Lépj be, vagy csatlakozz a közösséghez!



Felhasználónév:

Jelszó:
Elfelejtettem a jelszavam!

Regisztráció
Bejelentkezve szeretnék maradni
Június 25-től előrendelhető a Grand Theft Auto VI PS5 és Xbox Series X|S konzolokra
Grand Theft Auto Online Grand Theft Auto V GTA Chinatown Wars GTA The Ballad of Gay Tony GTA IV: The Lost and Damned Grand Theft Auto IV GTA Vice City Stories GTA Liberty City Stories GTA Advance GTA San Andreas GTA Vice City Grand Theft Auto III Grand Theft Auto 2 GTA London 1969 Grand Theft Auto I

Csak a Grand Theft Auto VI Standard Edition kap dobozos kiadást

Csak az alapjátékot tartalmazó Grand Theft Auto VI Standard Editon kerül ősztől a boltok polcaira fizikai, pontosabban dobozos változatban. Az Ultimate Edition ilyen formában nem jelenik meg. Az Ultimate Upgrade külön a PlayStation Store-ban és az Xbox Store-ban vásárolható meg az extra in-game tartalmak feloldásához.

Lassan végre a boltok kínálatába is felkerülhet a Grand Theft Auto VI az előrendelések gyűjtése érdekében. Fontos részlet azonban, hogy a doboz kizárólag letöltőkódot tartalmaz majd. Most pedig az is kiderült, hogy nem lesz minden kiadás elérhető ilyen formában.

Grand Theft Auto VI Ultimate Edition

A Rockstar Support bejegyzése alapján az alábbiakat kell figyelembe vennünk, ha a dobozos változatot választjuk:

  • Kizárólag a Grand Theft Auto VI: Standard Edition lesz elérhető ilyen formában
  • A doboz kizárólag a játék és a Vinage Vice City Pack letöltőkódját tartalmazza majd
  • Az Ultimate Edition tartalmakat egy "Ultimate Upgrade" kiegészítő vásárlásával bármikor hozzáadhatjuk a játékhoz. Ez a PlayStation Store-ban és az Xbox Store-ban vásárolható meg a dobozok régiózáras kódot tartalmaznak majd.
  • A dobozos változat várhatóan 2026. november 12-től már átvehető lesz, hogy az előtöltés minden előrendelő számára biztosított legyen.
  • A dobozban lévő kódra regionális korlátozások vonatkoznak:
    • PlayStation: Európán belül eltérő regionális kódot kap az Egyesült Királyság és az EMEA régió, ahová Magyarország is tartozik. Az EMEA régió országai: Ausztrália, Ausztria, Belgium, Bulgária, Ciprus, Csehorszás, Dánia, Dél-Afrikai Köztársaság Finnország, Franciaország, Görögország, Hollandia, Horvátország, Izland, India, Írország, Izrael, Lengyelország, Luxemburg, Magyarország, Málta, Németország, Norvégia, Olaszország, Portugália, Románia, Spanyolország, Svájc, Svédország, Szlovákia, Szlovénia, Törökország, Ukrajna, Új-Zéland
    • Xbox: Nincs regionális korlátozás.

A regionális korlátozásra azoknak érdemes figyelnie, akik ajándékba szeretnének adni dobozos Grand Theft Auto VI játékot egy olyan barátjuknak vagy családtagjuknak, aki az Egyesült Királyságban él, dolgozik.

GTA VI: Lucia Caminos

Bár a letöltőkód lehetővé teszi a játék előtöltést, sok rajongó nem örül a lemezek hiányának. A helyzetet nem segíti az sem, hogy bennfentes pletykák szerint decembertől érkezhet egy lemezes kiadás is, miután elfogytak a digitális kódot tartalmazó változatok.

Korábban voltak már pletykák arról, hogy a megjelenéskor nem lesz elérhető a játék fizikai változatban. Ezt később a kiadó hivatalosan cáfolta – pontosabban, mai szemmel nézve előállhat az a paradox helyzet, hogy az ügyes szóforgatás révén a leaker és Strauss Zelnick is igazat mondott.

A fizikai kiadást preferálók körében egy másik népszerű tartalom a GTA sorozatban megszotott nyomtatott térképekről. A térképről egyelőre sehol sem esik szó. Ennek kapcsán kérdést intézünk a Grand Theft Auto sorozat hazai forgalmazójának. Ha lehetőségük van választ adni erre, frissítjük hírünket.

Gyűjtői kiadásnak egyelőre nincs híre. :(

FRISSÍTÉS 2026.06.26 15:20-kor

Kérdésünkre válaszolva a játék hazai forgalmazója a kiemelt bolti partnerek termékoldalait ajánlotta figyelmünkbe.

