Lépj be, vagy csatlakozz a közösséghez!



Felhasználónév:

Jelszó:
Elfelejtettem a jelszavam!

Regisztráció
Bejelentkezve szeretnék maradni
2026. MÁJUS 26-ÁN ÉRKEZIK A GRAND THEFT AUTO VI PS5 ÉS XBOX SERIES X|S KONZOLOKRA. NÉZD MEG A TRAILER 2-T MAGYAR FELIRATTAL!
Grand Theft Auto Online Grand Theft Auto V GTA Chinatown Wars GTA The Ballad of Gay Tony GTA IV: The Lost and Damned Grand Theft Auto IV GTA Vice City Stories GTA Liberty City Stories GTA Advance GTA San Andreas GTA Vice City Grand Theft Auto III Grand Theft Auto 2 GTA London 1969 Grand Theft Auto I

Akik folyamatosan ellenőrzik a Rockstar Games híroldalán (Newswire) publikált Social Club Multiplayer Events naptárat, már bizonyára tűkön ülnek, hiszen ma este a Grand Theft Auto IV PlayStation 3 verzióját birtoklóknak ismét megadatik a lehetőség, hogy játszanak a fejlesztőkkel.

A GMT+1 egy időznához tartozó államokban este 22:00-kor kezdődnek az meccsek, és holnap hajnali 1:00-ig tartanak majd. Összesen 4 fejlesztő lesz majd online. A gamertagek a következők:

  • RockstarMulti1
  • RockstarMulti2
  • RockstarMulti3
  • RockstarMulti4

Mint ahogy a február 18-án megrendezett Games for Windows LIVE multplayer eseményen is - melyről a kiesés miatt sajnos nem tudtunk emlékeztetni -, ismét két tagú csapatok mérkőznek majd meg egymással Team Deatchmatch többjátékos módban. A Party Modban szerezhetsz barátokat, ha épp nem akad társad, akivel harcba szállhatnál Liberty City megvalósítóival szemben.  Mindenképp ide kell majd belépned először. Ha választottál a partnered kapd elő a (játékbeli) mobiltelefonodat, majd a Games > Team Deatchmatch útvonalat követve elindíthatod a mókát. Természetesen a Social Club segítségével nézőként is figyelemmel követhető lesz a mérkőzés, ha rákattintasz a Multiplayer Events menüpontra.

Sok sikert!

Kapcsolódó cikk: Social Club Multiplayer Event naptár

2010.03.12 14:32  ▪ Forrás: Rockstar Newswire  ▪ Írta: VISALI Elolvasom 4

Már-már az összes Grand Theft Auto rajongó megszokhatta, hogy kedvenc játékunkat igencsak szeretik összehozni olyan más dolgokkal, melyeknek vagy vajmi kevés köze van magához a sorozathoz, és annak egy adott epizódjához, vagy egyáltalán nincs. Ismét ez történt, a nem éppen megbízhatóságáról ismert Fox News szerkesztőségén belül…

Ezúttal a külföldön élők között igen elterjedt, ám kicsiny országunkban is ismert, ún. „RickRoll” témával kapcsolatosan hozták fel a franchise legújabb nagy részét, a Grand Theft Auto IV-et. Aki nem ismerné ezt a kis internetes „memét”, annak röviden elmagyarázom, hogy miről is szól a dolog pontosan…

Tegyük fel, hogy adott egy film, játék vagy más szórakoztatóiparral egybeköthető – vagy éppenséggel nem – termék, amihez sem trailer, sem pillanatképek nem tartoznak jelenleg. Ám valaki mégis úgy dönt, hogy rendesen megtréfál pár film- vagy játékőrültet, aminek következtében a mit sem sejtő áldozatok egy olyan videóhoz jutnak el, az általuk valósnak vélt hivatkozás alapján, melyen Rick Astley énekli el „Never Gonna Give You Up” című számát – ami szerintem szivacsos agysorvadást okozhat, ha huzamosabb ideig hallgatjuk.

Visszatérve tehát a hír lényegéhez, a Fox News állítása szerint, az első RickRoll-ra a Grand Theft Auto IV legelső trailer publikálásának idején történt és azóta „töretlen sikert” arat az internetezők között. Hogy ez mennyire igaz, azt mindenki döntse el saját maga. Az viszont tény, hogy van valóságalapja a dolognak.

