem tud kihívást adni. :D
Anno mikor januárban nekiálltam, hogy a 3D-s PC-s GTA játékokat kitoljam 100%-ra (GTA III, SA, VC), a III-ba szintúgy belekezdtem. Én emlékszem, hogy nekem anno elsőre is nehéznek tűnt a játék... Ma viszont már szinte élvezhetetlen olykor, annyira "gagyi" vagy nehéz. Az általad felsorolt dolgok engem szintúgy zavartak... Az autók fizikája teljesen kiszámítathatlan és/vagy kezelhetetlen. Például én úgy akartam kivinni 100%-ra ezt a részt, hogy a bevezető küldi közben felveszem a 100 rejtett csomagot egyszerre, hogy azzal se kelljen később bajlódni, és ezzel könnyítsek a játékon. Igen ám, de a borzasztó fizika miatt állandóan meghaltam, már az elején. Ha túl gyorsan mentem a kocsival, akkor könnyen belecsúsztam a vízbe például... több csomag eléggé veszélyes helyen van elrejtve (akkor meg lelőttek -mert a harcrendszer is eléggé körülményes), arról nem is beszélve, hogy több csomag kis szigeteken van elrejtve, amelyekre nem biztos, hogy elsőre át tudsz ugrani a hajóról (a körülményes mozgás miatt).
Egyébként ez a "célzás probléma" a VC-ben is jelen van. Én anno visszafele haladtam a részekkel, és a 100% SA után a VC következett... Hát, meg kellett szokni. Rossz volt a sorrend. :D A III után a VC meg az SA már sétagalopp lett volna, de persze -pont a nehézsége miatt- a III-t hagytam utoljára. Először egyébként azt hittem, hogy én vagyok a szar. Aztán rájöttem, hogy csak a játék ilyen, és hozzá kell szokni. Meg azért én is lehettem volna ügyesebb, természetesen. :D Ami viszont alapszabály a régebbi részeknél: a legolcsóbb fegyverek nem érnek semmit, szinte megvenni/használni is kár őket. VC-ben a pisztollyal én igen kevés embert öltem meg, szinte sose használtam, de sok más fegyvert sem. A III-ban ugyanezt tapasztaltam. A VC viszont sokkal könnyebb, szóval ott sikerült a 100%, a III-nál viszont felcsesztem magam, és hagytam. Emlékszem, több küldetés annyira nehéz volt már régen is, hogy azon gondolkodtam, abbahagyom a játékot... Ma már sikerülne a 100%, azt tudom, de olyan sok idő és bosszankodás menne rá, hogy nem igazán érné meg. (Ettől függetlenül azért a bakancslistámon van a kiakasztása. :D ) Meg aztán mikor haladok is a story-val, az van bennem, hogy "na mindjárt jön az a küldi, amit rohadtul utáltam"... Néhányra nagyon emlékszem: amikor (asszem?) 8 triádos standot kellett megsemmisíteni adott idő alatt, meg a dodós/repülőteres küldetések is borzasztóak voltak. (az RPG-set látom te is írtad... Szörnyű...)
A fegyverekkel kapcsolatban egy másik dolgot még ki szeretnék emelni: mind a VC-ben, mind a III-ban természetesen az AI még a pisztollyal is elég ügyesen bánik.... ez is mutatja azt, hogy ezek a részek még mennyivel nehezebbek voltak. Az SA-ban már az AI elég tréül céloz, az V-ről meg már ne is beszéljünk.
Igen, én ezekkel még sorban találkoztam, de én is megéltem hasonlót, az első 3 felülnézetessel azok számomra émelyítően nehezek.

A III-ban én még az UZI-t is csak módjával használtam, kb. a drive by-on kívűl alig. A standos az az Espresso 2 go, az nekem is komoly volt eleinte, aztán a későbbiekben inkább bejártam méterről méterre a szigeteket (eltartott jó sokáig), hogy a térképen megjelöljem a pontokat, mára már fejből is megy mind a 9.:D
A Dodos volt az a Grand Theft Aero, amit említettem, az tényleg húzós, főleg mikor visszatértem a reptérről Stauntonra, a kolumbiaiak M16-osa kb. úgy osztja a golyókat, mint a Vice Cityben a minigun (nagyjából olyan gyorsan fel is robbant egy kocsit), még mellénnyel is hihetetlenül kell figyelni.