Tekitnve, hogy a Red Dead Redemption 2 esetében a R* anno külön kiemelte a nyomtatott térképet a Special Edition tartalmaként, arra tudunk következtetni, hogy ilyen most egyszerűen nem lesz része a dobozos kiadásnak. :/

2026.06.25 13:07  ▪ Forrás: Rockstar Support  ▪ Írta: Visali Beszéljünk róla a Discordon

totyak
Offline
2026. 06. 25. 14:12
Még a hír olvasása előtt néztem pont a különféle konzol oldalakat. Csodálkoztam is, hogy egy kiadás van PS-re is és Xbox-ra is. Így már értem a dolgot, bár teljesen fel nem fogom. A gyártási költségek csökkentésére játszanak, mert úgy gondolják, hogy aki digitális kódot, vagy digitális kódos dobozos kiadást vesz, az már nem vesz lemezes-dobozos kiadást, így kevesebbet kell gyártani? Meg most egy kézikönyv-térkép kombináció nem férne el a tokban? Á, mindegy, nekem ez az indulás kicsit sántít.

bond71
Offline
2026. 06. 25. 23:03
Rendkívül csalódott vagyok, elő sem rendelem a hatalmas várakozások után, hát mi az hogy nincs lemezes meg benne egy Térkép???
Na meg ONLINE nélkül hogy majd külön valamikor?!
Ez már nem a régi Rockstar, hány ingerem lett...

totyak
Offline
2026. 06. 26. 10:14
bond71: Alapvető probléma itt, hogy a Rockstar nem kommunikálja le rendesen a dolgokat. Külföldi oldalakon felvetődött, hogy a megjelenés után, decemberben, vagy jövő év elején lesz lemezes kiadás is, de ez nincs megerősítve. Sokan, köztük én is, azt remélik, hogy lesz később gyűjtői doboz, de nem mondanak róla semmit. Nem tudjuk mi lesz az online-nal, mert semmit nem közölnek róla. Feltételezem valami külön, fizetős téma lesz. A végére már nem is lesz az a 80-100 dollár olyan korrekt. Főleg, hogy nálunk az 80-100 euro és még így is többet fizetünk, mint az euro árfolyam indokolná. Teljesen megértelek, ez a rajt nekem is csalódás, de a jobbik oldalát nézem, nem költöttem el a pénzem

Rockstar69
Offline
2026. 06. 26. 22:28
totyak: Nem hiszem, hogy külön meg kell venni az Online-t. Egyszerűen csak később indul, mint a GTA V és az RDR 2 esetében is.

totyak
Offline
2026. 07. 02. 10:37
Biztosan mind olvastátok a tegnapi híreket, hogy a Sony konzolokra 2028 januárjától nem jelenik meg több lemezes játék, magyarán csak digitálisan lehet mindent megvásárolni. Mint ahogy mások, én is rögtön a GTA VI-ra asszociáltam. Tudom, sokak szerint a digitális játékoké a jövő és hogy előbb-utóbb itt volt ennek a lépésnek az ideje, de én ebben nem hiszek. A Sony oldaláról a magyarázat az volt, hogy követik a trendeket és azt látják, hogy már alig-alig fogy lemezes játék. Ebben sem hiszek. Amikor én készítem a statisztikákat, akkor könnyű úgy alakítani a számokat, hogy annak kedvezzen, amit végül el szeretnék érni. Úgy gondolom, hogy a GTA VI ennek az egész folyamatnak az előfutára, bár véleményem szerint azzal nem számolt a Sony, hogy a legtöbb játék nem ekkora húzócím és talán nem ad 100%-os képet a jövőre nézve, hogy a digitális GTA-t hogy fogadják most a játékosok. És sajnos nem lehetnek illúzióink, ha a Sony meglépte ezt, a Microsoft is megfogja (pedig lehet, hogy egy ellentétes taktikával nyerhetnének). Nagyon kíváncsi leszek, hogy egy méregdrága konzol, amihez csak digitálisan vehetsz játékokat, ergo a piaci verseny teljesen ki lesz lőve, milyen népszerűségnek örvend majd. Biztosan tele van a Sony okos emberekkel, de szerintem lábon lövik magukat ezzel a húzással, már amennyire a különböző fórumok felháborodott kommentjein látom. Maga a Sony hivatalos bejelentése alatt is negatív komment cunami indult el. Azért a Rockstar igazán megtehette volna, hogy az utolsó GTA-t, ami még jöhetne fizikai kiadásban, azt meg is adja a rajongóknak így cirka 13 év után. PC-n már hozzászoktunk a digitalizációhoz, nem volt választás, dupla rétegű DVD-kkel már nem kivitelezhető egy játék. De a Blu-ray lemezek nagyon nagy tárkapacitásúak, nem lett volna gond, ha 2-3 lemezen adják ki a játékot. Számomra egyre elkeserítőbb a helyzet a videojáték iparban.

Hozzászólok

Szekciók
Kiemelt YouTube Listák
Más Rockstar játékok
Hivatalos oldalak
Partnereink