Lépj be, vagy csatlakozz a közösséghez!



Felhasználónév:

Jelszó:
Elfelejtettem a jelszavam!

Regisztráció
Bejelentkezve szeretnék maradni
2026. MÁJUS 26-ÁN ÉRKEZIK A GRAND THEFT AUTO VI PS5 ÉS XBOX SERIES X|S KONZOLOKRA. NÉZD MEG A TRAILER 2-T MAGYAR FELIRATTAL!
Grand Theft Auto Online Grand Theft Auto V GTA Chinatown Wars GTA The Ballad of Gay Tony GTA IV: The Lost and Damned Grand Theft Auto IV GTA Vice City Stories GTA Liberty City Stories GTA Advance GTA San Andreas GTA Vice City Grand Theft Auto III Grand Theft Auto 2 GTA London 1969 Grand Theft Auto I
Kép forrása: wikipedia.org

Sokan ismerhetitek már David Jones nevét, hiszen egy igen híres játékfejlesztő mesterelméről van szó, aki nem is oly rég saját játékfejlesztői cégét alapította meg, a Realtime Worlds-t, mely a méltán híres Crackdown sorozatért, valamint az All Points Bulletin fejlesztéséért felelős, emellett pedig érkezik új játékuk, Project: Myworld néven. De vajon azt tudtátok-e, hogy ez az ember felelős a Grand Theft Auto sorozat alapkoncepciójának kidolgozásáért és az azt elkészítő cég, a DMA Design megalapításáért?

Következő cikkünk egy még 2004-ben, a Total Video Games által készített interjú magyarra fordított változatát kívánja elétek tárni, mely beharangozó darabja az elkövetkező időszakban érkező interjúáradatnak, ugyanis a jövőben számos érdekes interjút szeretnénk veletek megosztani a múltból.

Az interjút a hír bővített részében érhetitek el.

2013.07.04 22:21  ▪ Forrás: TotalVideoGames  ▪ Írta: Shotgun Elolvasom 9


A Rockstar kedden publikált egy kérdezz-felelek cikket, melyben a rajongók több GTA V-tel kapcsolatos kérdésére is válaszolt. Ebben számtalan dolog tisztázódott, és több érdekesség is kivehető belőle, főleg, ha alaposan megfigyeljük a megfogalmazást.

Így pár nap távlatában tüzetesebben átvizsgáltuk a cikket, és megpróbáltuk összerakni, hogy milyen információkra számíthatunk a jövőben. Jóllehet, ez az írásunk csupán spekuláció, senki se vegye készpénznek, de talán mégis orientálhat minket kicsit abban, hogy mikre készülhetünk.

A fejlesztők olyan nyalánkságokat ígértek, mint gameplay videók, és információk a fegyverfejlesztésről, autótuningról és a multiplayer funkcióról. A Rockstar igencsak változatosan használta a kifejezéseket. Volt "very soon", azaz "nagyon hamar, volt "hamarosan", volt "még a nyár folyamán", és "úton van". Ezek alapján arra következtethetünk, hogy...

  • Mivel a részletek a fegyverfejlesztésről és az autótuningról "nagyon hamar" érkeznek, előbb ezekről hallhatunk majd. Igencsak esélyes, hogy ez az első hands-on magazin előzeteseket takarja, amikor az újságírók saját maguk próbálhatják ki a játékot, és saját tapasztalataik alapján írják meg a cikküket. Márpedig a Rockstarnál ez rendszerint két hónappal a megjelenés előtt történik, vagyis az újságírók már kipróbálták, vagy a következő napokban kipróbálhatják a játékot, és rövid időn belül újabb előzetesek érkeznek.

    Erre egy egyszerű analógia is következtetni enged, ami eddig az egész GTA V marketingjére igaz volt: először mindig kapunk valami kisebb információt, ami felcsigáz (ezúttal a Q&A-t és az artworköket, korábban pedig a játék logója, az első képek, az első megjelenési dátum és a borítókép volt ilyen jellegű), amit egy nagyon rövid kihagyással valami nagyobb médiaanyag követ - trailerek, előzetesek.
  • Fontos részlet, hogy a Q&A-ban úgy fogalmaztak, hogy az első gameplay videó érkezik "hamarosan", "úton van". Ez talán az új információkat követően érkezik, akár egy megújult hivatalos oldalon. Mivel ezek szerint több gameplay videó is lesz, feltehetően kisebb, 3-5 perces klippekre számíthatunk, mint az L.A. Noire esetében, ahol mindig egy-két lényeges játékelemet mutattak be egy kis narrációval.

    A GTA V esetében három nagy újdonságot ismerünk, amit vélhetően ismertetni fognak, ezeket nyilván ésszerű sorrendben tárják majd elénk. Ezek közül a legmeghatározóbb a karakterváltás lesz, és talán ehhez hozzácsapva, vagy külön mutatják majd meg a főhősök különleges képességeit, és valószínűleg lesz egy gameplay videó a rablásokról is, ahol prezentálják nekünk, hogy hogyan készüljünk fel egy-egy akcióra, és hogyan bonyolítsuk le azokat.
  • Az első információk a multiplayerről, az ún. Grand Theft Auto Online-ról "valamikor a nyár folyamán" érkeznek, így vélhetően a többjátékos módot ismerjük majd meg a legkésőbb. Ez is bevett szokás már a Rockstarnál, anno a GTA IV esetében is így volt.

Kíváncsian várjuk a fejleményeket...

2013.07.04 19:39 ▪ Írta: Visali Elolvasom 9


Közzétette két Grand Theft Auto V artwork nagyfelbontású változatát a Rockstar. A rajzokat már korábban láthattuk az előző demóról írt cikkek illusztrációjaként, de most már számtalan méretben letölthető háttérképnek, avatárnak vagy borítóképnek.

Az egyik az, amin Jimmy és Tracy van, a másik pedig amelyiken Lamar épp egy piros autót lop el. Előbbin érdemes megfigyelni az apróságokat, hiszen márkákra és bandák neveire figyelhetünk fel.

GTA GTA

2013.07.04 15:02  ▪ Forrás: Rockstar Newswire  ▪ Írta: Visali Elolvasom 11

Több helyen is akciós áron, az eredetinél jóval olcsóbban szerezhetőek be a Rockstar játékai – ismét. Ha hiányzik valami a Rockstar-gyűjteményedből, ez most jó alkalom arra, hogy beszerezd.

Xbox LIVE

Úgy tűnik, a Microsoft rájött, hogy az E3 alatt júliusra beígért ingyen Assassin´s Creed II és HALO elmaradása gyorsan lemosta a reményteli mosolyt a játékosok arcáról, ezért hamargyorsan bedobtak néhány akciót. (Hozzá kell tenni, hogy azóta bejelentették, 16-ától mégiscsak jön az AC2 a Goldosoknak.)

Szóval az Xbox LIVE ajánlatai:

Ezek az akciók Gold tagság nélkül is igénybe vehetők. A többi akciós játék itt található.

Egyébként a Microsoft szakemberei nincsenek a toppon, mert a Max Payne 3 akciója csak július 2-ára, a Table Tennis pedig 3-ára vonatkozna elvileg. Ehhez képest e poszt írásakor az előbbi még mindig 990 Ft-ért szedhető, utóbbi pedig furcsa módon 296,93 Ft-ért (jól olvastátok) szerepel a rendszerben – legalábbis a magyar store-ban. Hogy ez mi miatt van, nem tudjuk, de gyorsan szerezze be, aki akarja.

(Azért elszállni nem kell a redmondiaktól, eközben PS Plus előfizetők vígan szedhetnek legalább 7-8 játékot ingyen.)

Steam

A PC játékosok mekkájában sem maradunk ki Rockstar akció nélkül. A Steam-en már eddig is többször potom pénzért volt szedhető a teljes GTA kollekció, most viszont elégedjünk meg az egyébként zseniális Bully-val:

Amazon.com

Végül pedig az Amazon.com is rákontrázott a dolgokra, az összes PC-s Rockstar játék feleannyiért, vagy akár még olcsóbban letölthető. A teljes lista itt.

Ha tudomást szerzünk újabb akciókról, ebbe a posztba belekerülnek majd. kthxbai

2013.07.04 02:21 ▪ Írta: Ben Dover Elolvasom 6

Újabb multiplayer eseményt szervez a Rockstar Games a függetlenség napja alkalmából. New York-i idő szerint július 3-án éjféltől, azaz nálunk csütörtök reggel 6 órától bonus XP-ket lehet majd gyűjteni a Red Dead Redemptionben és a Max Payne 3-ban.

Majd július 7-én 18:00 és 22:00 között a GTA IV-ben, az Episodes from Liberty Cityben, a Table Tennisben és a Midnight Club Los Angelesben is játszanak majd a fejlesztők. Hogy csatlakozz hozzájuk, a következő gamertageket, illetve ID-ket keresd:

  • PlayRockstar (PlayStation 3 és Xbox 360 konzolokon, valamint PC-n és Mac-en a Max Payne 3-ban)
  • PlayRockstar2 (PlayStation 3 és Xbox 360 konzolokon)
  • PlayRockstar PC (Számítógépen a GTA IV-ben)

Aki nem tud részt venni, az a Social Club oldalán figyelemmel kísérheti az eseményeket a következő időpontokban:

  • 18:00-19:00 Red Dead Redemption
  • 19:00-20:00 Grand Theft Auto IV
  • 20:00-21:00 Max Payne 3
  • 21:00-22:00 Episodes from Liberty City

A résztvevők között 20 darab Grand Theft Auto V nyereménycsomagot is kisorsolnak, ám ezeket jogi okok miatt csak néhány országban kaphatják meg a játékosok, Magyarországon például NEM lehet ilyet nyerni.

2013.07.03 23:38  ▪ Forrás: Rockstar Newswire  ▪ Írta: Visali Elolvasom 9


Idén is képviselteti magát a Gamescomon a Take-Two Interactive. A Grand Theft Auto sorozat kiadója két standot állít a rendezvényen, egyet az üzleti, a másikat pedig a kiállítói csarnokban.

Hogy a cég mindkét leányvállalata, a 2K Games és a Rockstar Games is ott lesz-e az eseményen, azt nem tudni. Ez elmúlt években csak a 2K szerepeltette a fejlesztéseit, a Rockstar csak a háttérben volt jelen, nem mutatott meg játékokat.

Azonban a Take-Two legutóbbi, negyedik negyedévi konferenciája után tartott sajtótájékoztatóján elmondta, hogy leányvállalatai a nyári rendezvénysorozatra fókuszálnak, ami értelemszerűen a Gamescomot és a PAX Prime-ot jelenti, így nagy valószínűséggel most a Rockstar is készül valamivel.

A Gamescom az egyik leglátogatottabb rendezvény, ahol a videojáték készítők a legújabb fejlesztéseikkel feszítenek a sajtónak és a játékos közönségnek. A németországi Kölnben rendezik meg augusztus 21. és 25. között.

2013.07.03 22:49  ▪ Forrás: Gamescom  ▪ Írta: Visali Elolvasom 8


Pár hete a Rockstar North egy olyan, még a Max Payne 3-nál tapasztalt kezdeményezést indított, mely lehetőséget adott a játékosoknak arra, hogy jelentkezzenek a Grand Theft Auto szcientológiai paródiájának résztvevői közé, úgynevezett epszilonistaként. Eleddig nem nagyon hallattak az eredményekről, de most elérkezettnek látták az időt, hogy elárulják a nyertesek kilétét.

Az első ilyen szerencsés, Jesse, aki saját maga kürtölte világgá jelentkezésének sikerét. A jelentkezés mellé még alá kellett írnia egy papírt, valamint két újabb képet kellett készítsen arcáról, mely immáron biztosan viszont látható lesz a játékban.

A Rockstar pedig jó szokásához híven egy kisebb ajándékcsomaggal is megajándékozta Jesse-t, melyet az alábbi képen láthattok.

GTA

A közeljövőben remélhetőleg több információt kapunk a játékról is, szóval maradjatok velünk!

UPDATE: Frissült az Epsilon Program hivatalos oldala, megvan mind az öt hittéritő igazságkereső.

2013.07.03 19:45  ▪ Forrás: GTAForums.com  ▪ Írta: Shotgun Elolvasom 4


Válaszolt a rajongók GTA V-tel kapcsolatos néhány kérdésére a Rockstar Games. A cég a híroldalán publikált egy Q&A (kérdések és válaszok) cikket, melyben a legtöbbször feltett kérdésekre válaszol.

