[Megjelenés előtti] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Lezárt
Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2012. 12. 09. 19:22

hát ezzel egyet kell, hogy értsek.
De hát kinek mire van igénye... :(
"Whatever." (Ryder)

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2012. 12. 09. 19:24

Luszie írta:hát ezzel egyet kell, hogy értsek.
De hát kinek mire van igénye... :(
szerintem még a mellékküldetések számát is csökkenteni fogják

bodom26

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2012. 12. 09. 19:25

Luszie: Hidd el én is nagyon örülnék neki, tőlem akár 80 óra is lehetne a sztori, hatalmas pályával, tömérdek mellékküldetéssel stb stb.. Csak hát ahhoz dupla annyi fejlesztő kéne, hogy jobb esetben 5-6 éven belül kijöjjön a játék. Ami persze jóval több pénz is. Meg nem csinálhatnak olyan játékot, amit szinte lehetetlen überelni, egy következő résszel.

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2012. 12. 09. 19:28

bodom26 írta:Luszie: Hidd el én is nagyon örülnék neki, tőlem akár 80 óra is lehetne a sztori, hatalmas pályával, tömérdek mellékküldetéssel stb stb.. Csak hát ahhoz dupla annyi fejlesztő kéne, hogy jobb esetben 5-6 éven belül kijöjjön a játék. Ami persze jóval több pénz is. Meg nem csinálhatnak olyan játékot, amit szinte lehetetlen überelni, egy következő résszel.
Nem várunk mi 80 órás sztorit. Elégedettek lennénk mi már egy 35 felettivel is. Ezzel a 25 órával meg az a baj, hogy valószínűleg még rövidebb lesz, mert a fejlesztők szeretnek a hírekben pár órával többet hazudni

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2012. 12. 09. 19:28

szerintem még a mellékküldetések számát is csökkenteni fogják
Áhh, nem hiszem. Én abban bízom, hogy sokoldalúbb epizódot kapunk az SA-nál.

Bodom: Ez végülis igaz.

De egy überelhetetlen epizóddal + utánuk lévő überelhetőkkel lehet nagyobb bevételük lenne (ezzel visszanyerve a + alkalmazottak számát is), mint sok überelhetővel.

Cseszneki: Igen ez igaz :(
"Whatever." (Ryder)

bodom26

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2012. 12. 09. 19:32

Cseszneki: Oké, de ez ellen úgy sem tehetünk semmit. Mondjuk sorolhatnék jó pár játékot amiknél kritikán aluli hosszúságú a sztori, még akkor is, ha azok a játékok más jellegűek. Mégis elkérik érte a 15 ágyhuzatot. Nem akarok ujjal mutogatni, de például Hitman absolution...

Luszie: Na az is igaz amit mondasz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bodom26 2012. 12. 09. 19:36-kor.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2012. 12. 09. 19:35

Figyu Bodom!

Egy játéknál sosem magát a játékot fizeted meg, hanem a márkát! ;) Ez minden másnál így van..
Ha a GTA szar lenne, de mégis híres, mert venné mindenki, akkor is ugyanúgy drága lenne, mert lenne rá kereslet ezért drágán adnák. Azzal sincs másképp.
"Whatever." (Ryder)

bodom26

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2012. 12. 09. 19:46

Erre én csak azt mondom, hogy van a jó, a rossz, és a kínai. Van olyan játék ami híres, de azért híres, mert van egy dicső múltja, és mindig is imádták a rajongók. Az ilyen játék megéri az árát. Van olyan is ami szar, de mégis 15000-be kerül. Mondjuk az ilyen játékoknál nem véletlen az, hogy egy két hónapon belül drasztikusan csökken az áruk. A GTAIV például még egy év múlva is tartotta az árát. Aztán van olyan játék ami fos, de az ára is alacsony.
És vannak ritka kivételek, mint például a RDR, ami a kezdetektől fogva "csak" 10000 volt, és mégis godlike játék. Úgyhogy ez az ár/érték arány nem olyan egyértelmű.
Igen, de ha megnézel egy márkát, akkor minden márkáról más és más jut eszedbe.
Például: BMW stílus, kényelem, gyorsaság, bisztonság, megbízhatóság. Ami az árán is meglátszik.
Trabi: inkább hagyjuk..
Tehát a GTA is egy olyan termék, ami már bizonyított.
Szerintem az nem teljesen igaz, hogy ha valami szar, de veszik, mint a cukrot, akkor ugyanolyan drága lesz, mint a minőségi társaik. Vegyük a Suzukit. Hiába adtak el néhány éve rengeteget, nem adhatják ugyanannyiért, mint az ugyanabban a géposztályban lévő konkurens társaikat, amik a csúcsminőséget képviselik. Vagy vannak olcsóbb, de szar cipők, és jóval több fogy belőlük, mint a minőségiből, mégis sohasem lesz annyi az ára, mint az adidas-nak. A játékoknál sem véletlen az, hogy egy drága, de minőségi játék, még évek múlva is a korához képest drága marad. Viszont vannak kontár játékok, amik ha drágán is indulnak, sokszor egy pár hónap múlva már fele annyi sincs az áruk. ÉS nem véletlen az sem, hogy többször van az, hogy a kritikusoknál jól szerepelt a játék, de a kasszáknál már nem annyira, mint az, hogy brutál pocsék kritikát kapott, de mégis viszik, mint a cukrot. Szerintem az utóbbi ritkább. Szóval egy szar játékot legfeljebb egyszer lehet eladni, ha a folytatás is kontár munka, nem hiszem, hogy ismét bankot robbantanak. Ha van egy sorozat, ami konstans szar, abból aligha fog annyi fogyni, mint egy olyan minőségi sorozatnól, mint a GTA. Ha a GTA3 egy szar hulladék rész lett volna, akkor aligha beszélgetnénk most az ötödik részről, mert már nem létezne ez a sorozat. Úgyhogy nincs olyan játék, ami minden szempontból kapufa lebőgött minden kritikusnál, ráadásul már nem előszőr, és mégis millióan veszik. Szerintem ilyen játék nincs. Na a GTA az, ami pont az ilyen játékok ellentéte. Ja, és a Hitman minőségi sorozat, csak a legújabb rész most nem nagyon jött be nekem. De attól még minőségi játék.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bodom26 2012. 12. 10. 16:07-kor.

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2012. 12. 10. 11:38

Luszie írta:
szerintem még a mellékküldetések számát is csökkenteni fogják
Áhh, nem hiszem. Én abban bízom, hogy sokoldalúbb epizódot kapunk az SA-nál.
Én is bízom benne, hogy több lesz, de olyan érzésem van, hogy abból is kevesebb van. Sztorit is azt gondoltam először, hogy hosszabb lesz mint a IVé, hát tévedtem

Az ilyen megérzéseim meg általában beszoktak jönni. Ott van példának a főhős: miután megtudtam, hogy jönni fog játék valamiért olyan érzése volt, hogy elfogják baxni a főhőst. Hát be is jött a megérzésem

bodom26

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2012. 12. 10. 13:50

Szerintem túl sok mellékküldetés nem lesz, ami egyszer elfogy, mert az egyik interjúban mintha azt mondták volna, hogy a mellékküldetések a játékban, hasonlóan lesznek megoldva, mint a RDR-ben. Vagyis ami a 100%-hoz kell abból nem lesz túl sok,(szerintem) hanem, lesznek ezek a véletlenszám generált végtelen mini küldetések. Ami eddig nem volt a GTA-ban. Azt hiszem valami olyan példa volt erre, hogy egy bolt előtt áll majd pár gyanús fazon, hogy kirabolják, és te eldöntheted, hogy beavatkozol vagy sem. Vagy valami ilyesmi volt. A lényeg, hogy ezek sohasem fogynak ki. De ezek a küldetések inkább azért lesznek jók, mert bármikor bele lehet botlani majd egybe. Úgy, mint a RDR-ben. Tehát nem lesz az a dögunalom messze várostól, a külterületeken sem.

Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2012. 12. 10. 16:25


Avatar
Stan98
Díler
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 20:20

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Stan98 » 2012. 12. 10. 16:28

ja nem rossz :P

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2012. 12. 10. 16:39

Nem rossz, de ki az aki térdepel?
Csak egy random ember akit oda fantáziált?
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2012. 12. 10. 16:44

Luszie írta:Nem rossz, de ki az aki térdepel?
Csak egy random ember akit oda fantáziált?
Szerintem igen, nem hiszem, hogy egy "másik" rajongó többet tudna mint mi.:D

bodom26

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2012. 12. 10. 16:45

Az a makacs após jelölt hallani sem akart arról, hogy Trevor el akarja venni feleségül a lányát..

..valamiért aztán mégis beleegyezett. :D

Valami ilyesmi lehet a címe.

Lezárt