Általános társalgó

Társalgások az eddigi legsikeresebb GTA részről.
Avatar
claude
Puding
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2014. 01. 01. 16:16
Tartózkodási hely: Angel Pine

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: claude » 2018. 08. 18. 19:10

Erre a szokás dolgára jó példa, hogy PC-sként annak idején kerek fél napot szenteltem egy rohadt küldetésre a VCS-ben. :D (Phil - játék eleje - égő raktár - targonca - de ez már off). Ha hirtelen ott termett volna egy billentyűzet, elsőre elintéztem (volna), de ez csak elmélet maradt.

Visszatérve a SA-hoz, ti találkoztatok egy konditermi hibával, mi szerint nem lehet edzeni, mert folyton az "elérted a napi limitet" felirat fogad? Pedig az izomszint 3/4-ig van csak, egy nagyon kevés hája van CJ-nek, de akárhányszor mentek, mintha nem telne az idő, ugyanazt a feliratot dobálja az összes konditeremben, meg a tengerparti súlyoknál is.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 08. 21. 22:26

Erre a szokás dolgára jó példa, hogy PC-sként annak idején kerek fél napot szenteltem egy rohadt küldetésre a VCS-ben. (Phil - játék eleje - égő raktár - targonca - de ez már off). Ha hirtelen ott termett volna egy billentyűzet, elsőre elintéztem (volna), de ez csak elmélet maradt.
Arra a targoncás küldetésre én is jól emlékszem a VCS-ből, PSP-n rohadt idegesítő volt, szóval nagyjából tudom, mit érezhettél. :D Hát, szerintem azért azt a küldetést egy jól megszokott egér+billentyűzet kombóval sem tudtad volna elsőre megcsinálni, mert a PS2-es verzióban nekem meg a PS2-höz meg úgy általánosságban konzolhoz szokott haverjaimnak sem sikerült elsőre, csak hosszas szenvedés után. :D Szóval az a küldi minden platformon nehéz. :D
Visszatérve a SA-hoz, ti találkoztatok egy konditermi hibával, mi szerint nem lehet edzeni, mert folyton az "elérted a napi limitet" felirat fogad? Pedig az izomszint 3/4-ig van csak, egy nagyon kevés hája van CJ-nek, de akárhányszor mentek, mintha nem telne az idő, ugyanazt a feliratot dobálja az összes konditeremben, meg a tengerparti súlyoknál is.
Én még nem találkoztam ezzel a játékhibával, bár engem alapból zavar, hogy limitálva van a kondizás. Értem én, hofy ezzel akarták megteremteni a fokozatosságot, meg ezzel akarták elérni, hogy a játékos többször is visszatérjen a játékban ehhez a tevékenységhez, de néha indokolatlanul hamar kivágnak a teremből, mielőtt CJ-vel komolyabban belejönnék. :D Amúgy nézz utána máshol is a neten, hátha külföldi vagy egyéb fórumokon jártak már úgy mások is, ahogy most te és tudják erre a hibára a gyógyírt. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2018. 09. 13. 16:59

claude írta:
2018. 08. 18. 19:10
ti találkoztatok egy konditermi hibával, mi szerint nem lehet edzeni, mert folyton az "elérted a napi limitet" felirat fogad? Pedig az izomszint 3/4-ig van csak, egy nagyon kevés hája van CJ-nek, de akárhányszor mentek, mintha nem telne az idő, ugyanazt a feliratot dobálja az összes konditeremben, meg a tengerparti súlyoknál is.
Ez azért fordulhat elő, mert CJ-vel már jó ideje nem ettél, így a játék nem engedi, hogy edz, mondván "nincs energiád hozzá". Valószínűleg elég szálkás vagy, így először azt kell tenned, hogy a fat szintedet fel kell tornáznod olyan 50%-ra, aztán elmenteni a játékot. Miután a játék újra kiírja, hogy CJ éhes, menj el vele kajálni, majd mentsd el a játékot. Ezután a játéknak már engednie kellene téged edzeni. Ha nem, ismételd meg a procedúrát.
dani.szentgali írta:
2018. 08. 21. 22:26
engem alapból zavar, hogy limitálva van a kondizás. Értem én, hofy ezzel akarták megteremteni a fokozatosságot, meg ezzel akarták elérni, hogy a játékos többször is visszatérjen a játékban ehhez a tevékenységhez, de néha indokolatlanul hamar kivágnak a teremből, mielőtt CJ-vel komolyabban belejönnék. :D
Hát, ha belegondolsz, hogy a játékban 1 perc a valóságban 1 mp, akkor bezony azokban a konditermekben órákat eltöltesz, mire kifáradsz, ami megfelel a valóságban eltöltött "izommacsók" kondiban eltöltött idejének. Az egy dolog, hogy kevesebbnek tűnik.... :) Én mondjuk uncsinak tartom a kondizást, szóval nem igazán zavar, hogy "hamar" kifárad CJ. Egyébként PC-n ráadásul nem is kényelmes kondizni. A jobb/bal egérgomb folytonos nyomkodása kifejezetten kényelmetlen számomra.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 09. 16. 10:45

