Red Dead Online

Új információk, részletek, kívánságok, beszélgetések az októberben érkező Red Dead Redemption 2-ről.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 05. 20. 12:10

Danchos írta:
2019. 05. 19. 14:27
Sziasztok!

Nos, az Online hivatalosan is elhagyta a "béta" jelzőt, így bátorkodom némi véleményt írni.
Már az elejétől viszonylag aktív tagja vagyok az Online közösségének - Luszie és Dani kollégákkal egyetemben -, jó látni, hogy végül is milyen irányba tart a kedvenc játékom multiplayer módja. Azt legalábbis mindenképpen már iránynak nevezném, hogy az idegesítő bugokat javarészt eltüntették belőle.
De ami szerintem még többek szívét megdobogtatta, az az eddigiekkel ellentétben tartalomból cseppet sem hiányt szenvedő update. A szokásos új PvP mód mellett bekerültek vadiúj ruházatok, többek közt a poncsó is. Elérhetővé vált a LeMat revolver, ami ízlés szerint kétféle lőszerrel és módozatban használható (talán az eddigi legmenőbb fegyver az Online-ban). Free roamban kalandozgatva már ellátogathatunk két új Strangerhez is, akik ismerősek lehetnek a single player sztori módjából, és a hírek szerint a Strangerek sora csak tovább fog bővülni (például Sadie is bekerül majd a néhai férjével együtt, akiket én már nagyon várok :D ).
Lássuk, mi van még itt... Igen, a random eventek, amikkel találkozhatunk. Nagyon hangulatosak lettek, és rengeteget adnak hozzá a játékélményhez, még ha kicsit repetitívek is. A szekérvár megvédése szerintem minden alkalommal viszonylag nagyobb kihívást jelent. Jó, hogy végre hasonló szituációk köszönnek vissza az Online-ban is, mint Arthurt irányítva a sztori módban, úgy vélem, ezt nagyon sokan vártuk.
Ami még kimondottan hiányolt feature volt, az a "passzív" mód, itt defensive playing style. Ennek köszönhetően már vígan vadászgathatunk, horgászhatunk és kalandozhatunk a nagyvilágban, senki nem fog bennünket zargatni büntetlenül. Ennek ellenére aki szeretne, továbbra is maradhat az ellenségesebb szerepkörben, szerintem remek, hogy végre bevezették.
És ne hagyjuk ki természetesen az újabb "Land of Opportunities" sztoriszálakat sem, Danival már belemerültünk, és egy bankrablós küldetésen eldobtuk az agyunkat. Rendkívül hangulatosra sikeredtek az új sztori küldik.
A pókert is bevezették, bár személy szerint engem ez érdekel a legkevésbé.

Felcsigázott a frissítéssel érkezett további beharangozó, mely szerint a nyár folyamán bevezetik majd a "szakmákat", így három irányba tudunk szakosodni: fejvadász, gyűjtögető és kereskedő utat is választhatunk magunknak (és egyszerre nem csupán az egyiket, hanem kényünk-kedvünk szerint tevékenykedhetünk mindegyikben).

Mindezek alapján ki merem jelenteni, hogy rendkívül jó irányt vett az Online, és az eddigi szenvedős, nyögvenyelős játékmenet helyett végre egy igazán szórakoztató élményben lehet részünk, ha leülünk a PS elé, és elindítjuk a Red Dead 2 multiját. Mi sem mutatja ezt jobban, hogy még inkább előcsalogatta belőlem a rajongó énemet, hiszen a frissítés óta napi szinten több órát játszom vele. Így tovább, Rockstar! ;) :P
Összességében egyetértek a kolléga úrral, halkan hozzátéve, hogy hibák és hiányosságok azért még mindig vannak, és szinte biztos, hogy lesznek is. Legyünk őszinték: aki egy kicsit is ért az online videojátékokhoz és a Rockstarhoz, az lelkiekben fel volt rá készülve, hogy hiába a sok hibát javító gigantikus frissítés, ezzel együtt továbbra is lesznek még hibák, ahogy vannak is. Ezzel együtt tagadhatatlan a tény, mely szerint az RDO végre a jó útra lépett, és egy minimálisan élvezhető, leginkább irritáló, tartalmatlan bughalmazból egy összehasonlíthatatlanul jobb játékot kaptunk. :cool: Alig várom, hogy a vizsgáim után tovább toljuk, remélhetőleg addigra behozza majd a következő Land of Opportunities küldetést is. ;)

