Jó szokásához híven továbbra is folytatja a Rockstar a Social Clubon keresztül szervezett közös multizásokat a rajongókkal, a hétvégén ráadásul mindezt tripla XP szerzési lehetőséggel is megspékelik.
A tripla XP természetesen csak Max Payne 3-ban és Red Dead Redemptionben érvényes, de ezen kívül terítékre kerül a GTA IV, EFLC, Midnight Club: LA, sőt még a Table Tennis is. (Megvan ez a játék egyáltalán valakinek?)
Szokásos módon lesz live stream és chat a Social Club Multiplayer Events oldalon, ahol az események alatt a pontszámokat is lehet követni. Továbbá nyereményjáték is lesz, az alábbi szuperkúl GTA IV ajándékcsomagot nem nyerhetjük meg itthonról:
Aki esetleg külföldről olvas minket, azok számára leírjuk a csomagok teljes tartalmát:
(Valószínűleg a Rockstarnál a WC papíron is R* embléma van – najó nem, mert Saints Row.)
Szombaton, azaz 25-én pedig hat órán keresztül hat különböző játékban lesznek online a Rockstartól, az időpontok magyar idő szerint:
Aki a Max Payne 3-ra pályázik, csatlakozhat a GTAPlace.hu saját csapatához is, hogy javítsa a kicsit gyengélkedő statisztikánkat.
Információs szekcióval bővítette a Rockstar Games a Grand Theft Auto V hivatalos oldalaát A felső menü "INFO" menüpontjára kattintva most már egy kisebb ismertető is elérhető.
"Los Santos: egy burjánzó napsütötte metropolisz, tele önjelölt vezetőkkel, sztárokkal, és bukott hírességekkel, egy irigy nyugati világ most próbál életképes maradni a gazdasági bizonytalanság és az olcsó valóságshowk korában.
Minedezek kellős közepén három bűnöző úgy dönt, hogy összefog a túlélés és a siker reményében: Franklin, egy egyszerű utcai szélhámos, aki érdeklődik az igazi lehetőségek és a komoly pénzek iránt; Michael, egy nyugalmazott profi, akinek a visszavonulása nem olyan rózsás, mint azt gondolta; és Trevor, egy elvetemült mániákus, akit a könnyű siker esélye és az újabb nagy durranások motiválnak. Jobb híján a csapat mindent kockára tesz a merész és veszélyes rablásokkal, ami az egész jövőjüket megalapozhatja.
A legnagyobb, legélethűbb és legváltozatosabb nyílt világban, amit valaha (videojátékban) készítettek, a Grand Theft Auto V új formában kapcsolja össze a sztorit és a játékmenetet azáltal, hogy a játékosok újra és újra belecsöppennek, majd kilépnek a játék főhőseinek mindennapjaiból.
A korszakalkotó sorozat összes klasszikus védjegyével, beleértve az elképesztő odafigyelést a részletekre és a modern kultúra kifigurázására a Grand Theft Auto-ban, egyúttal a nyílt világú multiplayer teljesen új és ambíciózus megközelítésével.
A sorozat szülőatyja, a Rockstar North fejlesztésében, a Grand Theft Auto V világszerte szeptember 17-én érkezik Xbox 360-ra és PlayStation 3-ra." - olvasható az oldalon.
A honlapon ezen kívül más kisebb-nagyobb újítás is felfedezhető. A közeljövőben vélhetően több apró ráncfelvarrás lesz még az oldalon, és rövidesen a végleges hivatalos oldal is elindul majd.
Négy új screenshot került fel a GTA V hivatalos oldalára. Ezekből hármat már ismerünk az EDGE magazinból, és egy teljesen új is van köztük. A képeken ismét láthatunk tengeralattjárót, és felbukkannak rendőrségi motorok is.
Az összes eddig megjelent képet megtekinthetitek a galériánkban. Köszönjük Dave komának, hogy jelezte a hírt!
Idén sem lesz kint az E3 konferencián a Rockstar Games. Ezt Karl Slatoff, a Take-Two Interactive anyavállalat elnöke nyilatkozta a cég negyedik negyedévi konferenciáján, amit hétfőn rendeztek meg.
"Most pedig pár perc erejéig szeretnék szót ejteni a Los Angeles-ben megrendezésre kerülő E3 konferenciáról. Idén a leányvállalataink nem állítanak standot a kiállító teremben.
A Rockstar Games és a 2K egyaránt úgy döntött, hogy a marketing és PR erőfeszítéseit inkább tavaszi és nyári eseményekre tartogatják." - mondta Slatoff
Az E3 konferencia az egyik legnépszerűbb esemény, ahol a konzolfejlesztők és videojáték készítők különböző showk keretében próbálják lenyűgözni a játékosokat fejlesztéseikkel. A Rockstar Games noha egykor mindig tartogatott valami meglepetést a rendezvényre, már évek óta ignorálja.
A hírért köszönet Jakesznek!
A Rockstar Games kiadta a Michael-Franklin-Trevor trailerekhez készített artworkök nagyfelbontású verzióit, amiket a szokásos módon le lehet tölteni mindenféle méretű eszközre.
A három főhős háttérképbarát rajzait a Rockstar hivatalos oldalán találjátok az összes többi mellett.
Trevor pickupján (ami GTA-sított nevén talán a Bodhi lesz) egyedi rendszám van: BETTY32. Hogy a maci mit keres ott, az jó kérdés, de mindenesetre a Vice City Gang Burritojára emlékeztet.
Újabb előzetesekkel készül az Official Xbox Magazine (OXM) és a német GamesAktuell lap, melyeknek főcímlapjára is a GTA V került.
Mindkét előzetes cikk május 15-én, azaz szerdán érkezik, az előbbiből pedig egy előzetest is kiadtak (az előzetes előzetesét, értitek...), amiben semmi új nincsen.
A németek pedig exkluzív infókat és képeket ígérnek a legszánalmasabb bulvárlapokéra emlékeztető túlzsúfolt borítón. Meglátjuk.
A PEGI is korhatárt szabott a GTA1 és GTA2 játékok PlayStation 3 verziójára. Az európai értékelésekért felelős intézmény előbbit 16, utóbbit pedig 18 éven felülieknek ajánlja.
Korábban már beszámoltunk nektek arrról, hogy az ESRB értékelte a két klasszikus Grand Theft Auto részek PS3, PS Vita és PSP verzióját, noha azokat egyelőre hivatalosan nem jelentette be sem a Sony PlayStation, sem a Rockstar Games.
Bár az ESRB oldaláról időközben lekerültek az adatlapok, most a PEGI adatbázisában bukkantak fel a régi GTA-k, így valósznű, hogy az nem csak egy baki volt, és hamarosan ezeket az epizódokat is játszhatjuk PlayStation 3 konzolokon.
Jövőhéten egyébként egy másik Rockstar klasszikus, a Manhunt első része érkezik PSN-re.
Féláron kaphatóak a Grand Theft Auto sorozat epizódjai a PlayStation Store-on. A Plus tagok pedig még ennél is olcsóbban juthatnak hozzá a választott részekhez.
Az ideiglenes árak a következők:
A hírért köszönet Rockstar69 felhasználónknak!
UPDATE: Az akció május 15-ig érvényes!
Ahogy ígérték, az EDGE magazin digitális változatban kiadott legújabb számában további részleteket fedtek fel a Grand Theft Auto V-ről.
Előbb az új képek:
És az új infók:
A teljes cikk oldalait a GTAForums.com topikjában találjátok.