2010.03.10 18:53  ▪ Forrás: FoxNews  ▪ Írta: Shotgun Elolvasom 10

Ahogy látjátok, kisebb kihagyás után végre sikerült újra rendbe kapnunk az oldalt, és újra nálunk olvashatjátok leghamarabb a Grand Theft Auto világának történéseit. A részletekbe most nem szeretnék belemenni, hogy miért is tűntünk el néhány hétre... legyen annyi elég, hogy költöztünk, és néhány probléma adódott, amit nem sikerült rögtön megoldani.

Majdnem sikerült mindent ugyanúgy visszaállítani, mint régen volt, kivéve a fórumunkat. Sajnos az előzőnek már igencsak sok baja volt, így újra kellett rakni az egészet, és elvesztek a hozzászólások és a regisztrációk is. Ebből kifolyólag most minden felhasználónknak újra kell regisztrálnia. Legyen ennyi elég a rosszabb dolgokból, most pedig VISALI kolléga része következik, ahol összeállította nektek, hogy milyen változások történtek az oldalon.

Újdonságok

Grand Theft Auto: Vice City szekció

Bizony, ahogy megígértük nektek befejeztük a GTA Vice city szekciónkat. Itt mostantól több, mint 60 cikk próbál segíteni a látogatóinknak, nap mint nap. Bár az összes leírás elkészült, még a későbbiekben bővülni fog egy cikkel a részleg. Ez a cikk egy fejlesztés alatt álló, nagyobb, kidolgozottabb "valami" részét képezi majd.

Azoknak a kisebb Grand Theft Auto orientált oldalaknak, akik előszeretettel másolják a nagyobb rajongói oldalak, kemény munkával elkészített cikkeit, azt üzenjük, hogy készüljenek fel, mert a jövőben több hasonló részletességgel kidolgozott szekciót készülünk publikálni, vagyis már nem lesz elég pár óra egy új, felesleges, feszítésre épphogy alkalmas weboldal összeállítására, mivel napokat, akár heteket vesz majd igénybe a sok CTRL+C és CTRL+V billentyűkombinációk által lehetséges, nem kifejezetten legális tevékenység. Persze akinek nem inge, ne vegye magára.

Ideiglenes The Ballad of Gay Tony szekció

Elkészítettünk egy ideiglenes szekciót a GTA IV második epizodikus tartalmával kapcsolatosan, mely néhány alap cikkből áll. Ezt a Grand Theft Auto IV részlegbe vezető ikonra kattintva tekinthek meg, ugyanis (egyelőre) ez a szoba foglalkozik a letölthető tartalmakkal is. Egyébként a The Lost and Damned-el kapcsolatos kínálatunkat is bővitettük, egy szintén nem végleges cikkel.

Fejlesztések a fórumon

Akik mindjárt a regisztrációval kezdték lapunk meglátogatását, azok már rájöttek, hogy fórumunk végre kapott egy aránylag normális külsőt, melyet az oldal dizájnjához igyekeztünk igazítani. Nos igen, korábban azt mondtuk, hogy nem lesz, de mégis úgy gondoltuk, hogy mielőtt áttérnénk a hatodik generáció (V6) fejlesztéseire, illene legalább külsőleg befejezni az ötödiket (V5). Egyébként új, egyedi fórum rangokat találtunk ki, melyek továbbra is az alapján változnak, hogy hány hozzászólást írtál a fórumon. Továbbá egy kicsit bonyolítottunk a rendszeren, a tisztább fórum érdekében. Az OFF szekcióban nem lehet új témákat nyitni, csupán egy OFF topik van, melyben feldobhatsz egy aktuális témát. A hoszzászólások itt továbbra sem számlálódnak. Lehet módosításokat kérni, bemutatni, videókat mutatni - legyen az saját, vagy talált -, melyeknek új témát kell nyitnod. Itt lehetőséged van szavazást is készíteni.

Az elmúlt napok legfontosabb hírei

A kiesés időszaka alatt természetesen érkeztek hírek, bár nem kifejezetten jelentős információkról van szó. Lezajlott a Grand Theft Auto IV Games for Windows LIVE Event, a fejlesztők publikáltak egy tipptárat a GTA Chinatown Wars-hoz, ami néhány már jól ismert alapfunkciót mutat be. Továbbá egy újabb elemző mondott nagyot a Grand Theft Auto V bejelentéséről. Szerinte ez még az E3 konferencia előtt esedékes. Persze tudjuk, hogy ez teljességgel lehetetlen. Egyrészt mert azzal az Episodes from Liberty City PlayStation 3 és PC verziójának reklámjának ártanának, másrészt mert egy ilyen nagy hírt, egy nagy rendezvényen dukál bejelenteni. Különben is, Dan Houser még csak firkálgat, egy remek epizód terveinek kidolgozásához pedig bizonyára nem elég pár hónap, ráadásul az uraság valňoszínűleg most inkább az Agent tökéletesítésére fókuszál. Ezeken kívül három új hír van, melyeket részletesebben megírtunk. Ezeket lejjebb görgetve, vagy az alábbi linkekre kattintva olvashatod.

Kellemes hírolvasást, cikkolvasást és fórumozást kíván a GTAPlace.hu csapata:

  • wantoo
  • Gege
  • Shotgun
  • VISALI

...igen, jól olvastátok. Shotgun kolléga visszatért köreinkbe :P.

2010.03.06 10:36 ▪ Írta: GTAPlace.hu Elolvasom 12

Bár a fejlesztők a két Grand Theft Auto IV epizodikus tartalmainak - The Lost and Damned és The Ballad of Gay Tony - PlayStation 3 és PC verzióját még február közepén bejelentették, infókat azóta nem nagyon kaptunk. Eleddig sem új screenshotok, sem új trailerek, de még egy számítógépes rendszerkövetelmény sem került fel az Episodes from Liberty City hivatalos oldalára frissítés gyanánt.

Március megkezdtével azonban vége lett a hírcsendnek, ugyanis az IGN egy rövidke előzetest publikált a Luis Lopez  és Johnny Klebbitz történtetét elmesélő GTA epizódok PS3 változatáról. Mivel a két új verzió semmiben sem különbözik az Xbox 360-on játszhatótól semmi újat nem említenek meg az oldal szerkesztői, viszont egy 1 perces videót mellékeltek a cikkben, mely a második DLC szerves részét képező éjszakai életet mutatja be az általuk tesztelt platformon.

Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City PlayStation 3 Gameplay - IGN_Montage: Nightlife
2010.03.05 16:17  ▪ Forrás: IGN  ▪ Írta: VISALI Elolvasom 1

A Grand Theft Auto IV személyi számítógépekre írt változata csakúgy, mint az Xbox 360-as verzió elérhető lett a LIVE rendszeren is, vagyis a játék PC-re már nem csak a boltokban, illetve a Steam-en és Direct2Drive-on keresztül szerezhető be, de már a Games on Demand kínálatára is felkerült.

A nagysikerű negyedik fő epizód letöltéséhez a Demand kliens letöltése szükséges - amit a gamesfowindows.com oldalról beszerezhetsz -, valamint  (valószínűleg) egy UK állam megadásával regisztrált Games for Windows LIVE profil. A játék ára 29.99$, és minden exkluzív funkciót tartalmaz. Egyébként a két epizodikus tartalom internetről letölthető változata is ezen a rendszeren keresztül lesz majd elérhető.

2010.02.26 20:48  ▪ Forrás: Rockstar Newswire  ▪ Írta: VISALI Elolvasom 0

Mint tudjuk a GTA Episodes from Liberty City nagyon várt személyi számítógépre és PlayStation 3 konzolokra írt változata március 30-án jelenik meg világaszerte. Ez persze sokak számára kérdőjeles kijelentés volt, hiszen mint tudjuk Japánban jóval később jelennek meg a videojátékok.

A választ azonban a napokban megtudtuk. Ugyanis Grand Theft Auto sorozat epizódjainak kiadásáért felelős Take-Two Interactive megnyitotta új irodáját a felkelő nap országában. Ezáltal az GTA IV epizodikus tartalmait magába foglaló csomag a fent említett dátumon jelenik meg PC-re, PlyaStation 3-ra, és Xbox 360 platformokra is - utóbbi még nem szerezhető be legálisan kelet-ázsiai országban.

2010.02.26 20:37  ▪ Forrás: Videogaming247  ▪ Írta: VISALI Elolvasom 0

A Rockstar Games a hónap elején publikálta beszámolóját a január 21-én megrendezett GTA Episodes from Liberty City Xbox LIVE Multiplayer Event-ről, és ugyanebben a hírben bejelentette egy teljes eseménynaptár érkezését, melyben az elkövetkezendő hónapokban megrendezésre kerülő online versenyek dátumai lesznek összegezve.

