Assassin's Creed-széria

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 07. 24. 23:18

Engem sem az zavar az AC-nél, hogy hogy néz ki a kontroller, csak az, hogy pl. ha jól emlékszem, nálatok a védekezés megerősítése gomb (AC3 előtti részekben) az nálam az ellenfél becélzása gomb. Tehát ez a két funkció a két konzol távirányítóján pont ellentétes oldalon vannak és néha ez zavar be. Mivel hosszú "zongorista" ujjaim vannak, ezért engem nem zavar, hogy az Xboxon nem párhuzamosan helyezkedik el a két analóg. Bár lehet, hogy megszokás is, mert a régi Xbox is hasonló volt. Bár az most, hogy belegondolok, sokkal kényelmetlenebb volt, mert "kövérebb" volt nem is kicsivel a 360 kontrollerénél, így azon még nekem is szét kellett nyújtanom az ujjaimat. Viszont a 360 az nekem pont jó. Amúgy lehet érezni a különbséget, hogy a PS3 kontrollere a kis kezű, rövid ujjú japánoknak (meg magyaroknak) van kitalálva, míg az X360-é pedig a kicsit nagyobb tenyérrel és hosszabb ujjakkal rendelkezőknek nyújt nagyobb kényelmet. Bár én mindkét konzolon viszonylag kényelmesen tudok játszani, számomra inkább a PC billentyűzete a kényelmetlen/bonyolult. Bár ez megint egy másik téma, szerintem is térjünk vissza az AC-re.

Amúgy kijátszás alatt van a második rész, amellyel még a megjelenésekor és csak néhány küldetést játszottam, szóval majd hamarosan írok róla egy átfogóbb véleményt is.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 07. 25. 00:41

Ne is mond, én is most a PC-n még mindig a csak egérrel irányított játékokkal játszom, nagy szarban leszek a GTA IV-nél :( Most kicsit Warthunder-ezek is(MMO repülőgépes világháborús), ott három gomb+egér, abba már úgy bele tudok zavarodni! :D

A második AC részhez attól eltekintve, hogy nem egy kedvenc játék, remek élményeim fűződnek hozzá. Először, amikor testvéremmel közösen spóroltunk lóvét egy PS3-ra, én GTA, ő AC miatt, akkor a postán együtt rendeltük a PS-t az ACII-vel. Addig ilyen SW:BF, meg GTASA ment a PS2-őn, azzal teljesen megvoltam elégedve, és lesz*rtam az új konzolokat, nem néztem róluk semmit egy tíz perces, ritkarossz minőségű, elnyújtottképű GTA IV gameplayen kívűl. Egyszóval, nem tudtam, mit tudnak a "mai gépek", és le is sz*rtam. Miután beraktuk a blu-ray-t,(a pár perces gombnyomogatás után, mert a lemez kiadó gombot nyomtam, hogy kiadja azt a rohadt tálcát, mire kiderült, hogy a 3-ban már nincs is tálca :D ) volt egy kis bevezető, meg minden, ámultunk a grafon, de semmi különös. De első játéknak tökéletes volt az AC II, mert az első tíz perc után van egy rövid klipp, ahol a fehér kockák közt felépül a város, és kiírja a város nevét. Az a látvány hihetetlen volt, hogy az egész város, ilyen grafikán szabadon bejárható, ilyen látótávolsággal! Köpni nyelni nem tudtunk. Szóval elég jó emlékek kötnek hozzá, mint első next-gen játék. Halálra nyúztuk ezt a részt, mert kb 3 hónapig csak ez a játék volt meg. Szóval jó emlékek, és viszonylag jó játék! :)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 07. 25. 01:06

Inkább a videóhoz szólok hozzá :).
Nagyon tetszett, jobban tűnik, mint a 3... Ahogyan mondtam, biztos, hogy beszerzem, de nem egyből, mert a GTA V-re fog elmenni a pénz!
Emellett, lehet, hogy velem van a baj, de nekem nem tetszett a hajózás az AC 3-ban! Utáltam hajózni, eleinte még jó volt; de egy idő után már sablonossá vált, tehát én nagyon nem szeretnék egy kalózos AC-t, de ez ellen már nem lehet tenni! Ennek ellenére, tetszeni fog a Black Flag, a hajókázás kivételével! Bár, idővel talán megszeretem ezt a kalózoskodást, de az biztos, hogy a 3-ban utáltam!

Egyébként, nem akarok OFF-olni, de az IRBK előtt írtam egy AC-s történetet, amelyet "Assassin's Creed: Rózsák háború"jára kereszteltem. Mindazonáltal, ma készítettem el a harmadik részt, és a hosszúságuk "emészthetőek". Bár, a részek rövidek, de sok bennük az izgalom. Tehát, ha nem bánjátok, akkor a napokban kiraknám ide!

Addig is, leírom a történetet:
Assassin's Creed: Rózsák háborúja egy fiktív történet, amely bemutatja a York-ház és Lancaster-ház között zajló háborút, amelyet a trón megszerzéséért vívtak. 1455-ben, Galmar Almond egy öreg londoni nemesember, aki a százéves háború idején katona volt, fellázad az asszaszinok és a templomosok ellen; elárulva ezzel az Asszaszin Rendet, valamint átáll a Lancaster-ház oldalára. Nem sokkal ezután, a fiával, Eddard Almonddal megtámadják Plantagenet Richárd yorki herceget az első Saint Albans-i csatában, azonban a herceg elmenekül.

Lényegében ennyi, ám érdekesség, hogy a történet eleje visszaemlékezés, tehát a százéves háborúból is olvashattok jeleneteket, illetve a történetnek három főszereplője lesz! Az egyik Galmar, a második Eddard, a harmadik pedig még titok :). Szóval, hamarosan kirakom ebbe a topikba a történetemet, remélem; élvezni fogjátok! ;)

Kiscserkónak: Ebben a történetben kevesebb a "WTF" :D, ennek ellenére; tetszeni fog ;).

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 07. 25. 11:48

Kiscserko: Az AC2 sztorija nekem eddig nagyon tetszik a változatos főküldetéseivel együtt. A 3 unalmas és sablonos főküldetései és ehhez képest gyengécske sztorija után hatalmas felfrissülés az AC2-vel játszani. Bár maga a játékmenet kevésbé tetszik, mint a 3-ban, mert minden ugyanolyan kb, mint a Brotherhoodban meg a Revben, főleg a harcrendszer (bár minden más is, csak nekem ez a legfrusztrálóbb), de alapjában véve nagyon tetszik a játék.

TheGTAKING: Kíváncsian várom az újabb történetedet, eddig leírtak alapján nagyon jól hangzik. :) Már csorog a nyálam, hogy olvashassam! :D

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 07. 25. 12:51

TheGTAKING= Nem szeretném elrontani a kedvet, de már évekkel ezelőtt csináltál egy fiktív AC sztori topicot. Mi lenne, ha ott húznál egy vonalat, és ott csinálnád. Mert ide nem illene, oda pedig pont illik.

Dani.szentgali= Te amúgy szoktad a történeteket olvasni, csak nem kommentelsz, vagy egyáltalán nem olvasod?
Bár rég játszottam a II-vel, de nekem nem tűntek túl változatosnak a küldetések. Meg nekem a történet se igazán jött be. Ezio-t meg rühelltem(kivéve a Rev-ben, ahol már bölcsebb egy cseppet).

Szerk.: Bocs, elnéztem. Azt hittem, te csináltad azt a topicot, de megnéztem, és nem te voltál. Akkor nem tom, lehet, hogy attól még a fiktív történeteknél kellene egy topicot létrehozni, de végül is mindegy.

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 07. 25. 14:09

Kiscserko: Az nem én voltam, hanem csaba292 :). Mindegy, akkor írom oda, csak még gyorsan csinálok hozzá egy kisebb fan artot :).

Dani: Örülök, hogy várod! :D Nagyon jó lesz; ígérem :).

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 07. 25. 15:22

Igen, írtam szerkeztésbe, hogy rájöttem, hogy nem te voltál. De mivel az nem a te történeted, szerintem nyithatsz egy topicot neki. De végülis mint mondtam, tökmindegy.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 07. 25. 19:46

Kiscserko: Persze, hogy olvasom a történeteket! És mivel nyelvi előkészítőt végeztem, ezért az angolt is értem benne, tehát értem a sztorit. Szerintem nagyon jó és a főküldetések is jók. Szóval, ha számodra néhol túlbecsülöm az AC2-őt az nem azért lesz/van, mert nem értem a sztoriját, hanem mert pont az én ízlésemnek felel meg és nekem tetszik. És szerintem igenis változatosak a küldetések. A 3-hoz képest mindenképp. Bár lehet, csak azért tűnik úgy, mert a 2-nél az Ubiéknak volt annyi eszük, hogy ha már beraknak 3-4 ugyanolyan jellegű küldetéstípust a játékba, akkor ebből a 3-4-ből ne 3 legyen közvetlenül egymás után, mint pl az AC3-ban a kihallgatózós küldetések. Ezio karaktere pedig szerintem változatlanul a Brotherhoodban a legtűrhetőbb, ott nem túl fiatal és tapasztalatlan, mint a 2-ben, ugyanakkor nem is egy öregember, aki még az ő korában is simán képes felmászni a legmagasabb épületek tetejére, mint a Revben. Bár ezek csak személyes vélemények.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 07. 25. 19:51

Nem is gondoltam, hogy nem értenéd. A Fiktív történeteket kérdeztem, hogy olvasod-e, mert mondtad, hogy érdekel a sztori, ezzel kapcsolatban. A személyes véleményekbe nem kötök bele, mert személyes vélemények :D

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 07. 25. 20:04

Kiscserko írta:Nem is gondoltam, hogy nem értenéd. A Fiktív történeteket kérdeztem, hogy olvasod-e, mert mondtad, hogy érdekel a sztori, ezzel kapcsolatban. A személyes véleményekbe nem kötök bele, mert személyes vélemények :D
Jaaaaa, elnézést! :D Azt hittem, hogy az AC játékokról van szó, nem vettem észre, hogy a fiktív történetekre gondolsz! :S :$ :insecure:
Egyébként jogos a kérdés, már egy ideje nem olvasom a fiktív történeteket, de most valahogy tiszta AC hangulatban vagyok független attól, hogy eddig az új rész nem tetszik, így GTAKING AC-s történetét már tűkön ülve várom! :D

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 07. 25. 20:12

Ha már a Ubisoft nem tud jót csinálni, Robi majd csinál :D

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 07. 25. 21:03

Bizony, már három részt előre megírtam :P. Holnap még készítek egy fan artot, és kirakom a történetemet :D. Nagyon jó lesz.

Egyébként, azon nem fogtok meglepődni, ha a második részben sárkány is lesz? :lol:

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 07. 26. 00:57

Sárkány? Már meg is vettem a sztorit! :D Imádom!

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 07. 26. 01:06

Bizony, lesznek benne sárkányok is! De többet nem árulok el :D.
Emellett, a karakterem rendelkezni fog egy sárkánnyal :).

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 07. 26. 01:19

És még azt mondtad, ez kevésbé lesz WTF :D Mindegy, viszont így már tűkön ülve várom én is, főleg a spoileres miatt. De nagyon kíváncsi vagyok, a sárkányok, viselkedésük, (esetleg kinézetük leírva)-ra is a Te verziódban! A sárkányok az utóbbi 3 hónap óta a második kedvenc témámhoz kapcsolódnak, rögtön a GTA után :)

Válasz küldése