Segítség

Viták az 1980-as évek hangulatát visszaidéző nagysikerű epizódról.
Avatar
MaximusFTW
Besúgó
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2012. 08. 01. 12:07
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: MaximusFTW » 2012. 08. 08. 23:06

Visali írta:Elég régi az alaplapod, én nem javaslom ezt a gépet fejleszteni.

Egyébként, egy jó videokártya - itt nem feltétlenül a teljesítményre, sokkal inkább a márkára és a technológiára gondolok - sokáig kibírja.
Ha játszani akar az ember akkor mindig inkább legyen egy erősebb VGA-ja, mert az dob a legtöbbet a teljesitményen.
Intel Core i5 3570K@4Ghz | ASUS Maximus IV GENE-Z/GEN3 | ASUS ENGTX570 DCII | Corsair Vengeance DDR3 1600 Mhz 8 GB | Chieftec 650W | "We're all looking for that special someone." - Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2012. 08. 10. 18:15

Luszie írta:
Meglesem valahol (hátha vissza lehet nézni, vagy a videókártyán írják esetleg a márkáját) hogy milyen volt a régebbi 512-esem, szerintem az elég jó volt. Vagy 3 év kőkemény játszással (olykor napi 7-8 óra) nem számít jó teljesítménynek? Csak mert egyik ismerősöm azt mondta, hogy a videókártyák általában 2 évnél tovább nem bírják.
Hát, annyira sikerült rájönnöm, hogy MSI márkájú videokártyám volt, mert az bazi nagy betűkkel rá van írva a videokártya elejére, és itt megáll a tudomány. Többet nem tudtam kideríteni róla. Van még a kártyán egy rakat kód, de én azt nem értem.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
MaximusFTW
Besúgó
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2012. 08. 01. 12:07
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: MaximusFTW » 2012. 08. 10. 19:31

Luszie írta:
Luszie írta:
Meglesem valahol (hátha vissza lehet nézni, vagy a videókártyán írják esetleg a márkáját) hogy milyen volt a régebbi 512-esem, szerintem az elég jó volt. Vagy 3 év kőkemény játszással (olykor napi 7-8 óra) nem számít jó teljesítménynek? Csak mert egyik ismerősöm azt mondta, hogy a videókártyák általában 2 évnél tovább nem bírják.
Hát, annyira sikerült rájönnöm, hogy MSI márkájú videokártyám volt, mert az bazi nagy betűkkel rá van írva a videokártya elejére, és itt megáll a tudomány. Többet nem tudtam kideríteni róla. Van még a kártyán egy rakat kód, de én azt nem értem.
http://www.techpowerup.com/downloads/2100/mirrors.php

Innen tölts le a GPU-Z-t, ez mindent megmond neked a kártyádról.
Intel Core i5 3570K@4Ghz | ASUS Maximus IV GENE-Z/GEN3 | ASUS ENGTX570 DCII | Corsair Vengeance DDR3 1600 Mhz 8 GB | Chieftec 650W | "We're all looking for that special someone." - Niko Bellic

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: totyak » 2012. 08. 10. 20:21

Korábban írta már, hogy elromlott az 512-es kártya, szóval nem tud mit megnézni. De szerintem nem is fontos már, hogy milyen VGA volt pontosan. MSI egyébként nem rossz márka.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2012. 08. 13. 18:07

totyak írta:Korábban írta már, hogy elromlott az 512-es kártya, szóval nem tud mit megnézni. De szerintem nem is fontos már, hogy milyen VGA volt pontosan. MSI egyébként nem rossz márka.
Egyébként te milyen típusút javasolsz? Holnap megyek ilyen számítógép alkatrészes boltba, ahol majd érdeklődök, hogy melyik márka mennyi, csak hogy melyiket lenne érdemes megvenni.

És még valami: Használtat érdemes venni?

ON: Mennyire nehéz számotokra egyhuzamban a rendőrös/tűzöltős, ill. mentős küldetések? Ezt úgy értem, hogy a 15-ös (azt hiszem arra szintre kell eljutni, de fejből most így hirtelen nem tudom) szintre mennyire megerőltető feljutni? És ha nehéz, akkor nektek hanyadjára sikerült? (Már, aki foglalatoskodott azzal, hogy végigvigye 100%-ra)Azoktól így félek a 100% miatt. IV-ben nem volt nehéz egyáltalán -már amennyit ezekből ott csinálni kellett- de azt hiszem a VC-ben, ill. a III-ban ezek a dolgok még kihívást jelentettek többek számára is. Főleg talán a III-ban. Nos?
"Whatever." (Ryder)

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: totyak » 2012. 08. 13. 18:36