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 07. 04. 14:54

Engem a GTA III-ban az emberek buta mesterséges intelligenciája idegesít. Tisztára fogyatékosak benne az NPC-k, főleg, hogy vezetés közben egyfolytában nekem jönnek. :@ És az a legrosszabb, hogy még mindig nem tudtam megcsinálni a mentős mellékküldetést. Mindig a 7. szintnél cseszem el. Portlandban az volt a baj, hogy a triádok folyton felrobbantottak. Végül úgy döntöttem, hogy átmegyek majd Staunton Islandbe, ahol majd könnyebb lesz. Hát rohadt nagyot tévedtem, mert a második szigeten sokkal nehezebb volt, mint az elsőben! Itt folyton szétlőttek engem ezek a g*ci kolumbiaiak Uzival, így folyton elbasztam a küldetést. Ekkor rájöttem, hogy inkább másik útvonalat keresek a kórházig, hogy kikerülhessem a kolumbiaiakat. Sajnos a g*ci NPC-k mindig belém jöttek, és néhány ütközés után felrobbant az a retkes, szar mentőautó! Nagyon szánalmas szerintem, hogy ilyen könnyen robbannak ebben a játékban az autók. Egyszerűen felbasz! -.-
Mindegy. Remélem, Shoreside Vale-ben majd könnyebben meg tudom csinálni ezt a szar mentőzést. :roll: :|
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 07. 04. 15:38

NikitaDragovich írta:Engem a GTA III-ban az emberek buta mesterséges intelligenciája idegesít. Tisztára fogyatékosak benne az NPC-k, főleg, hogy vezetés közben egyfolytában nekem jönnek. :@ És az a legrosszabb, hogy még mindig nem tudtam megcsinálni a mentős mellékküldetést. Mindig a 7. szintnél cseszem el. Portlandban az volt a baj, hogy a triádok folyton felrobbantottak. Végül úgy döntöttem, hogy átmegyek majd Staunton Islandbe, ahol majd könnyebb lesz. Hát rohadt nagyot tévedtem, mert a második szigeten sokkal nehezebb volt, mint az elsőben! Itt folyton szétlőttek engem ezek a g*ci kolumbiaiak Uzival, így folyton elbasztam a küldetést. Ekkor rájöttem, hogy inkább másik útvonalat keresek a kórházig, hogy kikerülhessem a kolumbiaiakat. Sajnos a g*ci NPC-k mindig belém jöttek, és néhány ütközés után felrobbant az a retkes, szar mentőautó! Nagyon szánalmas szerintem, hogy ilyen könnyen robbannak ebben a játékban az autók. Egyszerűen felbasz! -.-
Mindegy. Remélem, Shoreside Vale-ben majd könnyebben meg tudom csinálni ezt a szar mentőzést. :roll: :|
A buta NPC-k jelenléte a legtöbb részben nem annyira újdonság. Szerintem e tekintetben a IV az, ahol mind a harcrendszer, mind az AI kifinomultabb, mint a többi részben volt. A többi rész -nagy általánosságban véve- sokkal alacsonyabb mesterséges intelligenciáról mutat tanúbizonyságot.

A legtöbb mellékküldetést érdemes már az elején letolni, mert a játék legelején még nem akar fél Liberty city halottként látni téged. Ezt is tanácsos lett volna még akkor letudnod. Most már persze mindegy, így több gondod van vele.. de majd sikerülni fog az egyszer.

Ahogy látom, akikre számíthasz:
-Yardies (Staunton Island-Newport)
-Maffia (Portland túlnyomó részén -nem írom le azt a 8-10 körzetet)
-Cartel (Shoreside Vale-reptér, Cedar grove; Staunton Island -fort staunton)
-Triads (Portland- Chinatown)

Van, amit el tudsz kerülni, van amit nem. Azért a leírásból egyértelműen kitűnik, hogy Portlandet nagy ívben kerüld el. :D (Bár ez a játék során is egyértelműen érződik) A másik két sziget sokkal biztonságosabb.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 07. 04. 16:52

A harmadik szigeten szerintem ne kezdj bele, mert ott még a hülye úthálózat is megszívathat. Én a középsőn csináltam meg, de valóban nem volt könnyű.
Gyenge napok vannak...

Avatar
claude
Puding
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2014. 01. 01. 16:16
Tartózkodási hely: Angel Pine

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: claude » 2017. 07. 04. 19:02

Shoreside egy rémálom a kiegészítő feladatoknak. Teszem azt Wichita Gardens-ből Pike Creek-be átmenni...Én beleőszülnék :D

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 07. 05. 19:01

Hát nem tudom. Az a baj, hogy a második szigeten már a Yardies banda is utál. Szóval ha újból megpróbálnám a mentőzést, akkor nemcsak a kolumbiaiak lőnek szét engem, hanem már a Yardiesek is. Szép. :roll: :|
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 07. 05. 19:55

Mindegyik szigeten utál(nak) valaki(k), ezt már nem tudod kikerülni.

Vezess óvatosan! :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 07. 05. 20:05

Mindegy, köszi azért. Majd nézek valami trükköt a neten. :P

Egyébként kiteszek ide öt kis képet a játékból.

Claude megment néhány embert:
http://kephost.com/image/0rQ6

Claude versenyzik:
http://kephost.com/image/0rQZ

Claude King Courtney embereivel:
http://kephost.com/image/0rQ3

Claude harcol a SPANK-emberekkel:
http://kephost.com/image/0rQ8

Kékpokol a falban:
http://kephost.com/image/0rQG
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 07. 05. 21:58

Én a fő küldetések után csináltam meg a középső szigeten. Ahogy Luszie is írta, a harmadik szigeten is darálnak rendesen, de ott még az úthálózat is megszívat. Tényleg inkább a vezetésre figyelj oda. Nekem annó az autó sérülésével nem volt gondom, inkább az volt a baj, hogy sokszor elütöttem a pácienst. :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 07. 06. 12:52

Oké, köszi a tanácsot. :D
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 08. 25. 14:56

11 kép érkezik most tőlem. Élvezzétek! :)

Claude elsüllyeszt egy tűzoltós kocsit:
http://kephost.com/image/BbzN

Claude a WC-ben:
http://kephost.com/image/BbzO

Leon McAffrey első halála:
http://kephost.com/image/BbzP

Ray szarik, miközben Claude figyeli őt:
http://kephost.com/image/BbzH

Claude és Phil Cassidy:
http://kephost.com/image/Bbzl

Claude, miután kinyírta a kolumbiaiakat Philnél:
http://kephost.com/image/BbzK

Claude üldözi az ügyészt:
http://kephost.com/image/Bbzj

Claude nézi, ahogyan eláznak a bizonyítékok a tengerben:
http://kephost.com/image/Bbzh

Claude üldözi Ray társát:
http://kephost.com/image/Bbzo

Ray társának a halála:
http://kephost.com/image/BbzI

Leon McAffrey második halála:
http://kephost.com/image/Bbzm
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 08. 25. 16:06

NikitaDragovich írta: Claude és Phil Cassidy:
http://kephost.com/image/Bbzl

Szegény csávó jó sokat változott 15 év leforgása alatt.. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 08. 25. 23:50

Hát igen. :P Egyébként azt tudtad, hogy a GTA III-ban Phil azt mondja, hogy Nicaraguában vesztette el az egyik kezét? Valójában pedig Vice Cityben vesztette el. Ez azért van ez a kis baki, mert a GTA III-at előbb adták ki, mint a Vice Cityt. És mikor a GTA III-at csinálták, akkor még nem találták ki, hogy Phil majd Vice Cityben fogja elveszteni a kezét. Érdekes. :lol: :cool:
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Válasz küldése