A Rockstar Games egy ideje elindította marketing kampányát, és már hivatalosan is reklámozza legújabb Grand Theft Auto játékát, bizonyos TV csatornákon. Azon se lepődjön meg senki, ha esetleg az adott videót egy YouTube anyag megtekintése előtt hozza be a böngészője, mert bizony ezekben a körökben is reklámoz a fejlesztő.
A két napja megjelent játékmeneti videóból készült rövidke, egészen pontosan fél perces előzetes felhívja a nézők figyelmét arra, hogy érdemes megtekinteni a játék számos aspektusát bemutató médiaanyagot.
Íme a videó.
A TV Spot mellett pedig egy érdekesség következik. A GTAForums.com egyik felhasználója e-mailt írt a Rockstarnak, melyben a hivatalos oldalról kérdezte őket.
Válaszul csupán annyi konkrétumot adtak neki, hogy az oldal már készül, és hamarosan jön. Ezt persze eddig is éreztük, de a hivatalos megerősítés senkinek sem árt.
Maradjatok ma is velünk, ugyanis a késés következtében csak ma este tudjuk mindent átfogó gameplay elemzésünket publikálni. Érdemes, hiszen garantáltan találtok majd benne olyan dolgokat, amiket más oldalak, és ti sem vettetek észre.
Tegnapi videóelemzésüket folytatván, annak rendje és módja szerint megérkezett a CVG-s srácok GTA V o'clock műsorának újabb része, melynek során a Rockstar North csapatával készítettek telefonos interjút.
Az interjúból jó pár érdekesség kihallható, melyekről a tegnapi játékmeneti anyag nem igazán nyújtott információt. Ezeknek listáját olvashatjátok ebben a hírben.
Az ennyi lenne az „újdonságként” ható dolgok listája. A beszélgetés során jó pár mondat elhangzott a karakterek különleges képességeiről, ám ezek nem igazán nyújtottak semmi újat.
Végül pedig, íme a videó.
A gameplay elemzésünk pedig késik ugyan, de minél hamarabb megpróbáljuk publikálni. Legyetek türelemmel!
UPDATE: Elkészültünk a gameplay videó magyar feliratának SRT formátumú változatával, kattints a linkre a letöltésért!
A tegnapi információáradat után a mai nap is hoz néhány érdekességet, melyekről érdemes már most tudomást nyerni, mivel azok okozhatnak meglepetést a Grand Theft Auto rajongóknak.
A gameplay videó után érkező 14 kép, valamint a GameInformer által publikált GTA V információkat követően, a ComputerandVideoGames-es srácok is beállnak az újdonságok szolgáltatói közé, egy telefonos Rockstar North interjúval. Ez azért lehet fontos számunkra, mert a North csapata dolgozik általában a legtöbbet a részeken, ráadásul őket még nem igazán sikerült másnak meginterjúvolni. A pontos felfedési idő 18:00, a fejleményeket kíváncsian várjuk, és természetesen megosztjuk veletek.
Miután tegnap Gege kolléga elkészítette a gameplay magyar fordítását, páran kértétek a feliratot tartalmazó fájl megosztását. Erre a ma reggeli időpont helyett, délután kerül sor, mivel csupán a YouTube verzió került időzítésre, így nem igazán válna senki hasznára sem.
Hírünk utolsó része pedig akár beharangozója is lehet elemzésünknek, melyet még ma estig próbálunk kiadni. A csaknem öt perces játékmeneti anyag végén láthattunk pár képkockát a Grand Theft Auto Online-ból. A játékosok azóta igencsak érdeklődtek az iránt, hogy vajon maga a multiplayer hány egyidejű játékost támogat maximum, amire talán megvan az ideiglenes válasz.
Ibrahimhassounah, a GTAForums.com egy felhasználója, volt olyan derék és rákeresett PlayStation Networkön a felvételen látható „GTAVDEV” nevekre, melyek alapján a jelenlegi fennállásban maximum 24 online játékos róhatja a várost, és annak környékét.
A további hírekért maradjatok velünk.
A GameInformer stábja jelen pillanatban is szivárogtat különböző információkat a játékmeneti elemekről, valamint teljesen új, eddig nem látott játékmeneti screenshotokat.
Az információk kigyűjtése folyamatban van, és hamarosan pontokba szedve közzé is tesszük ezeket, majd a későbbiekben pedig teljes fordítást kaptok a rögtönzött előzetesekről.
Addig is, íme a képek. Maradjatok velünk!
UPDATE: Időközben a Jeuxactu is megosztott hét új képet:
UPDATE 2: Íme néhány részlet a fegyverfejlesztésről és autótuningról (Forrás: GameInformer):
UPDATE 3: A GameInformer másik cikkében a harcrendszerről írnak (Forrás: GameInformer):
Megérkezett a Grand Theft Auto V hivatalos gameplay videója. Csekkoljátok!
UPDATE: Magyar felirattal tőlünk:
A játék közeledtével már egyre biztosabbak lehetünk abban, hogy megnyílik a fejlesztők számára az út a PC port elkészítésének folyamatához, mivel elhárulnak az Xbox 360-ra és PlayStation 3-ra írt verzió programozása és beharangozása által felállított idő- és erőforrásbeli hiányok. Ezúttal erre valamelyest bizonyítékként is szolgálhat a következő meghirdetett álláslehetőség.
A Rockstar Games angliai divíziója, a Rockstar Leeds munkaerőt keres grafikus programozói posztra, melynek indoklásául közeledő PC játékaik fejlesztését hozzák fel. Ez azért érdekes, mert a Leeds eddig csak főleg konzolokra, illetve hordozható eszközökre készült játékokkal foglalkozott, mint a Liberty City Stories, Vice City Stories és a Chinatown Wars.
A Rockstar Leeds jelenleg tehetséges grafikus programozót keres, hogy segítsen elhozni legutóbbi címeinket a PC platformjára. A többi Rockstar stúdióval együttműködve, te leszel a felelős a stúdió rendíthetetlen minőségi szintjének fenntartásáért, így előállítva a lehető legjobb, minőségi PC-s élményt. - Rockstar Leeds
Így több lehetőség is előáll. Vagy a régebbi játékok PC-re portolt változatát akarják kiadni, új köntösben – erre kevés esély van, a Rockstar jelenlegi politikáját követve -, vagy összeállva a Rockstar Games többi csapatával – ez ugyebár eddig is jól bevált módszer volt a GTA-k fejlesztése terén –, nekivágnak a személyi számítógépekre szánt GTA V előállításának. Érdemes felfigyelni a hivatalos felhívás megfogalmazására, ahol kifejezetten következő generációs játékokról beszélnek.
A felhívás angol verzióját itt találjátok, míg a Rockstar Leeds eddigi munkáiról hivatalos oldalukon olvashattok, a Games szekción belül.
Helyreigazítás: Shotgun kolléga egy kicsit megfeledkezett arról, hogy az L.A. Noire-t a Rockstar Leeds portolta át PC-re, vagyis már jártasak a számítógépes verziók készítésében, nem ez lesz az első eset!^^ -Visali
És ne feledjétek: Ma délután négykor érkezik az első hivatalos GTA V gameplay videó!
Magyar idő szerint július 9-én, azaz holnap 16:00 órakor jelenik meg az első GTA V gameplay videó – erősítette meg a Rockstar Games.
A Max Payne 3 és az L.A. Noire példájára támaszkodva hasonló, új játékmechanizmusokat bemutató videót várhatunk, amely valószínűleg nem lesz rövid.
Update: A gameplay mellett, a GameInformer stábja extra információkat is ígért.
A nagyobb hírcsendek idején a rajongók szeme kiélesedik, így biztosítva minket arról, hogy a Grand Theft Auto részekkel kapcsolatos hírekre szomjazó játékosok még véletlen se szenvedjenek hiányt semmiben sem. Ezúttal egy újabb karakter nevére – esetleg fedőnevére – derült fény, valamint az őt szinkronizáló színész kilétére.
Ahogy az eddig nagyon sokszor előfordult, a felfedezést ismét egy lelkes GTAForums.com felhasználónak, Hurrikane-nek köszönhetjük, akinek sikerült rátalálnia Tony Garcia, egy kevésbé híres TV-s személyiség, egyben stand up-os linkedin profiljára.
Garcia, eddigi munkáinak listáján ott szerepel, hogy egy bizonyos Mariachi nevű karakter hangját kölcsönözte a Grand Theft Auto V-ben. Mariachiról eddig nem tudunk semmit, mivel sem a fejlesztőcsapat, sem az eddig megjelent előzetesek nem említették ezt a szereplőt.
Egyes feltételezések szerint a Trevorról készült karakterbemutató trailer során ő lehet az, aki a „Real hillbilly type shit.” szöveget mondja.
Végezetül íme Garcia egyik stand up előadása. Ne feledjétek, hogy ez az információ bizonytalan, így a jövőben kiderülhet, hogy csak egy jókedélyű játékos szórakozott.
![]() |
Kép forrása: wikipedia.org |
Sokan ismerhetitek már David Jones nevét, hiszen egy igen híres játékfejlesztő mesterelméről van szó, aki nem is oly rég saját játékfejlesztői cégét alapította meg, a Realtime Worlds-t, mely a méltán híres Crackdown sorozatért, valamint az All Points Bulletin fejlesztéséért felelős, emellett pedig érkezik új játékuk, Project: Myworld néven. De vajon azt tudtátok-e, hogy ez az ember felelős a Grand Theft Auto sorozat alapkoncepciójának kidolgozásáért és az azt elkészítő cég, a DMA Design megalapításáért?
Következő cikkünk egy még 2004-ben, a Total Video Games által készített interjú magyarra fordított változatát kívánja elétek tárni, mely beharangozó darabja az elkövetkező időszakban érkező interjúáradatnak, ugyanis a jövőben számos érdekes interjút szeretnénk veletek megosztani a múltból.
Az interjút a hír bővített részében érhetitek el.
A Rockstar kedden publikált egy kérdezz-felelek cikket, melyben a rajongók több GTA V-tel kapcsolatos kérdésére is válaszolt. Ebben számtalan dolog tisztázódott, és több érdekesség is kivehető belőle, főleg, ha alaposan megfigyeljük a megfogalmazást.
Így pár nap távlatában tüzetesebben átvizsgáltuk a cikket, és megpróbáltuk összerakni, hogy milyen információkra számíthatunk a jövőben. Jóllehet, ez az írásunk csupán spekuláció, senki se vegye készpénznek, de talán mégis orientálhat minket kicsit abban, hogy mikre készülhetünk.
A fejlesztők olyan nyalánkságokat ígértek, mint gameplay videók, és információk a fegyverfejlesztésről, autótuningról és a multiplayer funkcióról. A Rockstar igencsak változatosan használta a kifejezéseket. Volt "very soon", azaz "nagyon hamar, volt "hamarosan", volt "még a nyár folyamán", és "úton van". Ezek alapján arra következtethetünk, hogy...
Kíváncsian várjuk a fejleményeket...