Sapphire, MSI, Asus, Gigabyte, ezek mind jó kártyák. Igazából nagyot hibázni nem lehet márkaválasztásnál, nincsenek névtelen VGA-k a boltokban. Annak idején én egy VTX nevű kártyát vettem (most is azt használom). Bár nem ismertem a nevét, jókat mondtak róla és jóval olcsóbb is volt, mint a többi hasonló kaliberű. Nem mondom, hogy tökéletesen elégedett vagyok vele, de a pénztárcámhoz mérten jó alternatíva volt.
Viszont vásárlás előtt érdemes megkérdezni hozzáértőket, hogy megfelelő lesz-e az adott kártya. A boltos szavára ne adj, ő csak el akarja adni. Legjobb, ha kérsz egy árlistát, aztán kiválasztod, amit a pénztárcád még elbír, és egy szakmai fórumba beírod a kérdésedet.
Arra nem érdemes alapozni, hogy mennyi memória van a VGA-n, mert attól még lehet gyenge a kártya, hogy mondjuk 512MB memóriája van.

Én nem vennék használtat. Lényegesen olcsóbban, akár féláron is hozzájuthatsz így a kártyához, de garanciát senki nem fog rá adni, illetve csak az eladó szavára támaszkodhatsz. Ő meg azt mond, amit nem szégyell, hiszen eladni akar, nem barátkozni. Maximum nagyon olcsó árkategóriában, mondjuk egy másodlagos gépbe vennék használtan. Ha csak pár ezrest buksz, azt túléled, de ha egy fél videokártyányi pénzzel átvernek, az rosszul érint és vered a fejed a falba, hogy miért nem boltban vetted. (Saját vélemény)

És végül. Én nem csináltam meg azokat a küldetéseket.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2012. 08. 13. 21:04

Én nem értek a márkákhoz, de azt tudom, hogy én nagyon megvagyok elégedve a Gainward kártyámmal.

Avatar
MaximusFTW
Besúgó
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2012. 08. 01. 12:07
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: MaximusFTW » 2012. 08. 14. 12:14

Mellényúlni ma már nem igazán tudsz, nincsenek a piacon gagyi gyártók, szinte majdnem mindenki referencia alapján dolgozik, tehát szinte csak a matricázás és a hűtés eltérő.

Használtat meg érdemes venni, de csakis megbizható helyeken (hardverapro.hu, vatera, teszvesz, stb.) Néha lényegesen olcsóbban juthatsz hozzá egy kártyához, mintha újonnan megvennéd. A garancia meg ne zavarjon, volt már tizenpár VGA itt a családban, talán 1 romlott el közülük. :)
Intel Core i5 3570K@4Ghz | ASUS Maximus IV GENE-Z/GEN3 | ASUS ENGTX570 DCII | Corsair Vengeance DDR3 1600 Mhz 8 GB | Chieftec 650W | "We're all looking for that special someone." - Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2012. 08. 14. 18:19

hát elmentem a boltba.. Mondta a srác, hogy mivel az AGP (ha jól írom, vagy tudjátok hogy mire gondolok:D) nem egy mai technológia, így azt már nem is gyártanak, így max használtan tudok hozzájutni. Egyetlen egy használt 512-es videókártya volt, 4500 ft-ért, azt viszont nem kérdeztem meg, hogy milyen gyártó, végülis azt mondtátok hogy nagyon rosszul egyikkel sem járok.

Lesokkolt inkább az, hogy mondom neki "Átalakítót nem lehet kapni, amivel PCI típusút tudok bele rakni?" Kicsit kinevetett. Mondta, hogy ilyet nem lehet, hanem minden alkatrészt ki kell cseréltetnem egy újabbra. De meg is éri, mivel egy PCI-os videókártya sokkal erősebb mint egy AGP-s.. Ahan.. csak minden egyes alkatrész kicserélése nem kis pénz. Hiába lenne maga a PCI-s videókártya olcsóbb. Hát kicsit lesokkolt a hír, valahol nézelődnöm kell. Nem akarom kicserélni az egész gépemet.. :(
"Whatever." (Ryder)

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: totyak » 2012. 08. 15. 11:49

Szerintem neked nem AGP-s kártya kell, hanem PCI-e. A CPU-Z képek alapján az alaplapod egy MSI MS-7236. Ezen belül nem tudom a pontos modellszámot, de a 7236-osokon van PCI-e foglalat. Viszont ahogy nézegettem képeket a alpról, AGP foglalat nincs is rajta. Bár lehet, hogy neked olyan lapod van, amin még mindkettő megtalálható. Azt a 32MB-os AGP-t, amit kaptál, azt bele tudtátok tenni a gépbe?
Legjobb lenne, ha le tudnád fényképezni, hogy milyen az alaplap, csatlakozók alapján bármelyikünk megmondja, hogy milyen videókártyát kell keresned. De mondom, szerintem nincs semmi gond, elvileg jónak kell lennie a PCI-e VGA-knak bele. Azt írtad 3 éve vettétek. 3 éve már rég lejárt lemez volt az AGP.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2012. 08. 16. 19:12

totyak írta:Szerintem neked nem AGP-s kártya kell, hanem PCI-e. A CPU-Z képek alapján az alaplapod egy MSI MS-7236. Ezen belül nem tudom a pontos modellszámot, de a 7236-osokon van PCI-e foglalat. Viszont ahogy nézegettem képeket a alpról, AGP foglalat nincs is rajta. Bár lehet, hogy neked olyan lapod van, amin még mindkettő megtalálható. Azt a 32MB-os AGP-t, amit kaptál, azt bele tudtátok tenni a gépbe?
Legjobb lenne, ha le tudnád fényképezni, hogy milyen az alaplap, csatlakozók alapján bármelyikünk megmondja, hogy milyen videókártyát kell keresned. De mondom, szerintem nincs semmi gond, elvileg jónak kell lennie a PCI-e VGA-knak bele. Azt írtad 3 éve vettétek. 3 éve már rég lejárt lemez volt az AGP.

Útolag kiderült, hogy tényleg PCI-s kártyáról van szó. Akitől kérdeztünk, azt mondta AGP-s, elhittem mert hát azt hittem érti a dolgát :D de aztán nem.. Szóval fellélegezhetek, mégsem 1000 éves a gépem, csak 4. :D És nem AGP hanem PCI...:)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: totyak » 2012. 08. 17. 12:42

Sejtettem én. Így már azért sokkal szélesebb választék van. Már csak a pénztárcád szabhat határokat :D
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
MaximusFTW
Besúgó
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2012. 08. 01. 12:07
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: MaximusFTW » 2012. 08. 19. 10:21

Luszie írta:
totyak írta:Szerintem neked nem AGP-s kártya kell, hanem PCI-e. A CPU-Z képek alapján az alaplapod egy MSI MS-7236. Ezen belül nem tudom a pontos modellszámot, de a 7236-osokon van PCI-e foglalat. Viszont ahogy nézegettem képeket a alpról, AGP foglalat nincs is rajta. Bár lehet, hogy neked olyan lapod van, amin még mindkettő megtalálható. Azt a 32MB-os AGP-t, amit kaptál, azt bele tudtátok tenni a gépbe?
Legjobb lenne, ha le tudnád fényképezni, hogy milyen az alaplap, csatlakozók alapján bármelyikünk megmondja, hogy milyen videókártyát kell keresned. De mondom, szerintem nincs semmi gond, elvileg jónak kell lennie a PCI-e VGA-knak bele. Azt írtad 3 éve vettétek. 3 éve már rég lejárt lemez volt az AGP.

Útolag kiderült, hogy tényleg PCI-s kártyáról van szó. Akitől kérdeztünk, azt mondta AGP-s, elhittem mert hát azt hittem érti a dolgát :D de aztán nem.. Szóval fellélegezhetek, mégsem 1000 éves a gépem, csak 4. :D És nem AGP hanem PCI...:)
Troll mode on: PCI és PCI-Express nem ugyanaz. :lol:
Intel Core i5 3570K@4Ghz | ASUS Maximus IV GENE-Z/GEN3 | ASUS ENGTX570 DCII | Corsair Vengeance DDR3 1600 Mhz 8 GB | Chieftec 650W | "We're all looking for that special someone." - Niko Bellic

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: totyak » 2012. 08. 19. 15:20

A boltban érteni fogják mit keres. Bár tudomásom szerint van sima PCI VGA is, de nem hiszem, hogy sok olyan elvetemült van, aki olyat keres.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
MaximusFTW
Besúgó
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2012. 08. 01. 12:07
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: MaximusFTW » 2012. 08. 22. 14:37

totyak írta:A boltban érteni fogják mit keres. Bár tudomásom szerint van sima PCI VGA is, de nem hiszem, hogy sok olyan elvetemült van, aki olyat keres.
Van olyan VGA és szoktak is páran keresni. Ha nincsen már szabad PCI-Express foglalatod és csak munkára használod a gépet akkor az az egyetlen megoldás.
Intel Core i5 3570K@4Ghz | ASUS Maximus IV GENE-Z/GEN3 | ASUS ENGTX570 DCII | Corsair Vengeance DDR3 1600 Mhz 8 GB | Chieftec 650W | "We're all looking for that special someone." - Niko Bellic

Válasz küldése