Luszie írta:
2019. 05. 20. 11:26
Na igen, ezt én is csak megerősíteni tudom. Már annyira "elengedtem" az egészet, hogy a szakmás poszt láttán teljesen elérzékenyültem.... :D Egészen felcsigáztam magam, egészen játszható lett/lesz a játék.

Láttam, hogy játszottatok... gondolkodtam is rajta, hogy "beszállok", de aztán végül inkább single-t toltam.

Ezzel nem vagy egyedül, mivel függetlenül attól, hogy veletek azért élveztem a játékot, összességében ti voltatok az egyetlen oka annak, hogy idáig játszottam az RDO-val, mert alapból nekem túl sok lett volna a bug, a tartalmatlanság és minden egyéb hiba ahhoz, hogy rá tudjam venni magam arra, hogy játsszak vele. És nekem is jól esett, hogy ennyi mindennel bővítették/fogják bővíteni az Online-t, mert már bőven itt volt az ideje, annyira szar volt már a helyzet. Most viszont tényleg sokkal, sokkal jobb, hibák sajnos még mindig vannak, de az irány, amelybe elindult a fejlesztés, az mindenképpen több, mint biztató. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 05. 20. 16:48

Ez nagyon romantikus. Akkor majd játszunk valamikor hárman is. Most már a játék is jó, szóval nincs akadálya a mókának és kacagásnak. :P
"Whatever." (Ryder)

Danchos
CJ zoknija
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2018. 08. 31. 09:45

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Danchos » 2019. 05. 21. 09:37

Luszie írta:
2019. 05. 20. 16:48
Ez nagyon romantikus. Akkor majd játszunk valamikor hárman is. Most már a játék is jó, szóval nincs akadálya a mókának és kacagásnak. :P
Bugoktól még mindig nem mentes, néha ki-kidobál a játék hibaüzenetre hivatkozva, ám már lényegesen játszhatóbb, mint korábban volt... Régen is milyen jól elvoltunk vele, ezután csak hatványozódni fog az élmény. :D :D

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 05. 21. 13:59

Tegnapelőtt próbáltam felmenni... Akkor kidobott, arra hivatkozva, hogy nem jó a netem. Na mondom jó.... Akkor majd máskor. :lol:
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 05. 22. 21:09

Hát ja, sajnos még most sem tökéletes. :D De majd valamikor tényleg be kéne iktatni egy kis játékot. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 05. 22. 21:14

Én ma majomkodtam egy fél órát fent, néhány achi miatt, utána lejöttem. Oké, játsszunk! :)

szerk.: érdekes, hogy Social Clubbon is mínuszban mutatja az EXP-t. Talán nem is bug?

Kép
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 06. 02. 11:49

Mivel semmi nem indokolja, hogy mínuszba menjen az XP, és én a lassan több, mint 10 éves gamer pályafutásom alatt egyszer sem találkoztam még olyan játékkal, amely szándékosan elvett volna megszerzett tapasztalati pontot, így eléggé esélyesnek tartom, hogy ez bug. Nem tudom, miért menne mínuszban az XP, ha ez szándékos lenne. Egyszerűen nem logikus. :D Szóval ja, szerintem ez egy bug, azonban Danchos kollégával az utóbbi egynéhány közös játékunk alatt annyi XP-t szereztünk, hogy szerencsére már kilábaltunk ebből, hiszen az XP először nullára, majd a további XP-kkel pluszba ment át. :D Ettől függetlenül idegesítő bug volt, és szerintem ez nem direkt van így, csak valamiért még nem tudták kijavítani. Érdekes amúgy, hogy ez a hiba pont az egyik komolyabb, bugok ellen összerakott frissítés telepítését követően jelent meg, az RDO kezdeti, béta szakaszában érdekes módon hónapokig nem volt ez a bug. Mondjuk szerintem már kijavították, vagy legalább is azt a megoldást találták rá, hogy amint sikerül mínuszról nullára rendezni az XP-t, onnantól kezdve már csak pozitív irányba megy, és többször nem következik be ez a bug, tehát ha minden igaz csak egyszer lassítja le/akadályozza az embert a normális fejlősédben, ami ugyan elég idegesítő, de amint nullán vagy, már nem fogsz találkozni ezzel az idegesítő jelenséggel - legalább is tapasztalatom szerint. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 06. 16. 12:54

Bocsi a dupla HSZ-ért, de valaki esetleg tudja, hogy RDO-ban a Land of Opportunities sztori küldetéseknél olyankor, amikor egy bizonyos ideig nem ad küldetést a játék, kb. meddig kell várni, mennyit kell játszani ahhoz az Online-nal, hogy beadja a játék az új sztori küldetéseket? Azt vágom amúgy, hogy sokszor el kell menni átvenni egy levelet a postán ahhoz, hogy megjelenjen a térképen az új főküldetés, ezzel nincs probléma, csak azt nem tudom, mennyit kellene játszanom in-game time szerint ahhoz, hogy egyáltalán lehetőségem legyen átvenni a postán azt a levelet, mert már elég rég volt az utolsó főküldetés, azóta 3-4 real life time órát talán játszottam is vele, lehet még picivel többet is, de nincs semmi levél. Szóval megköszönném, ha valaki tudna megbízható információval szolgálni erről, mert már szeretném folytatni Danchos kollégával a Land of Opportunities küldetéseket. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Danchos
CJ zoknija
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2018. 08. 31. 09:45

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Danchos » 2019. 06. 23. 10:50

Közben Dani rájött, hogy a honor szintjét kell feltornászni ahhoz, hogy folytatódhassanak a Land Of Opportunities küldetések. Nagyon-nagyon jóra sikerültek az újak! :D

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 07. 07. 16:12

Köszi szépen, hogy írtál helyettem, én majdnem elfelejtettem, és most is csak egy brutális nagy fáziskéséssel sikerül nyilatkoznom a témában. :D

Amúgy igen, ahogy írtad, már én is rájöttem idő közben, hogy amúgy tök logikus módon a honor szint befolyásolja, hogy lehet-e Land of Opportunities küldetéseket csinálni vagy sem. Elég ötletes megoldás, ráadásul kézenfekvő is, szóval eléggé elhamarkodott és figyelmetlen voltam, amikor pont a legésszerűbb megoldás nem ugrott be nekem a kérdés feltevésének pillanatában. :D

Abszolút egyetértek, eszméletlenül hangulatosra, akciódúsra és látványosra sikerültek az új Online sztori küldetések! :cool: Minden percük élvezetes volt, talán az eddigi leghangulatosabb és legjobb küldetéseket kaptuk a Rockstartól. Továbbá plusz pirospont, hogy az időről időre egyre inkább ellaposodó strangers küldetéseket is igyekeznek halkan, sunyiban frissíteni újféle küldetés-típusokkal, például a legújabb, nemrégiben aktivált fogolyszöktetős küldetések elképesztően jók lettek, hatalmas élmény belovagolni egy megjelölt városkába, majd a seriff irodájában és az utcákon vérfürdőt rendezve kimenekíteni a foglyot, akit egy ideig be is kell védeni, amíg az elrejtett zsákmányát és cuccait összecsomagolja a városka másik felében lévő rejtekhelyén. Továbbá azt is észre vettem, hogy néhány ismerősfree roam küldetés-típus új helyszínekre került, így már a régi helyszínek mellett újabb helyeken is elérhetőek a régi, megszokott strangerektől kapott feladatok.