Ahogy megszokhattátok, most is lefordítottuk nektek a teljes írást magyar nyelvre, ezt a folytatás gombra kattintva olvashatjátok el, előzetesben pedig pontokba szedtük az új információkat: 

  • Az Xbox 360 verzió két lemezen, a PlayStation 3 változat egy lemezen érkezik. Mindkét platformon lesz kötelező telepítés. Xbox 360-on szükség lesz merevlemezre vagy egy 16GB-os USB2.0 pendrive-ra, amin legalább 8GB szabad hely van. PlayStation 3-on durván 8GB-ot foglal majd telepített tartalom.
  • Minden verzióban (sima, SE és CE) lesz egy két oldalú, papír alapú térkép is a játékhoz, az eddigi részekhez hasonlóan.
  • Hamarosan érkezik egy hivatalos gameplay videó is.
  • Nemsokára új infókat fednek fel a fegyver- és autótuningolásról.
  • A multiplayer a Grand Theft Auto Online nevet viseli, melyről az első információk még a nyáron megérkeznek.
  • A játék PlayStation 3 és Xbox 360 verziója között nem lesz különbség, a vizuális eltérések elhanyagolható mértékűek.
  • Ha egy karakterrel megtalálod a másik karaktert a városban, nem tudod őt megölni, maximum kórházba küldeni.
  • Nem lesz halasztás, a játék szeptember 17-én érkezik!
A cikkhez egy új képet is kaptunk, amelyen Jimmy játszik valamilyen videójátékkal:
 
2013.07.02 15:41  ▪ Forrás: Rockstar Newswire  ▪ Írta: Visali és Ben Dover Elolvasom 77

Nagy a hírcsend a GTA V körül, sőt másról se nagyon tudunk írni jelenleg, úgyhogy itt van két 100%-os mentés a GTA: Vice City és a GTA III androidos verzióihoz, aki esetleg előveszi néha a buszon/vonaton, de nincs ideje kimaxolni.

A mentésekben a következők vannak:

  • GTA III: kb. 7 millió dollár, minden fegyver, golyóálló, robbanásálló és tűzálló Cheetah a portlandi garázsban, BF Injection és Stinger a Staunton Island garázsban, Infernus és Borgnine taxi a Shoreside Vale garázsban.

  • GTA VC: 200 élet és pajzs, dupla erősség minden járműnek, végtelen lőszer a fegyverekhez, 3 felbérelhető bandatag a Vercetti villában, plusz a fehér póló amit a 100%-ért kapsz.

Letöltés

GTA III 100% Savegame GTA VC 100% Savegame

Telepítés

Dugd össze a telót a géppel, majd másold a letöltött fájlokat GTA III esetén ide:

/sdcard/Android/data/com.rockstar.gta3/files/GTA3

Vice City-nél pedig ide:

/sdcard/Android/data/com.rockstargames.gtavc/files/

Ha van ilyen nevű fájlod ott, az azt jelenti hogy azon a sloton már van mentésed, ilyenkor elvileg átírhatod a fájl nevében a számot. (GTA3sfX.b, ahol X a szám)

A fájlokért köszönet a Liberty City Survivor blognak, ahol egyébként sok érdekes fan artot is találtok a GTA-ról.

Kapcsolódó hírek

2013.06.29 10:02  ▪ Forrás: Liberty City Survivor  ▪ Írta: Ben Dover Elolvasom 8

Amikor a Rockstar új játékon dolgozik, az általában nagy esemény szokott lenni az adott évben. A Grand Theft Auto V-öt is az idei év egyik legjobban várt címének titulálták, ám ez legjobban az előrendelések számán látszik.

Ebben ugyanis első helyen szerepel kedvenc sorozatunk legújabb része a VGChartz adatai szerint.  Pontosabban az első két helyen, ha mindkét platformot nézzük, azaz a játékot összesen előrendelők száma meghalad olyan címeket is, mint a Battlefield 4, Call of Duty: Ghosts, vagy az Assassins Creed: Black Flag.

Valószínűleg egyébként ebben az előrendelőknek járó jutalom is beleszámít, illetve hogy a Special és a Collectors Edition csak a készlet erejéig kapható, és egy halom király cuccot tartalmaz.

Ti hogy álltok vele? Megvárjátok a szeptembert, vagy a gyűjtői kiadásra pályáztok?

2013.06.26 10:56  ▪ Forrás: VGChartz  ▪ Írta: Ben Dover Elolvasom 68
Szekciók
Kiemelt YouTube Listák
Más Rockstar játékok
Hivatalos oldalak
Partnereink