Tegnap este (nálunk ma reggel) a fejlesztők a cég híroldalán publikálták ezt a kalendáriumot. Összesen 8 Social Club Multiplayer Event kerül megrendezésre február és április között, melyek közül egy a Midnight Club Los Angeles-t, kettő a Grand Theft Auto IV alapjátékot és a maradék öt a március végén megjelenő új Episodes from Liberty City verziókat érinti. A fejlesztőkkel természetesen Kelet-Európából is játszhatunk majd. A naptár megtekintéséhez kattints az alanti linkre.

Social Club Multiplayer Event naptár

Természetesen mindig emlékeztetünk majd titeket a GTA sorozatot érintő eventekre egy-egy hír formájában.

2010.02.12 13:58  ▪ Forrás: Rockstar Newsire  ▪ Írta: VISALI Elolvasom 1

A Rockstar Games ezúttal igen stílusosan szeretne (ismét) kedveskedni rajongóinak, illetve a játékosoknak. Idén február 14-én ugyanis a kínai időszámítás szerint új év kezdődik, mégpedig a Tigris éve. Ennek apropóján a fejlesztők 30 százalékkal csökkentik az iPhone/iPod Touch féle Chinatown Wars árát ezen a hétvégén, azaz péntektől vasárnapig.

Íme a hivatalos közlemény, egyenesen a Rockstar Games weboldaláról:

"A Tigris Évének alkalmából a Rockstar Games örömmel jelenti be az iPhone és iPod touch-os Grand Theft Auto: Chinatown Wars Különleges Akcióját. Holnaptól, azaz február 12-én péntektől, február 14-én vasárnap éjfélig (magyar idő szerint hétfő 06:00 óráig - szerk.) az egyik legnagyobb értékelést elért handheld játékunk 30%-kal olcsóbban vásárolható meg az iTunes App Store-ban. Boldog Kínai Új Évet!"

Aki eddig még nem szerezte be iKütyüjére a Chinatown Wars-t, itt az ideje!

2010.02.11 23:30  ▪ Forrás: Rockstar Games  ▪ Írta: Ben Dover Elolvasom 0

Az Xbox LIVE-on egy kisebb javítócsomag érhető el a Grand Theft Auto IV, valamint Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City játékok számára. A javítás természetesen a megszokott módon, a LIVE-ra bejelentkezve töltődik le automatikusan, miután azt a játékos nyugtázta.

A következőket hivatott orvosolni az update:

  • Az ejtőernyőkkel való felfelé gyorsulás lehetősége megszűnt
  • Bowling alatt fellépő "láthatatlan bábuk" hiba javítva
  • Frissítések gátolják a játékosok online statisztikáinak változtatását
  • Végtelen nitró javítva

Ha minden igaz, ez az 1.06-os számú frissítés a játék Xbox 360 verziójához.

2010.02.10 19:21  ▪ Forrás: Rockstar Games  ▪ Írta: Ben Dover Elolvasom 5

Idén is megrendezésre kerül a hagyományokhoz ragaszkodva nyár elején esedékes E3 Expo, melynek keretén belül az érkező videójátékokkal kapcsolatosan rengeteg új információt tudhatunk meg, illetve új projektek bejelentését is szívesen hagyják a fejlesztő cégek ezen rendezvényre meglepetés gyanánt.

Már egy ideje megtekinthető egy hivatalos lista azokról a fejlesztő/kiadó csoportokról, melyek részt vesznek majd a június 15-én kezdődő három napos konferencián. A publikáláskor a kedvenc videójátéksorozatunk - a Grand Theft Auto epizódjait kiadó Take-Two Interactive nem szerepelt a felsorolásban, de a legutóbbi frissítés során mégis felkerült a listára a Rockstar Games anyavállalata. Mint azt sokan tudjátok, az idei évben "rocksztárjaink" több új játékkal ajándékozzák meg a PlayStation 3 és Xbox 360 tulajdonosokat, ettől eltekintve azonban nem kizárt egy új GTA rész bejelentése sem.

Mindenféle elemzői nagyotmondás nélkül mondhatjuk, hogy van erre esély, mivel március végén megjelenik a GTA: Episodes from Liberty City személyi számítógépekre és PS3 konzolokra írt változata, áprilisban jönnek az értékelések, majd május felé haladva  talán fokozatosan feledésbe merül majd a franchise. A tavasz végén várható egy hírcsend, és véletlenül pont június következik...

2010.02.10 15:59  ▪ Forrás: Videogaming247  ▪ Írta: VISALI Elolvasom 0
Szekciók
Kiemelt YouTube Listák
Más Rockstar játékok
Hivatalos oldalak
Partnereink