Konzol

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 05. 21. 20:06

Mccauley írta:Ok, köszi. :) Akkor ne nagyon várjam az Xbox 360 árcsökkenését, igaz? Vagy van kilátás valami ISTENI csodára? :)
Van, ez a csoda pedig nem más, mint az emberi hülyeség. Mert sajnos az emberek nagyrésze olyan sötét, hogy a két textúrával jobb grafika, Amerika reklámozása meg mindenféle Halo TV-csatorna meg a többi "óriási" újítás ellenére megvegyék mindkét nextgen konzolt és ezt a Sony meg a Microsoft pontosan tudja, hogy a világ nagyrésze ilyen kiszámítható idióta (tisztelet a kivételnek)! És ezzel ahogy láthatod, keményen vissza is élnek. Főleg a Microsoft pofája különösen nagy, hogy abból a milliárdokból, amiket az Xbox Live-val zsebeltek be, csak ennyire futja! De a Sony is megéri a maga pénzét azzal a sok exkluzív játékkal, amelyek átlagban jobbak is voltak a 360-as exkluzívaknál. De szerintem ne szennyezzük a GTAV fórumtémáját ezzel a két ocsmánysággal, hanem folytassuk a velük kapcsolatos megbeszéléseket a "konzolok" témában. :) ;)

Avatar
asd14asd
Puding
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2011. 07. 06. 11:37
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: asd14asd » 2013. 05. 21. 20:09

Mit gondoltok az új Xbox-ról? :D
http://cdn1.sbnation.com/uploads/chorus ... _960.0.jpg
Kinézetét sokan szidják, de nekem bejön. Szép, egyszerű nem is kell több, bár néhány lekerekített rész nem rontott volna rajta... :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asd14asd 2013. 05. 21. 20:12-kor.

Avatar
Tigrito
Sprunk-függő
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2012. 08. 08. 17:36
Tartózkodási hely: KKHalas

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Tigrito » 2013. 05. 21. 20:11

Én eddig is, ez után is PS fan leszek, úgyhogy nem sokat. XD :D

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 05. 21. 20:13

asd14asd írta:Mit gondoltok az új Xbox-ról? :D
http://cdn1.sbnation.com/uploads/chorus ... _960.0.jpg
Oltári nagy lehúzás, a társadalom teljes szégyene, karöltve a Sony új konzoljával. Most jelenleg csak ennyi jut eszembe, de ne aggódjatok, lesz még itt bővebb véleményem, de egyik sem lesz pozitív, azt jobb, ha megemlítem!

Mccauley
Hírfigyelő
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013. 05. 12. 14:00

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Mccauley » 2013. 05. 21. 20:15

Linkeld be azt az oldalt, kérlek. Nagyon új vagyok és sok mindent nem tudok erről a remek oldalról, pedig napont kb. 20-30 alkalommal is feljövök (ez nem vicc). :D

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 05. 21. 20:22

Valóban az új box katasztrofális bejelentéssel köszöntötte a nagyvilágot, de a PS4-el nem tudom mi bajod dani.

Ott legalább kaptunk valami érdemlegeset a nextgen jövőről :)

Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2013. 05. 21. 20:23

Itt tudod visszanézni: http://www.xbox.com/hu-HU/hub/reveal

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 05. 21. 20:26

realostew írta:Valóban az új box katasztrofális bejelentéssel köszöntötte a nagyvilágot, de a PS4-el nem tudom mi bajod dani.

Ott legalább kaptunk valami érdemlegeset a nextgen jövőről :)
Már bocs, de mégis milyen "érdemlegesről" beszélsz?! Két textúrával jobb játékokkal, tapipaddal meg kék izével ellátott kontrollerrel, ráadásul ők még azt sem mutatták meg, hogyan fog kinézni a konzol! De mint mondtam, szerintem ezt a konzolos topikban vitassuk meg, ne a GTAV topikjában.

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 05. 21. 20:43

Dani: olyan érdemlegességekről beszélek, hogy pl a Sony volt oly kegyes és legalább a hardware adottságairól tájékoztatta a közönséget a PS4-el kapcsolatban, ezzel szemben nem emlékszem, hogy a Microsoft ezt megtette volna.
Ezen felül a Sony rendezett egy igényes 2-2és fél órás összeröffenést, ahol nem kis nevű fejlesztőgárdákat sorakoztatott fel, jó megjelenési címekkel, mindemellé még a játékiparban elismert, NEVES direktorokat is meghívott, hogy beszéljen pár hízelgő mondatot a közönségnek. Ezeket az Xdoboz felfedésénél szerintem, szintén nem tudhattuk magunkénak, legalábbis elég szerényen, ebben az 1 órás - fosadékban - rendezvényben.

Ha ez nem lenne elég - de igenis elég - felmutatott fejlesztéseket (fejlesztésen nem azt értem, hogy beszélgethetsz a nappaliban a dobozoddal.. -.-), és bemutatta a közösségi részét az új generációs konzoljának, azaz felmutatott egy egészen új modult amiben videókat oszthatsz meg, streamelhetsz, és a többi, amiket eddig nem láthattál konzolon alap funkcióként. Emellé ne is kelljen említenem a videórögzítést, ami szintén egy nagyon jó dolog, ami ezentúl alap lesz. Ehhez hasonló fejlesztéseket se láttam ebben az egy órában a Microsoft háza táján (amint azt az előbb írtam, számomra az nem fejlesztés, hogy beszélgethetek a dobozzal olyat, hoyg kapcsoljon be meg ki meg stb, meg hogy filmnézés közben Skype-on zaklathatnak xbox one-on...)

Ha nagyon akarnánk még össze lehetne szedni a többi pozitívumot szerintem a PS meeting javára.

Ja és persze, nem láttuk a ps4 külsejét, ami igazából csak kíváncsiáva teszi az embert, és nextgen szempontból nem is különösebben oszt szoroz, de az tuti, hogy ha csak egy sörös doboznál 1 hajszálnyival szebb, akkor az XBOX ONE-nál is sokkal szebb lesz.


UI.: nem kell olyan indulatosan válaszolni mindenre, mint ahogy azt a GTAV fórumoldalon tetted.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 05. 21. 21:01

Az indulatos válaszokért elnézést kérek utólag is, de nagyon fel tudom húzni magam, ha olyan valamiért kérték el a pénzemet, ami egy nagy rakat fos( Xbox One).
Őszintén szólva nem tudom, neked mi az elsődleges, amikor egy konzolról van szó, akár nextgenről, akár mostaniról, akár old schoolról, de számomra nem a Live Stream, a közösségi oldalak, a szobában vele való beszélgetés, skypeolás (amit te is írtál) meg a sok marhaság a lényeg, mert ezek mindegyikét el tudom végezni PC-n ha akarom, ergo a kettő kiüti egymást, így nincs igazi értelme egyiknek sem. Nem azzal van a bajom, hogy beleraknak olyan dolgokat, amelyektől "PC-sebb" lesz a konzol, meg hogy többmindenre lesz jó. Nekem azzal van a bajom, hogy mindkét meetingen ezek a dolgok láthatóan a játékok fejlődésének a rovására mentek, pedig a konzol pont, hogy a játékokról szól. Mert ugye a PC-t darabonként kell összeszedned, megvásárolni nem kevés pénzért a különböző alkatrészeit, vagy még drágábban egyben megvenni az egészet és még így is több havonta cserélgetni kell benne minden szart, nem az van, mint a konzolnál, hogy egyszer megveszed, azt játszol vele.EZT EGYIK PC-S SE VEGYE ROSSZ NÉVEN, NEM VITÁBÓL ÍROM!!!!!!!!!
Mint már párszor leírtam, nem tudom, milyen "igazi fejlesztésekről" beszélsz, mert mivel a konzolnál nálam a játékok nagy fejlődése az igazi fejlesztés, ezért én egyik meetingen sem tudtam eldobni az államat, mert való igaz, hogy a PS több játékot mutatott, de ezzel számomra csak annyit ért el, hogy minél jobban leégette magát azzal, hogy ott egy csomó bemutatott játék, és a PS3-mas God Of War gyakorlatilag mindegyiket kenterbe veri grafika meg élethűség terén egyaránt.
A neves direktorok is gyakorlatilag most, ezeken a meetingeken égették porig magukat, ahogyan Mr. Spielberg is. A közösségi rész fejlődése, ahogy már korábban megírtam, NEM a játékkonzol elsődleges feladata, hiszen arra ott van a PC.

Szerintem fölösleges tovább vitatkozni, max azon érné meg szerintem, hogy melyik meeting volt a szarabb, de végülis azon sem kéne sokáig vitatkozni, mert mindkettő ne szépítsük, a játékok, azaz a fő szempont szempontjából pocsék volt.

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 05. 21. 21:29

Lehet kicsit félre értettél, én a Skype-os dolgot abszolút negatívumként írtam fel a Microsoftnak.

Egyébként amiket te úgymond lehordassz, azaz neked nem tetszik és emiatt semmibe veszed a meetingeket, azok mind funkcionális dolgok. Hidd el, hogy rohadt jó lesz majd haverokkal megosztani amit épp játszol, vagy könnyedén becsatlakozni az egyikhez, ha épp megvan neked is az a játék és ez nem a facebook helyettesítésére megy.
Ez arra megy ki, hogy AKIK KONZOLOSOK, azok is tudják a társasági lényét jobban élvezni a dolognak, ez szerintem abszolút nem vezet a játékok romlásához/elhanyagolásához. Például én mint KONZOLOS, nem veszek meg fél évente egy szinte komplett új PC-t, hogy azon toljam a játékaimat, így nem tudok pl megosztani haverokkal egy jó fun videot vagy streamet. Ezentúl ha majd lesz ps4-em, akkor menni fog ez is. Megvan ennek a tábora hidd el, speciel nekem is jobban tetszik, mint minden szarért a pc-t bekapcsolni, fejleszteni.

A játék elmaradást ne ennek írd fel. Sőt tulajdonképpen nincs is lemaradva a játékipar komolyabban, amiben meg le van, az nem a közösségfejlesztés miatt van, hanem mert még nem jött el a nextgen, és a kifáradt konzolok már nem bírják úgy, hogy a fejlesztők belerakják termékeikbe az összes elképzelésüket.
Értem én, hogy te LÁTVÁNYOS VÁLTOZÁST akarsz, de hidd el, ez még nem az új generáció legelején fog eljönni, mint eddig sem, bármelyik generációváltásra is gondolsz vissza. El fog jönni amire te kíváncsi vagy, de ahhoz kell még egy fél év, de inkább egy év, hogy a fejlesztők kitapasztalják, hogy mit tud az új vas, ők mit tudnak az új vason, és azt hogyan is tudják megvalósítani. Ehhez képest eddig is szép eredményeket villantgatnak fel, mint kezdeti lépések. Így még, hogy csak a jövőről beszélünk, én megvagyok elégedve a teljesítményükkel, és hidd el kell a közösségfejlődése is a konzolon, és ez nem a facebookban merül ki.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 05. 21. 21:52

Nem tudom, te mennyire emlékszel pl. a PS2-XBOX vs. PS3-XBOX360 generációváltásra, de ott az ilyen rendezvényeken, ahol bemutatták az új konzolokat, FÉNYÉVEKKEL nagyobb különbségek voltak a játékok terén látványban, tehát az a kijelentésed, miszerint az első látványos különbségek még nem ilyenkor fognak meglátszódni, ahogy EDDIG SOHASEM, teljesen badarság, ugyanis az első PS3/X360 meetingen SOKKAL szebbek és különbek voltak a játékok, mint a mostani új generációs meetingeken.
Nem tudom egyébként, szóval megkérdezem tőled, szembesülve azzal, hogy a koraiság, a technológiák koraisága, mint ok az új genes játékok eddigi kicsi fejlődésére a régiekhez képest, már megcáfolódott, így kérdem én, hogy te mire fognád azt, hogy alig van látható fejlődés?
Haverok partijába becsatlakozni, velük játszani, a különböző játékokban szerzett jutalmaidat, statisztikáidat mutogatni, beszélni egymással játék közben és látni egymást, már-már mind megvannak a mostani generáció konzoljaiban is, szóval valóban nem csak a Facebookban merült ez ki, hanem már sok más X360-as és PS3-mas programban is.

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 05. 21. 22:02

Szerintem félrebeszélünk egymás mellett... Nálam a látvány nem abból áll hogy a textúra mostmár hdban fut-e vagy sem... nézd meg a kezdeti poligonszámokat meg a jövőbelieket, nézd meg a kezdeti fényjátékokat, meg a jövőbeleket, a rombolást, és még a többi, és ami még fontosabb, a grafikán kívül a lehetőségek. Szerintem generációváltáskor a ps3/box360 sem mutatott fel ilyen dolgokból feltétlen többet, mint ami most látsz a ps4/boxone folyamán.

Azt a rendszert amit meg bemutattak a ps meetingen mint közösségkovácsoló rendszer, olyat meg kétlem, hogy láttál mostanság a konzolokon. Nem arról a tényről beszéltem, hogy egyáltalán létezik online játék, hanem a rendszer lehetőségeit hangsúlyoztam, legalább is az lett volna a célom.

Mindegy látom tényleg nem értjük teljesen egymást, és bocs, hogy kevésbé összeszedettebben írtam most, de asszony már vár rám, úgyhogy szűk az idő :P ;)

Jóéjt mindeki.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 05. 21. 22:08

Na ez az, abban, hogy félrebeszélünk egymás mellett meg hogy nem értjük teljesen egymást, ezzel egyetértek! :D Amúgy én a látványt csak arra alapozom, amit az eddigi konferenciákon láttam, nem arra, amiket mutattatok Kiscserko-val You Tubeon még régebben. :) De szerintem hanyagoljuk a továbbiakban a nextgenekkel kapcsolatos nézeteltéréseinket, mert nem hinném, hogy megváltoztatnánk bármit is a véleményeinken, legalábbis addig, amíg ezek a nextgenek valóban beindulnak. :) És neked is szép álmokat! ;)

Mccauley
Hírfigyelő
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013. 05. 12. 14:00

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Mccauley » 2013. 05. 22. 12:52

Ilyenkor örülök, hogy Xbox-ot fogok venni: a FIFA 14 új motorja nem lesz PC-n, csak konzolon. :D

Válasz küldése