Összességében egyre jobb irányt vesz az Online, azonban már nagyon várom az e hónapra beígért három különböző szakmát, mivel annak ellenére, hogy lépten-nyomon igyekeznek apróbb dolgokkal felpezsdíteni az online játékélményt (fogolyszöktetés+szokásos tevékenységek új helyszínekre helyezése), azért jó lenne, ha már egy igazi vérfrissítés is érkezne annak érdekében, hogy ne laposodjon el teljesen az RDO.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 10. 03. 09:18

Akik esetleg a collector szerepet választották, és sosem tudják, melyik ciklus lehet éppen aktív, találtam egy kis útmutatást, ami valósnak tűnik:

Day 1: kedd, csütörtök, szombat
Day 2: szerda, vasárnap
Day 3: hétfő, péntek


Nekem eddig mindkét alkalommal bejött. Próbáljátok majd ki.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 10. 11. 20:48

Mindeközben elértem a max szintet a collector szerepben. Aki esetleg nem tudja, hol kezdje el, és tanácsokra vágyna, szivesen segítek.

Hamarosan kipróbálom a másik két szakmát is. Azt vettem észre, hogy nem vészesen nehéz felhúzni maxra. Több szintet is rakhattak volna bele.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 10. 15. 13:02

Gratulálok! :)

Hát, a másik két szakma szerintem azért nehezebb lesz neked is, hiszen ha jól tudom, collector-ként nem kell lövöldözni, a másik két szakmában viszont igen. Fejvadásznál ugye ez magától értetődő, azonban a kereskedőnek is sokszor meggyűlik a baja a - többnyire gép által irányított - rivális kereskedőkkel, míg a gyűjtögetőnek max. Madam Nazar random felbukkanása okozhat nehézséget. De sok sikert kívánok a másik kettőhöz is, ha a fejvadász szakma érdekel, nekem nyugodtan írhatsz, közel 10-es szintű vagyok benne, szóval van ám tapasztalatom. :P
UI.: remélem, hogy jó szokásához híven a Rockstar ma is kiadja az e heti legendás vérdíjat, jó lesz majd elkapni az új rosszfiút. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 10. 18. 06:38

dani.szentgali írta:
2019. 10. 15. 13:02
Gratulálok! :)

Hát, a másik két szakma szerintem azért nehezebb lesz neked is, hiszen ha jól tudom, collector-ként nem kell lövöldözni, a másik két szakmában viszont igen. Fejvadásznál ugye ez magától értetődő, azonban a kereskedőnek is sokszor meggyűlik a baja a - többnyire gép által irányított - rivális kereskedőkkel, míg a gyűjtögetőnek max. Madam Nazar random felbukkanása okozhat nehézséget.
Hogy lebecsüli a collectort...
Megjegyzem: tudok lövöldözni. :P Különben a GTA-t sem szeretném.
Az NPC-k szerintem nem erősek a játékban, simán szét lehet lőni őket. A legendás bounty-n kívül azért nem okoznak olyan nagyon nagy fejtörést.

Hát a gyűjtögetőnek nem "Madam Nazar" random felbukkanása okoz nehézséget (az sem random egyébként), inkább a monotonitás, és olykor a vadállatok. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 10. 21. 16:46

Nem becsülöm én le a collector-t, továbbá tisztában vagyok vele, hogy a lövöldözés és a harcrendszer a legendás bounty-kon kívül nem egy egetrengetően nehéz dolog, illetve pontosan tudom hogy jó vagy a lövöldözésben, ugyanakkor azt is tudom, hogy inkább a kevesebb figyelmet és főként időt igénylő feladatokat jobban szereted, emiatt írtam, hogy a másik kettő jóval figyelem-és időigényesebb. :D Bár, mivel még mindig nem próbáltam ki a gyűjtögető szakmát, így fogalmam sincs, hogy az milyen, szóval nem is értem miért írtam róla, na mindegy. :D A lényeg, hogy örülök annak, hogy 3 szakma van, így mindenki megtalálja a maga számítását. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése