Segítség

Társalgások a sorozat negyedik fő epizódjáról.
Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 02. 24. 15:10

Én nem tudtam hogy van PS3-ra magyarosítás, de mostmár hogy tudom..... így se szedem le :lol: Angolul jobb. Max nem értek minden párbeszédet.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 02. 24. 16:04

A GTA IV PC-s változata rendkívül igénytelen (tényleg nagyon szar) magyar nyelvű kézikönyvvel és borítóval jött ki.
Gyenge napok vannak...

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 02. 24. 16:06

A PC -t mindig elhanyagolják :(
Guess who's back!

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2013. 02. 24. 16:55

Nekem magyar nyelvű van, de nekem tetszik. Semmi bajom vele :D

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 02. 24. 17:44

De azért elég gagyi hatást kelt, hogy néhol hiányoznak betűk... Nem tudom, hogy küldhet így el egy ember valamit a nyomdába. Ráadásul nem is az apró betűs részből hiányzik, hanem a címből.
Gyenge napok vannak...

Avatar
DereX
Szakértő
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2012. 07. 09. 22:35

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: DereX » 2013. 02. 24. 20:55

egyébként a gta iv magyarosítása is eléggé érdekesre sikeredett. Minden dialógusban, ahol szerepelne a nagy Ú betű, oda helyette rövid nagy Ü szerepel. Valamint annyira felakarták hívni a figyelmet, hogy ki csinálta az egész magyarosítást, hogy még a játék elindításakor a R* és R* North logót, valamint a GTA IV logót is megváltoztatták. A betöltőképernyőkről nem is beszélve. Szerintem ezek azért büntetendők lennének.

Az egész magyarosítás inkább ilyen google fordító alapon működik, mert rengeteg többjelentésű szónak pont a rossz megfelelőjét írták oda. Pl a játék introjában, amikor Niko beszél a hajón valami ürgével, hogy milyen jó az ő élete, erre Niko ezt mondja: "Szeretem a kuzinom" a "Mint a kuzinom" helyett. (ezután elkezdi sorolni Roman hazugságait:D)
Szóval érdekes, de nem akarom ócsárolni nagyon mert azért nélküle nem tudtam volna meg a történetet, mert azért nincs nagy angol tudásom, de ilyeneket én is tudok.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 02. 25. 06:42

Te jó ég... :lol: Micsoda bakik. Pedig azt hittem hogy akik kiadják ezek a magyarosításokat, azok legalább tudnak angolul. Ezek szerint még én is jobban megcsinálnám ezeket..
"like my cousin" ... :lol:
Úristen...

Na, akkor ezek szerint semmiről nem maradtam le, hogy nincs meg ez a magyarosítás, bár PS3-on igényesebb.
Ha vannak ilyen félrefordítások, akkor szerintem sok helyen nem is értelmes a történet (lásd: itt), és akkor felmerülhet bennük, hogy "vajon ennek mi értelme volt? nem értem a történetet." Így meg is tudnám érteni.. Bár akinek van annyi angol tudása az lehet rájön hogy az egyes részek félre vannak fordítva.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2013. 02. 25. 09:58

Rockstar69 írta:De azért elég gagyi hatást kelt, hogy néhol hiányoznak betűk... Nem tudom, hogy küldhet így el egy ember valamit a nyomdába. Ráadásul nem is az apró betűs részből hiányzik, hanem a címből.
Jó az mondjuk igaz...

Avatar
DereX
Szakértő
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2012. 07. 09. 22:35

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: DereX » 2013. 02. 25. 10:42

Ez egyébként semmi. San Andreas fordításánál rengeteg olyan rész van, ahol nem tudták lefordítani az adott szöveget, ezért nem írtak oda semmit, ilyenkor meg nincs kiírva semmi. Az egész tele van helyesírási és félrefordítási hibákkal. A Vice Citynél pedig folyamatosan becrashelt a játék. A fordításnál arra szabadkoztak, hogy nem lehetett a crash miatt egy szót hosszabbra fordítani, pl: map, ebből lett a néz, a térkép helyett. Ugyanúgy becrashelt. GTA3-asra már nem nagyon emlékszem. Az összes magyarosítás szarul sikerült, senki nem moderálta őket.

Avatar
Tigrito
Sprunk-függő
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2012. 08. 08. 17:36
Tartózkodási hely: KKHalas

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Tigrito » 2013. 02. 25. 13:36

A GTA III-as aránylag jó lett, csak rengeteg benne a káromkodás, néha akár alaptalanul is.
"Braaaaaaaaaaaaaaaaaaawr!" - Chewbacca

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: totyak » 2013. 02. 25. 14:47

Én nem szoktam magyarítást használni, általában megértem, hogy mit akar a játék, de azért érdemes ezeket a munkákat csak úgy kritizálni, hogy ezt ingyen kapod és vélhetően a készítők a saját szabadidejüket és energiájukat fektették bele, mindenféle ellenszolgáltatás nélkül.

Viszont az való igaz, hogy a GTA IV pc-s kézikönyve kritikán aluli. Azzal már teljesen más a helyzet, mivel egészen biztos vagyok benne, hogy a fordító szép összeget akasztott let. Azt hiszem erről már egyszer írtam itt valahol az oldalon. Egyszer nekiálltam összeszámolni a helyesírási hibákat és legalább százat találtam, ha nem többet, pedig én sem vagyok helyes író bajnok. De az még csak hagyján, hogy elvétenek karaktereket, előfordul az olyan, de hogy teljesen értelmetlen mondatokat fordítanak le, az már durva. Mintha csak a google fordító csinálta volna. És ilyet mindenféle ellenőrzés, meg engedélyezés nélkül nyomdába mertek küldeni és így kiadni a boltokba, szörnyű. A karakterkimaradásokkal meg nem is tudok mit kezdeni. Véleményem szerint ott meg a nyomda hibázott. Nem hiszem, hogy a fordító kihagyott volna betűket írás közben.

Annak idején gondolkodtam rajta, hogy a magyarországi forgalmazónak kellene írni egy nemtetszést kifejező levelet, de úgy sem lett volna semmi haszna.
Ellenben a borító fordítása szerintem megfelelő, abban nem találtam kivetni valót. Őszintén szólva nagyon kíváncsi lennék, hogy ki volt az az agyoniskolázott, aki a kézikönyvért felelős.

MÁS: Valaki meg tudná nekem nézni a Rockstar Warehouse-ban, hogy mennyibe fájna egy USA címre postázott GTA IV Special Edition (lehet PS3 vagy Xbox, teljesen mindegy)? Nekem valamiért nem engedi megnézni, mert nem tudok országot váltani, mindig Magyarország marad. Lehet, hogy én bénázok?
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 02. 25. 14:55

Tigrito írta:A GTA III-as aránylag jó lett, csak rengeteg benne a káromkodás, néha akár alaptalanul is.
Nekem nem tetszik. Szörnyű. Pont a sok káromkodás miatt. Egyszerűen gusztustalan. Oké, hogy GTA ,és vannak benne káromkodások, de ennyi káromkodás 150x végigjátszott SA-beli dialógusokban nem volt összesen. :D

Totyak: felmentem. Nekem sem enged váltani. Amikor ott kiadja azt a kis ablakot, akkor ott azt írja, hogy ha nem megfelelő az ország, akkor írni kell nekik e-mailt. Szerintem IP cím, vagy valami hasonló alapján beállítják maguktól a tartózkodási helyet, azért nem lehet váltani.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: totyak » 2013. 02. 25. 15:15

Hát ez szomorú, de azért nagyon köszönöm Luszie. Úgy rémlik régebben lehetett az országok között váltogatni és meg lehetett nézni olyan dolgok árát is, amiket amúgy nem postáznak hozzánk. Ezek szerint megszűnt ez a rendszer, bár nem értem miért.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2013. 03. 02. 22:40

A cseh kézikönyv sem sokkal jobb, az is tele van elírásokkal. De a GTAPlace is. :insecure:

Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2013. 03. 02. 22:44

Nagy különbség van egy kézikönyv és honlap között, nagyon jó adminok vagytok, mindenhol vannak hibák, egy honlap fenntartása is nehezebb, csak így tovább srácok! :)

Válasz küldése