Luszie: Persze, érthető teljesen, amit levezettél. Nem is azt mondtam, hogy nem értem, miért van, hanem azt mondtam, hogy engem zavar. :D Gyorsan elrepül az idő, max. 1-2 gépet/eszközt tudsz kitalálni, aztán meg kidobnak, és csak másnap próbálkozhatsz újra. PC-n valóban kényelmetlen és idegesítő az egérgombok nyomkodásával edzeni, konzolokon és okostelefonokon/tableteken viszont egyáltalán nem olyan kényelmetlen/fárasztó a dolog, legalábbis szerintem. A claude-nak írt válaszod meg racionális magyarázatnak tűnik a problémájára, ebbe én bele sem gondoltam, szóval köszi, hogy felhoztad és ezzel meg is oldottad a gondot. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2018. 09. 16. 12:50

dani.szentgali írta:
2018. 09. 16. 10:54
.... De a SA-ban tényleg nem tudod, mihez kezdj a pénzeddel az 50. feltuningolt lowrider kocsi elkészítése után, szóval ott tényleg gáz kicsit a helyzet ebből a szempontból. Ott nagyon értéktelenné válhat a pénz. A szerencsejátékokról nem is beszélve, ahol meg szintén sokat nyerhetsz, ha kitapasztalod mikor és hogyan kell nagy pénzekben játszani.
Igazából az SA még talán nem is olyan vészes ilyen szempontból. A játék kb. egyharmadáig nagyon meghatározó a pénz. Miután kikerülsz vidékre, és elvégzed azt a néhány küldetést, hogy átkerülj Fierro-ba, már megváltozik az anyagi helyzeted. Én emlékszem, hogy amikor a 100%-os mentést csináltam, direkt a mentén a szisztéma mentén haladtam, hogy minden egyes "collectibles" feladatot megcsináltam, ahogy lehetőségem adta. Mivel az SA-ban ezekért a feladatokért mindig jár valamekkora pénzösszeg, így mindig a lehető legtöbb pénzem volt, amennyi a játékban lehetséges (persze fogadás, kaszinózás és egyéb lehetőség kihasználása nélkül), és Los Santosban azért eléggé meg kellett gondolnom, hogy mire költsek, és mit vegyek meg később. Nagyjából csak fegyvereket vettem. San Fierro-ban már teljesen megváltozik az anyagi helyzeted (bár pazarolni itt sem szabad még, a repülőteret éppenhogycsak meg tudtam venni anno)... de valóban felhalmozódik. Szerencsére azért ez csak a játék közepe fele látszódik meg csak.

A IV-ben viszont már a játék elején sem ér semmit a pénzed. Többek között ez abból is adódik, hogy ott már nem komplett fegyvert veszel meg, ha több lőszer kell, hanem csak magát a lőszert, ami potom pénzbe kerül. Ott már néhány küldetés után nincs probléma a pénzzel.. függetlenül attól, hogy a 100%-ra hajtasz-e vagy sem.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 09. 16. 13:34

Na hát a GTAIV-ben konkrétan semmi értelme a pénznek. Asszem talán a bankrablós küldetés az egyetlen, amiben relatíve nagyobb összeghez juthatsz (asszem félmillió dollár), de mivel a IV-ben szinte semmire nem tudod elkölteni a pénzed, így az a félmillió gyakorlatilag akármeddig kitart. A lőszer valóban nagyon olcsó, a fegyverek sem vészesen drágák, ruhák közül egy-két kivétellel mindegyik bénán néz ki és az öltönyön kívül nem is olyan drágák, szóval az öltözködésre sem megy el olyan sok, azon kívül meg aztán tényleg nincs semmi amire elmegy a pénz - a pár dolláros ételektől és italoktól eltekintve. Szóval a GTAIV-ben nagyon feleslegesnek érzed a pénzed, főleg a bankrablós misszió után.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 09. 16. 14:27

Sajnos ez minden GTA-nak a betegsége, hogy nem lehet mire költeni a pénzt. A Vice City meg a San Andreas jobb volt ilyen szempontból, mert ott az ingatlanokra össze kell kuporgatni a pénzt, de utána ott sem lehet költeni semmire. Amúgy én sohasem jártam a GTA-kban fegyverboltokba. :D Nincs is rá szükség.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2018. 09. 16. 15:07

Rockstar69 írta:
2018. 09. 16. 14:27
Amúgy én sohasem jártam a GTA-kban fegyverboltokba. :D Nincs is rá szükség.
Nekem ez változó volt. Volt néhány fegyver, ami ha közel volt hozzám, akkor megjegyeztem a helyét, és mindig felvettem, de egyébként megvettem.
Az SA-ban többet kutakodtam fegyverek után, főleg a játék elején. A GTA IV-ben a'sszem csak az MP4 után kutakodtam nagy előszeretettel. Csak ugye alapból az volt a probléma, hogy annyit úgysem tudsz összegyűjteni, ami sokáig kitartson, és akkor inkább megvettem x fegyverekből egy rakatnyit fegyverboltban. Ez a IV-re különösen igaz, ahol kb 10 küldetésben 8 kaszabolós-lövöldözős küldetés és kell a halomnyi lőszer. A III- ban meg nagyon drágák a fegyverek, szóval ott tényleg a sikátorokban lófráltam a legjobb fegyverek után.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 09. 16. 18:51

Én se keresgéltem. Az ellenfelek mindig dobtak el bőven utánpótlást.
Gyenge napok vannak...

Avatar
claude
Puding
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2014. 01. 01. 16:16
Tartózkodási hely: Angel Pine

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: claude » 2018. 09. 17. 15:38

Luszie írta:
2018. 09. 16. 15:07
Rockstar69 írta:
2018. 09. 16. 14:27
Amúgy én sohasem jártam a GTA-kban fegyverboltokba. :D Nincs is rá szükség.
Nekem ez változó volt. Volt néhány fegyver, ami ha közel volt hozzám, akkor megjegyeztem a helyét, és mindig felvettem, de egyébként megvettem.
Az SA-ban többet kutakodtam fegyverek után, főleg a játék elején. A GTA IV-ben a'sszem csak az MP4 után kutakodtam nagy előszeretettel. Csak ugye alapból az volt a probléma, hogy annyit úgysem tudsz összegyűjteni, ami sokáig kitartson, és akkor inkább megvettem x fegyverekből egy rakatnyit fegyverboltban. Ez a IV-re különösen igaz, ahol kb 10 küldetésben 8 kaszabolós-lövöldözős küldetés és kell a halomnyi lőszer. A III- ban meg nagyon drágák a fegyverek, szóval ott tényleg a sikátorokban lófráltam a legjobb fegyverek után.
A III-ban valóban drágák, de ott olyan pénzeket vágnak az emberhez, hogy már én éreztem kellemetlenül magam. :D Nem egyszer előfordult, hogy csak mókából 4x felvettem Phil telkén a rakétavetőt, ami asszem mindjárt 100k dollárt kóstált, és a pénztárcám meg se érezte.

De visszatérve a topic-ra, a SA-ban bőven megérte tényleg az elején kutakodni, ha csak nem akartunk Emmet-hez beugrani, de sztem olyan ember még nem született a világra, aki oda visszatért pisztolyért. :D

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 09. 20. 19:59

Persze, ha azt vesszük, tényleg minden GTA-ban egy idő után értéktelenné válik a pénz. Szóval ez abban a formában, amiben először leírtam, talán tényleg túlzás volt, mert nem csak a GTAIV-re kenhető ez a dolog. De ahogy ti is írtátok, az SA-ban, VC-ben az ingatlanvásárlás miatt azért volt értelme, plusz én személy szerint még a GTAV-öt is ide sorolnám, mivel a legdrágább bizniszek megvásárlásához azért ott is nagyon kell a pénz (Michaelnél a golfpálya meg a legdrágább mozi). A GTAIV-ben viszont nincsen ingatlanvásárlás, se biznisz, így ott sokkal hamarabb válik értéktelenné a pénzed. A fegyvervásárlásról csak annyit, hogy én azért szeretek vásárolgatni is, de ha van a közelemben szabadon felvehető fegyver, vagy egy komolyabb tűzharc után marad némi utánpótlás, akkor nyilván én sem dobok ki érte felesleges pénzt. Mondjuk talán a GTAIV harcrendszere elég jól volt kialakítva, és nem is igazán a fegyver számított, hanem az, hogy a használója mennyire volt profi vele. Pl. sokan pisztollyal simán kitisztítottak egy AK-47-es gengsztercsapatot a pontos célzással és fejlövéssel.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2018. 09. 21. 02:36

claude írta:
2018. 09. 17. 15:38

De visszatérve a topic-ra, a SA-ban bőven megérte tényleg az elején kutakodni, ha csak nem akartunk Emmet-hez beugrani, de sztem olyan ember még nem született a világra, aki oda visszatért pisztolyért. :D
Amikor legelőször voltam annál a küldetésnél, nagyon megörültem, hogy olcsóbban lehet majd jó fegyverekhez jutni. Aha.... Hát viccnek is rossz volt. Gyors kiábrándulás következett. :( 😁
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2018. 12. 18. 20:06

Az emberiség elérte a maximális szellemi kapacitását. :D :D
Well look who's back

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2018. 12. 19. 18:11

Hát ez hatalmas! :lol: :lol: :lol: Amúgy tök durva, hogy már 14 éves a GTA: San Andreas, de még mindig csinálnak hozzá fan-made videókat. Durva!
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2018. 12. 20. 09:05

Ez nem lep meg egyáltalán. Főleg mert Big Smoke nagyon könnyen mémesíthető karakter.

Zseniális videó egyébként. :D
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése