Prince of Persia

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Válasz küldése
Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Prince of Persia

Hozzászólás Szerző: brenor » 2013. 06. 04. 12:40

Játszottatok valamelyik PoP résszel? Ha nem és szeretitek az Assassins Creed-t szerintem mindenképp kezdjetek bele. Sokkal hangulatosabb és jobb, mint bármelyik AC, és régebbiek is de szerintem ez nem gond.

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Prince of Persia

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 06. 04. 14:01

Mindegyik része megvolt/megvan. Szeretem ezt a sorozatot, tényleg nagyon jó, bár nekem az AC jobban tetszik :).
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Prince of Persia

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 04. 18:40

Hát igen, nem véletlen a hasonlóság hisz ugyan az a fejlesztőcég a háttere a két játéknak. Mi a fene a címe, talán PoP - Sands of time vezéralakját küldték el AC1-et csinálni... :D Utána a Warrior within-t vagy mit már más vezérelt le.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: Prince of Persia

Hozzászólás Szerző: brenor » 2013. 06. 04. 19:34

Igen igen azért lett teljesen más hangulatú a WW, és szerintem a legjobb rész is. Próbáld ki őket simán kenterbe veri a legtöbb mai játékot.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Prince of Persia

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 06. 04. 20:01

Na van egy újabb téma egy játékról, amihez elég szép emlékek kötnek!
Mielőtt bővebben kifejteném a véleményemet, röviden csak annyit írnék a játékkal kapcsolatban, hogy egyszerűen zseniális! Az egyik legjobb játéksorozat, amivel valaha játszhattam, szomorú is voltam/vagyok amiatt, hogy meg kellett válnom tőlük. :( Én anno a régi Xboxon toltam a trilógiát, majd miután meglett az X360 és eladtam a régi gépet a játékokkal együtt, a gyenge számítógépem miatt sajnos le kellett mondanom arról, hogy tovább játszhassak a PoP-pal. :( Tudom, hogy van két új rész is az X360/PS3 konzolokon és PC-n, de meg kell mondanom az őszintét, szerintem a trilógiához képest harmatgyengék. Az egyszerűen Prince of Persia névre keresztelt új, a trilógiától részben független rész nagyon nagy csalódás volt. A grafika elég szégyellnivaló volt szerintem és a játékélmény sem közelítette meg a régi feelinget. Szóval az a rész nemcsak egy ilyen erős trilógia után volt béna, hanem amúgy is több sebből vérzett. A Forgotten Sands már egy fokkal jobb volt, kicsit visszakanyarodott a zseniális őseihez, de azért az sem volt az igazi. A grafika itt már szépnek mondható és a játékmenet is jóval hűbb volt az originalhoz. Amit ebben a részben elcsesztek és ami miatt nem lett szerintem 100%-ig méltó folytatás, az egyértelműen a harcrendszer volt. Hiába tette lehetővé az új motor, hogy egyszerre 20 csontváz meg két nagyobb szörny is az életünkre törjön, a mennyiséget bőven kiütötte az, hogy a harc nevetségesen könnyűre sikeredett. Néha olyan érzésem volt harc közben, mintha a God of War legkönnyebb nehézségi szintjén játszanék, hiába jött egy csomó ellenfél, kb. két gombnyomással kinyírhattam egyszerre akár kettőt is. Amúgy ez a GoW stílusú, "három kardsuhintással elintézem az összes ellenfelet" harcrendszer alapvetően nem rossz, csak már pont hogy nem PoP. A PoP harcrendszere ennél sokkal kidolgozottabb, nehezebb és élvezhetőbb volt a trilógiában. Aztán ha már harcrendszer, a Forgotten Sands enyhén szólva nem bővelkedett változatosabbnál változatosabb főellenségekben. Gyakorlatilag az utsó harc kivételével mindig kijött a föld alól egy nagyobb darab szörny, akit ha használtad a homokszívó tőr helyére bepakolt varázslatokat, párszor még azelőtt kinyírhattál, mielőtt az kimászott volna a föld alól. Szóval a trilógia egyik védjegyévé vált változatosság a főellenségek terén egy nagyon repetitív unalommá vált ebben a részben. Olyan drámaian fordulatos és hátborzongató és akciódús üldözésekről, mint amilyenek a Dahaka ellen voltak a Warrior Within-ben, olyanra meg véletlenül se számítson senki. És a különleges képességeknél sem kell olyan nagyszerű húzásokra számítani, mint amilyenek a 2-ben a maszk és a 3-ban meg a lánc voltak. Ami talán megmentette a Forgotten Sands hangulatát és magát a játékot is, azok talán a platformrészek voltak, amelyek eléggé változatosak és nehezek voltak- néha már frusztrálóan is. Elég nehéz volt némelyiket megoldani, de azok és a különböző, nagyon változatos csapdák azért eléggé felidézték a trilógia szép emlékeit, de a harcrendszer totális elrontása mellett ezek engem sajnos nem tudtak eléggé kárpótolni. Mondjuk a Forgotten Sands érdemel egy kis dicséretet, főleg a sima PoP borzalom után, de azért sajnos ennél a résznél is meglátszott, hogy már az AC az, amire igazán fókuszál a Ubisoft.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Prince of Persia

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2013. 06. 05. 17:34

hát én játszottam a sands of time-mal :)

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: Prince of Persia

Hozzászólás Szerző: brenor » 2013. 06. 07. 10:32

Az 2010-s forgotten sands annyira kellett mint púp a hátamon! Nem rég kezdtem el vele játszani, és ez nem az a prince of persia amit szerettem ami órákra oda szegezett a monitor elé, elég monoton és a harcrendszere meg kritikán aluli. Sajnos meglátszik rajta, hogy inkább az AC-val foglalkoznak.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Prince of Persia

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 06. 07. 12:29

brenor írta:Az 2010-s forgotten sands annyira kellett mint púp a hátamon! Nem rég kezdtem el vele játszani, és ez nem az a prince of persia amit szerettem ami órákra oda szegezett a monitor elé, elég monoton és a harcrendszere meg kritikán aluli. Sajnos meglátszik rajta, hogy inkább az AC-val foglalkoznak.
Az biztos, hogy a trilógia mellett egy kalap szart sem ér, de a 2008-as katasztrófához képest azért szerintem tűrhetőnek mondható. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: Prince of Persia

Hozzászólás Szerző: brenor » 2013. 06. 07. 22:14

A 2008-ast még nem probáltam ki, de nem is vagyok rá nagyon kíváncsi. Egy olyan reboot kéne majd egyszer, mint ami most a tomb raider kapott. Egy új herceggel, új történettel, akadályokkal és egy hasonló harcrendszerrel mint a trilógia, asszem a gta-k mellett ezt a trilógiát játszottam ki legtöbbször és még most is lenne kedvem vele tolni. Sajnos az assassins creedekröl ez nem mondható el, egyszer végig játszom, de többször már szemmenyire sincs kedvem.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Prince of Persia

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 06. 08. 10:03

Ne is próbáld ki a 2008-ast, nemcsak PoP, de világviszonylatban is egy nagyon rossz játék.
Egy normális remake valóban jót tenne, de én igazából egy HD Trilogy-nak is nagyon tudnék örülni. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése